Zrodzony z fantastyki

 
Kattja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: pn kwie 21, 2014 11:58 am

Pytania, problemy i propozycje

ndz maja 04, 2014 3:18 pm

Draker pisze:
Kattja, już powinno być ok.

Tak, dzięki. Już jest ok. :)
 
Awatar użytkownika
balint
Redaktor działu gier planszowych
Redaktor działu gier planszowych
Posty: 485
Rejestracja: pn cze 25, 2012 8:46 pm

Pytania, problemy i propozycje

ndz maja 04, 2014 9:20 pm

Propozycja: filtrowanie redagowanych tekstów nie tylko po działach, ale i po użytkownikach. Czasami chcę się do kogoś konkretnie dokopać, bo jestem proszony o pomoc.
 
Awatar użytkownika
AdamWaskiewicz
Szef działu
Szef działu
Posty: 6434
Rejestracja: śr lut 05, 2003 1:06 pm

Pytania, problemy i propozycje

pn maja 05, 2014 9:43 pm

A skoro już marudzę, to spytam o jeszcze jeden upierdliwy drobiazg:
Przy wrzucaniu nowego tekstu przyciskami mogę akapity centrować, wyrównywać do prawej albo lewej. Dopiero przy edytowaniu już zamieszczonego tekstu (dodawaniu nowej wersji) pojawia się przycisk umożliwiający justowanie tekstu. To też celowe?

Pozdrawiam,
Adam
 
Awatar użytkownika
balint
Redaktor działu gier planszowych
Redaktor działu gier planszowych
Posty: 485
Rejestracja: pn cze 25, 2012 8:46 pm

Pytania, problemy i propozycje

pn maja 05, 2014 11:34 pm

Ja też pomarudzę:
Filtrowanie napisanych własnych tekstów po działach.
Da radę?
 
Awatar użytkownika
Draker
Administrator
Administrator
Posty: 2295
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 1:04 pm

Pytania, problemy i propozycje

pn maja 05, 2014 11:43 pm

Fenris pisze:
Draker, ale na to jest bardzo prosty sposób - dać w widocznym miejscu adnotację, że usunięcie formatowania można osiągnąć poprzez skopiowanie do Notatnika, a potem do edytora. I już brak formatowania. A jak tekst jest dłuższy to potem ręczne boldowanie i kursywa bywa naprawdę nużące.


To formatowanie musi być usunięte każdorazowo, gdy ktoś wkleja z Worda. Nie może być zostawione jako opcja, bo wystarczy, że jedna osoba wklei złe formatownie z Worda i psuje pracę całej reszcie osób zaangażowanych. Dlatego warto pierwszą wersję pisać w Wordzie czy dowolnym innym edytorze, ale już później pracować bezpośrednio w polterowym edytorze, aby było konieczności ponownego ustawiania formatowania.

balint pisze:
Propozycja: filtrowanie redagowanych tekstów nie tylko po działach, ale i po użytkownikach. Czasami chcę się do kogoś konkretnie dokopać, bo jestem proszony o pomoc.


Masz na myśli filtrowanie po autorach arta czy osobach redagujących? Nie lepiej filtrować po tytułach jeżeli już?

AdamWaskiewicz pisze:
Przy wrzucaniu nowego tekstu przyciskami mogę akapity centrować, wyrównywać do prawej albo lewej. Dopiero przy edytowaniu już zamieszczonego tekstu (dodawaniu nowej wersji) pojawia się przycisk umożliwiający justowanie tekstu.


Usunięcie tego przycisku jest jak najbarzdiej celowe. Musiałem przeoczyć jego obecność w edycji gotowego arta. Justowania nigdy nie powinno dodawać się do artykułu ręcznie, gdyż jest ono już zawarte w stylach strony i przy edycji redagowaniu arta powinno ustawiać się jedynie centrowanie lub wyrównanie do prawej, gdy jest to konieczne,a w innych przypadkach zostawiamy domyślne, do lewej, aby mogły zadziałać style zdefiniowane dla całego serwisu.
 
Awatar użytkownika
Andman
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 149
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 9:28 pm

Pytania, problemy i propozycje

wt maja 06, 2014 7:31 am

Kto i dlaczego usunął moje noty wystaw komiksowych oczekujących na zatwierdzenie?
Ostatnio zmieniony wt maja 06, 2014 8:11 am przez Andman, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Draker
Administrator
Administrator
Posty: 2295
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 1:04 pm

Pytania, problemy i propozycje

wt maja 06, 2014 9:59 am

Andman, myślałem, że ktoś z komiksowego się kontaktował z Tobą w tej sprawie. Jeżeli nie to od razu przepraszam.

Z tego co pamiętam to noty zostały usunięte, bo informowały o wydarzeniach będących częścią większych imprez. To był materiał do umieszczenia w wieściach, ale nie ma sensu tworzyć dla nich oddzielnych not.
Ostatnio zmieniony wt maja 06, 2014 9:59 am przez Draker, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Andman
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 149
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 9:28 pm

Pytania, problemy i propozycje

wt maja 06, 2014 10:11 am

Zatem nie będzie z nich fotorelacji.
 
Fenris

Pytania, problemy i propozycje

wt maja 06, 2014 2:21 pm

http://polter.pl/user/view/user_id/74450.html

Problem spamowania komciami przez osoby z takimi profilami (ewidentny spam pod pozycjonowanie). Da radę coś z tym zrobić?
 
Awatar użytkownika
balint
Redaktor działu gier planszowych
Redaktor działu gier planszowych
Posty: 485
Rejestracja: pn cze 25, 2012 8:46 pm

Re: Pytania, problemy i propozycje

wt maja 06, 2014 7:40 pm

Fenris pisze:
http://polter.pl/user/view/user_id/74450.html

Problem spamowania komciami przez osoby z takimi profilami (ewidentny spam pod pozycjonowanie). Da radę coś z tym zrobić?



Potwierdzam spostrzeżenie przedmówcy:
http://planszowki.polter.pl/Guilds-of-Cadwallon-c26902
 
Awatar użytkownika
Draker
Administrator
Administrator
Posty: 2295
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 1:04 pm

Pytania, problemy i propozycje

wt maja 06, 2014 8:01 pm

Zatem nie będzie z nich fotorelacji.


A to w tym rzecz. Jeżeli dana wystawa była częścią większej imprezy to dodałbym do już istniejącej noty. Jeżeli jednak nie ma nic do czego dałoby się to dołączyć to można noty wrzucić ponownie, ale najlepiej ustal jak to zrobić bezpośrednio z Małym Danem lub Młotem, bo to oni w końcu zawiadują komiksowym. Jakby były jakieś problemy to uderzaj do mnie na privie.


Co do spamu to od dwóch tygodni kasuje komentarze i banuje/kasuje te konta. Pisałem PW do nich (z info, że nie ma sensu ich pisanina, bo wszystko bedzie pokasowane), ale chyba nawet tego nie odbieraja. Teraz dostali analogiczny komunikat za pośrednictwem bana :)
 
Awatar użytkownika
balint
Redaktor działu gier planszowych
Redaktor działu gier planszowych
Posty: 485
Rejestracja: pn cze 25, 2012 8:46 pm

Re: Pytania, problemy i propozycje

wt maja 06, 2014 8:43 pm

balint pisze:
Propozycja: filtrowanie redagowanych tekstów nie tylko po działach, ale i po użytkownikach. Czasami chcę się do kogoś konkretnie dokopać, bo jestem proszony o pomoc.


draker pisze:
Masz na myśli filtrowanie po autorach arta czy osobach redagujących? Nie lepiej filtrować po tytułach jeżeli już?


Po autorach arta. Ktoś mnie prosi o zajęcie się jego tekstami, niezależnie od działu, więc szukam autora tekstu.

A z kolei swoje napisane teksty też chciałbym móc filtrować, ale tym razem po działach.
Ostatnio zmieniony wt maja 06, 2014 8:44 pm przez balint, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Fenris

Pytania, problemy i propozycje

czw maja 08, 2014 1:00 am

Czemu wrzucenie fragmentu powieści udostępnionego przez wydawcę jest liczone przez system do reputacji autorskiej w dziale książkowym? O.o (i na dodatek chyba jest to liczone jako "artykuł" za 25 sztonów - poprawcie mnie, jeśli się mylę)
Ostatnio zmieniony czw maja 08, 2014 1:02 am przez Fenris, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Draker
Administrator
Administrator
Posty: 2295
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 1:04 pm

Pytania, problemy i propozycje

czw maja 08, 2014 11:05 am

Możesz wrzucić link do fragmentu, który został tak policzony? Jeżeli art ma typ "fragment" to nie powinna zostać przyznana żadna reputacja, a za wrzucenie osoba publikująca otrzymuje 4 sztony zamiast normalnej stawki.
 
Fenris

Pytania, problemy i propozycje

czw maja 08, 2014 5:40 pm

Okej, chyba fałszywy alarm z mojej strony, np. u Asthariela jest to:
http://asthariel.polter.pl/reputacja?typ=artykul

Ale z drugiej strony może warto przemyśleć, żeby te fragmenty się nie wyświetlały na liście opublikowanych artykułów? I czytelniej, i w błąd nie będzie wprowadzać.
 
Awatar użytkownika
Draker
Administrator
Administrator
Posty: 2295
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 1:04 pm

Pytania, problemy i propozycje

pt maja 09, 2014 10:53 pm

U Asthariela ostatnia taka reputacja jest z marca i wtedy być może była jeszcze przyznawana, bo nie pamiętam kiedy dokładnie zostało to wyłączone. Obecnie w każdym razie za fragment książki nikt nie powinien otrzymywać reputacji.

Wyłączyłem wyświetlanie fragmentów (artykułów o typie "fragment") na liście artykułów widocznych w profilu użytkownika (http://asthariel.polter.pl/artykul).
 
Awatar użytkownika
Artaris96
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: wt maja 06, 2014 12:15 pm

Pytania, problemy i propozycje

sob maja 10, 2014 11:30 pm

To i ja dorzuce swoj problem. Nie moge dostac sie do podfolderu pliki na, archiwalnym juz, dziae monastyra. Przepraszam za brak polskich znakow ale pisze z komorki
 
Awatar użytkownika
balint
Redaktor działu gier planszowych
Redaktor działu gier planszowych
Posty: 485
Rejestracja: pn cze 25, 2012 8:46 pm

Pytania, problemy i propozycje

ndz maja 11, 2014 11:05 pm

Hmm... moja reputacja autorska to 51, ale artykułów mam 53. O co chodzi? Wartości rozjechały się dopiero ostatnimi tygodniami.
 
Fenris

Re: Pytania, problemy i propozycje

pn maja 12, 2014 8:12 am

balint pisze:
Hmm... moja reputacja autorska to 51, ale artykułów mam 53. O co chodzi? Wartości rozjechały się dopiero ostatnimi tygodniami.


Nie rozjechały - wartość po lewej stronie to wartość ogólna, łącznie z tekstami opublikowanymi przed wprowadzeniem systemu Reputacji (sam mam 33 artykuły, a 30 reputacji). Chyba że coś system błędnie wcześniej liczył, co zostało naprawione (np. wyżej wspomniane fragmenty książek).
Ostatnio zmieniony pn maja 12, 2014 12:59 pm przez Fenris, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Rockas
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: pn wrz 23, 2013 4:17 pm

Pytania, problemy i propozycje

pn maja 12, 2014 3:43 pm

Z tego co wiem to reputacja jest ustalana na podstawie aktywności w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Jeśli już minał rok od czasu opublikowania arta to ten przestaje się już liczyć. Nic nie trwa wiecznie... :p
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Pytania, problemy i propozycje

pn maja 12, 2014 10:07 pm

Skoro jesteśmy pod „propozycje” – proponuję, by reputacja redaktorska działała bez limitu czasu. Nie widzę powodu, dla którego siła głosu miałaby spadać z czasem – kompetencje i wiarygodność posiadającej ją osoby przecież nie maleją.
 
Fenris

Re: Pytania, problemy i propozycje

wt maja 13, 2014 4:40 pm

Kamulec pisze:
Skoro jesteśmy pod „propozycje” – proponuję, by reputacja redaktorska działała bez limitu czasu. Nie widzę powodu, dla którego siła głosu miałaby spadać z czasem – kompetencje i wiarygodność posiadającej ją osoby przecież nie maleją.


W sumie jestem za - podobnie mogłoby być z newsami.
 
Fenris

Pytania, problemy i propozycje

wt maja 13, 2014 7:14 pm

BTW, ja z problemem jeszcze - od jakiegoś czasu przy wchodzeniu w teksty w poczekalni dzieje się coś takiego:

Obrazek

(tj. kawałek ekranu się "przesuwa"). Pomaga dopiero zaznaczenie całości za pomocą Ctrl+A - i tak jest tylko w tym konkretnym miejscu na Polterze. (pod Google Chrome)
 
Awatar użytkownika
Draker
Administrator
Administrator
Posty: 2295
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 1:04 pm

Pytania, problemy i propozycje

sob maja 17, 2014 2:32 pm

Reputacja jest zliczana na podstawie ostatnich 12 miesięcy, bo chodzi o to, aby większe uprawnienia miały osoby, aktualnie aktywne, które są na bieżąco z działalnością w serwisie. Dzięki temu wiemy, że jest na bieżąco z tym jak wszystko funkcjonuje, jakie są zasady formatowania tekstów itp. W przypadku reputacji autorskiej ma to również znaczenie przy przyznawaniu materiałów, bo też osoby, które są aktualnie aktywne powinny mieć pierwszeństwo przy braniu materiałów do recenzji, bo jest większa pewność, że się z tych recenzji sprawie wywiążą (bo na bieżąco coś publikują).

Fenris, to jakiś problem z renderowaniem strony przez Twoją wersję przeglądarki. Z nim nic nie jestem w stanie zrobić, bo to nie jest bug po stronie kodu (nie da się zrobić celowo podobnego efektu :)).
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Pytania, problemy i propozycje

sob maja 17, 2014 5:31 pm

Już obecnie mało kto głosuje, a sądzę, że takie osłabienie głosów nie przysłuży się sprawie – posiadanie ponownie głosu za jeden może mieć efekt zniechęcający.
Ostatnio zmieniony sob maja 17, 2014 5:33 pm przez Kamulec, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Fenris

Pytania, problemy i propozycje

sob maja 17, 2014 5:46 pm

Draker, za bardzo uogólniasz. Faktycznie w przypadku redaktorów ilość głosów jest zatrważająco mała (podobnie jak ilość osób zajmująca się redagowaniem - jak już kiedyś wspominałem, 3 sztony to jest po prostu mało, bo za newsy jest "tylko" jeden szton mniej). Tym bardziej, że zasady redakcji nie są jakieś super-wyspecjalizowane dla Poltera, i raczej wątpliwe, żeby w przyszłości wprowadzono zasadę typu "odtańcz uga-buga przed wprowadzeniem zmiany X". Okej, formatowanie formatowaniem, ale to przecież jest kilka minut by zapoznać się z nowymi wytycznymi. Egzemplarze recenzenckie zrozumiem, ale redagowanie powinno mieć wartość stałą.
 
Awatar użytkownika
Draker
Administrator
Administrator
Posty: 2295
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 1:04 pm

Pytania, problemy i propozycje

pn maja 19, 2014 2:44 pm

Sztonów z reputacją bym nie mieszał, bo jedno jest od drugiego niezależne.

Co do reputacji to serio uważacie, że jakby wartość głosu z czasem nie spadała to więcej osób by głosowało/redagowało? Przecież reputacja do redagowania w ogóle nie jest potrzebna, a głosować też można tylko ten głos jest słabszy. Wątpię czy większa siła głosu zachęci do głosowania osoby, które teraz nie są tym zainteresowane.
 
Fenris

Pytania, problemy i propozycje

pn maja 19, 2014 3:14 pm

Wiesz, gdyby nie system reputacji i siła głosu, to niektóre artykuły by do końca świata i jeszcze dłużej mogły wisieć, bo zwyczajnie zebranie 10 osób które poświęcą chwilę i zagłosują jest śmiesznie skomplikowane. Może nie redagowałoby więcej, ale na pewno byłoby to szybsze z obecnym składem (bo głosowanie to będą 2 - 3 osoby, a nie 5 - 6), a i myślę, że nowi użytkownicy by mieli doskonały wgląd w to, kto ile już się tym zajmuje.
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Pytania, problemy i propozycje

pn maja 19, 2014 4:24 pm

Co do reputacji to serio uważacie, że jakby wartość głosu z czasem nie spadała to więcej osób by głosowało/redagowało? Przecież reputacja do redagowania w ogóle nie jest potrzebna, a głosować też można tylko ten głos jest słabszy. Wątpię czy większa siła głosu zachęci do głosowania osoby, które teraz nie są tym zainteresowane.

Patrząc przez swój pryzmat – tak. Jeżeli znaczenie mojego głosu spadnie dwukrotnie (lub mocniej) adekwatnie zmieni się stosunek wpływu, jaki mam na publikację tekstu do czasu, jaki muszę poświęcić na skrupulatne przeanalizowanie go.
Ostatnio zmieniony pn maja 19, 2014 4:25 pm przez Kamulec, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Draker
Administrator
Administrator
Posty: 2295
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 1:04 pm

Pytania, problemy i propozycje

pn maja 19, 2014 9:15 pm

Eksperymentalnie mogę to zmienić, nie ma problemu. Po prostu jestem sceptyczny co do efektów w zachęcaniu do redagowania osób, które teraz tego nie robią.

Fenris, też nie sztuka podnieść siłę głosu tym już aktywnym osobom, aby mniej osób mogło przepchnąć tekst, bo do tego wystarczy chociażby obniżenie liczby głosów od jakiej artykuł wchodzi na stronę.


Przy okazji, właśnie dodałem możliwość filtrowania artów w redakcji po ich autorze o co prosił balint. Dodałem też możliwość filtrowania wg statusu arta, a więc oddzielenia artów, które są już gotowe i tylko czekają na ustalony termin publikacji od tych nad którymi praca jeszcze nie została zakończona.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości