Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
balint
Redaktor działu gier planszowych
Redaktor działu gier planszowych
Posty: 485
Rejestracja: pn cze 25, 2012 8:46 pm

Pytania, problemy i propozycje

pn maja 19, 2014 10:55 pm

draker pisze:
Przy okazji, właśnie dodałem możliwość filtrowania artów w redakcji po ich autorze o co prosił balint


Super, działa, o to mi chodziło. Teraz jak mnie np. ktoś imiennie poprosi o przejrzenie tekstu, to nie będę przekopywał się się przez multum innych tekstów.

A swoją drogą, troszkę (a nawet bardzo) snobistycznie: czy na profilu też można byłoby wstawić filtrowanie po działach, dla których pracowało się? Np. mam 56 artów, w sumie z 4 działów, chcę przefiltrować po filmach.
Czy takie coś jest możliwe?
Ostatnio zmieniony pn maja 19, 2014 10:57 pm przez balint, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Pytania, problemy i propozycje

wt maja 20, 2014 3:41 pm

PW informujące o prywatnej korekcie zachowują się co najmniej dziwnie. Jedno widmowe śmieciło mi w X nowych wiadomości przez kilka tygodni, dopiero teraz pojawiło mi się na nowo w skrzynce i udało mi się je skasować skutecznie.
 
Awatar użytkownika
Draker
Administrator
Administrator
Posty: 2295
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 1:04 pm

Pytania, problemy i propozycje

śr cze 04, 2014 7:47 pm

balint, znalazłem chwilkę czasu i dorobiłem możliwość filtrowania artów w profilu.

Zireael, po fakcie nie da się tego sprawdzić, więc daj znać przez PW jakby sytuacja się powtórzyła. Dziwne, że problem dotyczył tylko jednego PW z powiadomieniem, bo wszystkie tworzone są w ten sam sposób.
 
Awatar użytkownika
balint
Redaktor działu gier planszowych
Redaktor działu gier planszowych
Posty: 485
Rejestracja: pn cze 25, 2012 8:46 pm

Re: Pytania, problemy i propozycje

śr cze 04, 2014 8:43 pm

Super! Działa!
 
Fenris

Pytania, problemy i propozycje

śr cze 04, 2014 11:23 pm

Hm, znowu nawala powiadomienie o nowym komentarzu pod redagowaną recką ("Księga cmentarna" mojego autorstwa).
 
Awatar użytkownika
Andman
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 149
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 9:28 pm

Pytania, problemy i propozycje

czw cze 05, 2014 8:13 am

Chcę udostępnić wieść na FB, a jako obrazki mam do wyboru tylko: twarz Gowera i 2 obrazki z reklamy yatta.pl.
 
Awatar użytkownika
Draker
Administrator
Administrator
Posty: 2295
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 1:04 pm

Pytania, problemy i propozycje

czw cze 05, 2014 10:24 am

Andman, rzuć link, który chcesz udostępnić. Przetestuję u siebie.
 
Awatar użytkownika
Andman
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 149
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 9:28 pm

Pytania, problemy i propozycje

czw cze 05, 2014 11:04 am

 
Awatar użytkownika
Enc
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 58
Rejestracja: ndz wrz 08, 2013 2:10 pm

Pytania, problemy i propozycje

wt cze 10, 2014 6:47 am

Proponuję zmienić sposób naliczania premii za Wieści. Obecnie jest: Gdy jedna z wersji wieści zbierze łącznie 5 głosów, pojawi się już oficjalnie na stronie. Autor wersji, która trafi na stronę otrzyma wówczas 1 punkt Reputacji..

Wiem, że to tylko 1 punkt, ale chodzi bardziej o to jakie wieści ktoś publikuje. Jeśli siedzę 10 minut nad opisaniem nowego podręcznika do Fate czy nad newsem o Kronikach Mutantów a wieść jest przypisana osobie, która przesunęła przecinek albo zamieniła dwa słowa w trzech zdaniach, coś jest nie tak :)
 
Awatar użytkownika
Draker
Administrator
Administrator
Posty: 2295
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 1:04 pm

Pytania, problemy i propozycje

wt cze 10, 2014 11:56 am

Pamiętaj jednak, że główna nagroda, czyli Sztony wciąż lecą do Ciebie, jako autora wieści, a nie do osoby poprawiającej.

Reputacja wykorzystywana jest tylko do określania siły głosu, więc idzie do osoby, której wersja jest pozbawiona błędów. Czasami będzie to dopisanie przecinka, ale innym razem przeredagowanie całości.

Moim zdaniem jest to lepsze rozwiązanie, bo dawanie reputacji autorowi pierwszej wersji sprawia, że z jednej strony wysoką reputację może mieć osoba, która regularnie zamieszcza teksty z błędami (i nie ma żadnej motywacji do poprawy), a z drugiej strony osoby, które dużo poprawiają, ale same nie publikują miałyby stale najniższą siłę głosu, mimo, że mogą mieć wyższe kompetencje językowe (a o to chodzi w reputacji za wieści).
 
Awatar użytkownika
Enc
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 58
Rejestracja: ndz wrz 08, 2013 2:10 pm

Pytania, problemy i propozycje

wt cze 10, 2014 2:31 pm

Ok, jestem przekonany. Faktycznie takie rozwiązanie zachęca do dbania o jakość wieści.
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Pytania, problemy i propozycje

sob cze 14, 2014 11:46 pm

Nieaktywny przycisk „usuń odnośnik” zbyt mocno kontrastuje. Zamiast zamalowywać jego płaszczyznę na ciemnoszaro proponuję uczynić bledszym (lub niewidocznym) sam symbol.
Ostatnio zmieniony sob cze 14, 2014 11:47 pm przez Kamulec, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Draker
Administrator
Administrator
Posty: 2295
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 1:04 pm

Pytania, problemy i propozycje

wt cze 17, 2014 2:33 pm

Słuszna uwaga. Poprawione.
 
Awatar użytkownika
AdamWaskiewicz
Szef działu
Szef działu
Posty: 6430
Rejestracja: śr lut 05, 2003 1:06 pm

Pytania, problemy i propozycje

czw cze 19, 2014 6:58 pm

Coś nie działa przy wpisywaniu danych w źródle tekstu - usiłuję wstawić fieldset, ale po wyjściu ze źródła dokumentu nie pojawia się ramka, a po ponownym wejściu w źródło nie ma śladu po uprzednio wpisanych tagach.

Pozdrawiam,
Adam
 
Awatar użytkownika
Enc
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 58
Rejestracja: ndz wrz 08, 2013 2:10 pm

Pytania, problemy i propozycje

pt cze 20, 2014 1:22 pm

Miałem podobny problem z justowaniem tekstu w newsach.
 
Fenris

Re: Pytania, problemy i propozycje

pt cze 20, 2014 8:23 pm

Czy pod notkami blogowymi może być podany autor tychże? Bo czasami kliknę randomowy link, a potem nie mogę doszukać się na czyim ja blogu tak naprawdę jestem.
 
Fenris

Pytania, problemy i propozycje

ndz cze 22, 2014 10:20 pm

I druga propozycja - czy jest opcja zablokowania poprawiania tekstów w poczekalni w momencie, gdy ktoś inny się tym zajmuje? Bo są dosłownie dziesiątki sytuacji, gdy dwie osoby niezależnie od siebie poprawiają ten sam tekst, i potem trzeba scalać poprawki.
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Pytania, problemy i propozycje

ndz cze 22, 2014 10:44 pm

Proponuję możliwość dodawania wersji roboczych artykułów. Wersje takie byłyby widoczne (by wiadomo było, że prace trwają), ale nie można by na nie głosować. Autor mógłby modyfikować wersję roboczą nadpisując poprzednią, mógłby też przekształcić ją w normalną (na którą można głosować, ale której nie można edytować).
 
Awatar użytkownika
Draker
Administrator
Administrator
Posty: 2295
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 1:04 pm

Re: Pytania, problemy i propozycje

ndz cze 22, 2014 11:59 pm

AdamWaskiewicz pisze:
Coś nie działa przy wpisywaniu danych w źródle tekstu - usiłuję wstawić fieldset, ale po wyjściu ze źródła dokumentu nie pojawia się ramka, a po ponownym wejściu w źródło nie ma śladu po uprzednio wpisanych tagach.


Poprawione. Nowa wersja edytora domyślnie wyrzucała te znaczniki.

Czarnotrup pisze:
Miałem podobny problem z justowaniem tekstu w newsach.


Chodzi o wyrównanie do lewej/prawej czy do obu stron jednocześnie? Tego ostatniego nie ma w opcjach, bo nie jest wykorzystywane w newsach (w zasadzie w pozostałych miejscach również nie powinno się go używać, bo np. artykuły są automatycznie justowane przez style strony).

Fenris pisze:
Czy pod notkami blogowymi może być podany autor tychże? Bo czasami kliknę randomowy link, a potem nie mogę doszukać się na czyim ja blogu tak naprawdę jestem.


Nick właściciela bloga jets podany nad treścią notki (obok linków do profilu, listy artów itp.).

Fenris pisze:
I druga propozycja - czy jest opcja zablokowania poprawiania tekstów w poczekalni w momencie, gdy ktoś inny się tym zajmuje? Bo są dosłownie dziesiątki sytuacji, gdy dwie osoby niezależnie od siebie poprawiają ten sam tekst, i potem trzeba scalać poprawki.


W zasadzie po to jest opcja scalania poprawek, aby dało się pracować w kilka osób równocześnie. Można ewentualnie pomyśleć o jakimś oznaczaniu, że już ktoś pracuje nad nową wersją, aby druga osoba wiedziała, że jak się wstrzyma z edycją to uniknie konieczności łączenia wersji.

Kamulec pisze:
Proponuję możliwość dodawania wersji roboczych artykułów. Wersje takie byłyby widoczne (by wiadomo było, że prace trwają), ale nie można by na nie głosować. Autor mógłby modyfikować wersję roboczą nadpisując poprzednią, mógłby też przekształcić ją w normalną (na którą można głosować, ale której nie można edytować).


Czy konieczna jest do tego specjalna funkcja? Przecież już teraz autorzy bardzo często wrzucają na starcie kolejne wersje swojego tekstu traktując je jako wersje robocze. Wystarczy przecież jakiś komentarz pod spodem, aby zaznaczyć, że jeszcze się pracuje nad tekstem. Ponadto bez głosu autora tekst tak czy tak nie wejdzie na stronę nawet jeżeli zbierze odpowiednią wartość głosów.
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Pytania, problemy i propozycje

pn cze 23, 2014 6:20 am

Świadomość wydłużania listy wersji zniechęca od zapisywania postępów w ten sposób. Moim zdaniem przydałoby się, co proponuję.
Ostatnio zmieniony pn cze 23, 2014 6:20 am przez Kamulec, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Draker
Administrator
Administrator
Posty: 2295
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 1:04 pm

Pytania, problemy i propozycje

pn cze 23, 2014 8:56 am

To niech w takim razie wypowiedzą się w tym temacie inne osoby, które dodają artykuły, czy widzą taką potrzebę. Moim zdaniem nie jest to szczególnie potrzebne i staram się unikać dodawania opcji, które nie są niezbędne, bo komplikuje to używanie systemu, ale oczywiście można mnie przekonać ;)
 
Awatar użytkownika
AdamWaskiewicz
Szef działu
Szef działu
Posty: 6430
Rejestracja: śr lut 05, 2003 1:06 pm

Re: Pytania, problemy i propozycje

pn cze 23, 2014 11:48 pm

Draker pisze:
AdamWaskiewicz pisze:
Coś nie działa przy wpisywaniu danych w źródle tekstu - usiłuję wstawić fieldset, ale po wyjściu ze źródła dokumentu nie pojawia się ramka, a po ponownym wejściu w źródło nie ma śladu po uprzednio wpisanych tagach.


Poprawione. Nowa wersja edytora domyślnie wyrzucała te znaczniki.


Niestety błąd w dalszym ciągu występuje.

Pozdrawiam,
Adam
 
Awatar użytkownika
Draker
Administrator
Administrator
Posty: 2295
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 1:04 pm

Pytania, problemy i propozycje

wt cze 24, 2014 10:48 am

Musisz odświeżyć stronę lub najlepiej wywalić wszystkie pliki tymczasowe, bo prawdopodobnie masz stary plik konfiguracyjny w cache.
 
Awatar użytkownika
Rockas
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: pn wrz 23, 2013 4:17 pm

Pytania, problemy i propozycje

wt cze 24, 2014 2:55 pm

Przy dodawaniu newsów nie ma opcji formatowania stylu tekstu (nagłówek 1, nagłówek 2, itd.). Opcja ta jest dopiero przy dodawaniu poprawek. Da radę ustawić taką możliwość od razu przy pisaniu wieśći?
 
Awatar użytkownika
Draker
Administrator
Administrator
Posty: 2295
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 1:04 pm

Pytania, problemy i propozycje

wt cze 24, 2014 9:47 pm

Jasne, zrobione.
 
Awatar użytkownika
Enc
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 58
Rejestracja: ndz wrz 08, 2013 2:10 pm

Pytania, problemy i propozycje

wt lip 01, 2014 6:13 am

Czy przy reputacji 13 dla Wieści nie powinienem mieć siły głosu 2? Podświetla mi się 1.
 
Fenris

Re: Pytania, problemy i propozycje

wt lip 01, 2014 9:09 am

Czarnotrup pisze:
Czy przy reputacji 13 dla Wieści nie powinienem mieć siły głosu 2? Podświetla mi się 1.


Wyloguj się i zaloguj ponownie.
 
Awatar użytkownika
Enc
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 58
Rejestracja: ndz wrz 08, 2013 2:10 pm

Pytania, problemy i propozycje

wt lip 01, 2014 9:57 am

Thx :)
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Pytania, problemy i propozycje

sob sie 02, 2014 5:54 pm

Proponuję, by w przypadku redagowania wieści zwykły użytkownik mógł proponować w swojej wersji zmieniony tytuł.

Brakuje możliwości usunięcia własnego nieopublikowanego artykułu, przynajmniej na etapie korekty prywatnej.
Ostatnio zmieniony sob sie 02, 2014 5:54 pm przez Kamulec, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
gower
Redaktor Naczelny
Redaktor Naczelny
Posty: 1895
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 2:04 pm

Pytania, problemy i propozycje

sob sie 02, 2014 8:30 pm

@Kamulec
Propozycję zmiany tytułu najlepiej zawrzeć w komentarzu albo wpisać, w wyróżniający się sposób, wprost w dodawanej wersji. O usunięcie można poprosić także w komentarzu lub poprzez prywatną wiadomość do szefa działu. Propozycja systemowej możliwości usunięcia jest jednak warta rozpatrzenia, dzięki.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości