Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Pytania, problemy i propozycje

ndz sie 03, 2014 3:02 am

O usunięcie można poprosić także w komentarzu lub poprzez prywatną wiadomość do szefa działu.

Szef działu widzi to, czego mu się nie udostępnia w ramach prywatnej korekty?

Propozycję zmiany tytułu najlepiej zawrzeć w komentarzu albo wpisać, w wyróżniający się sposób, wprost w dodawanej wersji.

W pierwszym wypadku głosujący może nie przeczytać, w drugim wypadku nie dostanie się punktu do reputacji. Ponadto może być tak, że zależnie od wersji pasuje inny tytuł (wieści są krótkie, więc łatwo o radykalną zmianę w ich treści), szef działu zmieni na proponowany, a przegłosowana zostanie starsza wersja. Proponuję tę zmianę jednak przede wszystkim dlatego, że czekanie na szefa działu może generować opóźnienia, a te w przypadku Wieści są uciążliwe.
 
Awatar użytkownika
gower
Redaktor Naczelny
Redaktor Naczelny
Posty: 1895
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 2:04 pm

Pytania, problemy i propozycje

ndz sie 03, 2014 4:33 am

Szef działu widzi wszystko:)

Myślałem w kontekście mojego działu, gdzie i tak moderuję wszystko, co się pojawia. Z Reputacją masz rację, zapomniałem, że tak działa przy wieściach. Natomiast dołączenie tytułu do wersjonowania to dużo poważniejsza sprawa, niż się wydaje, wymagająca zmieniania struktury bazy danych. Pomyślimy nad tym.
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Pytania, problemy i propozycje

pn sie 18, 2014 12:53 am

1. Zniknęła sztywna redakcja, przez co większość osób działa niemal anonimowo. Proponuję stworzyć w stopce dodatkową zakładkę (lub zamieścić w zakładce "redakcja", pod listą osób pełniących oficjalne funkcje) i zamieścić w niej uporządkowane malejąco wg wkładu listy współtworzących serwis w określonych kategoriach, z dolnym limitem powyżej którego jest się wymienianym. Proponuję podawać wkład odkąd da się go pobrać rozsądnie z BD, choć można by równolegle informować o aktywności w jakimś bliższym okresie (np. ostatnim półroczu). Sądzę, że będzie to sprawiedliwe (ktoś spoza redakcji zauważył, że Melanto zredagowała blisko 300 tekstów?) i motywujące.

2. O ile to wykonalne, proponuję w jakiejś formie przywrócić archiwalne informacje o byłych szefach działów i redaktorach.

3. W wyszukiwaniu proponuję przenosić od razu do pierwszej kategorii ("pokaż tylko"), w której są wyniki, a w przypadku braku wyników we wszystkich kategoriach, sygnalizować to zmienionym komunikatem.

4. W wyszukiwaniu przydałyby się opcja zastąpienia ciągu znaków przez gwiazdkę.

5. Do narzędzi przy tworzeniu tekstów warto by dodać możliwość wstawiania znaków specjalnych: cudzysłowów polskich i ostrokątnych, półpauzy i pauzy (ew. jednej z dwóch, by wymusić jednolity zapis), wielokropka, spacji niełamiącej.

6. Proponuję, by szef działu nie widział prac będących w korekcie prywatnej, bo czyż nie zabija to jej idei? W końcu każdy, kto chce mu je udostępnić, może to zrobić.
 
Awatar użytkownika
gower
Redaktor Naczelny
Redaktor Naczelny
Posty: 1895
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 2:04 pm

Pytania, problemy i propozycje

pn sie 18, 2014 5:07 pm

Pierwsze pięć punktów na razie zostawię bez odpowiedzi, pomyślimy.

Ad 6. Absolutnie nie ma takiej możliwości. Szef działu musi mieć pełną informację na temat tego, co dzieje się w jego dziale. To niezbędne do wykonywania jego pracy. Publikując tekst w serwisie, a nie na swoim blogu, automatycznie poddajesz go kontroli redakcji reprezentowanej przez koordynatora danego działu. To on jest odpowiedzialny za utrzymanie linii czy wewnętrznych wytycznych, odpowiada za jakość artykułów, a w skrajnych sytuacjach może zablokować publikację tekstu. Zatem: nie.
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Pytania, problemy i propozycje

pn sie 18, 2014 5:23 pm

6. Rozumiem, o co Ci chodzi. Mam na myśli sytuację, gdy tekst nie będzie widoczny dla szefa działu, ale też nie będzie można na niego głosować. Taki brudnopis, miejsce do przygotowania tekstu, czy platforma do spytania o zdanie wybranych osób, co o nim sądzą. Rzeczywiście jeśli by coś takiego utworzyć, to obok korekty prywatnej (mającej nieco mylącą nazwę), nie zamiast.
 
Awatar użytkownika
gower
Redaktor Naczelny
Redaktor Naczelny
Posty: 1895
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 2:04 pm

Pytania, problemy i propozycje

pn sie 18, 2014 6:00 pm

A, ok, chodzi Ci o odrębny, prywatny szkic. W tej chwili skupiamy się na zupełnie innym kierunku rozwoju, więc na taką nową funkcjonalność nie ma w najbliższym czasie szans. Ale pomysł jest do rozważenia, dzięki!
 
Fenris

Widzisz błąd? Zgłoś go!

śr lis 05, 2014 11:37 am

Co prawda to nie błąd, ale proponuję szefom działów przejrzeć poczekalnię tekstów - niektóre teksty wiszą tam już nawet i po kilka miesięcy, autorzy zniknęli i nie kwapią się do dalszych prac. ;)
 
Awatar użytkownika
Exar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 479
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 9:01 am

Re: Pytania, problemy i propozycje

czw lip 23, 2015 1:57 pm

Witam,

Chciałbym zgłosić, że w Operze (konkretnie 12.12) nie ma opcji edycyjnych dla tekstów w komentarz do na blogu, czy w artykułach (np. cytowania, czy pogrubiania).

Proszę o reakcję :).

Pozdrówki,
Exar
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Pytania, problemy i propozycje

czw lip 23, 2015 2:33 pm

Aby wyeliminować problemy związane z kompatybilnością sprawdź proszę jak sytuacja wygląda na najnowszej wersji Firefoxa. Opera w wersji 12.x to bardzo stara wersja przeglądarki i może mieć ograniczoną funkcjonalność. Od wersji 15.0 Opera działa na silniku Blink, a starsze wersje (oparte na silniku Presto) mogą nie być już wspierane przez procesy optymalizacyjne.
 
Awatar użytkownika
Exar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 479
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 9:01 am

Pytania, problemy i propozycje

czw lip 23, 2015 3:22 pm

Na Firefox 39.0 jest gicio. A sprawdzałeś może czy wszystko jest dobrze na nowej Operze? Bo jak nie, to nie przeinstalowuje :)
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Pytania, problemy i propozycje

czw lip 23, 2015 6:11 pm

W aktualnej dystrybucji Opery działa to poprawnie.

Używałem starej Opery, potem nowej. Jakkolwiek przejściowo był regres, bieżąca wersja jest moim zdaniem wyraźnie lepsza od 12, więc polecam zmianę.
Ostatnio zmieniony czw lip 23, 2015 6:12 pm przez Kamulec, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Exar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 479
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 9:01 am

Pytania, problemy i propozycje

pt lip 24, 2015 9:26 am

Dziękówka Panowie, teraz śmiga że aż miło (mam nadzieję, że wszystko inne też mi będzie dobrze działać).

Pozdro,
Exar
 
Awatar użytkownika
Exar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 479
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 9:01 am

Pytania, problemy i propozycje

czw lip 30, 2015 9:09 am

Jeśli mogę zaproponować jeszcze jedną rzecz. Mianowicie, po przebywaniu na forum przez dłużej niż 30 sekund a potem po przejściu na inną stroną a z białym tłem oczy odpadają.

Czy byłaby możliwość np. indywidualnej konfiguracji koloru czcionek i tła na forum?

Pozdrówki,
Exar
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Pytania, problemy i propozycje

czw lip 30, 2015 3:13 pm

W ustawieniach możesz wybrać styl proSilver. W przyszłości możliwe, że dodamy inny jasny styl, lepiej pasujący do serwisu, jeśli jednak nie zgłosi się ktoś chętny by go sporządzić, nie jestem w stanie stwierdzić tego jednoznacznie lub wskazać terminu.
Ostatnio zmieniony czw lip 30, 2015 3:13 pm przez Kamulec, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Exar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 479
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 9:01 am

Pytania, problemy i propozycje

czw lip 30, 2015 4:44 pm

Pycha, proSilver jest fajoski!
 
Awatar użytkownika
Raf303
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: ndz mar 22, 2015 1:42 pm

Re: Pytania, problemy i propozycje

wt paź 27, 2015 9:20 pm

Nie chcę wyjść na ignoranta, ale mógłby mi ktoś wyjaśnić czy 'Moja ocena" w recenzji to ocena książki, filmu itd., czy może ocena samej recenzji. Tak czy siak fajnie by było móc oceniać i to, i to.
 
Awatar użytkownika
gower
Redaktor Naczelny
Redaktor Naczelny
Posty: 1895
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 2:04 pm

Pytania, problemy i propozycje

śr paź 28, 2015 1:57 am

@Raf303
"Moja ocena" to ocena książki, filmu itd. Aby wyrazić swoje uznanie dla autora recenzji, możesz kliknąć "Poleć innym ten artykuł" lub przekazać mu część swoich Sztonów.
Ostatnio zmieniony śr paź 28, 2015 1:57 am przez gower, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Raf303
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: ndz mar 22, 2015 1:42 pm

Re: Pytania, problemy i propozycje

śr paź 28, 2015 6:23 pm

No a gdyby okazało się całkiem przypadkiem, że autor recenzji w ogóle się nie nadaje do pisania, za to książka jest genialna i dostaje same 10. To w takim wypadku, zobaczy swoją recenzję na szczycie notowania i wątpię, żeby się domyślił, że to nie jego zasługa. A przecież nie chcemy nikogo złośliwymi postami obrażać :) no i może przez jego pisarski upór ucierpi inna dziedzina sztuki, w której ma niespełniony talent ? A wystarczyłoby dodać ocenę recenzji ! Może warto wziąć to pod rozwagę ??
 
Awatar użytkownika
gower
Redaktor Naczelny
Redaktor Naczelny
Posty: 1895
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 2:04 pm

Pytania, problemy i propozycje

śr paź 28, 2015 9:57 pm

Braliśmy to pod rozwagę mniej więcej od 2000 roku, czyli tak długo jak istnieje Polter:)

Nie wprowadzimy takiej opcji, z kilku powodów. "Na szczycie notowania" pojawiają się teksty z największą liczbą poleceń, to zupełnie oddzielny ranking od najwyżej ocenianych książek czy gier. Zaręczam, że nikt tego nie myli. Przede wszystkim jednak takie podwójne ocenianie wprowadziłoby jedynie zamęt wśród czytelników. Uwagi krytyczne na temat tekstu mogą zgłaszać osoby uczestniczące w jego redakcji (już na etapie powstawania), a także wszyscy w komentarzach już po publikacji. Chcemy budować pozytywne miejsce w Internecie, dlatego zarówno komentarze, jak i notki blogowe czy artykuły, mają tylko opcję polecania.
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Re: Pytania, problemy i propozycje

wt paź 04, 2016 7:02 pm

Mam, możliwe że głupie, pytanie; można wrócić do poprzedniej grafiki? Lub, przynajmniej, ustawić ciemne tło z jasnymi literami?
Ta zmiana mnie odstręcza.
 
Awatar użytkownika
Draker
Administrator
Administrator
Posty: 2295
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 1:04 pm

Re: Pytania, problemy i propozycje

śr paź 05, 2016 7:53 pm

Do poprzedniej oprawy forum wrócić się nie da, bo nie jest kompatybilna z obecną wersją forum, ale dorobiłem ciemną wersję obecnego szablonu. Możesz ją wybrać w ustawieniach swojego profilu:
ucp.php?i=165
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Re: Pytania, problemy i propozycje

sob paź 08, 2016 9:16 pm

Dzięki wielkie!  :)
 
Awatar użytkownika
Exar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 479
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 9:01 am

Re: Pytania, problemy i propozycje

wt maja 09, 2017 11:07 am

Witam,

Czy to tylku u mnie, że sekcja "Na Forum" nie zawiera linków do najnowszych tematów z "kupię/sprzedam/zamienię" ?

Pozdrówki,
Exar
 
Awatar użytkownika
Exar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 479
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 9:01 am

Re: Pytania, problemy i propozycje

ndz gru 29, 2019 7:23 pm

I pytanie kolejne: czy można zrobić, aby swoje wejścia na swoje noty blogowe nie zwiększały licznika wejść?
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Re: Pytania, problemy i propozycje

wt gru 31, 2019 4:06 am

Czy to tylku u mnie, że sekcja "Na Forum" nie zawiera linków do najnowszych tematów z "kupię/sprzedam/zamienię" ?

Dla wszystkich jest tak ustawione.
 
radomir
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: czw sie 28, 2008 11:03 am

Re: Pytania, problemy i propozycje

sob sty 11, 2020 11:11 pm

do dziś nie dostałem wylicytowanej za sztony nagrody (licytacja z listopada). Do kogo mam się zwrócić z problemem?
 
Awatar użytkownika
gower
Redaktor Naczelny
Redaktor Naczelny
Posty: 1895
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 2:04 pm

Re: Pytania, problemy i propozycje

ndz sty 12, 2020 11:12 pm

@radomir
Dzięki za sygnał, sprawdzimy to. Przeważnie nagrody z Aukcji są wysyłane razem z materiałami recenzenckimi, więc jeśli dawno nic nie brałeś do recenzji, to mogło to Drakerowi umknąć. Miałeś na myśli tę aukcję z grudnia, prawda?
 
radomir
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: czw sie 28, 2008 11:03 am

Re: Pytania, problemy i propozycje

ndz sty 12, 2020 11:22 pm

Tak to ta aukcja. Do recenzji nie brałem nic d baaardzo długiego czasu.
 
Awatar użytkownika
gower
Redaktor Naczelny
Redaktor Naczelny
Posty: 1895
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 2:04 pm

Re: Pytania, problemy i propozycje

śr sty 15, 2020 12:37 am

Sprawa wyjaśniona na PW, przesyłka się odnalazł:)
 
Awatar użytkownika
Kaworu92
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 585
Rejestracja: pt sie 25, 2006 5:05 pm

Re: Pytania, problemy i propozycje

ndz sty 26, 2020 10:46 am

Hej ludki :)

Mam takie pytanie techniczne - jak dodajemy artykuł do Poltera, to musimy dodać poddziały, tak? Np: komiks może być zagraniczny, polski, webkomiksem, recenzją itp. Problem w tym, że lista tych podddziałów (wszystkich, mam na myśli) jest bardzo długa i przeszukiwanie tego wszystkiego jest częstokroć problematyczne - przynajmniej ja tak to widzę.

W związku z tym moje pytanie - nie dałoby zrobić z tej listy listy rozwijanej? Np: Mam tylko "nagłówki" typu komiks, RPG itp, klikam na komiks i rozwija mi się tylko lista poddziałów komiksowych, z których sobie wybieram?

Jest to w ogóle możliwe technologicznie?

Pozdrawiam
Kaworu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości