Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

pn sty 19, 2009 12:34 pm

Windows nie zostawia gdzies jakis lgoow bledow po crashu? Przy grze single tez tak sie dzieje?
 
Awatar użytkownika
AesmaDeva
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: czw paź 09, 2008 3:20 pm

pn sty 19, 2009 1:20 pm

Może w grze jest jakiś leak? Zwiększ (panel sterowania-> system-> zaawansowane-> wydajność-> zaawansowane-> pamięć wirtualna) rozmiar pamięci wirtualnej o około 1GB i zobacz jak to wpłynie na działanie (czy dalej są problemy, czy sypie się później). Jak nie pomoże - sprawdź temperaturę karty graficznej. O najnowszym patchu chyba nie muszę wspominać?

Jeszcze pytanie z mojej strony: w niektórych grach (ostatnio GTA IV, przedtem kilka innych tytułów) zauważam znacznie niższą niż być powinna wydajność i płynność - ba, czasem gra wysypie się do pulpitu/zwiesi. Komputer: Intel QX9650, 2x2GB DDR3, 2x GF9800GX2 (SLI), Vista x64. Sterowniki i patche najnowsze. Na sporo słabszym GF9800GT te kilka tytułów działa znacznie lepiej. Prawdopodobnie jakiś problem z działaniem SLI - jest jakiś sposób żeby sobie z tym poradzić/obejść? Pisałem już do dystrybutorów i póki co nie mam żadnej odpowiedzi.
 
Awatar użytkownika
Nemo__
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1066
Rejestracja: ndz kwie 24, 2005 2:13 pm

pn sty 19, 2009 1:47 pm

Windows nie zostawia gdzies jakis lgoow bledow po crashu?

Gra teoretycznie sama powinna zostawiać crashloga, ale w tym wypadku nic takiego nie znalazłem. a Windowsowych...nie wiem jak to znaleźć, jeśli coś takiego zostaje.

Przy grze single tez tak sie dzieje?

Właśnie sprawdzałem-tak, też.

Może w grze jest jakiś leak? Zwiększ (panel sterowania-> system-> zaawansowane-> wydajność-> zaawansowane-> pamięć wirtualna) rozmiar pamięci wirtualnej o około 1GB i zobacz jak to wpłynie na działanie (czy dalej są problemy, czy sypie się później). Jak nie pomoże - sprawdź temperaturę karty graficznej. O najnowszym patchu chyba nie muszę wspominać?

Zrobiłem, sprawdzę za chwilę.

O najnowszym patchu chyba nie muszę wspominać?

Patch, jak i sterowniki, są.

*Edit
Zwiększyłem pamięć wirtualną. Gra wybucha wciąż.
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

pn sty 19, 2009 5:36 pm

Nemo__ przekopales sie przez strony pomocy gram.pl?
 
Awatar użytkownika
Nemo__
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1066
Rejestracja: ndz kwie 24, 2005 2:13 pm

pn sty 19, 2009 6:35 pm

Jeśli chodzi o to cudo,, to tak.
Wydaje mi się, że problemem jest temperatura. Włączyłem sobie replay i SpeedFana, co kilka minut robiąc pauzę i sprawdzając odczyty z w\w. Skoczyło ze standardowych 40 do 50, gdzie Speedfan przy 50tce wyświetlił mi sympatyczną ikonkę ognia, po chwili na pauzy i widoku pulpitu spadało. Potem maksymalizacja, kilka minut pracy i znowu odczyty. Nie przekraczając 51-52 stopni, resetu nie uświadczyłem.
Inna rzecz, że nie wiem, dlaczego nagle chłodzenie miałoby być nie wystarczające, skoro dwa dni temu można było słuchać muzyki grając 2 godzinne partie. :P
 
Awatar użytkownika
Froger
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 560
Rejestracja: wt lut 05, 2008 4:52 pm

pn sty 19, 2009 6:42 pm

Jeśli chodzi o zbyt wysoką temperaturę, to polecam ściągnąć obudowę. Najprostszy sposób. A dwugodzinne partie, to jeszcze nic :)
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

pn sty 19, 2009 7:06 pm

Nemo__ ja mialem semprona w lapie identycznego co Ty masz w kompie i powiem, ze mi sie spalil (wlacznie z plyta glowna). Wiec moze jakas felerna partia prockow? Zobacz jak wiatraki chodza w kompie, tak jak pisze Froger, zdejmij obudowe i zobacz jak pracuje, przeczysc kratki wentylacyjne.
 
Awatar użytkownika
Nemo__
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1066
Rejestracja: ndz kwie 24, 2005 2:13 pm

pn sty 19, 2009 7:35 pm

Zabawne, bo niedawno też mi spłonęła płyta główna razem z procesorem, to co mam teraz jest wynikiem gwarancji. :P Ściągać obudowę będę niedługo, jak coś się zmieni to będzie miło :). Wentylator w sumie może źle pracować, bo wydaje mi się że komputer chodzi ciszej niż wcześniej, ale to może być już wpływ sugestii...
Edit!
A jednak nie! Jeden wiatrak rzeczywiście nie działał. Teraz wszystko już być ok. :)
 
Awatar użytkownika
NoOne3
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1908
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 4:42 pm

pn sty 19, 2009 9:19 pm

A na czym miałeś ten wadliwy wiatrak i na czym mierzyłeś temperatury?
Bo 50-55 stopni to znowu nie tak dużo... Może coś się jeszcze grzało? Mostek? Chipset?
 
Awatar użytkownika
Nemo__
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1066
Rejestracja: ndz kwie 24, 2005 2:13 pm

pn sty 19, 2009 10:26 pm

To był zasilacz :(
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

pn sty 19, 2009 10:47 pm

Diagnoza po zdjeciu obudowy? Ciesz sie, zasilacz nie tak drogi jak nowy procek ;)
 
Awatar użytkownika
WH
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 358
Rejestracja: śr sie 13, 2008 7:51 pm

wt sty 20, 2009 4:00 pm

@Nemo__

Kiedyś miałem coś podobnego, że przy graniu w gry bardziej zaawansowane niż GTA2 (bo on się nie awanturował), po paru, parunastu minutach komputer sam się resetował. Dotąd nie wiem, co to było, bo zmieniłem wtedy sprzęt, ale coś sugerowali, że to był za słaby zasilacz (chociaż zmiana nic nie dała), albo chłodzenie. Sprawdź wentylator, także ten od karty graficznej. Możliwe, że jest zbyt brudny, to często powoduje różne problemy. Mnie ostatnio zapchał się na amen, karta się nagrzewała i nie dało się grać.

To się tylko w Soulstormie dzieje?
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

śr sty 21, 2009 8:23 am

Bo czasy byle jakich zasilaczy się skończyły już ładnych parę latek temu. Przy obecnych mocach pobieranych przez CPU i GPU - zasilacz musi być doskonały, stabilny jak skała. Jeśłi ktoś uzywa Modecoma, Feela czy innego "shitu" cóż. Rydzykuje. Ja mam 700 Watowego BeQuaiet - nie, nie mój komp nie pobiera 700 Watów :D - ale przy takiej mocy mam błogą ciszę :D Drogo - ale reszta komputera jest jeszcze droższa :D
 
Awatar użytkownika
NoOne3
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1908
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 4:42 pm

śr sty 21, 2009 2:09 pm

Skończyły, nie skończyły. Zależy co kto ma pod maską.
Jednego Modecoma ma matka w kompie do wikipedii, ale tam jest jakiś PII na płycie. Drugiego mam w swoim, a raczej obok... jako dodatkowy (zasilam z niego wiatraki od chłodzenia, termometry i CD), a trzeci Modecom jest zamontowany... w kominku, w salonie i zasila wentylatory, coby się ciepłe powietrze po pokoju rozchodziło (te wentylatory to też z Modecomów wymontowane), tak więc wszystko ma swoje miejsce na tym świecie :P
 
Awatar użytkownika
AesmaDeva
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: czw paź 09, 2008 3:20 pm

śr sty 21, 2009 9:10 pm

Sony pisze:
Bo czasy byle jakich zasilaczy się skończyły już ładnych parę latek temu. Przy obecnych mocach pobieranych przez CPU i GPU - zasilacz musi być doskonały, stabilny jak skała. Jeśłi ktoś uzywa Modecoma, Feela czy innego "shitu" cóż. Rydzykuje. Ja mam 700 Watowego BeQuaiet - nie, nie mój komp nie pobiera 700 Watów :D - ale przy takiej mocy mam błogą ciszę :D Drogo - ale reszta komputera jest jeszcze droższa :D

Co prawda to prawda, ja się na tym przejechałem biorąc jakiegoś NoName'a 1.2kW - komp miał zwyczaj resetowania się i zwisów w czasie mocniejszego obciążenia. Ponieważ był brany jako customowy zestaw, wymiana za dopłatą na Tagana 1.5kW gwarantuje stabilną pracę ;)

I ponawiam (ktoś zapewne wie): w niektórych grach (ostatnio GTA IV, przedtem kilka innych tytułów) zauważam znacznie niższą niż być powinna wydajność i płynność - ba, czasem gra wysypie się do pulpitu/zwiesi. Komputer: Intel QX9650, 2x2GB DDR3, 2x GF9800GX2 (SLI), Vista x64. Sterowniki i patche najnowsze. Na sporo słabszym GF9800GT te kilka tytułów działa znacznie lepiej. Prawdopodobnie jakiś problem z działaniem SLI - jest jakiś sposób żeby sobie z tym poradzić/obejść? Pisałem już do dystrybutorów i póki co nie mam żadnej odpowiedzi.
 
Awatar użytkownika
NoOne3
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1908
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 4:42 pm

czw sty 22, 2009 2:21 pm

Straszny overkill ten twój Tagan. Wystarczyłoby 800W (według kalkulatora thermaltake'a).
O ile po prostu nas nie trollujesz ;)
 
Awatar użytkownika
Nemo__
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1066
Rejestracja: ndz kwie 24, 2005 2:13 pm

czw sty 22, 2009 3:34 pm

@_matrik Sprawa już rozwiązana, problemem był wiatrak przy zasilaczu, który sobie lubi z tego co widzę czasem przestać chodzić bez większej przyczyny. Nie ma to jak dobry sprzęt otrzymany w ramach gwarancji :D Ot, wystarczy sprawdzać co jakiś czas czy chodzi i jest ok ;).
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

czw sty 22, 2009 4:58 pm

AesmaDeva pisze:
Na sporo słabszym GF9800GT te kilka tytułów działa znacznie lepiej.

Konfig ten sam tylko karta sie zmienila i zwisy?
 
Awatar użytkownika
AesmaDeva
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: czw paź 09, 2008 3:20 pm

pn sty 26, 2009 9:49 am

Chavez pisze:
AesmaDeva pisze:
Na sporo słabszym GF9800GT te kilka tytułów działa znacznie lepiej.

Konfig ten sam tylko karta sie zmienila i zwisy?

Dokładnie, przełożyłem kartę z drugiego kompa, nic nie zmieniałem (nawet reinstalacja sterowników była zbędna - używa tych samych) i rzeczywiście 9800GT działało lepiej niż para 9800GX2. Pisałem w tej sprawie też maila do NVIDIA - dostałem (chyba automatyczną) odpowiedź, że problem jest dobrze znany, że pracują nad sterownikami, które go rozwiążą i że radzą poczekać albo na nowe drivery, albo na patch do gry poprawiający wsparcie dla SLI. Tak czy inaczej - dzięki za pomoc.

NoOne3 pisze:
Wystarczyłoby 800W (według kalkulatora thermaltake'a)

Szkoda, że ten kalkulator nie uwzględnia chłodzenia oraz kręcenia sprzętu, realne zużycie jest około 1kW dla samego kompa (wliczając w to podłączone na USB urządzenia). Tak czy inaczej - lepiej, żeby zasilacz był mocniejszy, niż słabszy ;)
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

pn sty 26, 2009 12:55 pm

A czego się spodziewałeś? 2 x 9800GX2 to jest QUAD SLI - a ta technologia jest dużo bardziej niestabilna niż SLI.

Spróbuj z pojedyńczą 9800GX2 czyli zwykłym SLI. Z mojej strony mogę dodać, że od dawna testuję SLI i Cross Fire - zacząłem jeszcze w czasach VooDoo I :D

I Obecnie mam w komputerze POJEDYŃCZĄ GTX280 :D mimo wszystko pojedyńcze rdzenie sprawiają mniej kłopotu - miałem 2 x GTX280 ale czasem potrafiły się zbuntować.

Czasy SLI i CF jeszcze nadejdą - obecnie jeśli chcemy 100% pewności działania to tylko pojedyńczy rdzeń - zaś jeśli jesteśmy entuzjastą i pogodzimy się z problemami to wtedy można.

Warto też poczekać na Windows 7 - testuję kolejne Buildy i obecna Beta śmiga lepiej niż WIN XP :D szybsza, stabilniejsza - nie do uwierzenia a jednak. I wydaje mi się, że SLI chodzi lepiej (stabilniej) niż na XP/Vista ale ja testowałem SLI - nie chciało mi się bawić w QUAD SLI.
 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

śr mar 18, 2009 3:30 pm

Ostatnio zakupiłem sobie laptopa i choć raczej nie miałem zamiaru na nim grać, to stwierdziłem, że skoro i tak jest lepszy niż mój stary piec, kilka gier mogłoby się przydać :-)
Problem w tym, że nie bardzo znam się na porównywaniu wydajności kart graficznych - gdy w wymaganiach sprzętowych jest napisane "GeForce 8800 lub lepsza", to niewiele mi to mówi. Dlatego chciałbym poprosić bardziej obeznajmionych forumowiczów o odpowiedź na pytanie, czy podane niżej gierki ruszą na moim sprzęcie (niekoniecznie na najwyższych detalach):
Prince of Persia (ten nowy oczywiście ;-))
Gothic 3
Mass Effect
Far Cry 2
Drakensang
Fallout 3
Stalker
WH 40k: DoW 2
Sacred 2

Inne gry, które mnie interesują pochodzą raczej z lat 2002-2007, myślę więc, że powinny mimo wszystko ruszyć ;-)

Teraz czas na chyba najważniejsze, czyli parametry komputera:
Porcesor Intel core 2 duo CPU 2GHz, 4 Gb ram, Karta graficzna Ati Radeon HD3470 z 256 mb.
 
Awatar użytkownika
Dark Sage
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 370
Rejestracja: pn sty 30, 2006 7:25 pm

śr mar 18, 2009 4:44 pm

Gothic III, Far Cry 2 (to ma dostępną rozdziałkę 320x280 O.o), WH40K i Stalker pójdą.

Sacreda nie sprawdzałem, Darkensang może się ciąć, Fallout 3 i Mass Effect są za ciężkie.
 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

wt mar 24, 2009 4:25 pm

Na tym samym sprzęcie odpaliłem Wiedźmina, jednak gra się niemiłosiernie tnie, dopiero na najniższych ustawieniach możliwa jest komfortowa gra (chociaż na otwartych przestrzeniach bywa ciężko). Czy zainstalowanie najnowszych sterowników do karty graficznej (takie znalazłem rozwiąże problem?
 
Awatar użytkownika
Chaos_Warrior
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 56
Rejestracja: ndz mar 15, 2009 7:27 pm

pn kwie 06, 2009 5:30 pm

Moje pytanie nie jest stricte techniczne ale jest:
Czy istnieją dodatkowe mapy do ściągnięcia do single playera do WH40k Dawn of War? Interesują mnie przeróżne, fanowskie, oficjalne i nie oficjalne. Będę wdzięczny za odpowiedź. Pozdro!
 
Awatar użytkownika
Czarny
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1648
Rejestracja: ndz cze 22, 2008 2:45 pm

pn kwie 06, 2009 5:50 pm

Jasne, jest mnóstwo. Oto przykład:

http://dawnofwar.filefront.com/file/DOW ... ck_2;40501

Poszukaj sobie więcej na tej stronce :).
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

wt kwie 07, 2009 1:41 pm

Jest trche tego, ale niektóte mapki są stricte do multiplayera i boty fixują na nich. Czasem też trzeba uważać na zwiechy... czasami AI lubi się wykrzaczać.
 
Awatar użytkownika
Landovsky
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 366
Rejestracja: śr mar 11, 2009 5:36 pm

wt kwie 07, 2009 8:38 pm

Mam problem z Brothers in Arms: Hell's Highway. Otóż próbując odpalić grę wyskakuje mi coś takiego:

Obrazek

Nawet gra się nie odpala - ten komunikat też nie wyskakiwał, musiałem poszperać w właściwościach pliku .exe .

Gra oczywiście oryginalna. Nie blokuje jej ani antywir, ani firewall. Sterowniki do Windowsa, nVidii i DirectX mam zainstalowane.
 
Awatar użytkownika
Radix
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: pt kwie 10, 2009 8:43 pm

pt kwie 10, 2009 9:31 pm

@TommyGun
Masz bardzo poważny problem. Z tego, co właśnie wyczytałem w internecie, są cztery drogi wyboru:
1) Reinstall gry
2) If you receive this error, please try to delete the userdata files:

1. Open the command line by pressing Start and selecting the Run... option.
2. Type cmd and push the [Enter] button on the keyboard.
3. Please type in rd /s "%APPDATA%\SecuROM" and press [Enter] on the keyboard.
4. Answer Y to the Y/N question and press [Enter] to complete the process.

The folder should now be deleted. Please understand that any SecuROM application that uses UserData will rebuild these files and folder with future launches.
(znalazłem na str. supportu EA)
3) Reinstall Windowsa
4) Oddanie gry do sklepu
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

wt cze 09, 2009 3:48 pm

Mam problem zdecydowanie techniczny. Chodzi o Storm of Zehir.
Wymagania według pudełka: 2,4 Ghz, 1 GB RAM, GeForce 6800.
Wymagania wg. internetu: 2,4 Ghz, 2 GB RAM, GeForce 8800.

Które są prawdziwe? :x
 
Fenrir
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 94
Rejestracja: śr sie 24, 2005 2:00 pm

wt cze 09, 2009 4:35 pm

Te drugie to zapewne wymagania zalecane.
Widziałem działającego płynnie SoZ na średnich ustawieniach na laptopie z GF 8600GT, której do 8800 "trochę" jednak brakuje.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości