Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
MunchKing
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1288
Rejestracja: czw sty 27, 2005 8:12 pm

Pytanie Co do Diabolizmu

wt wrz 28, 2010 8:55 pm

Starszy w definicji VI-VIII pokolenia, a nie po prostu starszy.


Ja wyszedłem z założenia silniejszej krwi.

Dobrze by było, gdyby gracz zdawał sobie sprawę z nieprzewidywalności swojej zbrodni...


Jest czarno na białym. Niesprecyzowane pod względem mechanicznym, opcjonalne i wymagające dodatkowych ustaleń jeśli ktokolwiek zdecyduje się podkładać tego typu świnię. Moim zdaniem jeśli Narrator i Gracz nie są w stanie dogadać się i dojść do porozumienia odnośnie realiów świata gry (nawet tyczących się Diabolizmu) świadczy to o nich obu.

Diableria mało mnie interesowała i normalnie nie wypowiadałbym się w tym temacie.


Ciekawy z Ciebie człowiek Lunar, naprawdę.

Children of the Nights - same sabbaty, inconnu, a camarilli dorodne wisieńki z człowieczeństwem wahającym się w granicach 3-6 (jeden, dwa, przypadki z 7).


Night. Co nie zmienia faktu, że to doskonały przykład postaci o bardziej wyrafinowanym podniebieniu, z których spora część czuje się dosyć rześko. Jeśli nie liczyć obecnego czasem lukru w postaci chorób psychicznych. A do Mithrasa już się odwołałem, jako do jednego z nielicznych wyjątków.

Więc może przyjmijmy, że 1,5% diablerii ma ślady osobowościowe ofiar.


Jeśli tylko Twoi grający na to przystaną, nie widzę żadnych przeszkód.

Już nie wiem jak przemówić.


Zauważyłem, zauważyłem.

Może lepiej zagrać.


Zaproponuj coś na PW/gg.

Z mojej strony EoT.
Ostatnio zmieniony wt wrz 28, 2010 9:38 pm przez MunchKing, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Jean de Lille
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1156
Rejestracja: śr paź 21, 2009 2:21 pm

Pytanie Co do Diabolizmu

wt wrz 28, 2010 9:01 pm

Lunar190 pisze:
Księga Nod to chyba też poetycki tekst z rozmaitą dowolnością interpretacji.
Z wyłączeniem przymiotnika "poetycki", to samo można powiedzieć o podręczniku do Wampira. Oraz o każdym innym podręczniku do RPG.

Lunar190 pisze:
W przypadku poetyki dyskusja składałaby się wyłącznie z pomysłów i domysłów.
O świecie, który jako taki istnieje tylko i wyłącznie w umysłach graczy, będąc całkowicie zależnym pod ich wizji i woli inaczej się rozmawiać nie da.

Podręcznik w żadnym miejscu nie mówi jasno i konkretnie "diabolista po wypiciu innego wampira cierpi z powodu schizofrenii" co oznacza ni mniej ni więcej, że WW dali swoim klientom,- o, lekkomyślni głupcy! - swobodę decyzji co do skutków. Więc niech każdy, kto potrafi swobodnie decydować o tym, jak ma wyglądać jego wizja świata i gry, zadecyduje.

Z mojej strony także EoT.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości