Zrodzony z fantastyki

 
Morgram
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: sob mar 15, 2008 7:32 pm

Pytanie na poczatek

śr paź 08, 2008 8:26 am

Witam wszystkich fanów Star Wars to mój pierwszy post związany z częścią związaną ze Star Wars. Gram również w Dungeons & Dragons i tak mi sie zdjae ze to jest do siebie berdzo podobne. Główną sprawą są w moim poście podręczniki do SW, i tu pojawia się pytanie: Czy ktos nie konwertował ich po swojemu na jęzuk polski ? Jeżeli ktokolwiek to robił bardzo proszę o odpowiedz na forum bądź na gg 148364.
 
Awatar użytkownika
Bolek91
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 57
Rejestracja: pt maja 02, 2008 4:49 pm

śr paź 08, 2008 10:04 pm

Wiem że jest wersji Revised Core Rule Book przygotowana część dla gracza po polsku. Nie wiem czy Cal Omas robi coś z Sagą.
 
Morgram
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: sob mar 15, 2008 7:32 pm

czw paź 09, 2008 10:04 am

A nie ma czasem Star Wars Saga Edition po niemiecku. Bo juz mam po angielsku ale po niemeicku np syzbciej by mi poszło z tlumaczeniem na polski ?
 
Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 6202
Rejestracja: wt lis 26, 2002 5:52 pm

wt paź 14, 2008 12:47 am

Nie, Sagi po niemiecku nie ma.
Nie ma też nawet plotek o tym. System nie ma aż takiej popularności.
 
Awatar użytkownika
Krackus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 198
Rejestracja: ndz lut 17, 2008 2:52 pm

pt lis 14, 2008 10:30 pm

Witam, mam zamiar wysępić na gwiazdkę podręcznik do SW d20 i obecnie zastanawiam się czy lepiej zdecydować się na wersję "revised" czy nowszą "saga edition". Wyobrażenie mechaniczne na temat przyszłych serii czerpię z KotORa (oraz setting, może nawet fabułę :)). W związku z tym mam parę pytań
1. Na osi D&D 3.0 - 3.5 - 4.0. Gdzie mniej więcej można osadzić poszczególne podręczniki? Naturalnie zdaję sobie sprawę że mimo podobieństw to 2 różne systemy ale mimo to chciałbym się orientować.
2. Czy komputerowy KotOR był wzorowany na którymś z tych systemów? (Ostatecznie była tam mechanika d20, zwykle w znacznym stopniu podobna do D&D może więc i do SW d20)
3. Czy ktoś mógłby mi podać nazwy bestiariuszy do poszczególnych wersji, bo trochę się nie orientuje :). Poza tym czy obecne są tam klasyki SW typu Rancory, Krayty itp. ?
4. do jakiej wersji jest ten podręcznik (link) bo nie mogę się doczytać literek na rozpikselowanym screenie a opis jest pusty :|. Poza tym jak rozumiem mimo tytułu w sklepie, nie mam co liczyć, że będzie po polsku :)
5. Czy istnieje jakieś SRD analogiczne do DDkowego dla SW d20 lub jakiś inny zbiór darmowych zasad?
6. Z recenzji na stronie głównej SWpoltera wnioskuję, że zasady są nieco ograniczające i zbyt szczegółowe. Czy na polterze są lub będą jakieś artykuły odnoszące się do upraszczania mechaniki? Bo po lekturze recenzji i wątków na forum (jak sądzę dotyczących głównie wątków wersji "revised", być może "saga" jest lepsza pod tym względem?) mam już głowę pełną potrzebnych modyfikacji a nie chce mi się tego robić :)
7. Pytania pomniejsze, czyli czy w systemie obecne są wibromiecze i ich pochodne oraz tarcze ochronne(chodzi mi raczej o jakiś, opis, uzasadnienie ich obecności, wpływ na równowagę gry... bo wprowadzić je to nie problem, choć w przypadku wibromieczy statystyki też by się przydały)
Z niecierpliwością czekam na odpowiedzi, ponieważ pytań jest sporo to dodam, że zależy mi głównie na wrażeniach i porównaniach "Revised" i "Sagi"
 
Awatar użytkownika
Bolek91
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 57
Rejestracja: pt maja 02, 2008 4:49 pm

pt lis 14, 2008 10:46 pm

1. Myślę że jes to koło wersji 3.5
2. Tak, był wzorowany na RCR, ale miał uproszczenia, jak choćby miejsze obrażenia.
3. Ultiamte Advesaries dla RCR i Threats of the Galaxy dla SAGA
4. To jest edycja pierwsza, już kompletnie nie do grania. Wersję RCR dostaniesz w świecie książek, amazonie, lub jak masz szczęście na allegro.
5. Tego niestety nie wiem.
6. Saga jest o wiele prostrza niż RCR. Jeżeli lubisz bawić się liczbami to zagraj w RCR, jeżeli tak bardzo za tym nie przepadasz wybierz SAGĘ ;)
7. Statystyki do tarcz i wibroostrzy znajdziesz w podstawowym podręczniku. Są używane raczej przez prymitywne osoby, lub takie istoty z tradycją walki biała bronią. Reszta ras Galaktyki woli blastery ;)
 
Awatar użytkownika
Krackus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 198
Rejestracja: ndz lut 17, 2008 2:52 pm

pt lis 14, 2008 10:55 pm

Hmm w takim razie myślę, że skłonię się ku "sadze". SW ma być dla nas z założenia kampanią drugorzędną do DDka (może się to zmieni, zobaczymy), w której wypróbuję metodę maksymalnego upraszczania wszystkiego i zdecydowanej kontroli MG, czyli mnie :). Mam jeszcze spory dylemat co zrobić z tymi wibroostrzami i tarczami ale pewni zobaczę jak mi się to wpasuje w grę po przejrzeniu podręcznika. Tak czy owak będę wdzięczny za dalsze porady i sugestie ;)
 
Awatar użytkownika
Bolek91
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 57
Rejestracja: pt maja 02, 2008 4:49 pm

pt lis 14, 2008 10:59 pm

Jeżeli chcesz grac z wibroostrzami to możesz tłem ackcji zrobić planetę z tradycjami, gdzie chlubą jest walka białą bronią. Możesz też stworzyć mega super przeciwnika, który walczy tylko i wyłącznie mieczami. Kilka spotkań z nim i gracze będą wiedzieć jaki atut czy talent wybrać następonym razem ;). Po za tym dokup do SAGI oprócz Threats of Galaxy jeszcze KotOR Campaign Guide. Będzie idealny dla twoich sesji. Między innymi dzięki niemu teraz do głowy mi przyszło że możecie grać w okresie Wielkiej Wojny Sith przedstawionej w komiksach Tales of The Jedi. Dzieją się one na 40 lat przed grą KotOR, a tam wibroostrza były powszechnie używane. Nawet dobry start dla osoby zaznajomionej z D&D :D

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość