Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Indoctrine
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 138
Rejestracja: ndz kwie 04, 2010 8:56 pm

Pytanie o farbki

wt sie 28, 2012 1:01 pm

Zastanawiam się nad pewną sprawą. Na ile dedykowane bitewniakom farbki są rzeczywiście lepsze od zwykłych akryli modelowych?

Taka cytadelka 12ml kosztuje około 10 złotych, ModelMaster 14ml jest do dostania za około 6-7. To tylko przykłady oczywiście, czasem można mieć jeszcze korzystniej - za 4 złote (choć mniejsze - 10ml).

Po głowie mi chodzi od jakiegoś czasu by zacząć znów coś porobić w klimacie figurkowym, tylko dawnymi czas malowałem Humbrolkami albo Revellkami moje figurki Legionu Ciemności :D

Nie zależy mi na tym, by kolor farby był konkretnie taki jak zaleca producent figurek, jeśli nie idzie to w parze z lepszą jakością :)

"Orcish green" mogę zastąpić innym zielonym bardzo podobnym ;)
 
zigzak

Pytanie o farbki

wt sie 28, 2012 1:17 pm

W większosci akrylki np GW mają tutoriale oparte na swej palecie. Tak poza tym, to są bardzo przedrożone. Ale bez problemu znajdziesz tabele substytutow z innych, tanszych firm, ktore maja te same, lub zblizone barwy. Czasem tez jest niewiela roznica w nasyceniu pigmentem i fakturze - te tansze farbki mogą mieć mniej pigmentu i grubą fakturę, co nie pozwoli uzyskac dobrego wysycenia barw. Ale Daler Rowley ma calkiem niezle farbki w tubkach, akrylowe.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości