Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Derva
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: sob lip 07, 2007 12:44 pm

Pytanie o Instant Abilities

sob sty 21, 2012 8:45 am

Podam na zasadzie przykładu bo tak będzie najprościej, lecz było by fajnie jakby drogi Sędzia rozwinął owe zapytanie.

Mianowicie.
Stworek ma ability, że jak się tapnie to zadaje obrażenia (wiadomo mi też że musi minąć kolejka po wejściu tego stworka do gry ze względu na summoning sickness zanim się tapnie aby użyć tej zdolności). i w celu uniknięcia tych obrażeń chciałem go tapnąć spellem żeby nie mógł użyć tego ability.
Wtedy mój opponent powiedział, że zanim mu go tapne on użyje umiejętności z racji tego że wszystkie umiejętności to instanty. W rezultacie zmarnowałem czar...

Uznałem takie coś za *** głupie rozwiązanie i jestem bardzo ciekaw czy rzeczywiście jest to zgodne z zasadami.
Ostatnio zmieniony sob sty 21, 2012 9:50 pm przez Ajki, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Ajki
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1023
Rejestracja: śr maja 18, 2005 12:16 am

Pytanie o Instant Abilities

sob sty 21, 2012 9:49 pm

1. nie przeklinamy na forum, tym razem skasuje tylko fragment

2. zdolności można użyć wtedy, kiedy masz priorytet (chyba że w tekście zdolności jest podane inne ograniczenie), czyli przeciwnik miał racje.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości