Zrodzony z fantastyki

 
Wolwerin
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 42
Rejestracja: śr lis 08, 2006 6:54 pm

Pytanie o magię i plany

czw cze 21, 2007 1:15 pm

Podczas czytania podstawki do monastyru naszło mnie pytanie: Czy w tym świecie istnieją jakieś plany i co jest źródłem magii? Oczywiście wiem, że ludzie czerpia magię od demonów ale skąd w taki razie czerpią ją demony?
Chciałbym poznać wasze pomysły dotyczące tego zagadnienia.
 
M.M
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 10:31 am

pt cze 22, 2007 9:42 am

Plany w Monastyrze raczej nie istnieją, bo nie są potrzebne. Demony przebywają w piekle, które rozumiane jest całkiem fizycznie - są to po prostu bardzo głębokie podziemia, gdzie jest ich pełno. Dodatek Nordia potwierdza to w całej rozciągłości. Odradzałbym też wprowadzenie planów, gdyż są one charakterystyczne dla systemów wysoce magicznych, więc Monowi by raczej zaszkodziły.

Pytanie o to dlaczego demony umieją to co umieją, jest bezsensowne. Czy pytasz się księdza jakie jest źródło wszechmocy Boga, lub jak to mozliwe, że Diabeł potrafi opętać, a my nie? To aksjomat. Oczywiście można twierdzić, że moc cyklopa ma podłoże feromonalne, a to chyba jedyna moc, którą umiałbym wyjaśnić w sposób racjonalny. Tylko takie coś do niczego nie jest potrzebne, chyba, że planujesz wstawić jakiegoś badacze deviriów, lub tajne labolatrorium inkwizycji.
 
Kayne
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: pt cze 29, 2007 8:13 pm

pt cze 29, 2007 8:54 pm

Tak jak kolega wyżej, uważam że nie ma zbytniego sensu rozwodzić się nad pochodzeniem magii. Magia pochodzi od Deviria i to powinno wystarczyć. Właśnie ta wielka tajemniczość magii i jest Ciemność sprawia, że Monastyr jest grą Dark Fantasy.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości