Zrodzony z fantastyki

siwy.x.v.1
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Pytanie

ndz mar 22, 2009 4:14 pm

potrzebuję pomocy dotyczącej WFB a mianowicie:
czy warto grać orkami i goblinami? a może elfami? leśnymi czy wysokimi?
może mrocznymi? a może kimś zupełnie innym!? POMOCY!!!!! :help:

PS
szybko bo we wtorek mam urodziny a to ma być prezent!

feliks
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

ndz mar 22, 2009 6:36 pm

Graj taką rasą, jaką lubisz i jaką wolisz strategię . Jeśli lubisz dosyć mocną magię wybierz wysokie elfy, jeśli wolisz mieć dosyć liczebną, wybierz orków & goblinów. Tutaj nie masz co się pytać, a tylko wybierz to co tam lubisz ;)

Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum

ndz mar 22, 2009 7:36 pm

siwy.x.v.1 pisze:
potrzebuję pomocy dotyczącej WFB a mianowicie:
czy warto grać orkami i goblinami? a może elfami? leśnymi czy wysokimi?
może mrocznymi? a może kimś zupełnie innym!? POMOCY!!!!! Help!

Po pierwsze BARDZO Cię proszę o zapoznanie się z regulaminem! Bo łamiesz go bezlitośnie w kilku miejscach!
Po drugie i najważniejsze nie używa się w temacie słów pisanych wielkimi literami!
Po trzecie należy zadawać pytania we właściwym temacie, a nie bezmyślnie zakładać nowe, które później muszą być usuwane.
Po czwarte sprawdzaj swoje posty pod względem językowym przed ich dodawaniem - polecam sprawdzanie pisowni w MS Word.

Więc zapraszam do korzystania z właściwego tematu, którym jest: Początkujący w Warhammera Fantasy Battle

A tak już na marginesie i na przyszłość - gdy rejestrujesz się na jakimkolwiek serwisie czy forum zapoznaj się z zasadami obowiązującymi w danym miejscu.

Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

ndz mar 22, 2009 8:09 pm

A coby cię nie odstraszyć od naszego forum (Powitał cię ktoś? :) Jeśli nie to witam serdecznie.) odpowiem na Twoje pytanie. Może nie będzie to jakaś profesjonalna odpowiedź ze statystykami figurek i ze wszystkim, ale cenna rada.

Armia, jaką będziesz grał zależy tylko od Twoich własnych prefrencji. Z tego co słyszałem, to Warhammer Fantasy Battle jest grą wyważoną i każda armia ma szanse. Więc musisz poszukać na necie przykładowych rozpisek i taktyk. Wolisz grać kupą mniejszych stworów czy kilkoma silniejszymi? Wolisz stanąć po stronie dobra czy zła? Wolisz prosto iść "na pałę" czy pokonać przeciwnika wyrafinowaną taktyką?

Zastanów się nad tym i dopiero zdecyduj, jaka armia będzie Twoją jedyną. Zresztą nie musisz się spieszyć, ja swoje prezenty często odkładam na później, aby podjąć dobry wybór i nie zepsuć sobie urodzin.

Pozdrawiam i wszystkiego najlepszego, nie tylko z okazji urodzin, ale i z powodu nowej drogi życia.

P.S. Czemu jestem taki miły? Ano dziś jest naprawdę ładny i dobry dzień :) :) :)

siwy.x.v.1
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

pn mar 23, 2009 2:31 pm

wolę grać małą ilością silnych stworów.
lubię też wyrafinowaną taktykę.
jakieś rady? a może linki stron na których znalazłbym odpowiedż? :?:

Awatar użytkownika
Fingor
Stały bywalec
Stały bywalec

pn mar 23, 2009 6:41 pm

No to w takim razie Dark Elfy lub Wood Elfy. Dark Elfy są moim zdaniem trochę bardziej wszechstronne, mają lepszą magię, ale słabsze strzelanie. Wadą obydwu armii jest bardzo słaby pancerz. Z armii na jakość mogę jeszcze podpowiedzieć Krasnoludy i Chaos. Z tym, że u Krasnali taktyka ogranicza się do bardzo uważnego rozstawiania i wybierania celów ostrzału ;)

Przemyśl jednak, czy naprawdę podoba Ci się takie kombinowanie. Ludzie rozpoczynający zabawę w młotka często nie zdają sobie sprawy, jak wymagająca potrafi być gra taką armią, jak Leśne Elfy.

siwy.x.v.1
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

wt mar 24, 2009 8:22 am

większość armi mrocznych elfów to kobiety, to jedyny argumęt który mnie nie przekonuje. dlatego pewnie zagram właśnie nimi jeszcze raz dziękuje. :)

Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum

wt mar 24, 2009 9:53 am

siwy.x.v.1 pisze:
większość armi mrocznych elfów to kobiety, to jedyny argumęt który mnie nie przekonuje. dlatego pewnie zagram właśnie nimi jeszcze raz dziękuje. Smile

Zwracałem Ci uwagę wyżej, pisałem na PW i dalej robisz to samo.

To moje ostatnie ostrzeżenie. Następne posty, które będą łamały regulamin usunę.

Szef działu gier bitewnych
Rafał 'WilliamWolfes' Jankoś