Zrodzony z fantastyki

 
dydelf
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: śr sie 19, 2015 12:35 am

Race Point - Pathfinder

śr sie 19, 2015 12:40 am

Witam.
Mam pytanie odnośnie w.w. tematu ( race point ).
Mianowicie, nie bardzo ogarniam temat z tym związany i prosiłbym o wyjaśnienie najlepiej na tym przykładzie :

Zaczynamy nową sesje, tworzymy postaci na 20 pkt. ja tworze "słabego" człowieka, kolega Assimara ( 15 Race point ) - czym tworzenie takich postaci się różni ? Czy kolega ma mniej punktów na start ?
Prosze o odp bo na d20pfsrd nie mogłem tego znaleźć ... a szukałem nawet 10 min :(

Pozdrawiam i z góry dziękuje !
 
Awatar użytkownika
Lord Xan
Administrator
Administrator
Posty: 608
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 7:09 pm

Race Point - Pathfinder

śr sie 19, 2015 3:21 am

Najlepiej jest, kiedy wszyscy członkowie drużyny są w tym samym zakresie RP (1-10, 11-20, 21+). Standardowe rasy mają 9-10 punktów. Na potrzeby sesji i wygody możesz zwyczajnie poprosić MG o jakąś zdolność z tej listy wartą do 5 RP:
http://www.d20pfsrd.com/gamemastering/o ... ial-Traits
Wtedy (wg tych śmiesznych PF-owych zasad) będziesz na równi ze swoim kompanem. Ale uważajcie, bo cennik traitów jest jedną z najgorzej pomyślanych rzeczy w całym PF-ie (tak sądzę, bo jeszcze się w ten system nie wgłębiłem). Bonus +2 do jednego atrybuty i pomniejszy boon ustawi Cię w szeregu z aasimarem ;)
Traity za 1 RP bardzo fajne, np. emissary, jeśli planujesz być twarzą drużyny.
Pewnie Cię coś zainspiruje, a MG raczej nie będzie kręcił nosem na lepszy balans w drużynie. Także powodzenia.

Bo z tego co się orientuję, idea dostoswania poziomu z edycji 3.5 została całkiem zarzucona (co ma sens, bo też była koszmarna powyżej +1, a LA-buyoff to był już zwyczajny min-maxing).
 
dydelf
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: śr sie 19, 2015 12:35 am

Re: Race Point - Pathfinder

śr sie 19, 2015 11:34 am

Ok czyli RP nie wpływają w żaden sposób na ograniczenia przy tworzeniu postaci tak jak w 3.5 ECL ?
Trochę to dziwne, ale o potwierdzenie tego mi chodziło :) Gramy w PF już kilka lat i w sumie to chyba ostatnia rzecz której nie ogarniałem nic a nic, bo wcześniej nie była potrzebna.
 
Awatar użytkownika
Lord Xan
Administrator
Administrator
Posty: 608
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 7:09 pm

Race Point - Pathfinder

śr sie 19, 2015 12:51 pm

Wpływają! Zasada jest taka, że postacie mają mieć równe RP. A jak już to rozwiązuje drużyna, to jej sprawa. MG znajomego rozwiązał to w ten sposób:

RP 0-7
+ atut lub inny bajer rasowy
+ darmowy Story Feat
+ dwa traity
+ jeden trait z kampanii

RP 8-11
+ darmowy Story Feat
+ dwa traity
+ jeden trait z kampanii

RP 12-13
+ dwa traity
+ jeden trait z kampanii

RP 14-15
+ jeden trait z kampanii

RP 16-17
+ jeden trait z kampanii
- jeden atut otrzymywany na jednym poziomie postaci

RP +17
Rasy niedostępne.


Cokolwiek nie wybierzecie, to jakoś powinniście balans wprowadzić, więc któreś rozwiązanie musi być podjęte. Można też zbić RP aasimara (odebrać mu celestial resistance i wbić karę do BD, np.), ale to nie byłoby fajne. Lepiej równać w górę ;)

Kolejne rozwiązanie: możecie mieć po prostu przymrużone oko na balans i bawić się dobrze, pomimo jakiejś nierównowagi mechanicznej. Ale IMHO lepiej równać w górę :P
 
dydelf
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: śr sie 19, 2015 12:35 am

Re: Race Point - Pathfinder

śr sie 19, 2015 2:36 pm

Ok dzięki za pomoc :) czyli niestety dobrze rozumiałem :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości