Zrodzony z fantastyki

 
barto48
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: śr gru 02, 2015 11:38 am

Ranger BM vs archer (i jak zwiększyć obrażenia?)

śr gru 02, 2015 6:20 pm

Witam
Na początku przepraszam za ewentualne błędy, dopiero założyłem tu konto.
Mam rangera, build Archer i fighting style Beast Mastery. Wiele słyszałem o 'legendarnej' zdolności rangerów do zadawania obrażeń, stąd mój wbór. Jednak rzeczywistość nie do końca potwierdza opowieści; nasz fighter baaardzo często zadaje większe obrażenia niż ja. Szczegóły buildu:
Ranger Elf, level 4
Build: Archer
Fighting style: beast mastery
skille: Nature, Perception, Stealth, Acrobatics i Endurance
Feats: Improved initiative, Elven precision, Lethal hunter
Ranger at-will 1: Twin strike
Ranger at-will 1: Nimble strike (żadko używam, zastanawiam się nad przetrenowaniem na Predator strike żeby pet też miał jakikolwiek atak, tak w razie czego)
Encounter 1: Hindering shot
Daily 1: Sure shot
Utility 2: Begin the hunt
Encounter 3: Cut and run
hp: 39
Speed: 7
init: +11
Str: 15, con: 12, dex: 20, int: 12, wis: 16, cha: 10;
Najczęściej używana broń: longbow (aczkolwiek przy najbliższej możliwości prawdopodobnie wybiorę feat do greatbow i zakupię tę broń)
Pet: wilk.
Czy jest jakaś możliwość żeby podnieść zadawane obrażenia (w jakikolwiek sposób) czy już wiele się nie wymyśli?

Dodatkowe pytanie: wiele też słyszałem o przewadze archerów nad beast masterami, jednak nie widzę żadnych różnic w powerach ani featsach (wyłączając running attack/prime shot oczywiście). Wręcz przeciwnie: pet zapewnia CA, jest 'drobnym tankiem' - może czasem zebrać obrażenia, okazjonalnie sprzedaje OA, działa jak korek w wąskich przejściach, pomaga mi w zwiadzie, zwiększa bonus z 'przejścia w defensywę' z +2 do +3... Nie widzę niczego, w czym archer przebija te możliwości. Jeśli jednak coś przeoczyłem, napiszcie:)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości