Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
M.S.
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3035
Rejestracja: sob gru 24, 2005 7:42 pm

sob maja 27, 2006 3:41 pm

beneq pisze:
Filio napisał:
Nie dziwne, że planują wydać 2 ed.


A planują? Shocked




Filio pisze:
Rege napisał:
3. Wiedźmin (ok. 8 tys.)

A to ciekawe.
Mimo niedopracowanej mechaniki, saga i grywalność systemu zrobiły swoje.
Nie dziwne, że planują wydać 2 ed.


Podobno nowy Wiedźmin ma być dużo lepszy. Szkoda tylko, że prace nad nim ciągle się opuźniają. Ostatnia wiadomość o planowanym terminie wydania (pochodząca z końca 2005 roku) wskazuje, że będzie wydany w tym roku.

Oficjalna strona Wiedźmina - postępy nad pracami

Opis niezbyt dokładnie przejrzałem, ale nieukrywam, że apetyt na ten system już nabrałem. :) I edycja sprzedała się światnie, więc jeśli MAG dobrze zadaba o reklamę, to wróży sukces najnowszemu Wiedźminowi. :razz:
 
Filio

sob maja 27, 2006 3:47 pm

beneq pisze:
Człowieku...Ileż można dyskutować na temat mechaniki W:GW. No ale dobra:Co widzisz w niej niedopracowanego?(obelgami każdy może rzucać, gorzej z ich uzasadnieniem)

Wcale nie zamierzam. Porównując do np. DnD, mechanika W:GW wymięka.

beneq pisze:
A planują? Shocked

To już od bardzo dawna. Zapowiadają, że 2 ed. będzie o wiele lepsza.

M.S. pisze:
Ostatnia wiadomość o planowanym terminie wydania (pochodząca z końca 2005 roku) wskazuje, że będzie wydany w tym roku.

A ja tak zgaduję po cichu, że W:GW 2 ed. wyjdzie w podobnym czasie co gra The Witcher. :wink:
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

sob maja 27, 2006 4:19 pm

Siman pisze:
Maks 100 tyś. A najpewniej nie więcej niż 80.

Wedle przerzucania sie (radosnie) liczbami w PTBG wyszlo nam miedzy 30 000 a 80 000. Sensownym jest IMO ok 40-60 000 obecnie. Nie da sie jednak tego w zaden sposob policzyc na obecna chwile.

Wojewoda pisze:
Nakład PC zszedł podobno prawie cały.

Spytaj Ellentira, ok? Bylyby wiarygodne dane.
 
Kastor Krieg

sob maja 27, 2006 5:01 pm

Seji pisze:
Wojewoda pisze:
Nakład PC zszedł podobno prawie cały.

Spytaj Ellentira, ok? Bylyby wiarygodne dane.


AFAIR Ellentir zapytany jakieś pół roku temu o prawa do dodatków do PC i planu wydawnicze mówił coś na zasadzie, że mają kasę, bo PC praktycznie całe im zeszło, więc mogą wydawać swoje nowe rzeczy - że spełniło założenia, miało zarobić na następne projekty.
Ale to było dawno i nie wiem czy pamiętam dobrze.
 
Awatar użytkownika
Rege
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 267
Rejestracja: pn sty 26, 2004 11:36 pm

sob maja 27, 2006 5:02 pm

Drachu pisze:
Na próbe wpisałem WFRP w emule. Odnosze wrazenie, ze anglosasi tak nie piratują - ich podreczniki sa niekompletne, udostępniane przez niedużą ilość źródeł.
Z tego co wyszło w Polsce jest komplet i to z wielu źródeł. Poracha.


Wejdź na Direct Connecta. Masa HUBów z książkami do RPGów ( bynajmniej nie jest to namowa do sciągania, ale chciałem pokazać, że skala zjawiska jest całkiem spora) Na emułku liczą się inne rzeczy.

Dla mnie cena podręczników jest całkiem niezła, jeśli zobaczymy taką Legendę 5 Kręgów 1 ed. - Chodzi mi o pierwszą edycje. Ten podręcznik jest bosko wydany i nie zaluję kasy na neigo wydanej.

Ale Deadlands? 200 złotych za komplet? Oni chyba poszaleli.

Kastor Krieg pisze:
AFAIR Ellentir zapytany jakieś pół roku temu o prawa do dodatków do PC i planu wydawnicze mówił coś na zasadzie, że mają kasę, bo PC praktycznie całe im zeszło, więc mogą wydawać swoje nowe rzeczy - że spełniło założenia, miało zarobić na następne projekty.
Ale to było dawno i nie wiem czy pamiętam dobrze.

Potwierdzam słowa kastora. ellentir wypowiadał się w tej kwestii. Tylko nie wiem jaki był nakład całkowity.
 
Awatar użytkownika
Drachu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1617
Rejestracja: sob cze 26, 2004 1:50 pm

sob maja 27, 2006 5:08 pm

Rege pisze:
Ale Deadlands? 200 złotych za komplet? Oni chyba poszaleli.


Warto było! A co :P
Nie mam nałogów, moje główne hobby to RPG, mogę sobie co jakiś czas zaszaleć :)
 
Kastor Krieg

sob maja 27, 2006 5:26 pm

Arioch pisze:
Tak czy inaczej nowy WoD to jedna, pełna gra, nie grupa autonomicznych gier. Ostatcznie więc wszystko sprowadza się do "grają w NWoD". Nie ma znaczenia, skąd wzięli podręczniki, którymi dysponują, ani w jakich ilościach.


Zaraz, to nie liczymy oddzielnie nWoD / Forsaken / Requiem / Awakening, ale liczymy oddzielnie Masquerade / Apocalypse / Ascension / KotE / Wraith / Changeling / Co-Tam-Jeszcze? Oo'

Znaczy sklepik taki?

Ta, jeszcze jest fserve w Otwocku. :neutral:
 
Awatar użytkownika
Siman
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 400
Rejestracja: wt lis 16, 2004 3:34 pm

sob maja 27, 2006 6:57 pm

Super. I to zmienia jakość systemu?

Tak powiedziałem? Świetnie, cytat poproszę. Emotikonki nie zauważył? To ironia była. Że lepszy, to wnoszę ze słów i relacji Puszkina. Lepszy nie znaczy dobry. Mi 1ed., abstrahując od Pidręcznika Bajarza, całkiem odpowiadał (aczkolwiek w moim prywatnym rankingu ulubionych erpegów plasuje się raczej nisko. Ot, średniak, z którym wiążę pewien sentyment). Dla ciebie ssie. Dając poprawkę na "lepszość" 2 ed., wciąż otrzymujemy różne oceny. Zresztą, diabeł tkwi w szczegółach, więc równie dobrze system, w ogólnym założeniu dobry, może się rozbić o utrudniające grę pierdułki. Ale chyba nie po to przesuwają premierę o dwa lata, żeby wydać produkt niedorobiony...

Na próbe wpisałem WFRP w emule. Odnosze wrazenie, ze anglosasi tak nie piratują - ich podreczniki sa niekompletne, udostępniane przez niedużą ilość źródeł.
Z tego co wyszło w Polsce jest komplet i to z wielu źródeł. Poracha.

Nie poracha, tylko PKB na mieszkańca. Oczywiście do pewnego momentu, bo w Kenii czy Etiopii jakichkolwiek podręczników do RPG raczej nie uświadczysz, ale zobacz sobie ilość pdf-ów w chociażby Rosji. Albo ilość podróbek w ogóle w Chinach. Oczywiście można sobie mówić, że morlaność etc., ale fakty są takie, że jak ludzie czegoś nie mają, a chcą mieć, to statystycznie ileśtam tam procent z nich to sobie ukradnie. I jakiśtam stereotyp polaczka-złodzieja nie ma tu nic do rzeczy.
 
Awatar użytkownika
Rege
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 267
Rejestracja: pn sty 26, 2004 11:36 pm

ndz maja 28, 2006 12:44 am

Drachu pisze:
Rege pisze:
Ale Deadlands? 200 złotych za komplet? Oni chyba poszaleli.

Warto było! A co :P
Nie mam nałogów, moje główne hobby to RPG, mogę sobie co jakiś czas zaszaleć :)

Kurczę! odpowiedziałeś tak samo jak moja Pani, gdy rozmawiałem o niej dzisiaj na ten temat. Zresztą to stara WoDziara jest i podręczniki za takie sumy kupowała. Ja na L5k też sie w sumie pokusiłem, a to niemałe pieniążki były.

Co do całego NWODa. Hehs, dopóki nie wychodzi w Polsce, to możemy go sobie podarować. Co się tyczy starego, to nie rozumiem czemu mielibyśmy brać ich wszystkich w jeden worek. Są gracze, którzy grają tylko w Wampira, albo tylko w Maga i tyle.
 
Kastor Krieg

ndz maja 28, 2006 1:04 am

Co do całego NWODa. Hehs, dopóki nie wychodzi w Polsce, to możemy go sobie podarować.

Tylko zaznaczam problem w liczeniu graczy na przyszłość, as stated above :)

Co się tyczy starego, to nie rozumiem czemu mielibyśmy brać ich wszystkich w jeden worek. Są gracze, którzy grają tylko w Wampira, albo tylko w Maga i tyle.

+1.
 
Awatar użytkownika
Deckard
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2097
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 9:50 pm

ndz maja 28, 2006 9:55 am

Drachu pisze:
Na przykłąd to, że prawie każdy z dyskutantów kupił więcej niż 1 podręcznik. Nie da się zatem zsumowac i przmnożoyć, bo jak uwzględnić, że ilość MG jest niższa niż łączna suma sprzedanych podręczników?

Dałoby sie, gdyby więcej osób brało udział w programie AP i udzielało się na Sieci. Fantastyka naukowa :wink:
Seji pisze:
Wedle przerzucania sie (radosnie) liczbami w PTBG wyszlo nam miedzy 30 000 a 80 000. Sensownym jest IMO ok 40-60 000 obecnie. Nie da sie jednak tego w zaden sposob policzyc na obecna chwile

Mnie irytuje niemal absolutny brak danych o nakładach od samych wydawców, poza paroma chlubnymi wyjątkami. Za każdym razem, gdy czytam tematy/wywiady dot. tej tematyki mam wrażenie, iż najstraszliwszą tajemnicą świata jest nie to, czy kosmici rządzą na Ziemi, ale wielkość nakładów wydawnictw w Polsce. Tak jakby po ich opublikowaniu każdy z nas wrócił do domu i opracował jeszcze lepszy system, a następnie miał przejąć kontrolę nad rynkiem. Co za farsa :? Chyba, że nad naszymi głowami toczy się pierwsza wojna korporacyjna, toczona miedzy wydawcami o każde 100 sprzedanych podręczników. :wink:

Ciekawe, czy nasze wydawnictwa trzymają dane o zbycie w tajemnicy także przed wydawcami oryginalnymi? Może to jest przyczyna ABSOLUTNEGO braku nowości na naszym rynku? :razz:

Drachu pisze:
Nie mam nałogów, moje główne hobby to RPG, mogę sobie co jakiś czas zaszaleć

Człowieku, wydawanie 200 zł na system wygląda mi właśnie na nałóg :razz:
Arioch pisze:
Tak czy inaczej, nie do zmierzenia. Bo powiedzmy, że w Zadupku Dolnym na 10.000 mieszkańców 3/4 grywa w RPG i akurat wszyscy w F,U,D,G,E bo o innych grach nie słyszeli (tzn. usłyszeli o F,U,D,G,E i później już nie czuli potrzeby szukania)

Fakt - hermetyzacja rulez. Krajowi nadzorcy od hermetyzacji także rulez. :?
Siman pisze:
Oczywiście można sobie mówić, że morlaność etc., ale fakty są takie, że jak ludzie czegoś nie mają, a chcą mieć, to statystycznie ileśtam tam procent z nich to sobie ukradnie.

Przyczyna rozkłada się chyba równomiernie - z jednej strony ceny, z drugiej jednak traktowanie sprawy po macoszemu przez KUPUJĄCYCH. Po co X ma oszczędzać na dodatek (ale to były chwile, jak odkładałem na dodatki do Młotka i CP), skoro to trudne, a problem da się rozwiązać w trybie instant: natychmiastowy zastrzyk funduszy, a jak już je ma, to lepiej je rozp...ć na to co zwykle (TCZ tm) a książkę ściągnąć z Sieci/skserować od znajomego u znajomego (aby TCZ tm nie uległo zmniejszeniu).

Aha - i ciekawe, jak bardzo wspiera działalnosć róznych "sklepików" fakt braku informacji o tym, co znajdziemy w danym podręczniku. W sytuacji, gdy od Wydawcy dostajemy komunikat równie niekonkretny, co prognoza pogody: "W tej ksiażce znajdziesz wszystko, co potrzebne Ci będzie do przeniesienia się we wspaniały świat przygód" :wink: , nie dziwić powinno uderzenie uprzedzające ze strony graczy. Zwłaszcza takich, ktorzy po chwilowym przejrzeniu towaru w sklepie nie potrafią jeszcze (a ktoś potrafi? :wink: ) ocenić, czy potrzebują tego, czy jednak nie.
 
Awatar użytkownika
Fenran
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 189
Rejestracja: śr paź 13, 2004 7:46 pm

pt cze 02, 2006 10:33 pm

Pytanie do Krakonmana: skąd wziąłeś te dane o sprzedaży? Czy to tylko takie wesołe zgadywanie, bez jakiegokolwiek potwierdzenia?

Skoro zeszło 16 000 Earthdawnów, to czemu teraz ze świecą trzeba szukać takich, którzy posiadają podręcznik?
 
Anonim_1

pt cze 02, 2006 10:56 pm

Fenran pisze:
Skoro zeszło 16 000 Earthdawnów, to czemu teraz ze świecą trzeba szukać takich, którzy posiadają podręcznik?

Twoje szukanie ze świecą posiadających podręcznik w moim przypadku w okresie popularności ED zamieniłoby się w szukanie ze świecą nie posiadających Earthdawna.

Inna sprawa, że w te 16 tys. sam nie wierzę :)
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

pt cze 02, 2006 10:57 pm

Fenran pisze:
Skoro zeszło 16 000 Earthdawnów, to czemu teraz ze świecą trzeba szukać takich, którzy posiadają podręcznik?

Bo od 2002 roku brak praktycznie wsparcia MAGa i kazdy szukajac fantasy bral D&D?
 
Awatar użytkownika
Deckard
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2097
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 9:50 pm

sob cze 03, 2006 12:41 am

Ej - to tak jak rozmawiać o CP - ok. 5K egzemplarzy(bądź więcej - raczej więcej), a grających od wielu lat to nawet z lowlitem za dnia znaleźć ciężko (owszem, ktoś ma, ktoś zna kogoś, kto ma, ale stale grających...).

ED był super, ale 2 lata przerwy na rynku robi swoje (`01-`03). Reset systemu zadziałał. :/
 
Awatar użytkownika
Siman
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 400
Rejestracja: wt lis 16, 2004 3:34 pm

sob cze 03, 2006 11:54 am

ED był super, ale 2 lata przerwy na rynku robi swoje (`01-`03). Reset systemu zadziałał. :/

Co mają oznaczać te liczby ('01-'03)? Mag przestał wydawać Earthdawna w 2002 roku o ile się orientuję. Nie wiem skąd ty to wziąłeś.
 
Awatar użytkownika
Deckard
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2097
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 9:50 pm

sob cze 03, 2006 12:33 pm

A ile osób zakupowało wówczas rpgi? MAG się dopalał i stąd wspomnienie o 2 latach (choć w sumie mogłem napisać 1,5). Adekwatnie ( :) )CP 2020 - ostatni dodatek to 2001/02 rok. A system już wtedy praktycznie dogorywał (całe dwa dodatki na 2-3 lata) na rynku. Kulminacja ataku D&D to 2003 rok.

Pomijam okresy "agonii" - na tej zasadzie można powiedzieć, iż np. GSy i inne schodziły bardzo długo - tyle, że z magazynów i od osób prywatnych :wink:

Edit: aby nie nabijać licznika:

@Siman: pisząc o resecie w latach 01-03 miałem na myśli CAŁY rynek. Wyprzedaże trwały, ale brak było iskry, aby nastąpił ten przysłowiowy zapłon. Ile nowych pozycji polski rynek zaliczył w tym okresie? Ile przełomowych? Ile choćby w 50% powtarzających sukces poprzedników z lat `90tych? Zgon systemu to okres gdy drastycznie spada jego zbyt, choćby nawet wydawca sygnalizował sprzedaż jeszcze przez jakiś czas (inna sprawa to ta supertajność danych o której pisałem w innym miejscu :wink: ). Mnie nie interesuje blabla "X ciągle w sprzedaży" - SW d20 też nadal się sprzedaje, choć linia jest zamknięta od ponad pół roku, a ostatni dodatek ma już 2 lata (Ultimate Adversaries bodajże). Patrzę po popularności systemu - o tym, czy nadal żyje i jest używany wśród graczy. :)
Ostatnio zmieniony sob cze 03, 2006 1:49 pm przez Deckard, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Siman
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 400
Rejestracja: wt lis 16, 2004 3:34 pm

sob cze 03, 2006 1:24 pm

OK, ale w takim razie po co ten 2003? Jak system umarł, to zrobił to raz, a nie przez jakiś okres czasu. A nikt go, o ile mi wiadomo, nie reaktywował.

Adekawtnie

Chyba analogicznie. :)
 
Awatar użytkownika
Krakonman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 653
Rejestracja: pt gru 12, 2003 9:14 am

sob cze 03, 2006 3:58 pm

Fenran pisze:
Pytanie do Krakonmana: skąd wziąłeś te dane o sprzedaży? Czy to tylko takie wesołe zgadywanie, bez jakiegokolwiek potwierdzenia?

Skoro zeszło 16 000 Earthdawnów, to czemu teraz ze świecą trzeba szukać takich, którzy posiadają podręcznik?
Dane podawal Tomek Kreczmar na koryms Conquescie na prelekcji o 10 latach wydawnictwa Mag, czy czyms takim. Oczywiscie istnieje szansa, ze moja pamiec jest zawodna, ale pamietam, ze sie mocno zdziwilem, jak uslyszalem, ze ED jest na drugim miejscu pod wzgledem sprzedazy i w jakim nakladzie zszedl.
 
Awatar użytkownika
Siman
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 400
Rejestracja: wt lis 16, 2004 3:34 pm

sob cze 03, 2006 5:55 pm

A tak w ogóle, to przydałby się taki drugi Mag (ew. druga ISA ;) ) na polskim rynku erpegowym. Wydawnictwo duże i regularnie wydające zagraniczne systemy. Copernicus ma w sumie szanse się takowym stać. Ma zaplecze finansowe, bo Warhammer dobrze schodzi, ma widoki na wydawanie kolejnych podstawek - myśli o CP v.3 i dodruku 2020. Planuje Zamek Falkenstein. A jak BI wyda WH40k, to wygo go pewnie i CC. Ale póki co, na rynku posucha. Każdy liczy na zyski z tego, co już się przedało (a ISA już szczególnie, skoro zamiast wypuścić 3.5 robi dodruk 3.0).

EDIT:
Deckard: właśnie sobie przypomniałem. Reset systemu? A Wiedźmin co, pies? Wyszedł w październiku 2001 i zszedł w nakładzie 8 tysięcy (do 2003 roku właśnie, bo dane o sprzedarzy mam właśnie gdzieś z tego okresu). A PG do DnD też wyszedł bodaj w sierpniu '02. Czyli w środku okresu o którym mówisz. 10 tysięcy, o ile się orientuję, zeszło im w rok. Czyli także w czase domniemanego "resetu".

EDIT2:
A Neuroshima też wszyła na przełomie 2002/2003, albo na początku 2003 (nie pamiętam dokładnie).
 
Awatar użytkownika
Deckard
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2097
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 9:50 pm

sob cze 03, 2006 8:23 pm

Siman pisze:
ma widoki na wydawanie kolejnych podstawek - myśli o CP v.3 i dodruku 2020. Planuje Zamek Falkenstein. A jak BI wyda WH40k, to wygo go pewnie i CC.

Ahem - v3 o ile się przyjmie w recenzjach wersji anglojęzycznej (zgadnijmy kto reckę już napisał i ją teraz edytuje?), 2020 raczej nie będzie. CF wychodzi od 6 lat. WH 40K? Może i tak - zaplecze jest, ale jaka kasa za tym idzie - 3 source + dodatki. Auć.
ISA - ISA wypuści 3.5, może i Moderna, ale generalnie sukcesów już nie będzie. Kto chciał - odwiedził "sklepik", albo sprowadził. Pojawiły się kontrpropozycje na rynku. Inni po prostu już nie mają sił i cierpliwości czekać (np. na Eberron PL od roku, albo Modern PL od 2 wg zapowiedzi). Mamy jeszcze takie pułapki jak DL do D&D.

W:GW - ile osób w niego gra. Tłumy? Właśnie o tym piszę - system ma byc widoczny. KCty też miały zbyt - w ilości MiMów i podstawki. ;) Ale 8K mozna uznać za niezły wynik - możemy te lata nazwać erą Wiedźmina. Niestety era już dobiegła końca i nadeszła inna.

NS - kupiłem w pierwszym tygodniu sprzedaży. Początek 2003. I też dopiero głosniej się zrobiło o niej na przełomie 03/04 roku. D&D? Z tego co wiem ok. 10K to im zeszło w pierszym roku sprzedaży, czyli w już trwajacym roku 2003. I ten rok jest uważany jako rozruch polskiego rynku. D&D i NS. W okresie 2001-2003 na rynku nic nie było (wyłączywszy W:GW), a jak było to powolutku się przebijało (D&D). Nie wiem, czy sobie przypominasz, ale zwróc uwagę na fakt, iż w tym okresie brak było głównego dźwigaru rynku (w połowie lat `90tych był nim Młotek, teraz Młotek 2 i D&D), wtedy Wiedźmin - ale gdzie on jest? I dlaczego czekamy 2 lata na 2ed? System jest tak dobry, iż możemy poczekać?
 
Tyhagara
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1495
Rejestracja: sob cze 19, 2004 8:19 pm

ndz cze 04, 2006 1:06 am

Arkona zeszła w liczbie około 2000 egzemplarzy, informacja potwierdzona ale dość stara. Mogło zejść więcej wliczając wyprzedarz (jakiś czas temu Arkona za niemal połowę ceny w Empiku).
 
Awatar użytkownika
Drozdal
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1269
Rejestracja: pt lip 18, 2003 2:52 am

ndz cze 04, 2006 3:18 am

Deckard pisze:
CF wychodzi od 6 lat.
I wyjsc nie moze ;) Nie dziwie sie ze CC zwleka i zwleka. Mamy doczynienia mozna by powiedziec z gra ciekawa, acz antyczna i na dodatek gra, ktora za oceanem wielkiego sukcesu nie odniosla. CF jest "martwy" od lat, a o "pocket edition", ktora miala system na nogi postawic do dzis chodza jedynie sluchy.
Deckard pisze:
WH 40K? Może i tak - zaplecze jest, ale jaka kasa za tym idzie - 3 source + dodatki. Auć.
Prawdopodobnie pierwszy podrecznik zostanie wydany, a bazujac na jego sprzedazy podjeta zostanie decyzja co do wydawania dalszych czesci.
Deckard pisze:
ISA - ISA wypuści 3.5, może i Moderna, ale generalnie sukcesów już nie będzie.
Mi sie wydaje, ze poczekaja na ze spolszczeniem na czwarta edycje...(bo raczej jesliby wydana zostala w miedzyczasie edycja 3,5 rynek stalby sie zbyt "nasycony").

A jak aktualnie wyglada sprawa z Wolf-Fangim i L5K? (o Crystalicum nie wspominam ;))
 
Awatar użytkownika
Drachu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1617
Rejestracja: sob cze 26, 2004 1:50 pm

ndz cze 04, 2006 4:35 am

Drozdal pisze:
A jak aktualnie wyglada sprawa z Wolf-Fangim i L5K? (o Crystalicum nie wspominam ;))


Plotki (plotki sa przestępstwem) głoszą, że ma wyjść Droga Feniksa oraz Kyuden Seppun. Na tym najprawdopodobniej zakończy się L5K w Polsce. Droga Feniksa wychodzi od ponad roku, ale mawiają, że kiedyś wyjdzie.
 
Awatar użytkownika
kaduceusz
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2843
Rejestracja: śr lut 11, 2004 12:15 am

ndz cze 04, 2006 11:36 am

Fenran pisze:
Skoro zeszło 16 000 Earthdawnów, to czemu teraz ze świecą trzeba szukać takich, którzy posiadają podręcznik?


Bo egzystują poza fandomem?
 
Awatar użytkownika
Siman
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 400
Rejestracja: wt lis 16, 2004 3:34 pm

ndz cze 04, 2006 2:06 pm

Plotki (plotki sa przestępstwem) głoszą, że ma wyjść Droga Feniksa oraz Kyuden Seppun. Na tym najprawdopodobniej zakończy się L5K w Polsce. Droga Feniksa wychodzi od ponad roku, ale mawiają, że kiedyś wyjdzie.

Tzn. plotki jak plotki, to oficjalne oświadczenie wydawnictwa (albo ze strony albo z forum). Fakt, że tak długo tego nie wydają tłumaczyli fuzją z KGK. Aczkolwiek obecnie też na stronie Imperium brak w planach wydawniczych Legendy. Za to Crystlicum: Znany Wszechświat figuruje przed Wrogiem u Bram, który już jest w sprzedaży. Ech...
 
Awatar użytkownika
Fenran
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 189
Rejestracja: śr paź 13, 2004 7:46 pm

ndz cze 04, 2006 6:28 pm

Właściwie to Znany Wszechświat jest już w drukarni, w formie książkowej, nie zaś albumowej.

A Droga Feniksa nie wypadła z planów wydawniczych, ale póki co nie ma na nią żadnych terminów.

Duce: Możliwe, że podręczniki się rozeszły gdzieś poza fandomem. Ale gdyby naprawdę było ich te 16k (ale w to niestety nie wierzę), to nie rozpłynęłyby się w powietrzu. Autentycznie, poza swoim egzemplarzem Earthdawna (i w przelocie drachowym), nie widziałem żadnego, przez parę lat. Nie mówię tylko o konwentach, ale także licznych forach, aukcjach internetowych... podręczniki jakby wyparowały. Czyżby cały nakład wykupili Ci, którzy nie mają dostępu do netu, albo wyrzucili ten (naprawdę fajny) system do kosza?

16 000 to wg mnie prawdopodobna liczba, jeśli mówić o earthdawnie razem ze wszystkimi wydanymi dodatkami, bo tych faktycznie, było sporo.
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

ndz cze 04, 2006 6:47 pm

Fenran pisze:
aukcjach internetowych

A ja na allegro czesto widuje podstawke do ED. Srednio 2-3 na miesiac.
 
Awatar użytkownika
Drozdal
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1269
Rejestracja: pt lip 18, 2003 2:52 am

ndz cze 04, 2006 6:54 pm

Chavez pisze:
Fenran pisze:
aukcjach internetowych

A ja na allegro czesto widuje podstawke do ED. Srednio 2-3 na miesiac.
To swiadczy o tym ze sa one w cyrkulacji, ale raczej nie sa zbyt popularne skoro ludzie sie ich pozbywaja ;)
 
Awatar użytkownika
Siman
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 400
Rejestracja: wt lis 16, 2004 3:34 pm

ndz cze 04, 2006 7:33 pm

Nie wiem czego wy oczekujecie po systemie, który wyszedł 8 lat temu (czy 9... nie wiem, wtedy jeszcze nie grałem w RPG). Zresztą, podobnie jest z Wiedźminem, który rok czy dwa po swojej premierze był niezwykle popularny, a obecnie nie znam ani jednej drużyny, która by niego grała.

W:GW - ile osób w niego gra. Tłumy? Właśnie o tym piszę - system ma byc widoczny.

Ale co to ma do rzeczy? Dziś widoczny nie jest, ale w okresie o którym mówisz, był. Dziś nie jest? Cóż, nie wytrzymał konkurencji (z dedekami chociażby), ale to nie zmienia faktu, że w okresie o którym mówimy żył i miał się świetnie.

I ten rok jest uważany jako rozruch polskiego rynku. D&D i NS. W okresie 2001-2003 na rynku nic nie było (wyłączywszy W:GW), a jak było to powolutku się przebijało (D&D).

Powolutku?! Stary, przeczytaj jeszcze raz co napisałeś. Oprócz Warhammera 1 ed. nie było systemu, który sprzedawałby się szybciej i sprawniej (WFRP 2ed. nie schodzi tak dobrze). 4,5 tys. egzemplarzy do Krakonu '03, czyli do stycznia 2003, sprzedała ISA Podręczników Gracza, czyli dokładnie w okresie, o którym mówisz (informacja z GP#2). Znajdź mi drugi system, poza warmłotkiem, który przebijałby się lepiej.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości