Zrodzony z fantastyki

 
Eylon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 25
Rejestracja: sob sie 23, 2003 12:16 pm

wt sie 26, 2003 10:40 am

Wed³ug mnie ras± dla druida moze byæ elf lub pó³-elf. Ona s± najbardziej zwi±zane z natur±.My¶lê, ze w ostateczno¶ci mo¿e byæ nim te¿ cz³owiek...
 
RedTalon__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 68
Rejestracja: ndz wrz 21, 2003 5:21 pm

czw wrz 25, 2003 8:09 pm

Najbardziej z druidem kojarzy mi siê elf
 
Barloth
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 121
Rejestracja: pt wrz 19, 2003 8:33 pm

pt wrz 26, 2003 10:11 pm

Powtórze za innymi - dla mnie dobry druid to elf ale lud¼mi bym te¿ nie wzgardzi³, no i jeszcze s± niestandardowe rasy ale to inna historia ...
 
Kiaryn'Veil Duskryn
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2940
Rejestracja: wt lip 01, 2003 11:17 am

ndz wrz 28, 2003 1:10 pm

U mnie druidami s± najczê¶ciej... ludzie. Elfy, pó³elfy, centaury i drzewce wchodz± tu oczywi¶cie w grê, ale ludzi jest zawsze najwiecej w krêgu...
 
Master of Onion
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 433
Rejestracja: sob cze 28, 2003 8:24 pm

ndz wrz 28, 2003 3:44 pm

Druid wg mnie powinien byæ: albo pó³elfemcz³owiekiemelfem (to taki standard ju¿ chyba, poza tym ta rasy dobrze ¿yj± w ka¿dym ¶rodowisku) lub jaszcurocz³ek (je¿eli chodzi o tereny bagniste)
 
EnTheEnd
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 671
Rejestracja: pn mar 08, 2004 3:19 pm

pt wrz 10, 2004 3:12 pm

Druid? Antropomorficzny Nietoperz (SS) oczywi¶cie. +6 WIS, -4 STR, -2 CHA i brak LA mówi± same za siebie. Oczywi¶cie, w ka¿dej walce bêdziesz bardzo s³aby, lecz od pi±tego poziomu mo¿esz chodziæ ca³y czas zamieniony w np. Nied¼wiedzia. Wystarczy Natural Spell i co¶ co pozwala rozmawiaæ z zwierzêtami na ramionach zaufanego przyjaciela.
 
Blazey
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: pt sie 20, 2004 9:39 pm

wt wrz 14, 2004 12:00 am

Bla bla bla... konwenanse! Za wyj±tkiem antropomorficznego nietoperza wszystko to utarte schematy! A co z pó³orkiem? Z natury jest dziki i woli trzymaæ siê z dala od miast (w lesie nikt nie rzuci w ciebie kamieniem ani nie nazwie s***synem :mrgreen: Lincz tak¿e nie grozi.), wiêc czemu nie mog³yby przebywaj±c w lesie doznaæ o¶wiecenia, albo trafic do sadyby druidów, którzy by go wprowadzili w sw± wiarê? Czy pó³ork musi byæ bezmy¶ln± maszyn± do zabijania? Czy nie mo¿e pokochaæ natury, o tyle przyja¼niejszej dlañ przecie¿ od cywilizacji? <br /> <br />Edit: Eksjuz mi, nie zauwazy³em, ze s± jeszcze dwie strony tego tematu :razz: Bardzo podoba³ mi siê smok-druid i krasnal-druid (choæby dlatego, ¿e tak rzadko spotykany)
 
Awatar użytkownika
Kejmur
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1684
Rejestracja: wt cze 15, 2004 4:35 pm

wt wrz 14, 2004 12:04 am

Dobrym materiałem na druida jest też gnoll (bardzo często przedstawiciele tej rasy nimi zostają). Wiecie i tak ta rozmowa nie ma sensu do końca. Każda rasa jest dobra, tylko trzeba umieć się wczuć w tą klasę z perspektywy rasy (inaczej będzie podchodził do tego gnoll, inaczej człowiek, a inaczej krasnolud). Jeśli już komuś zależy na dobrym mechanicznie druidzie to niech bierze rasy z bonusem do roztropności (aasimar np.).
 
Radagast__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: sob lis 29, 2003 10:57 pm

pn wrz 27, 2004 7:32 pm

Uwa¿am ¿e ciekawym druidem móg³by byæ tak¿e... centaur. Podobnie jak elfy centaury kochaj± przyrodê, zreszt± jest miêdzy nimi wiêcej podobieñstw....wiêc czemu nie? :mrgreen:
 
Niziolica
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 230
Rejestracja: czw paź 03, 2002 4:18 pm

pn wrz 27, 2004 7:44 pm

Ten temat a¿ cuchnie stereotypami. Lubiê takie. <br /> Druid to istota, któr± ³±czy swego rodzaju wiê¼ z natur±, musi byæ choæ w czê¶ci taki jak ona. Nie pomijajmy tak¿e faktu, ¿e musi wpierw, wbrew wielu cywilizowanym krainom i wynalazkom,odnale¼æ tê wiê¼, wiêc... <br /> Proponowa³abym ku ten roli wszelkiego rodzaju wyrzutki, tak¿e mieszañcy, hybrydy. Centaury, skrzaty, pó³elfy, pó³orki i pó³smoki, bez ¿adnych ograniczeñ.
 
50b1
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 3:55 pm

wt wrz 28, 2004 4:08 pm

Zgadam sie Niziolku :) musza to byc postacie bardzo zwiazane z natrura ktore jednoczesnie sa jej czesciom takie jak np. pó³elfy, elfy, centaury drzewce itd. Osobiscie uwa¿am ze cz³owiek jako mieszczuch nie za bardzo nadaje sie na druida :) no chyba ze w dziecinstwie go gdziesz porzucili :)
 
Muric
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 3:59 pm

wt wrz 28, 2004 9:00 pm

Ja uwa¿am, ¿e gnomy i elfy najbardziej pasuj± do tej klasy, bo niedu¿y druid by³by ma³o widzialny w lesie, co dawa³o by mu przewage, a elfy s± zawsze zwi±zane z lasem.
 
Horn__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 298
Rejestracja: pn maja 17, 2004 5:35 pm

pt lis 19, 2004 9:01 pm

Pod wzgledem fabularnym: elf (najlepiej dziki lub lesny), pólelf, czlowiek
elf - kazdemu wiadomo, iz elf od zawsze scisle zwiazany byl z lasami i natura, chociaz ja bralem te rase jedynie wtedy, gdy gralem lucznikiem. Nie wiem, nie widze siebie w postaci elfa :? ...
pólelf - bo ma cos od elfa
czlowiek - bo on pasuje do wszystkiego - moze byc starym medrcem mieszkajacym wlesie, spacerujacym o poranku kiedy rosa jeszcze nie odsapila, moze byc zwawym obronca natury, silnym i pewnym swego tropicielem ( nie mylic z klasa), wladca zwierzat.
Mechanicznym: czlowiek lub assimar
czlowiek - atut premiowy i dodatkowa zdolnosc przydatne sa dla druida. Ma on duzo potrzebnych umiejetnosci, a tak malo klasowych...
assimar - +2 do char i Rzt robi swoje, ale tylko jezeli startujemy na wysokim lub parzystym poziomie, najlepiej w jednostrzalowce - wtedy ie odczuwamy jednego czaru mniej, ale kilka premiowych i ST- OOooooooo tak....
 
Christopher__
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1204
Rejestracja: pt lis 26, 2004 7:23 pm

pt lis 26, 2004 7:36 pm

Pierwszy post na tym forum . Cze¶æ wszystkim :).

A wiêc przejdê do tematu. Mi najbardziej pasuje na druida... gnom. Dlaczego?
1. Premia do kondycji robi swoje (dobre to przy czarowaniu, szczególnie w wirze walki - a druid jest klas±, która lubi zbli¿yæ siê do wroga hehe).
2. Minusy do si³y mi tam nie przeszkadzaj± - da siê znie¶æ.
3. Wra¿enie - wyobra¿cie sobie, ¿e spotykacie w lesie takiego ma³ego gnoma. My¶licie - "a co tam, sklepiê go". A on nagle zmienia siê w jakiego¶ wielkiego tygrysa czy w cu¶ innego. Opadniêcie szczêki gwarantowane ;). Szczególnie jak jest to druid z domieszk± zmiennokszta³tnego.
4. Gnomy raczej lubi± naturê, wiêc pasuje im druid.
5. A jak swojemu gnomowi-druidowi da³em w ³apki sejmitar to dopiero by³a jazda. U¿ywa³ go obur±cz hehe. To musia³by byæ powalaj±cy widok ;)

Oczywi¶cie piszê z perspektywy gracza o ma³ym sta¿u - jakim¶ masterem w te klocki dungeonsowe ;) to nie jestem :o
 
Master of Mint
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 199
Rejestracja: sob cze 04, 2005 10:01 pm

sob lis 27, 2004 12:37 pm

Wg to człowik- samotnik, myśliciel, baczny obrońca sił natury.
 
vvojtas
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1579
Rejestracja: pn maja 07, 2007 5:24 pm

sob lis 27, 2004 8:49 pm

Jak dla mnie Elf! Żyjący w idealnej harmoni z naturą (zresztą wydaje mi się, że każdy elf ma w sobie coś z druida i szanuje tego obrońcę natury) U tej rasy bycie druidem nie musi się koniecznie wiązać z odosobnieniem, wydaje mi się, że w każdej e;fiej wiosce powinien być conajmniej jeden. Mogą także pełnić funkcję kapłanów (może połączenie niezbyt potężne mechanicznie, ale wydaje się ciekawe).
Może być także człowiek i półelf (samtnik).

Ew. gnom i niziołek za to zupełnie w roli druidów nie widzę krasnoludów.
 
szubertus
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: pn maja 24, 2004 4:05 pm

sob lis 27, 2004 10:09 pm

Elf... Pozostaje pytanie jaka odmiana :>
 
vvojtas
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1579
Rejestracja: pn maja 07, 2007 5:24 pm

sob lis 27, 2004 10:34 pm

Leśny oczywiście!
Choć inne też się nadają!
Złoty byłby bardziej druidem - myślicielem, tworzył by sobie nowe odmiany roślin, używał dużo magi do ochrony przyrody. Taki ekscentryk - druid zachowujący się po trochu jak mag...
Księżycowy - mógłby mniej czasu spędzać w lesie, lecz w mieście i przekonywać ludzi by nie niszczyli przyrody, chronili ją.
Morski elf - podwodny druid. (Może by stworzył pod wodą bańkę powietrza i tam sadził naziemne rośliny)
 
Christopher__
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1204
Rejestracja: pt lis 26, 2004 7:23 pm

ndz lis 28, 2004 10:51 am

<!--QuoteBegin-VVojtas+-->
VVojtas pisze:
<!--QuoteEBegin-->Morski elf - podwodny druid. (Mo¿e by stworzy³ pod wod± bañkê powietrza i tam sadzi³ naziemne ro¶liny)


To mi trochê by podpada³o pod zaburzenia ekosystemu ;). Raczej druid nie powinien wprowadzaæ nowych organizmów do obcego ¶rodowiska. Prêdzej ju¿ taki podwodny druid móg³by siê zajmowaæ po prostu ochron± rybek, glonów itp.

Do notki poni¿ej:

To mo¿e... aasimar? Nie jest to bardzo niestandardowa rasa, ale i tak po³±czenie druid-aasimar by³oby bardzo ciekawe, zarówno mechanicznie (plusy do roztropno¶ci) jak i fabularnie - np. na Torilu aasimar móg³by byæ druidem Chauntei. Dlaczego akurat jej? Bo to jedno z bardziej "paladynowatych" bóstw natury, a aasimarowie lubi± paladynowaæ ;).
 
Awatar użytkownika
joseph__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 361
Rejestracja: czw mar 25, 2004 3:45 pm

ndz sty 23, 2005 4:52 pm

Może macie pomysły jaką rasę wybrać dla druida zastanawiam się nad jakąś niestandardową i nie wiem co byłoby dobrym wyborem...

pozdrawiam joseph
 
Ilithandiir
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 311
Rejestracja: czw wrz 30, 2004 6:32 pm

ndz sty 23, 2005 7:43 pm

Niestandardowa rasa dla druida? Drow, aasimar... a moze githyanki?
 
EnTheEnd
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 671
Rejestracja: pn mar 08, 2004 3:19 pm

ndz sty 23, 2005 8:56 pm

<!--QuoteBegin-Yekoj+-->
Yekoj pisze:
<!--QuoteEBegin-->
IV. Race

A. Human
Druids have a fine selection of feats and skills and the Human’s bonuses in these departments are extremely attractive.

B. Dwarf & Gnome
The Dwarven and Gnomish bonus to Constitution is always nice, as it Dwarven darksight and the Gnome’s ability to talk with burrowing mammals. They take second place to the human.

C. Elf, Half-Elf, Half-Orc, Halfling
There are no significant advantages to playing a
druid of these races.

D. Other Races
The Jermaline (MMII) and Anthropomorphic Bat (SS) both get +6 to Wisdom. They are also unique, interesting races that work as 1st level characters.
 
Fonfiszot
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:57 pm

śr lut 02, 2005 6:16 pm

Sam gram druidem elfem i to z tego oto¿ powodu, ¿e s±dze i¿ ta rasa ma chyba najg³êbsz± wiê¼ z natur±. Mi³uje zwierzêta, najlepszy by³by le¶ny, bo kto powiedzia³, i¿ druid musi byæ wykszta³cony i sprytny. Druidzi dzia³aj± wed³ug instynktu tak jak nakazuje im wewnêtrzna natura. A cz³owiek, wychowany w mie¶cie ...czy ja wiem :|
 
Christopher__
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1204
Rejestracja: pt lis 26, 2004 7:23 pm

śr lut 02, 2005 7:12 pm

Raczej maj± dzia³aæ dla dobra natury, a nie wedle wewnêtrznego instynktu... poza tym, bez przesady, elf zwi±zany z natur± to mit :P... no dobra, mo¿e nie do koñca. Ale równie dobrze zwi±zany mo¿e byæ z natur± nizio³ek zjawomy¶lny... ponadto elf wychowany w mie¶cie te¿ nie bêdzie dobrze czu³ siê w lesie. Uff, ale chaotyczny post ;)
 
Fonfiszot
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:57 pm

czw lut 03, 2005 3:27 pm

Procentowo chyba du¿o wiêcej elfów mieszka w lasach ni¿ ludzie. ¯eby zostaæ druidem musi ciê co¶ tam ci±gn±æ. Wewnêtrzny instynkt chyba ich ci±gnie do lasów.
 
Steenan
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1299
Rejestracja: czw mar 04, 2004 8:58 pm

pt lut 04, 2005 9:23 am

[quote=Christopher]Raczej mają działać dla dobra natury, a nie wedle wewnętrznego instynktu...[/quote]
Umysł śmiertelnika i tak nie jest w stanie objąć wszystkich aspektów natury i rozsądzić, co jest, a co nie jest "dla jej dobra". Druid nie jest obrońcą, ani opiekunem przyrody - w świecie wzorowanym na średniowieczu radzi sobie ona sama aż za dobrze. Druid jest jej sługą, kimś, kto podporządkowuje się jej prawom - własnie w sensie wsłuchiwania się w swoją intuicję, działania zgodnie z instynktami (właśnie to wyraża wysoka Roztropność druida).

[quote=Christopher]poza tym, bez przesady, elf związany z naturą to mit :P... no dobra, może nie do końca. Ale równie dobrze związany może być z naturą niziołek zjawomyślny...[/quote]
Oczywiście, że niziołek też może, nikt chyba nie twierdził, że jedynie elfy mogą być druidami! Faktem pozostaje, że łączenie elfów z szacunkiem i podziwem wobec natury jest dość silnym stereotypem. Stereotypy mają to do siebie, że można je wykorzystywać, albo je łamać - obie te opcje dają ciekawe rezultaty, jeśli robi się to dobrze. Jak się uprzeć, można zrobić ciekawą (i wcale nie wyraźnie słabszą mechanicznie) postać druida - krasnoluda. :wink:

[quote=Christopher]ponadto elf wychowany w mieście też nie będzie dobrze czuł się w lesie.[/quote]
To nie jest takie oczywiste. Zawsze możesz mieć do czynienia z osobnikiem, który został wychowany w mieście, ale, z takiego czy innago powodu, nie czuł się tam dobrze, nie pasował. Odnalazł siebie właśnie w dziczy, z dala od cywilizacji - i w efekcie został druidem.
 
Malekith
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: czw mar 10, 2005 5:38 pm

czw mar 10, 2005 6:26 pm

No nie wiem Aniu. Druid jak na klasê rzucjaj±c± czary ma ca³kiem dobre ataki i uzbrojenie. Biegle walczy dosyæ du¿± ilo¶ci± broni co daje mu przewagê nad magiem i zaklinaczem. Co do zbroi brakiem dobrego armoru nadrabia zdolno¶ciami i innymi zaletami. Atak w sumie te¿ ma nienajgorszy, wbrew pozorom nie jest tak tragiczny (ma takie same premie co kap³an).[/quote]
 
Christopher__
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1204
Rejestracja: pt lis 26, 2004 7:23 pm

czw mar 10, 2005 7:03 pm

O, kto¶ a tu kto¶ odpowiedzia³ na moj± notkê, a nawet tego nie spostrzeg³em... Có¿, naprawiam swój b³±d:

[quote=Steenan]To nie jest takie oczywiste. Zawsze mo¿esz mieæ do czynienia z osobnikiem, który zosta³ wychowany w mie¶cie, ale, z takiego czy innago powodu, nie czu³ siê tam dobrze, nie pasowa³. Odnalaz³ siebie w³a¶nie w dziczy, z dala od cywilizacji - i w efekcie zosta³ druidem.[/quote]
Hmm, równie dobrze cz³owiek te¿ mo¿e siê tak czuæ...


A poda³em przyk³ad nizio³ków zjawomy¶lnych, bo one ¿yj± w dziczy chyba du¿o czê¶ciej ni¿ elfy...

Krasnolud druid mo¿e byæ natomiast klimatycznym starszym panem z brod±, pomagaj±cym zwierz±tkom w lesie, albo po prostu opiekunem jaskiñ.


[quote=Steenan] Druid jest jej s³ug±, kim¶, kto podporz±dkowuje siê jej prawom - w³asnie w sensie ws³uchiwania siê w swoj± intuicjê, dzia³ania zgodnie z instynktami (w³a¶nie to wyra¿a wysoka Roztropno¶æ druida).[/quote]
Hmm, a co je¶li instynkt druida jest niezgodny z owym "dobrem natury"?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości