Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
shakh
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 207
Rejestracja: pn mar 01, 2004 2:38 am

Rashemen po spellplague

czw lis 28, 2013 9:50 pm

czy wiecie może na temat sytuacji geopolitycznej w Rashemenie i okolicach (przedewszystkim u wiedźm) po spellplague?? Jeśli możecie wrzucić na forum będę zobowiązany - mój kiepski angielski uniemożliwia mi kożystanie z anglojęzycznych publikacji.
 
Awatar użytkownika
Amon
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 554
Rejestracja: śr sie 25, 2004 9:19 pm

Rashemen po spellplague

czw lis 28, 2013 9:58 pm

Przeprowadzam się i wszystkie książki, włącznie z campaning set i player guide do 4e FR są spakowane, wypakuje je w nowym mieszkaniu i sprawdze ale to będzie pewnie w poniedziałek.
A z pamięci na prawdę nie pamiętam co się tam dzieje
 
Awatar użytkownika
shakh
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 207
Rejestracja: pn mar 01, 2004 2:38 am

Rashemen po spellplague

pn gru 09, 2013 9:02 pm

hej Amon ustaliłeś już coś odnośnie mojego pytania??
 
Awatar użytkownika
Amon
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 554
Rejestracja: śr sie 25, 2004 9:19 pm

Rashemen po spellplague

pn gru 09, 2013 9:53 pm

Sorry zapomniałem odpisać.

Z tego co widzę, Rashemen się (za bardzo) nie zmenił.

Z racji iż Feywild jest teraz bliżej faerunu, w Rashemenie jest teraz nawet więcej baśniowych istot. Ale charakter krainy, wiedźmy, berzerkerzy, wszystko jest po staremu

chwała bogom :)

Jest wzmianka że była jakaś walka między wiedźmami a "wiedżmami" (ang: hag, chodzi o zielone wiedżmy i tym podobne potowry które w czwartej edycji są baśniowymi/fey istotami, rodzimymi dla Feywild, a głównie jego mroczniejszejczęści - feydark), ale rasheenki wygrały i wszystko jet po staremu
Ostatnio zmieniony pn gru 09, 2013 9:57 pm przez Amon, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
shakh
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 207
Rejestracja: pn mar 01, 2004 2:38 am

Rashemen po spellplague

czw gru 12, 2013 1:28 am

dzięki serdeczne :)) jak by ktoś wiedział coś jeszcze - chętnie przyjmę te nowe info pod opiekę :D
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

Re: Rashemen po spellplague

pt gru 20, 2013 12:37 am

Sam Rashemen zmienił się relatywnie niewiele (chociaż wspomniana wojna wiedźm zamknęła na przykład wątek Durthan czyli złego odłamu czarownic), ale już jego otoczenie dość mocno. Thay jako ojczyzna nieumarłych z coraz bardziej szalonym Szass Tamem jest znacznie bardziej nieprzewidywalna niż za czasów zulkirów, inaczej wygląda również Aglarond bez Simbul (a to w końcu historycznie główny sojusznik kraju barbarzyńców). Znacznie ważniejszymi graczami stały się Thesk i Wielka Dolina. Pod uwagę trzeba również brać Czerwonych Czarodziejów na wygnaniu, czyli osoby skupione wokół dawnych enklaw, o ile w samym Rashemenie chyba ich nie ma to już w Aglorondzie stanowią dość dużą populację.
 
Awatar użytkownika
shakh
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 207
Rejestracja: pn mar 01, 2004 2:38 am

Rashemen po spellplague

ndz sty 05, 2014 5:42 pm

To w takim razie jeszcze jedno pytanie - A jak tam Głęboki Imascar??
 
Awatar użytkownika
Lord Xan
Administrator
Administrator
Posty: 608
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 7:09 pm

Rashemen po spellplague

ndz sty 05, 2014 10:43 pm

Z ruin Mulhroandu powstało teraz królestwo Wysokiego Imaskaru :)
http://forgottenrealms.wikia.com/wiki/High_Imaskar
 
Awatar użytkownika
shakh
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 207
Rejestracja: pn mar 01, 2004 2:38 am

Rashemen po spellplague

pt sty 10, 2014 7:13 pm

A coś bardziej po polski?? jak pisałem wcześniej mój angielski jest co najmniej słaby...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości