Zrodzony z fantastyki

 
mikekacz
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 63
Rejestracja: czw kwie 17, 2003 4:01 pm

[d20] Rasy w SW

sob kwie 19, 2003 12:37 pm

Witam ¶wiatecznie Wszystkich

Chcilbym uslyszec wasze opinie na temat waszych ulubionych i znienawidzonych ras w SW.

Osobiscie gram Wookiem. Uwazam ze ta rasa ma wiele ukrytych potencjalow. Ale tez wiele bardzo widocznych.

Mike
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

sob kwie 19, 2003 12:51 pm

Ja aktualnie gram cz³owiekiem pochodz±cym z Alderaanu. Niestety nie znam za dobrze swej rodzinnej rodziny, gdy¿ od m³odych lat by³em wychowywany przez Jedi. Teraz planeta jest zniszczona, a ja próbuje odnala¼æ swoj± rodzinê. <br /> <br />Jako ciekawostkê powiem, ¿e Alderaañczycy przypominaj± swoim podej¶æ do ¶wiata druidów (istnieje nawet atut Nature Affinity w Coruscant and the Core Worlds). Zapowiadaj± siê na ciekawych druidów wraz z Ithorianami :wink: .
 
Awatar użytkownika
Darklighter
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1600
Rejestracja: wt lut 08, 2005 8:02 pm

Re: Rasy w SWD20

sob kwie 19, 2003 12:53 pm

<!--QuoteBegin-mikekacz+-->
mikekacz pisze:
<!--QuoteEBegin-->Witam ?wiatecznie Wszystkich <br /> <br />Chcilbym uslyszec wasze opinie na temat waszych ulubionych i znienawidzonych ras w SWd20. <br /> <br />Osobiscie gram Wookiem. Uwazam ze ta rasa ma wiele ukrytych potencjalow. Ale tez wiele bardzo widocznych. <br /> <br />Mike
<br />Jeśli lubisz grać Wookiem to polecam ciekawą klasę prestiżową dla niego: <br />Master of Daryyk Gar. <br />Tutaj jest rysunek przedstawiający takiego wojownika. :evil: <br /> <br />PS. Czy macie jakieś zasady odzwierciedlające wyrywanie rąk, z którego słyną Wookie? :wink:
 
Mythos__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 8:42 pm

sob kwie 19, 2003 1:39 pm

Jedn± z moich ulubionych ras s± Zabrak (to chyba nieodmienne).
Ostatnio zacz±³em graæ takim osobnikiem i zapowiada siê fajnie. Zabrak maj± niesamowicie siln± wolê i s± bardzo wytrzymali co wynika z sytuacji na ich planecie- musz± stawiaæ czo³a niezwykle silnym burzom, morza na planecie s± z kwasu a do tego wy³a¿± z nich ró¿ne potwory i po¿eraj± ca³e wioski...
Do tego, mimo histori Dartha Maula, kolonie Zabrak zjednoczy³y sie w walce przeciw Imperium i stanowi³y silne wsparcie Rebelii.
No i s± wysoce rozwiniêci :):)
Poza tym nie jestem rasist± :)

Co do wyrywania r±k przez wookiech nie mam pojêcia - nigdy nie widzia³em jak to robi±, ale wydaje mi siê ¿e musz± byæ wtedy w rage i zadaæ chyba tyle obra¿eñ, ¿eby sprowadziæ delikwenta na 0 WP 8O , bo nie wyobra¿am sobie nikogo chodz±cego przytomnie po takim zabiegu... :crying:Musia³oby to byæ chyba poprzedzone udanym grapple, po trzebaby biedaka najpierw pochwyciæ w tym celu. Jakie to okropne, my¶lê ¿e sadystyczny MG co¶ wymy¶li :evil: .

I mam takie pytanko, czy kto¶ wie sk±d wytrzas±æ charakterystyki Norghich na postacie graczy - tak ¿eby mo¿naby³o nimi zagraæ, bo wiem ¿e charakterystyki typowych s± w podrêczniku...
<br /> Wiem ¿e w Alien Anthology ich nie ma... :(
 
Awatar użytkownika
Darklighter
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1600
Rejestracja: wt lut 08, 2005 8:02 pm

sob kwie 19, 2003 2:00 pm

<!--QuoteBegin-Mythos+-->
Mythos pisze:
<!--QuoteEBegin-->I mam takie pytanko, czy ktoś wie skąd wytrzasąć charakterystyki Norghich na postacie graczy - tak żeby możnabyło nimi zagrać, bo wiem że charakterystyki typowych są w podręczniku... <br />Wiem że w Alien Anthology ich nie ma... [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif[/img]
<br />WotC opublikowało ich rozpiski w GM's Aid: Master Table of Aliens <br />Rozpiska tej rasy jest też w Revised Core Rulebook na stronie 325. <br />Klasa prestiżowa Noghri Bodyguard jest rozpisana W New Jedi Oreder Sourcebook
 
lasek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: sob kwie 19, 2003 10:37 pm

ndz kwie 20, 2003 8:05 am

Gdy ja sie zabiera³em do grania wookim kumple chcieli mn± najpierw wyszorowaæ pok³ad naszego statku a potem mnie oskalpowaæ i opchn±æ moj± skurê :)... dlatego gram ga³ganinem...
 
mikekacz
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 63
Rejestracja: czw kwie 17, 2003 4:01 pm

ndz kwie 20, 2003 9:55 am

Owszem, owszem. Zycie Wookiem w swiecie SW nie nalezy do najlatwiejszych. Albo sie ciebie boja, nie rozumieja, lub ktos musi miec na ciebie pozwolenie (jak na jakiegos pieska).
 
Awatar użytkownika
Darklighter
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1600
Rejestracja: wt lut 08, 2005 8:02 pm

czw kwie 24, 2003 8:47 pm

W "Mrocznym Widmie" pojawia się znana nam wszystkim rasa małych i miłych stworków, dobrze znanym z filmu Spielberga E.T :mrgreen:. <br />Oto mały dowód: <br />Grupka senatorów w Galaktycznym Senacie <br />Zastanawialiście się jak ich rozpisać? Czy każdy z nich ma nadnaturalne zdolności :arrow: telekineza i leczenie świetlistym palcem :wink: ?
 
Galvon
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 326
Rejestracja: pt lis 15, 2002 3:22 pm

pn kwie 28, 2003 3:55 pm

W d6 lubi³em Verpinów (pasowali do kanonu ksi±¿kowego - legendarnych techników). W d20 trochê ich wycieniowali. Uwa¿am ¿e przyda³o by siê wprowadziæ zasady ECL i przystosowaæ rasy do starych kanonów. Aktualnie wiele ras jest "nijakich". Takie odnoszê wra¿enie.
 
Awatar użytkownika
Darklighter
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1600
Rejestracja: wt lut 08, 2005 8:02 pm

wt kwie 29, 2003 4:10 pm

<!--QuoteBegin-Galvon+-->
Galvon pisze:
<!--QuoteEBegin--> W d6 lubiłem Verpinów (pasowali do kanonu książkowego - legendarnych techników). W d20 trochę ich wycieniowali.
<br />To prawda [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/crying.gif[/img] . Nie wiem czemu nie dali im bonusu do inteligencji tak jak Sluisianom - innym wspaniałym technikom :? . <br /><!--QuoteBegin-Galvon+-->
Galvon pisze:
<!--QuoteEBegin-->Uważam że przydało by się wprowadzić zasady ECL i przystosować rasy do starych kanonów. Aktualnie wiele ras jest "nijakich". Takie odnoszę wrażenie.
<br />Ja osobiście byłbym temu przeciwny. ECL wprowadza sztuczne wyrównywanie "na siłę" wszystkich ras. A tak przecież nie poiwinno być :!: . W Star Wars rasy są zróżnicowane ---> jedne są potężne, inne nie, są także rasy "przeciętne". Nie powinno się tego zmieniać. W d6 funkcjonowało to bezproblemowo. :wink:
 
Galvon
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 326
Rejestracja: pt lis 15, 2002 3:22 pm

śr kwie 30, 2003 12:13 pm

W d6 atrybuty by³y tylko potencjalnie wysokie (dla Verpina max 5d w Technice). Je¶li komu¶ zale¿a³o na tym aby wyma¼owaæ Technike to mia³ mniej punktów na inne atrybuty. Równowaga siê bra³a ze sta³ej ilo¶ci punktów na atrybuty. W d20 te¿ jest sta³a ilo¶æ punktów ale,... Jestem ciekaw ile osób decyduje siê na sta³± ilo¶æ punktów, a ile na losowanie kostkami. DO MODERATORA - mo¿e jaka¶ ankieta?
 
Awatar użytkownika
Darklighter
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1600
Rejestracja: wt lut 08, 2005 8:02 pm

śr kwie 30, 2003 6:41 pm

<!--QuoteBegin-Galvon+-->
Galvon pisze:
<!--QuoteEBegin-->W d6 atrybuty były tylko potencjalnie wysokie (dla Verpina max 5d w Technice). Jeśli komuś zależało na tym aby wymaźować Technike to miał mniej punktów na inne atrybuty. Równowaga się brała ze stałej ilości punktów na atrybuty. W d20 też jest stała ilość punktów ale,... Jestem ciekaw ile osób decyduje się na stałą ilość punktów, a ile na losowanie kostkami. DO MODERATORA - może jakaś ankieta?
<br />Ale niektóre rasy miały większą ilość kostek na rozdanie pomiędzy początkowe atrybuty, inne znów mniej. Dawało to różnorodność. Obecnie w d20 jest podobnie; część ras ma tyle samo minusów co plusów, część ma więcej minusów, a są i takie rasy co maja praktycznie same plusy (Huttanie). <br />Może w Ultimate Alien Anthology polepszą rozpiskę Verpinów. :? Zobaczymy. <br />Hmmm....na ankietę już nie ma miejsca, a nie ma chyba sensu zakładać nowego tematu tylko dla ankiety :wink: . Może ewentualnie, jeśli ktoś chce, dopisywać się w PS. krótko, jaką metodę się stosuje. <br /> <br />PS. Ja wolę by gracze rzucali-->większa różnorodność.
 
Galvon
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 326
Rejestracja: pt lis 15, 2002 3:22 pm

śr kwie 30, 2003 7:41 pm

Ja lubiê rzucanie bo postacie s± mocniejsze :mrgreen: . S± bohaterami. <br /> <br />Punkty (sugerowane 25) dajê "obywatelom galaktyki" (czyli NPC'tom). <br /> <br />Kilka dni temu robi³em Soldier'a który mia³ byæ Sith Wariorem. Trzy (s³ownie TRZY) osiemnastki. Jedna siedemnastka, jedna piêtnastka, jedna czternastka. Doszed³em do wniosku ¿e nie wprowadzê tej postaci bo gracze nie uwie¿± mi ¿e mo¿na tyle wylosowaæ. Chyba by³a we mnie wtedy Mroczna Strona Mocy :evil: .
 
DragonsLord
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 314
Rejestracja: pt cze 14, 2002 10:52 pm

czw maja 01, 2003 7:02 pm

<!--QuoteBegin-Darklighter+-->
Darklighter pisze:
<!--QuoteEBegin-->W "Mrocznym Widmie" pojawia siê znana nam wszystkim rasa ma³ych i mi³ych stworków, dobrze znanym z filmu Spielberga E.T :mrgreen:.  <br />Oto ma³y dowód: <br />Grupka senatorów w Galaktycznym Senacie  <br />Zastanawiali¶cie siê jak ich rozpisaæ? Czy ka¿dy z nich ma nadnaturalne zdolno¶ci :arrow: telekineza i leczenie ¶wietlistym palcem  :wink: ?
<br /> 8O Nie zauwa¿y³em w senacie E.T Lukas chcia³ w ten sposób z³orzyæ ho³d Spielbergoowi... <br />A co do rospiski to masz racje Darklighter trzeba im daæ Telekineze i Leczenie ?wiec±cym Palcem mo¿liwe, ¿e jest jaki¶ Jedi z tej Rasy. :wink:
 
Awatar użytkownika
Darklighter
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1600
Rejestracja: wt lut 08, 2005 8:02 pm

pn cze 09, 2003 8:20 pm

<!--QuoteBegin-DragonsLord+-->
DragonsLord pisze:
<!--QuoteEBegin--> 8O Nie zauważyłem w senacie E.T Lukas chciał w ten sposób złorzyć hołd Spielbergoowi...
<br />Hołd czy nie hołd...mały stworek pojawił się w Senacie i można podjąć próbe rozpisania go.. :razz: <br /><!--QuoteBegin-DragonsLord+-->
DragonsLord pisze:
<!--QuoteEBegin-->A co do rospiski to masz racje Darklighter trzeba im dać Telekineze i Leczenie ?wiecącym Palcem możliwe, że jest jakiś Jedi z tej Rasy.  :wink:
<br />To zależy czy te zdolności ma każdy przedstawiciel rasy czy są one dostępne tylko ich Force Adeptom. <br />Oto moja propozycja: <br />Species Traits: <br />[list]Ability Modifiers: -2 Strenght, -2 Dexterity, +2 Intelligece, +2 Wisdom. <br />[*]Small: +1 bonus to Defense and Attack rolls, +4 bonus on Hide rolls. <br />[*]Speed: 6 meters.[list]Przeciętny przedstawiciel rasy: <br />Init:0; Defense 11;Spd 6m; VP/WP 0/10; Atk +0(1d2-1 unarmed strike) or +0 ranged; SQ Species Traits; SV Fort +0, Ref -1, Will +1; SZ S; FP 0; DSP 0; REP +0; Str 8, Dex 8, Con 10, Int 12, Wis 12, Cha 10. <br />Challenge Code A. <br />Skills: Craft (any)+ 2, Diplomacy + 2, Knowledge (any) +5, Sense Motive +2.
 
Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 6202
Rejestracja: wt lis 26, 2002 5:52 pm

śr kwie 07, 2004 11:25 am

Hołd czy nie hołd...mały stworek pojawił się w Senacie i można podjąć próbe rozpisania go..
<br />Oprócz niego w senacie pojawiła się jeszcze jedna rasa znana z innej serii. <br />Są nimi mianowicie "Obcy" :roll: . <br />Widać ich tylko w jednej ze scen, jednak potwierdzono oficjalnie że są w I epizodzie.
 
Bjorn Westlander
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 686
Rejestracja: sob lis 29, 2003 2:11 pm

śr kwie 07, 2004 2:14 pm

Po graniu w Jedi Academy spodobali mi siê Zabrakowie, mimo, ¿e wcale nie s± 'wypasieni' pod wzglêdem mechaniki.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

śr kwie 07, 2004 3:17 pm

Wiem, że to może głupia prośba, ale czy ktoś ma może linki do rysunków ras spisanych tutaj?
 
Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 6202
Rejestracja: wt lis 26, 2002 5:52 pm

śr kwie 07, 2004 4:53 pm

 
Awatar użytkownika
Darklighter
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1600
Rejestracja: wt lut 08, 2005 8:02 pm

śr kwie 07, 2004 5:14 pm

<!--QuoteBegin-Aragathor Roaringflame+-->
Aragathor Roaringflame pisze:
<!--QuoteEBegin--> <br />Oprócz niego w senacie pojawiła się jeszcze jedna rasa znana z innej serii. <br />Są nimi mianowicie "Obcy" :roll: . <br />Widać ich tylko w jednej ze scen, jednak potwierdzono oficjalnie że są w I epizodzie.
<br />A w której dokładnie? Spróbuję ich znaleźć. Mam nadzieję, że nie zasiadają w Senacie... :roll:
 
Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 6202
Rejestracja: wt lis 26, 2002 5:52 pm

śr kwie 07, 2004 9:35 pm

Właśnie o scene w senacie mi chodzi, sam oglądam z tego powodu Ep I 4 raz na DVD by ich wykryć.
Mam już Wookie ale nie umiem znaleźć tych przeklętych obcych, nawet w slow motion :( .
 
Awatar użytkownika
Darklighter
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1600
Rejestracja: wt lut 08, 2005 8:02 pm

sob maja 08, 2004 12:19 pm

Jednyna rasa przypominająca Obcych ze względu na kształt głowy to Anx. Większe zbiżenie na nich jest w scenach w Senacie w Ep.II. Być może to właśnie oni zmylili niektórych wielbicieli Xenomorphów. :mrgreen:
 
Pedro Alvarez
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 753
Rejestracja: pn gru 16, 2002 6:19 pm

ndz maja 23, 2004 11:08 am

<!--QuoteBegin-Suldarr'essalar+-->
Suldarr'essalar pisze:
<!--QuoteEBegin-->Wiem, ¿e to mo¿e g³upia pro¶ba, ale czy kto¶ ma mo¿e linki do rysunków ras spisanych tutaj?
<br /> <br />Mo¿e nie w porê, ale mam bardzo wa¿nie pytanie. Na linku podanym przez Suldara znajduje siê m.in. rozpiska Neimoidian, którzy maj± -2 tylko do si³y, natomiast w UAA dostali równie¿ -2 do charyzmy? Która rozpiska jest obowi±zuj±ca?
 
Awatar użytkownika
Darklighter
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1600
Rejestracja: wt lut 08, 2005 8:02 pm

ndz maja 23, 2004 12:35 pm

Przychyliłbym się do wersji z UUA, gdyż oddaje ona sposób działania i podejście Neimoidian do innych ras: wykorzystywanie i kontrola są na porządku dziennym, zarówno jeśli chodzi o wrogów jak i przyjaciół. Więcej na stronie 106 UAA. :wink:
 
Silverwolf
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 107
Rejestracja: pn sie 18, 2003 5:25 pm

pn maja 31, 2004 7:56 pm

Ja tam jeszcze nie gra³em w SW ale mam nadzieje zacz±æ a napocz±te zagram Twi'lekank±.. Nie wiem czemu ale jak w KOTORze zobaczy³em taka o blado-¿ó³tym odcieniu skóry to jêzyk wywala³em :razz:
 
Pedro Alvarez
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 753
Rejestracja: pn gru 16, 2002 6:19 pm

śr cze 16, 2004 9:07 pm

Ech za ma³o ras w tej ankiecie. Nie zmie¶cili siê moi faworyci z Ultimate Alien Anthology: <br /> <br />- Gandowie. Ma³a rasa owadopodobnych tropicieli. Lubie ich sobie wyobra¿aæ jako lakonicznych i sarkastycznych. W po³±czeniu ze swoj± presti¿ówk± maj± klimat niesamowity. <br />- Falleeni. Rasa manipulatorów, którzy a: wygl±daj± atrakcyjnie dla cz³owieka b: nie maj± mniusów do charyzmy (jak !@#$ neimoidianie), fajnie siê takich odgrywa. (nie ma to jak noble/crime lord) <br />- Chagrianie. Mo¿e to moje zboczenie, ale po prostu kocham rogate stwory, a u chagrian tew rogi s± jeszcze tak majestatyczne :razz: <br /> <br />A z ras z podrêcznika to prócz ludzi lubie Twi'leki (Ale te ¿eñskie :razz:) i rasistowskich Quarrenów, którzy maj± problem z Calamarianami.
 
Coen__
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 531
Rejestracja: sob lut 01, 2003 10:34 pm

ndz lip 11, 2004 8:25 am

W pbem do ktorego sie przymierzamy MG skleclili w³asny system ale i tak najwaznijsze s± opisy jakie kto stworzy dla postaci i historia. <br />Moja postac pochodzi tam z planety na której grawitacja wynosci 3.4 g, nie musze wiec chyba mówiæ jak mocno ma ona rozwiniêt± tkane kostn± i miê¶niow±, za¶ dziêki niedokoñczonemu szkoleniu na jedi nie jest te¿ powoln± stereotypow± ludzk± gór±. I jak narazie postac ta calkiem mi odpowiada;) <br /> <br />Natomiast co do 'obcych' w senacie to skoro ich umieslili to i ³owców powinni:) Nawet by sie moca poslugiwac nie musieli a i Jedi by im chyba nie sprostali :wink:
 
Awatar użytkownika
The Master
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 213
Rejestracja: pt mar 24, 2006 6:10 pm

czw maja 26, 2005 10:53 pm

Czy ktoś mógłby napisać, jak szybko dojrzewają i ile lat żyją przeciętnie Twi'leki?
 
punisher__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 180
Rejestracja: czw maja 19, 2005 4:25 pm

Wasza ulubiona rasa

pn maja 30, 2005 3:25 pm

Ja zdecydowanie najbardziej lubiê Nautolan. Najs³awniejszym jej przedstawicielem by³ Kit Fisto cz³onek Rady Jedi.
 
kruk__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 455
Rejestracja: pt lis 15, 2002 2:39 pm

wt maja 31, 2005 5:09 pm

Tranaii i Cathar - w takiej postaci jak Sylvar z Tales of the Jedi - Redemption :D
Obydwie rasy s± kotowate.
Ale co do Tranaii - to osobê która wymy¶li³a chwytny ogon u kotów torturowa³ bym d³ugo, nie zwa¿aj±c na punkty ciemnej strony ;)

Pozdrawiam
kruk

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości