Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
ishii
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: śr sty 25, 2006 1:39 pm

Ratujmy WFRP ed. 2 PL

śr wrz 23, 2009 8:45 am

Niedawno padł na tym forum pomysł napisania listu otwartego w sprawie kontynuacji 2 edycji WFRP w naszym rodzimym języku. Jak widać, pomysł ma poparcie - nawet Siriel zdeklarował się, że może zostać ewentualnym tłumaczem.
Teraz apel do WAS: proszę o propozycje treści tegoż naszego listu otwartego! Sam jestem chwilowo bardzo zajęty i nie mam czasu żeby się za to zabrać, ale sprawę mam cały czas na uwadze - przygotowałem już częściowo blog na którym można by zamieścić nasz list w celu zbierania podpisów. Tak więc, proszę jeszcze raz o Wasze zaangażowanie i pozdrawiam. :help:
Ostatnio zmieniony śr wrz 23, 2009 9:18 pm przez ishii, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Tei-chan
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 81
Rejestracja: sob paź 06, 2007 8:07 am

Re: Ratujmy WFRP ed. 2 PL

śr wrz 23, 2009 10:08 am

Oto przykład Ishii

Drodzy wydawcy!

Do napisania tego listu zmotywowała mnie sytuacji Warhammer'a Fantasy Roleplay na naszym rynku.
Od 1997 roku marka WFRP znalazła spore grono odbiorców na rynku polskim, a jej pozycja była jedna z czołowych jeśli chodzi o gry fabularne. Dziś jest zaniedbana i dlatego w imieniu fanów tego systemu proszę was o pomoc.
Nie tak dawno jak 2 lata temu licencje na ten produkt przejęła znana firma Fantasy Flight Games przez co w Polsce utracono prawo do wydawania podręczników do 2 edycji systemu WFRP, linia została niedokończona. Firma FFG wchodzi teraz na rynek z nową edycją acz nie jest ona dobrze postrzegana przez polskich fanów. Wielu z nas, głównych odbiorców tego systemu, wolałoby wznowienie linii 2 edycji i wydanie u nas tych podręczników, które w polskiej wersji językowej się nie ukazały. Na potwierdzenie mojej tezy iz warto byłoby wskrzesić linię 2 edycji podaje dowody iz w innych krajach nadal wychodzi np. Francja. Oraz pozwolę sobie przytoczyć wyniki przeprowadzony ankiet.
Pierwsza z nich dotyczyła ewentualnego wydanie 3 edycji w Polsce (64 osoby głosujące), oto wyniki:
- Tak, tylko polska edycję (21) 33%
- Tak, ale kupie również wydanie angielskie (5) 8%
- Nie, kupie tylko oryginalne wydanie ang. (11) 17%
- Nie, system w ogóle mnie nie interesuje (27) 42%
Jak widać głosy w sprawie 3 edycji planowanej przez FFG na listopad tego roku są raczej złe jak na polski rynek. Przeszło 59% zapytanych osób odpowiedziało iż nie kupi polskiego wydanie 3 edycji, z czego 42% w ogóle nie jest nią zainteresowanych.
Dla porównania przeprowadzono nie dawno druga ankietę tylko z pytaniem czy gracze chcą wznowienia 2 edycji systemu WFRP. Glosowało 50 osób, a wyniki wyglądają następująco:
- Tak, kupię (39) 78%
- Tak, chociaż sam nie kupię (6) 12%
-Nie, nie interesuje mnie (5) 10%
Jak widać wyniki są piorunujące , bo aż 78 % osób chce i jest zainteresowanych kupnem 2 edycji.
Właśnie dlatego mój wielki apel do Ciebie wydawco, proszę w imieniu swoim jak i innych fanów o wznowieni,linii 2 edycji WFRP w Polsce. Na pewno warto , bo jak wskazują przytoczone przez ze mnie dane znajdzie ona o wiele więcej nabywców niż 3edycja w Polsce. Proszę o rozważenia tej sprawy,
z poważaniem
Polscy Fani Warhammer Fantasy Roleplay
 
Awatar użytkownika
karp
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3116
Rejestracja: sob cze 07, 2003 1:31 pm

Ratujmy WFRP ed. 2 PL

śr wrz 23, 2009 10:24 am

Jesli którykolwiek wydawca weźmie sibie do serca ankietę, w której wzielo udział 50 osob... ;)

Może zacząć od tego, do kogo skierować takie pismo, hę? Do wszystkich wydawcow? Bo jak dla mnie do wszystkich, to tak jak do nikogo. Moze zacząć od tego, aby zapytać pana Karlickiego, czy kwestię drugiej edycji porzucił, czy nadal "trwają negocjacje". Wiem, ze wydaje sie to mało prawdopodobne, ale jaki sens ma wychodzenie przed szereg z pismem otwartym, jesli np Copcorp planuje na gwiazdkę kolejny dodatek. Trochę to przypomina błądzenie na oślep.
 
Awatar użytkownika
Lothor Mordredsson
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 503
Rejestracja: śr cze 10, 2009 12:54 pm

Re: Ratujmy WFRP ed. 2 PL

śr wrz 23, 2009 11:43 am

karp pisze:
Jesli którykolwiek wydawca weźmie sibie do serca ankietę, w której wzielo udział 50 osob... ;)

Może zacząć od tego, do kogo skierować takie pismo, hę? Do wszystkich wydawcow? Bo jak dla mnie do wszystkich, to tak jak do nikogo. Moze zacząć od tego, aby zapytać pana Karlickiego, czy kwestię drugiej edycji porzucił, czy nadal "trwają negocjacje". Wiem, ze wydaje sie to mało prawdopodobne, ale jaki sens ma wychodzenie przed szereg z pismem otwartym, jesli np Copcorp planuje na gwiazdkę kolejny dodatek. Trochę to przypomina błądzenie na oślep.


W zasadzie tak ale Pan Karlicki jeszcze nie podał żadnych jasnych informacji co dalej a gdy szykuje się nam 3 edycja to raczej można pozwolić sobie na przypuszczenie że linia upadła. Poza tym trudno nie błądzić na oślep gdy nie ma się jednoznacznych informacji. Co do ankiety to lepiej nie pisać ile osób wzieło w niej udział bo wątpie by 50 osób miało wystarczającą siłę przebicia by się wydawcy opłacało za to wogóle brać.
Ostatnio zmieniony śr wrz 23, 2009 11:44 am przez Lothor Mordredsson, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
ishii
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: śr sty 25, 2006 1:39 pm

Re: Ratujmy WFRP ed. 2 PL

śr wrz 23, 2009 12:21 pm

Jeśli chodzi o Pana Karlickiego, to nie odpowiada na e-maile z pytaniami odnośnie 2 edycji.

Natomiast w sprawie naszego listu, chodzi o to, żeby jak najwięcej osób pod nim podpisało się, a więc na temat ankiety z forum Poltera niekoniecznie musimy pisać, tym bardziej, że została ona "zamknięta" z przyczyn regulaminowych.

Nasz list w sprawie wznowienia 2 edycji popchnie dalej Nightwind, który ma kontakty z wydawcą zainteresowanym edycją 3. Chcemy w ten sposób zwrócić uwagę tegoż wydawnictwa, że jest zainteresowanie na rynku kontynuacją 2 ed.
 
Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1158
Rejestracja: wt paź 07, 2003 10:59 am

Re: Ratujmy WFRP ed. 2 PL

śr wrz 23, 2009 12:38 pm

Ja się podpiszę jak tylko będziecie mieć konkrety, tzn. blog czy cuś to dajcie znać.
 
Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

Re: Ratujmy WFRP ed. 2 PL

śr wrz 23, 2009 1:39 pm

Ta... 39 osób, które kupi dodatki. Warto w to trochę kasy zainwestować;)
 
Awatar użytkownika
Qendi
Wydawnictwo Imaginator
Wydawnictwo Imaginator
Posty: 281
Rejestracja: śr paź 26, 2005 10:52 pm

Ratujmy WFRP ed. 2 PL

śr wrz 23, 2009 2:05 pm

Ja powiem tyle: jeśli w tej ankiecie weźmie udział tak ze 3-4 TYSIĄCE osób i proporcje będą takie same to wqtedy możecie myśleć o uderzaniu z tym do wydawcy, inaczej jest to ośmieszanie się
 
okapi1975
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 63
Rejestracja: ndz maja 10, 2009 8:05 pm

Ratujmy WFRP ed. 2 PL

śr wrz 23, 2009 2:52 pm

Qendi jakie podręczniki są wydawane w takich ilościach chyba żaden w Polsce nie miał takiego nakładu. Pamiętaj, iż za każdym głosem stoją setki osób które nie wypowiadają się z różnych powodów. Wątpię czy jakby zebrać i odsiać osoby o różnych nickach na rożnych forach, żeby zebrało się chociaż tysiąc osób aktywnych w na polskich forach RPG i pokrewnych.
 
Awatar użytkownika
Lothor Mordredsson
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 503
Rejestracja: śr cze 10, 2009 12:54 pm

Re: Ratujmy WFRP ed. 2 PL

śr wrz 23, 2009 4:15 pm

Qendi pisze:
Ja powiem tyle: jeśli w tej ankiecie weźmie udział tak ze 3-4 TYSIĄCE osób i proporcje będą takie same to wqtedy możecie myśleć o uderzaniu z tym do wydawcy, inaczej jest to ośmieszanie się


Chyba oszalałeś, ja widziałem ksiązki które wychodziły w tysięcznych nakładach i jakoś się opłacało. Kilka podręczników każdy po kilkaset sztuk w nakładzie i raczej się koszty zwrócą.
 
Awatar użytkownika
Khil
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 154
Rejestracja: sob gru 06, 2008 3:04 pm

Ratujmy WFRP ed. 2 PL

śr wrz 23, 2009 4:30 pm

Z dwieście głosów będzie wystarczającą liczbą, jak dla mnie. Mój macie na pewno.
 
Awatar użytkownika
Dark_Raziel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 326
Rejestracja: pt mar 10, 2006 1:48 pm

Re: Ratujmy WFRP ed. 2 PL

śr wrz 23, 2009 5:33 pm

Quendiego nie słuchajcie, w końcu on tylko ma wydawnictwo RPG więc się nie zna ;)
 
okapi1975
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 63
Rejestracja: ndz maja 10, 2009 8:05 pm

Ratujmy WFRP ed. 2 PL

śr wrz 23, 2009 5:58 pm

Qendi pisze:
Ja powiem tyle: jeśli w tej ankiecie weźmie udział tak ze 3-4 TYSIĄCE osób i proporcje będą takie same to wqtedy możecie myśleć o uderzaniu z tym do wydawcy, inaczej jest to ośmieszanie się


W taki razie w jaki nakładzie został wydany Exalted. Śmiem wątpić, iż osiągnął on 1000 egzemplarzy wydrukowanych. Więc sugestia 3,4 tysiącach chętnych to jest dla mnie już kuriozum tym bardziej iż podejrzewam że nie znajdzie się na polskich forach takiej ilości aktywnych i różnych użytkowników.
 
Awatar użytkownika
ishii
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: śr sty 25, 2006 1:39 pm

Re: Ratujmy WFRP ed. 2 PL

śr wrz 23, 2009 6:02 pm

Szkoda czasu na gdybanie. List jest tutaj: http://ratujmywfrp2pl.wordpress.com/

Podpisujemy się pod nim wstawiając odpowiedni komentarz - instrukcja jest pod wskazanym wyżej adresem. Proszę o nagłośnienie naszej akcji. Pozdrawiam, ishii
Ostatnio zmieniony śr wrz 23, 2009 6:41 pm przez ishii, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Radowid
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 327
Rejestracja: sob sie 20, 2005 7:36 pm

Re: Ratujmy WFRP ed. 2 PL

śr wrz 23, 2009 6:47 pm

szelest pisze:
Ta... 39 osób, które kupi dodatki. Warto w to trochę kasy zainwestować;)


Ja powiem tyle: jeśli w tej ankiecie weźmie udział tak ze 3-4 TYSIĄCE osób i proporcje będą takie same to wqtedy możecie myśleć o uderzaniu z tym do wydawcy, inaczej jest to ośmieszanie się


Słusznie. Niech nawet ta garstka schowa łeb w piach. To na pewno wtedy pociągną za sobą resztę, która zawstydzona się ujawni. Po co w ogóle coś robić? Panowie, kropla drąży nawet beton. Ja się dopisuję. Rozczulać się bezproduktywnie nad nędzną 3 ed i nad zgonem 2 ed PL nie zamierzam.
 
Baldwin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: wt wrz 15, 2009 12:52 pm

Ratujmy WFRP ed. 2 PL

śr wrz 23, 2009 6:51 pm

ishii, Tei-chan, na wstępie to ukłon w waszą stronę za inicjatywę :) Mój głos macie. A i linka do znajomych, co na to forum nie zaglądają, na pewno podeślę.Stworzenie takiego listu na pewno nie zaszkodzi bo co jest do stracenia? Zamiast narzekać i z góry skazywać pomysł na porażkę lepiej poprzeć akcję. Przecież chodzi o Warhammera...chyba nie trzeba tłumaczyć.Pozdrawiam.
 
Awatar użytkownika
jaffar
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 48
Rejestracja: ndz wrz 03, 2006 8:08 pm

Ratujmy WFRP ed. 2 PL

śr wrz 23, 2009 6:59 pm

Podpisuję się pod tym obiema rękami.
No i dołączam się do pokłonu Baldwina :wink: .
Zawsze to lepiej zrobić cokolwiek niż siedzieć i biadolić. :razz:
 
okapi1975
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 63
Rejestracja: ndz maja 10, 2009 8:05 pm

Ratujmy WFRP ed. 2 PL

śr wrz 23, 2009 7:04 pm

No to się wpisujcie. Pierwszy. 8)
 
Awatar użytkownika
jaffar
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 48
Rejestracja: ndz wrz 03, 2006 8:08 pm

Ratujmy WFRP ed. 2 PL

śr wrz 23, 2009 7:18 pm

Ja już swoje 3 grosze tam zostawiłem, miejmy nadzieje odniesie to jakiś skutek. Życzmy sobie powodzenia :razz:.
 
Awatar użytkownika
ishii
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: śr sty 25, 2006 1:39 pm

Re: Ratujmy WFRP ed. 2 PL

śr wrz 23, 2009 7:38 pm

Mamy już 7 głosów (w ciągu 1,5 godziny); dziękuję za nie.

------------------------
EDIT.
Pierwsza doba przyniosła 50 głosów - czekamy na kolejne! :judge:

EDIT 2.
Tak na marginesie to liczę, że tuzy polskiej edycji WFRP 2 również podpiszą się pod listem :razz:
Ostatnio zmieniony sob wrz 26, 2009 10:41 am przez ishii, łącznie zmieniany 6 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Amdir
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 567
Rejestracja: ndz gru 25, 2005 11:51 am

Ratujmy WFRP ed. 2 PL

pn paź 12, 2009 8:50 pm

Jest "już" ponad 250 "podpisów". Całkiem nieźle ale chyba jeszcze za mało by "startować" z tym do jakiegoś wydawnictwa.

Pozdro
 
Garnett
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 66
Rejestracja: wt sie 04, 2009 3:28 pm

Ratujmy WFRP ed. 2 PL

pn paź 12, 2009 11:18 pm

Trzeba by było to umieścić na jakiś innych stronach dotyczących warhammmera lub jego fanów, bo na tym forum nie ma wszystkich miłośników tej gry.
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

Ratujmy WFRP ed. 2 PL

pn paź 12, 2009 11:32 pm

Ew. jest dużo miłośników, ale mało fantastów.
 
Awatar użytkownika
Tullaris II
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 580
Rejestracja: czw cze 26, 2008 10:11 am

Re: Ratujmy WFRP ed. 2 PL

wt paź 13, 2009 9:43 am

Podpisałem list, ale nie wiem czy to coś da :?
 
Awatar użytkownika
ishii
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: śr sty 25, 2006 1:39 pm

Re: Ratujmy WFRP ed. 2 PL

wt paź 13, 2009 12:47 pm

Podpisów przybywa codziennie; kto może rozreklamować akcję to apeluję o zaangażowanie :judge:
 
Awatar użytkownika
Zychu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1235
Rejestracja: sob kwie 29, 2006 2:50 pm

Ratujmy WFRP ed. 2 PL

śr paź 14, 2009 8:25 pm

Macie mój głos, wolę kontynuacje tego co zostało z 2 ed, niż tego pokracznego potwora jaki najprawdopodobniej wyjdzie w 3 ed i w ogóle nie pojawi w Polsce.
 
Awatar użytkownika
Pantokrator
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 239
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 11:54 pm

Re: Ratujmy WFRP ed. 2 PL

czw paź 15, 2009 9:27 pm

A oto, co mi przyszło z podpisywania się pod tą akcją:

Hello Dear,
It´s my pleasure to write you this mail. I am Grace William, 24 years of age a single girls from sudan. Well browsing i come across your email at ratujmywfrp2pl.wordpress.com, and i made up my mind to contact you for a long term relationship as my instinct and mind told me you are the right choice,
From
grace william


spam, spam, spam, wonderful spam...
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

Ratujmy WFRP ed. 2 PL

czw paź 15, 2009 9:32 pm

spam, spam, spam, wonderful spam...
Albo szansa Twego życia! ;)
 
Awatar użytkownika
Siriel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2022
Rejestracja: śr cze 22, 2005 10:42 am

Re: Ratujmy WFRP ed. 2 PL

czw paź 15, 2009 11:05 pm

Pomóż staruszce (24 lata!) z Sudanu. Nie bądź bez serca! :P

Chłopakom gratuluję akcji. Tak trzymać!
 
Awatar użytkownika
Lothor Mordredsson
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 503
Rejestracja: śr cze 10, 2009 12:54 pm

Re: Ratujmy WFRP ed. 2 PL

pt paź 16, 2009 9:26 am

Siriel pisze:
Pomóż staruszce (24 lata!) z Sudanu. Nie bądź bez serca! :P


Ja bym sie nie śmiał, jak na długość życia w swoim kraju to dożyła już sędziwego wieku :razz: .
Ostatnio zmieniony pt paź 16, 2009 9:26 am przez Lothor Mordredsson, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość