Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10
 
yaqb
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: śr gru 24, 2003 11:28 pm

sob mar 12, 2005 9:05 pm

no za duzo to nie ma...naszczescie :P

sajd
4 palgi
3 kami
3 seal of removal
1 fling
+ 4 sloty (moze jeszcze 1 kami, no i te 2wash outy bo nie mam nic lepszego, +1 ??)
 
Awatar użytkownika
Fenix97
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: czw wrz 09, 2004 1:17 pm

pn kwie 04, 2005 11:26 am

Witam!
mam problem z pewnym matchupem. gram affi na tanglach i mam ogólnie bardzo silne affi, ktore radzi sobie z rdw, reanimatorem i innymi tego typu głupotami :-P ale zauważyłem, że mam straszny matchup z taliami posiadajacymi splash po niebieski (Energy Flux). Mimo,iż wrzuciłem cztery kami na side i mam tesh tam viale, które pomagają na kontry... mimo to jest bardzo słabo... Czy ktoś jest w stanie mi coś poradzić? Acha. Tak ogólnie, to Psychol idzie spoko. Mniej więcej 55-60%, ale z madneską wygrywam może ze 40% walk jak nie mniej... HELP ME!!!!
 
Awatar użytkownika
out
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 56
Rejestracja: pn maja 24, 2004 9:45 pm

pn kwie 04, 2005 12:14 pm

IHMO Kamiego odpuść bo jak nie masz splasza na W to mozesz liczyc tylko na wiala ... najlepiej chodzi sb duress+terapia (jak nie masz kasy albo jest nieosiągalna to jeszcze mana leak ale wtedy bardzo tracisz tempo) w komplecie ...
 
Awatar użytkownika
Fenix97
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: czw wrz 09, 2004 1:17 pm

wt kwie 05, 2005 4:25 pm

mam splash białego. dwa ancient deny... zastanawiam sie tylko co wrzucić na affi.... z mana nie ma problemu. a kami jest potrzebne moim zdaniem. w komplecie. bez tego ani rusz z fluxem w grze. a mana leaki rzeczywiscie zbyt opozniaja deck naporowy...
 
Awatar użytkownika
Czajfoos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1112
Rejestracja: ndz maja 04, 2003 8:35 pm

czw kwie 07, 2005 8:59 am

Moze wloz mendling magi zeby zapobiegac tym fluxom w sumie przydalo by sie wiecej zrodel W many moze city of brass ?
 
Szaszi
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 125
Rejestracja: śr mar 10, 2004 7:00 pm

czw kwie 07, 2005 2:35 pm

Fenix97- jak nie radzisz sobie z UG, to nie mam pojęcia co twoi przeciwnicy w nim mają. Z moich gier wynikało, że przedSB afiniti ma koło 95%, po SB te fluxy ratują koło połowy gier, czyli po SB jest jakieś 50/50. Poza tym trzeba policzyć jeszcze te gry, gdzie flux przychodzi, ale spalają nas disciple i kolejne wchodzące artefakty, więc coś mi się zdaje, że albosam coś żle robisz, albo wcale nie testowałeś wcale tak dużo ( RDW to nie jest łatwy matchup. Podaj lepiej jakiś spis, bo inaczej słabo się to ocenia.
 
Awatar użytkownika
SceNtriC
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 367
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 1:16 pm

śr kwie 13, 2005 4:50 pm

To ja podam może spis mojego affcia, którego ostatnio testuję i nawet nieźle mi idzie. Jest to też propozycja buildu tego archetypu dla osób nie dysponujących większą gotówką.

4 Ornithopter
4 Arcbound Worker
4 Frogmite
4 Myr Enforcer
3 Somber Hoverguard
4 Atog
4 Disciple of the Vault

3 Welding Jar
3 Cranial Plating
4 Thoughtcast
4 Shrapnel Blast

4 Darksteel Citadel
4 Seat of the Synod
4 Great Furnace
4 Vault of the Whispers
3 Chromatic Sphere

SB: 3 Echoing Truth
SB: 2 Smother
SB: 3 Echoing Decay
SB: 4 Duress
SB: 3 Engineered Plague

Spisuje się to całkiem nieźle nawet.
 
Awatar użytkownika
don_Metek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 257
Rejestracja: wt wrz 23, 2003 8:44 am

śr kwie 13, 2005 9:33 pm

SceNtriC pisze:
Spisuje się to całkiem nieźle nawet.

Skoro tak uważasz. Jednak już dawno (i to jeszcze w T2) zwiększono land count ze względu na kruchość tego układu (16 landów mam tu na myśli). Wogóle to wygląda jak Affi z wczesnego T2 (no, może z wyjątkiem SB). Co do innych kart w tym decku to były już tematem niejednego artykułu w sieci, dlaczego nie powinno się grać tyloma a tyloma Shrapnelami, Somberami/Enforcerami etc.
 
Awatar użytkownika
Fenix97
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: czw wrz 09, 2004 1:17 pm

czw kwie 14, 2005 1:54 pm

1) co do meddlingów: affi na meddlingach jest dobre, ale naprawde trzeba dobrze umiec tym grać i mieć duzo szczescia z trafieniem w sedno... ale wydaje mi się, że pomimo wygranego pro touru nie jest w stanie wygrywać systematycznie turniejów. Tangle wg mnie sa bardziej uniwersalne... ale zastanawiam sie nad graniem obiema kartami naraz (jak kolega, ktory wygrał ostatnio ext w w-wie i miał magi na sidzie...)

2)co do UG: rzeczywiscie gram z bardzo nietypowym UG. Koles jest specyficzny, gdyz gra na udziwnieniach typu Sqee, Goblin Nabob, genesis i gigapede... side tesh ma dziwny... moze rzeczywiscie zle podchodze do tego matchupu, ale nie jest tak super jak by sie wydawało (95% to amrzenie)... w sumie jak patrze na matchupy z UG na turniejach, to jest ciut lepiej... musze chyba ten matchup z UG kumpla wziac pod pryzmat jego talii

3) co do białych zrodeł many to jest jeszcze oczywiscie jedno city of brass oraz kilka glimmervoidów (liczba ich ograniczona do 2 lub 1 z racji duze liczby "deedziastych" talii)... jak widze próby wrzucenia deeda do tootha, to mna az trzesie:-P

4) na RDW wymysliłem bardzo karcaca karte o przyjemnej nazwie: Absolute Law i z tego co widze jest ok.
 
Awatar użytkownika
Fenix97
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: czw wrz 09, 2004 1:17 pm

czw kwie 14, 2005 2:01 pm

acha i dodatkowo mam jeszcze jedno zapytanie:

przyznam, że jestem jedynym affi w moim małym miasteczku... jest kilka innych wydań tej talii, ale tylko ja w zasadzie mam pełna talie plus side. z tego powodu nie wiem, co znaczy mirror dla affi. na turnieju zdarzyło mi sie to tylko raz i teraz zastanawiam sie, czy przygotowujac sie do majowki, na ktorej bedzie dosc spora liczba affików, wrzucić do side'a kill switcha. pomysł ciekawy, ale czy to nie okaze sie po pewnym czasie (np po trzeciej rundzie), ze to martwa karta w talii? i czy nalezy sie spodziewac tak duzej przewagi affinity?
 
Szaszi
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 125
Rejestracja: śr mar 10, 2004 7:00 pm

czw kwie 14, 2005 3:20 pm

Feniks- 95% to nie jest marzenie, gdyż kolega który wygrał warszawskie ext na cyklu testował matchup aff-ug ze mną i wiem co mówie, zważywszy na to, że to on wymyslił te 95%. Poza tym żadne udziwnienia w UG poza mainowymi fluxami nie pomagają- po prostu afiniti robi to samo co UG tylko o wiele szybcieji i to jest główną przyczyna tak słabego matchupu.
 
Awatar użytkownika
SceNtriC
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 367
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 1:16 pm

sob kwie 16, 2005 5:02 pm

Mam jedno małe pytanko. Czy poniższy spis side'u jest w miarę dobry?

SB: 4 Duress // na kontrolę
SB: 3 Echoing Decay // na goblinki i inne stworki
SB: 3 Echoing Truth // na szczególnie nieprzyjemne permanenty
SB: 3 Engineered Plague // na gobosy, elfy, samuraje itp.
SB: 2 Smother // na denerwujące stwory

Co tu zmienić i czy opłaca się dać Recoil zamiast Truthów? Jeśli chodzi o meta - niczym się nie wyróżnia :)
 
Awatar użytkownika
Bubu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 920
Rejestracja: śr lut 13, 2002 6:31 pm

sob kwie 16, 2005 5:34 pm

SceNtriC pisze:
Jeśli chodzi o meta - niczym się nie wyróżnia


a co to znaczy?bo dla mnie stweirdzenie jest bezsensowne :/
 
Awatar użytkownika
web2k
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: śr maja 14, 2003 9:43 am

sob kwie 16, 2005 6:13 pm

siemka
po pierwsze-Fenix - absolute lawy to chyba nie twoja rozkmina :D
secundo-Scentric-twoje affi jest bardzo slabe i chyba nie ma szans na turniejach poza tym wydaje sie byc niezupelnie przygotowane do gry vs.FLUX!!!!!
ja gram affi od niedawna-jakis miesiac-ale zdazylem juz dosyc duzo pojac -po pierwsze Szaszi ma racje-UG w ciacho
poza tym imo najtrudniejszym matchupem jest nie rock ale atog .fluxy bola duzo bardziej niz deedy......................pozdro Gimli :wink:
chociaz mam medlingi to nie gram na nie nawet na sidzie
nie wyobrazam sobie affi bez 3/4 sztuk Tangle Wire
ostatnio kminie nad 1 sztuka vampiric tutora-moze sie sprawdzi

moj side:
4 Cabal Theraphy
3 Duress
2 Gilded Drake
3 Engineered Plague
3 Stifle
gram wersja ub- na 4 nexusach 3 riverach i 12 art landach
 
Awatar użytkownika
don_Metek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 257
Rejestracja: wt wrz 23, 2003 8:44 am

sob kwie 16, 2005 8:40 pm

SceNtriC pisze:
Mam jedno małe pytanko. Czy poniższy spis side'u jest w miarę dobry?

SB: 4 Duress // na kontrolę
SB: 3 Echoing Decay // na goblinki i inne stworki
SB: 3 Echoing Truth // na szczególnie nieprzyjemne permanenty
SB: 3 Engineered Plague // na gobosy, elfy, samuraje itp.
SB: 2 Smother // na denerwujące stwory

1) Cabal Therapy > Duress - czemu? Bo jak sajdujesz to wiesz z czym graszi wiesz w co rzucać.
2) Decay i Smother - :/ - gwoli przypomnienia jestes naporowym deckiem i to TY powienienes miec wqrzające stworki. A jeżeli coś jest już naprawdę wqrzającego to najlepszy jest Gilded Drake (tylko trzeba nim umieć grać).
3) Truth - na jakie permanenty?
 
Awatar użytkownika
pirateofthesevenseas
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 733
Rejestracja: pn lis 18, 2002 7:31 pm

ndz kwie 17, 2005 7:45 am

haha - najtrudniejszy matchup affa to tog?? 8) coś ci się pomyliło bo - przed sidem tog praktycznie nie może wygrać, po sidzie opiera się na fluksie (ale my mamy odopowiedź na niego przecież)
 
Yooreck
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: śr lut 25, 2004 5:27 pm

wt kwie 19, 2005 8:38 am

Hmm...
Ostatnio zastanawiałem się na sideboardem do Affki (UBw) i w zasadzie nie wiem, co sideować na UG (Smother?) i mirror match (Disenchant? Relic Barrier? Moriok Rigger? - skłaniam się ku temu ostatniemu...). Czego wy używacie?

Jeszcze jedna rzecz dotycząca matchupu z Rockiem: czy warto wsideować Kami of Ancient Law i/lub Cabal Therapy? Jeśli nie te karty, to co?
 
Awatar użytkownika
web2k
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: śr maja 14, 2003 9:43 am

wt kwie 19, 2005 10:59 am

siemka
zlozylem sobie wlasnie ostatnio affinity UBw jjej side wyglada nastepujaco:

3 plagi
3 duress
1 terapie-3 sa w mainie
3 meddling mage
3 absolute law
2 gilded drake

na rocka na pewno warto wsidewoac terapie kami tez mozna na ewntualnie ale ten pomysl do mnie za bardzo nie przemawia.nie gram an kami gdyz musze miec go na rece/stole w chwili wystawienia przez oppo fluxa.a fluxa mozna z dizruptowac discardem oraz zalozyc bana mu meddlingiem co da nam troche czasu.najistotniekjsze jest chyba aby w upkeepie 3 tury opponenta zagrac maga z fiolki-wtedy mamy pewnosc ze flux w tej turze nie wskoczy a 4 tura powinna nam juz dac zwyciestwo
moze gadam bzdury bo nie jestem jakims prosem ale wydaje mi sie ze w pewnych kwestiach mam racje

pozdro
 
Awatar użytkownika
Garfi
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 291
Rejestracja: czw cze 28, 2001 8:50 am

wt kwie 19, 2005 4:04 pm

Kami of Ancient Law jest wg mnie za wolny na rocka. jedyny moment gdzie cos robi to jak wyjdzie 2 turowy deed. ale wtedy i tak stracimy landa. A jezeli przeciwnik ma 2 deedy na rece to 1 pozwoli zniszczyc a 2 nas jedzie. Dlatego medling ktory wylacza dana karte zupelnie jest lepszy. Pozatym moze tez sie przydawac przeciwko combo deckom. niestety ww medlingi robia o wiele wiecej problemow z mana baze bo nie zawsze violka dojdzie/przezyje.
Ostatnio zmieniony śr kwie 20, 2005 3:44 pm przez Garfi, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
web2k
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: śr maja 14, 2003 9:43 am

wt kwie 19, 2005 7:04 pm

siemka
jedno pytanie
ELD-o co ci chodzi??
jak ty bys gral an side w affinity i co kiedy wkladal??
prosze jesli jestes az tak dobry zeby karcic co druga osobe na forum to daj mi rade
tylko nier mow ze wogole bys nie gral affinity
pozdro
 
Eld

wt kwie 19, 2005 10:41 pm

4 Duress
4 Engineered Plague
3 Chill
4 Seal of Removal

Ewentualnie zamiast seala i plagi 2 smothery.

A mówię jak mówię bo czasami niektóre zdania wzbudzają we mnie potrzebę najzwyczajniejszego skarcenia kogoś. Pisanie, że w trzeciej mag z fiolki daje nam w czwartej turze wygraną to jakieś brednie. Co drugiej osoby nie karcę bo robię to bardzo rzadko; chyba, że uważasz wyprowadzanie kogoś z błędu za karcenie, wtedy polecam zajrzeć do słownika i zaznajomić się ze znaczeniem tego słowa. To nie moja wina, że duża część użytkowników mówi różne bzdury i trzeba to poprawiać bo w końcu dla niektórych to forum to swego rodzaju porady - czemu jakiś nOOb ma się uczyć złych zagrań/konstrukcji/technik ?
 
rozpruwak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: ndz cze 20, 2004 6:23 pm

śr kwie 20, 2005 12:40 pm

Eld - terapie masz mainowe?
 
Awatar użytkownika
Elmo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 273
Rejestracja: ndz sie 31, 2003 9:59 pm

śr kwie 20, 2005 12:59 pm

Zastanawiał się ktoś może, czy z affi nie współgrałby ładnie Armageddon? WW ładnie go czasem wykorzystuje, a affi jest przecież od niego szybsze. Poza tym lądy zawsze można pod Ravagera poświęcić, a cytadelki zostaną...
 
Awatar użytkownika
Młody
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 125
Rejestracja: wt kwie 06, 2004 9:49 pm

śr kwie 20, 2005 1:27 pm

ja tam wole wersje na flingach,która jest imo. szybsza niz ta co zaproponował elmo na geddonach, a zamiast na geddonach mozna grac tez na wirach które dają imo. dosyc podobny wynik.
 
Eld

śr kwie 20, 2005 2:01 pm

rozpruwak - nie, nie cierpię terapii w affinity bo na te matchupy, w których jest ona taka ważna liczy się praktycznie każdy stwór i staje się często przed dylematami - czy lepiej zachować tego stworka czy lepiej zrzucić mu z ręki jakieś paskudztwo. Z kolei gdybym grał na terapie to na pewno olałbym duressy, tyle discardu powoduje, że deck się robi "małokreaturowy" a nie o to w affinity chodzi.
 
Awatar użytkownika
SceNtriC
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 367
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 1:16 pm

śr kwie 20, 2005 3:14 pm

Co do Armageddonu, to wprawdzie jest to niezłe rozwiązanie (np. na Tootha), ale wymaga splashu białego. A nie zawsze się da zmieniać build i mana base specjalnie dla jednej karty.

Co do discardu, to zgadzam się z Eldem - za dużo discardu w affi - to nie przejdzie. Czasami po sajdzie, na ręcę startowej przy grze z kontrolą mamy dylemat - Disciple czy discard? Ja gram na 4 Duressach w sidzie i na razie sprawdza się całkiem nieźle.
 
Awatar użytkownika
Garfi
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 291
Rejestracja: czw cze 28, 2001 8:50 am

śr kwie 20, 2005 3:57 pm

Buildu nie zmienisz jezeli grasz wersją na kami a takie sie zdarzają.
Problem jest tylko taki że nie zawsze ma się te cztery mana. a w 4 turze to prawie nigdy.

zastanawiam sie tez nad wlozeniem Aether Spellbomb zamiast seali. Jest to dodatkowy artefakt, czyli bardzo przyda sie w talii. W 1 turze i tak nie odpalamy seala. z reanimkiem mozna poczekac 1 ture nawet jesli odpali 1 turn combo. A daje nam to dodatkowy draw w razie czego, no i 1 damage z czarnego.
 
Awatar użytkownika
shtchepan
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: czw kwie 21, 2005 8:23 pm

czw kwie 21, 2005 8:35 pm

A co sądzicie o takim sidzie:
3x Stifle //Na pierniczki w rocku
3x Chill //Gobliny i ewentualnie ponza
3x Cabal Therapy //Tak na wszelki wypadek :)
3x Planar Void //Reanimator i Madness
3x Overload //Na berła w togu i kontrolach
 
Awatar użytkownika
Garfi
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 291
Rejestracja: czw cze 28, 2001 8:50 am

czw kwie 21, 2005 10:53 pm

Planarvoid dziala na reanimatora tylko jak masz go 1 turn drop. inaczej jest nic nie znaczacym zapychaczem talii. Lepiej jest dla ciebie jak wrocisz mu akrome na reke i dalej jedziesz go w ciacho.
 
Awatar użytkownika
SceNtriC
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 367
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 1:16 pm

wt kwie 26, 2005 7:29 pm

Garfi pisze:
zastanawiam sie tez nad wlozeniem Aether Spellbomb zamiast seali. Jest to dodatkowy artefakt, czyli bardzo przyda sie w talii. W 1 turze i tak nie odpalamy seala. z reanimkiem mozna poczekac 1 ture nawet jesli odpali 1 turn combo. A daje nam to dodatkowy draw w razie czego, no i 1 damage z czarnego.


IMHO to niezła myśl i niedawno zacząłem ją testować. I sprawdza się zdecydowanie lepiej, gdyż daje więcej możliwości niż Seale. No i jak słusznie Garfi zauważyłeś, dodatkowy artefakt w talii zawsze się przyda.

A co myślicie o Cleanfallach zamiast Kami of Ancient Law w affciach ze splashem na biały? Są wprawdzie trochę wolniejsze (o :1:) i nie są stworkami, ale zniszczą więcej enchantmentów, których zauważyłem ostatnio, jest nawet sporo. A już zwłaszcza zaczęły mnie denerwować podczas gier ze Slide'em :evil:
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości