Zrodzony z fantastyki

 
[Zii]
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: sob sie 28, 2010 3:48 am

Rękawice dla mnicha

wt wrz 07, 2010 12:44 pm

Witam, mam takie pytanie do doświadczonych graczy i mistrzów podziemi. Co myślicie o wprowadzeniu do systeu d&d 3.0 rękawic dla mnicha z możliwością umagicznienia i usprawnienia? W podręczniku gracza system 3.0 są zaznaczone w tabeli bronie rękawica, broń ta nie ma kostki obrażeń, a w opisie stwierdzono, że jest to część pancerza który chroni naszą dłoń i pozwala zadawać normalne obrażenia, nie stłuczenia, podczas walki bez broni. Zaznaczone też jest, że uderzenie rękawicą jest uważane za uderzenie bez broni, co kiedy uderza nią mnich? Umiejscowienie rękawicy w tabeli broni sugeruje o możliwości umagicznienia i usprawnienia jej. Tak mniej więcej tłumaczyłem się swojemu MP by móc coś takiego stworzyć. W neverwinter nights były takie przedmioty, np rękawice żółtej róży, co myślicie o wprowadzeniu czegoś takiego, w celu drobnego zbliżenia ofensywy mnicha względem wojowników i barbarzyńców.
 
Awatar użytkownika
Schpeelah#144
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 939
Rejestracja: pn sie 21, 2006 8:26 pm

Rękawice dla mnicha

wt wrz 07, 2010 1:32 pm

Takie magiczne rękawice spełniałyby taką samą rolę (czyli umagicznienie ataku bez broni), jak już istniejące Amulety Potężnych Pięści (kosztujące 3 razy tyle co normalna magiczna broń - czemu, nie wiem).

Tym nie mniej nic nie stoi na przeszkodzie byś stworzył tego rodzaju przedmiot dla swojej postaci. Pamiętaj jedynie, że technicznie rzecz biorąc możesz atakować nawet tylko jedną ręką, więc powinieneś stworzyć jakiś powód by używać dwóch. Dość oczywistym (powiedziałbym nawet - dla leniwych) rozwiązaniem byłoby po prostu stwierdzenie że jak nie nosisz obu, to nie działają. Ciekawsze według mnie będzie jednak, jeśli noszenie całego zestawu (nawet razem z butami - magiczne kopniaki też powinieneś mieś) daje jakieś dodatkowe efekty - np. Dłonie Wichru - osobno broń +2, razem pozwalają zatrzymać trafionego przeciwnika wiatrem.
w celu drobnego zbliżenia ofensywy mnicha względem wojowników i barbarzyńców.

Powiem szczerze - mnich to słaba klasa jest, i bez naprawdę, ale naprawdę mocnych przedmiotów prawdopodobnie dość szybko stanie się to boleśnie odczuwalne. Problemy mnichów są niestety głębsze niż brak magicznej broni. Rzuć okiem na klasę, jeśli uda ci się przekonać do niej swojego MG, naprawdę pomoże.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość