Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Vieri
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 4:36 pm

Return of Bane

pn lis 09, 2009 8:35 pm

Poszukuję wszystkich informacji związanych z unicestwieniem Bane'a oraz jego powrotem. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
Ostatnio zmieniony pn lis 09, 2009 8:37 pm przez Vieri, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

Re: Return of Bane

wt lis 10, 2009 12:28 pm

O unicestwieniu Bane możesz poczytać w jednej z części Trylogii Awatarów, o ile się dobrze nie mylę było to chyba w Cienistej Dolinie. Bane został pokonany przez awatara Torma i wtedy oboje zginęli. Bane wcześniej to przewidział i jakiś czas później odrodził się w ciele swego syna boga Xvima (dobrze napisałem?). Wszyscy kapłani tego bóstwa mieli wtedy wizję, w której ujrzeli zaciśniętą pięść boga tyranii i przestawili swoją wiarę, na stare bóstwo. To tak w wielkim skrócie. O powrocie Bane'a można poczytać w Opis Świata: Zapomniane Krainy.
Ostatnio zmieniony wt lis 10, 2009 12:29 pm przez Nefarius, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Deithwen_Addan
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 348
Rejestracja: pn sty 21, 2008 5:43 pm

Return of Bane

wt lis 10, 2009 12:43 pm

Wątpliwośc zrodziła się w mojej głowie - Torm walczył z Bane'm w dokach Tantras, więc czy nie tam należałoby szukac opisu walki?
 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

Re: Return of Bane

wt lis 10, 2009 2:16 pm

Możliwe, wszak tak nazywa się druga część Trylogii Awatarów.
 
Awatar użytkownika
Vieri
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 4:36 pm

Return of Bane

wt lis 10, 2009 2:29 pm

Aktualnie nie mam dostępu do Opisu Świata: Zapomnianych Krain, więc moje pytanie jest tam też opisany obecny kościół Bane oraz jego najznamienitsi przedstawiciele ? Czy tych informacji muszę szukać gdzie indziej ?
 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

Re: Return of Bane

wt lis 10, 2009 2:52 pm

Manshoon (mężczyzna człowiek Czar20/Acm2/Ep3) to były dowódca Twierdzy Zhentil. Ten mag ma kilka swoich magicznych "klonów" i z tego co pamiętam nikt nie wie, gdzie ten prawdziwy się znajduje.

Fzoul Hembryl (mężczyzna człowiek [wybraniec Bane'a] Kpn17/Hie2) Niegdyś podwładny Monshoona, teraz wyrwał się z pod jego władzy i dowodzi wschodnimi siłami Zhentairmów.

Scyllua Darkhope (kobieta człowiek Pal5/Trp4/Rcc6) kasztelan Twierdzy Zhentil, zajmuje się armią w twierdzy.

To te najważniejsze persony, które można znaleźć w OŚ: FR.
Ostatnio zmieniony wt lis 10, 2009 2:53 pm przez Nefarius, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

Re: Return of Bane

wt lis 10, 2009 3:02 pm

Jeśli przez "obecny" kościół Bane`a masz na myśli ten z edycji 3.0/3.5 to najwięcej informacji znajdziesz w "Wyznaniach i Panteonach" i "Władcach Mroku". Nieco mniej dowiedzieć można się z Mysteries of Moonsea oraz Power of Faerun - pierwszy z tych podręczników zawiera opis Twierdzy Zhentil, czyli głównego ośrodku kultu, drugi natomiast porusza temat południowych Zhentarimów, a przy okazji także tamtejszych wyznawców Bane`a.

W przypadku czwartoedycyjnych materiałów (jeśli Twoje pytanie dotyczy nowych Zapomnianych Krain) to właściwie jedyne informacje można znaleźć w FRCG i FRPG, ale nie ma tego zbyt wiele.
 
Awatar użytkownika
Deithwen_Addan
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 348
Rejestracja: pn sty 21, 2008 5:43 pm

Re: Return of Bane

śr lis 11, 2009 11:55 am

Nefarius pisze:
Możliwe, wszak tak nazywa się druga część Trylogii Awatarów.

To miałem na myśli. :razz:
Nota bene - może ktoś potwierdzic, w którym tomie jest ta walka (jeśli w jakimkolwiek)?
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

Re: Return of Bane

śr lis 11, 2009 2:19 pm

Deithwen_Addan pisze:
Nota bene - może ktoś potwierdzic, w którym tomie jest ta walka (jeśli w jakimkolwiek)?

Walka Bane`a z Tormem jest w II tomie cyklu, czyli "Tantras".
 
Tuldor1
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 42
Rejestracja: pt maja 29, 2009 5:06 pm

Return of Bane

pn lip 19, 2010 10:48 am

Odkopię temat jako że trapi mnie pewna sprawa... w opisie "wyznań i panteonów", "podręcznika do zapomnianych krain" i wszelkich innych źródłach symbol Bane'a opisany jest jako:

"wiązka ZIELONYCH promieni ściśnięta w czarnej rękawicy" i... obok widać owy symbol, tyle że zawsze promienie są kremowe a zielone jest tło
Obrazek
oświeci mnie ktoś jak jest w końcu z symbolem i która wersja jest prawdziwa - pisana czy ilustrowana?
Ostatnio zmieniony pn lip 19, 2010 10:49 am przez Tuldor1, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Return of Bane

pn lip 19, 2010 11:36 am

Nie wiem, trzebaby przejrzeć materiały z 2 edycji również... Demihuman Deities, anyone?
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

Return of Bane

pn lip 19, 2010 12:20 pm

Demihumani chyba się zbytnio tutaj nie przydadzą, bo z tego co pamiętam Bane nie jest tam wspominany często. Za to w Faiths and Avatars przy opisie Bane'a (oraz jego symbolu) wyraźnie napisane jest (zaskoczę was pewnie) iż jest to czarna zaciśnięta pięść na czerwonym (krwawym) tle - o promieniach ani słowa nie ma. Warto jednak zaznaczyć, że jest to symbol sprzed ery Upheaval (czyli okresu Czasu Kłopotów). Zmiana symbolu Bane'a i dodanie zielonego światła ma być może związek z odrodzeniem się bóstwa z ciała Iyachtu Xvima, którego symbolem była ręka z parą zielonych jasno świecących oczu oczu - czyli symbol Bane'a o który się pytacie jest najpewniej połączeniem adiendowych symboli jednego i drugiego. O tym jednak która wersja obecnego symbolu jest prawidłowa - zielone promienie czy tło powiem dopiero jak wrócę z pracy i sprawdzę w oryginalnych "Wyznaniach i Panteonach" :)
 
karpik777
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 121
Rejestracja: sob gru 11, 2004 6:43 pm

Re: Return of Bane

pn lip 19, 2010 2:53 pm

amnezjusz pisze:
O tym jednak która wersja obecnego symbolu jest prawidłowa - zielone promienie czy tło powiem dopiero jak wrócę z pracy i sprawdzę w oryginalnych "Wyznaniach i Panteonach" :)

Pozwoliłem sobie sprawdzić - w oryginale jest to samo, co w wersji polskiej (zielone promienie w opisie, białe na rysunku)...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości