Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Ramirez Kel Ruth
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 526
Rejestracja: ndz sty 23, 2005 4:18 pm

Revek

śr wrz 08, 2010 11:27 am

Witam wszystkich czytelników!

Opisy Rivengarthu, Elmyrtanisu i Alantyru uznaję za zamknięte. Kolejny na tapetę ląduje Tymorytt.

W międzyczasie pracowałem w dziale "Legendarne artefakty" nad legendarnymi księgami Revek, w skład których wchodzą: Czerwone Woluminy (księgi zawierające proroctwa pewnego mnicha), Wielki i Mały Pastorał (święte księgi kościoła Maara, zawierające najpotężniejsze modlitwy i rytuały), Rubinowa Księga (Księga Nienawiści, zawierająca wszelkie plugawe rytuały znane człowiekowi) i Falanmort (Księga Śmierci i Nieśmierci, będąca vademecum dla nekromantów).

Postanowiłem również opublikować stare 6-stronicowe opowiadanko, które napisałem już jakiś czas temu jako wprawkę do napisania czegoś większego (stąd możecie odnieść wrażenie, że jest ono nieco wyrwane z kontekstu). Tak, czy inaczej, miłej lektury! Opowiadanie pod tytułem "Noc i dzień" znajdziecie na końcu Skarbca, na pierwszej pozycji w dziale literatura. Odświeżyłem też dział O Revek, w którym teraz znajduje się pdf opisujący główne cechy Revek, które mogą was zainteresować.

---1---

W wolnym czasie utworzyłem cennik przedmiotów, które można zakupić na rynkach Starego Kontynentu. Większość przedmiotów pochodzi z Podręcznika Gracza do DnD. Na Revek ceny są o wiele niższe, ponieważ postanowiłem zwiększyć wartość złota (w stosunku do tej z DnD). W obiegu nie ma też platyny. Prosty lud obraca głównie srebrnikami i miedziakami. Cennik znajduje się w Skarbcu, na pierwszej pozycji w dziale Literatura. Jest to narazie wczesna wersja, którą mam zamiar osobiście przetestować podczas nadchodzącej kampanii.

---2---

W Skarbcu pojawił się pierwszy tomik "Rozprawek Teobalda". Ten filozof z Alkaviru znany był z prowadzenia krótkich i trafnych dywagacji na temat natury wszechrzeczy. Jego wypowiedzi zostały spisane przez członków jego rodziny i opublikowane. Jestem ciekaw, czy cokolwiek z tego bełkotu zrozumiecie.

---3---

Z dumą oświadczam, że w Skarbcu wylądowała najnowsza, kompletna mapa Starego Kontynentu (5,6 Mb wagi). Przysiadłem i zadbałem o to, by wszystkie lokacje miały nareszcie swoje nazwy. Mapa jest kompletna, co nie oznacza, że jest to wersja finalna. Zapewne w czasie dalszego uzupełniania Przewodnika Po Revek, część z nazw własnych może ulec zmianie, ponieważ niektóre krainy nadal będą przechodzić poprawki kosmetyczne (np. Kalifat Gulb, który jest najsłabiej dopracowaną krainą Wortgarthu).

A teraz ogłoszenia parafialne:

W tym roku (raczej w okolicy wakacji) planuję wydać oficjalną próbkę Przedownika Po Revek, zawierającą strony wprowadzające do świata i pełny opis Rivengarthu. Istnieje szansa, że Polter opublikuje ją na swoich zacnych łamach. Trzymajcie kciuki.

Pozdrawiam i do "przeczytania"! Ramirez.
Ostatnio zmieniony śr mar 09, 2011 11:18 am przez Ramirez Kel Ruth, łącznie zmieniany 10 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Ramirez Kel Ruth
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 526
Rejestracja: ndz sty 23, 2005 4:18 pm

Revek

śr mar 09, 2011 11:36 am

Witam po krótkiej przerwie.

Jest mi niezmiernie miło przedstawić Wam pierwszą z przygód napisaną do mojego świata.

Po małym remanencie w Skarbcu pojawił się "Moduł Pierwszy: Zagadki Żywiołów" do autorskiej kampanii pt. "Portal Stworzenia" (statystyki kompatybilne z ed. 3.0 i 3.5).

Starałem się go stworzyć w jak najbardziej schludny sposób, by był w miarę zrozumiały i godny waszej uwagi. Przyznam szczerze, że pierwszy raz robię coś takiego, więc proszę o wyrozumiałość.
Z założenia, by w pełni wykorzystać potencjał tej kampanii, należałoby mieć przed sobą Przewodnik Po Revek, lub przynajmniej jego próbkę, zawierającą opis Rivengarthu. Z racji, że próbkę opublikuję prawdopodobnie dopiero w drugiej połowie tego roku, macie do wyboru przynajmniej trzy opcje:

1. Rozegrać wszystkie moduły, uzupełniając luki w wiedzy zdrowym rozsądkiem i bogatą wyobraźnią.
2. Poczekać na pojawienie się wszystkich modułów do tej kampanii oraz próbki i rozegrać sesje przy pełnym wsparciu źródeł.
3. Zaadaptować stworzone przeze mnie przygody do własnych kampanii, odzierając je z realiów świata Revek (na co niniejszym otrzymujecie moje błogosławieństwo).

Od razu dodam, że niektóre moduły (ze dwa) będą opcjonalne, co oznacza, że możecie dostosować długość kampanii do własnych potrzeb. Będziecie mogli np. rozegrać moduł 1 i 3 z pominięciem 2, co umożliwią fabularne furtki.

W chwili obecnej (a właściwie to w wolnych chwilach) pracuję nad numerami 2 i 3. Gdy tylko je ukończę, dam znać.

Plik z Modułem Pierwszym: Zagadki Żywiołów znajduje się w Skarbcu w dziale Literatura -> Materiały RPG.

Pozdrawiam i zapraszam do lektury/zabawy i komentowania!
 
Awatar użytkownika
erman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1005
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 4:28 pm

Re: Revek

ndz mar 20, 2011 6:37 pm

Podoba mi się. Nawet bardzo :). Poprowadzę na pewno gdy zbiorę jakąś drużynę (chyba że poprowadzę teraz pbf na polterze albo na serwisie Którego Nazwy Nie Wolno Wymawiać, Bo Tak Nakazuje Regulamin (chyba) ) jeśli nie masz nic przeciwko (ot tak, do przetestowania).
 
Awatar użytkownika
Ramirez Kel Ruth
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 526
Rejestracja: ndz sty 23, 2005 4:18 pm

Revek

ndz mar 20, 2011 7:44 pm

erman pisze:
Którego Nazwy Nie Wolno Wymawiać, Bo Tak Nakazuje Regulamin (chyba)


Voldemort? xD

erman pisze:
jeśli nie masz nic przeciwko (ot tak, do przetestowania).


Oczywiście, że nie mam nic przeciwko :D Po to w końcu dzielę się takimi rzeczami, by inni mogli je testować i maglować do woli. Jeżeli wykorzystasz choć część z moich pomysłów do poprowadzenia dowolnej przygody w dowolnym świecie (nie koniecznie w moim), będę szczęśliwy, żeby nie rzec - zaszczycony.

Drugi moduł do tej kampanii, pod tytułem "Krew i Złoto" opublikuję w kwietniu (na samym początku) bo taki mam zwyczaj, że aktualizacji na stronie dokonuję co miesiąc. W drugim module znajdzie się miejska przygoda, niezbyt wymyślna, ale mam nadzieję, że wam podpasuje - jeśli nie, to nic się nie stanie, bo drugi moduł będzie opcjonalny, czyli do możliwego pominięcia.

Gdybyś erman już tam kiedyś poprowadził sesję opartą na którejś z tych przygód, chętnie wysłucham wszelkich uwag i przemyśleń.

Pozdrawiam, Ramirez.
Ostatnio zmieniony ndz mar 20, 2011 7:45 pm przez Ramirez Kel Ruth, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
erman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1005
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 4:28 pm

Re: Revek

ndz mar 20, 2011 10:06 pm

Tak się zastanawiam i najprawdopodobniej złożę jakąś drużynę w wakacje do d&d i będziemy grać w Revku (tak to się odmienia?). Podoba mi się świat, ponieważ nigdy nie chciało mi się czytać niczego odnośnie Fr, GH itp. prowadziłem na partyzanta w bliżej nieokreślonym miejscu i czasie a przy tym świecie aż chce się poznać historię...

Sesja internetowa najprawdopodobniej pojawi się gdy światło ujrzy drugi moduł przygody (ot tak, chce wiedzieć w jaką stronę to pójdzie).

Więc można powiedzieć, że.. będę beta testerem :).

Gdybyś erman już tam kiedyś poprowadził sesję opartą na którejś z tych przygód, chętnie wysłucham wszelkich uwag i przemyśleń.


Jeśli zacznę prowadzić, na pewno Cię o tym powiadomię i podzielę się wrażeniami.
 
Awatar użytkownika
Ramirez Kel Ruth
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 526
Rejestracja: ndz sty 23, 2005 4:18 pm

Revek

wt mar 22, 2011 1:00 pm

erman pisze:
Podoba mi się świat, ponieważ nigdy nie chciało mi się czytać niczego odnośnie Fr, GH itp. prowadziłem na partyzanta w bliżej nieokreślonym miejscu i czasie a przy tym świecie aż chce się poznać historię...


Póki co, to na stronie jest umieszczone naprawdę mało informacji i każdy, kto to czyta, zapewne tworzy sobie w głowie inny obraz. Mam tylko nadzieję, że to pozytywne wyobrażenie nie zostanie zniszczone, po tym, jak wydam próbkę Przewodnika (oczywiście liczę na odwrotną reakcję, czyli zwiększone zainteresowanie).

erman pisze:
Sesja internetowa najprawdopodobniej pojawi się gdy światło ujrzy drugi moduł przygody (ot tak, chce wiedzieć w jaką stronę to pójdzie).

Więc można powiedzieć, że.. będę beta testerem


Swoją drogą erman, jeżeli uda Ci się już zebrać drużynę i będziesz chciał z nią rozegrać publikowane przeze mnie moduły (z dowolnymi modyfikacjami z Twojej strony) w realiach Revek - daj mi znać jeszcze przed rozpoczęciem gry.

Myślę, że będę w stanie wysłać Ci do wglądu przedpremierową próbkę Przewodnika Po Revek, z pełnym opisem Rivengarthu i paroma innymi paragrafami, dotyczącymi choćby dziwnych ras ludzkich, zamieszkujących Stary Kontynent. Gdyby okazało się, że miałbym również pod ręką dodatkowe moduły, których jeszcze nie opublikowałem, a są ukończone, też wysłałbym Ci je przed oficjalną publikacją.

Moje ociąganie się z wyrzucaniem wszystkiego na stronę, co mógłbym już wrzucić (bo jest ukończone) wynika z pewnej strategii -> lepiej regularnie i krok po kroku coś umieszczać, niż zawalać stronę za jednym razem, by przez następne kilka-kilkanaście tygodni strona wydawała się martwa, a projekt porzucony.

Przykładowo, mam już gotowe moduły II i III i mógłbym je w tej chwili wrzucić do Skarbca. Ale wiem, że w najbliższym czasie mam nawał innych obowiązków i moduł IV to pewnie napiszę dopiero tuż przed wakacjami. Mam też tak naprawdę ukończony opis Rivengarthu i szczerze mówiąc, w tej chwili mógłbym umieścić show-off w postaci pierwszych 50 stron Przewodnika. (Ba! Gdybym dostał jakiegoś mikrowylewu w mózgu, mógłbym wysłać w obieg wszystkie 280 stron xD ), jednak z próbką się powstrzymuję, ponieważ tak się składa, w przysłowiowym międzyczasie piszę powieść (wielkie słowo) osadzoną w tych realiach i myślę, że w trakcie jednego pisania, mogę wpaść na dodatkowe pomysły/modyfikacje, które wpłyną na opis świata = ergo na samą próbkę.

Jak zwykle się rozpisałem... :)

Ach i jeszcze coś. Ja piszę/mówię tak: ludzie żyją na Revek, tak jak żyją na Ziemi. Kampania jest osadzona na Revek, a nie w Reveku lub w Revku(?). W zasadzie Revek jest nieodmienne, ale róbta co chceta. Nie ważne jak mówią, ważne, że mówią, czyż nie?

-Edit-

W związku z przewidywanym brakiem czasu na początku kwietnia, zdecydowałem się szybciej opublikować kolejną przygodę.

Na stronie pojawił się właśnie drugi moduł do Kampanii „Portal Stworzenia” pt. "Krew i Złoto" oparty na typowej miejskiej przygodzie. Jeżeli wam się nie spodoba, nic strasznego, albowiem jest to moduł nieobowiązkowy, czyli można go pominąć i przeskoczyć do modułu trzeciego (już wkrótce na stronie).

-Edit2-

W skarbcu wylądował właśnie kolejny, trzeci już moduł do kampanii "Portal Stworzenia".

Trzeci moduł scenariusza Portal Stworzenia przeznaczony jest dla postaci około piątego poziomu. Jest to moduł obowiązkowy, co oznacza, że musicie go pokonać, by kontynuować kampanię zgodnie z główną linią fabularną.
Przygotuj się więc do odegrania roli prawdziwego mistrza podziemi albowiem ta przygoda będzie się działa głównie pod ziemią, gdzie na drużynę będą czekały różne niebezpieczeństwa i pułapki.

Odświeżenie informacji...

W module pierwszym drużyna została przeniesiona wbrew swojej woli do innego świata. Po rozmowie z Najwyższym Kapłanem Maara dowiedziała się o istnieniu Portalu Stworzenia, który jako jedyny może ich przenieść do ich ojczystego uniwersum. Później drużyna zwiedziła antyczną Wieżę Thiel’Tira, gdzie dowiedziała się o istnieniu tak zwanego pierwotnego miejsca spoczynku, w którym Portal Stworzenia oczekuje na swojego kolejnego użytkownika. Informacje o tym miejscu miały znajdować się w rękach Maaranitów z klasztoru na wzniesieniu Denel. Okazało się jednak, że klasztor ten od dawna nie istnieje, a na jego miejscu stoi Fort Evendorf, twierdza należąca do regularnej Armii Thiasus.

Po rozegraniu modułu drugiego (Krew i Złoto), drużyna zasłużyła na otrzymanie dokładniejszych informacji z rąk Generała Frekbara, będącego zarządcą fortu. Trzeci moduł otwiera rozmowa z wojskowym.


---Edit3---

Świat doczekał się oficjalnego, profesjonalnego loga autorstwa Rafała Sadowskiego, którego większość z nas zna pod nickiem Ninetongues.

Logo "w akcji" można od dzisiaj oglądać we wszystkich PDFach znajdujących się na stronie oraz na nowej propozycji okładki (wersja komercyjna), która wylądowała już w Skarbcu.

Tymczasem powoli ruszam z tworzeniem czwartego już modułu do kampanii "Portal Stworzenia". Niestety gonią mnie też terminy egzaminów na studiach :(

---Edit4---
Za górami, za lasami, żyje Rumcajs z browarami... A konkretnie Jakub Mrugowski, student filologii angielskiej, miłośnik dobrego piwa i jak się okazuje, niezły rysownik.

Dzięki jego uprzejmości i poświęceniu paru chwil na wykładach i w domowym zaciszu, Revek doczekało się pierwszych ilustracji przedstawicieli ludzkich ras. W Skarbcu do obejrzenia jedna z nich, przedstawiająca wojownika wywodzącego się z nacji Thiasów, którzy zamieszkują centrum Starego Kontynentu, Rivengarth. (Skarbiec -> Grafiki -> Ryciny ras i postaci -> Thias)

Autorowi dziękuję i czekam na więcej (w mych łapskach spoczywa już rysunek Seleritha, ale z jego publikacją trochę poczekam. Widziałem też szkic eterickiego wojownika - zapowiada się ciekawie).

---Edit5---

Moi drodzy, nadszedł ten chwalebny dzień! Wielka Próbka Przewodnika Po Revek jest już dostępna. Co więcej, pobrać ją można z samego serwisu Poltergeist pod tym adresem.

Zapraszam do lektury, zachęcam do tworzenia przygód w świecie Revek i dzielenia się swoimi wrażeniami!

Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony pt gru 16, 2011 4:22 pm przez Ramirez Kel Ruth, łącznie zmieniany 5 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Ramirez Kel Ruth
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 526
Rejestracja: ndz sty 23, 2005 4:18 pm

Revek

sob gru 24, 2011 2:14 pm

Na łamach serwisu pojawiła się poprawiona wersja Kampanii Portal Stworzenia.

Piąty, finalny moduł powstanie w nowym roku. Zapraszam was do przesyłania mi pomysłów na ciekawe próby, które BG będą musieli przejść. Więcej szczegółów w tej notce

Wesołych świąt!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości