Zrodzony z fantastyki

meryphillia
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

Rifts - Megaverse

pn wrz 22, 2008 10:10 am

System w którym zakochałem się od praktycznie pierwszego przekartkowania podręcznika... :)

Jeden z tych systemów, które albo się kocha albo nienawidzi, czego dowodzi powszechna opinia w "światku rolplejowym".
Jestem świeżo po przeczytaniu całego(!) tematu na forum rpg.net odnoszącym się do (nie)słynnego "Crisis Of Treachery" (zainteresowani na pewno jeśli nie wiedzą, to są w stanie szybko wyśledzić "o co kaman") i kocioł który mam we łbie po tej lekturze, spowodował że chciałbym się dowiedzieć nieco, co teraz się dzieje z Rifts'em, jak i ogólnie miłośnikami całego uniwersum w Polsce.

W połowie lat 90tych system ten, choć marginalnie (w stosunku do AD&D), to jednak był nieco rozpowszechniony w Polsce, bo spotkałem się z kilkoma grupami grającymi w Rifts i mającymi nawet nie 'ksera z ksera", a po kilka podręczników z bogatego dorobku wydawnictwa Palladium Books.
W tamtych zamierzchły dla co niektórych czasach, utrzymywałem nawet kilkumiesięczną korespondencję listowną (tak, dobrze przeczytaliście :razz: ) z kilkoma MG co mile do dzisiaj wspominam. Natomiast częste wizyty w Warszawskich sklepach RPG i widok schodzących podręczników od PB, jasno mówiły że ktoś w Polsce jednak w to gra.

Ciekawy jestem czy zachował się ktoś z dawnych miłośników tego zwariowanego uniwersum i czy przy dzisiejszej łatwości dostępu do tych niegdyś bezcennych ksiąg, ktoś w ogóle bawi się w Rifts'a czy inne produkty wydawcy.

Zdaję sobie sprawę, że istnieje dość duża szansa, że jestem ostatnim dychającym dinozaurem w Polsce, który "podnieca się" tak absurdalnym i koślawym systemem, ale mimo wszystko nie szkodzi przecież przekonać się czy nie jest się samotnym wariatem. :mrgreen:

BTW. Mam w planach założyć skromną stronkę prezentującą ten system nieco szerzej i wątek ten jest niejako sprawdzianem, czy będę pisał raczej dla siebie samego, czy jednak może jest jakieś potencjalne grono "czytaczy".

Pozdrawiam i mam cichą nadzieję na miłą konwersację.

EDIT: Na serio nikt już nie jest tak szalony, jak ja by się pasjonować takim "kaszalotem"?

Eh... Te Indie i D&D pożarły Wasze rolplejowe dusze... :mrgreen:

Awatar użytkownika
MindMelter
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

wt lis 11, 2008 2:45 am

O Rifts dowiedziałem się , jak kupiłem gre ma NGage. Więc postanwiłem dowiedzieć sie o nim coś więcej. Podoba się mi:)

meryphillia
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

ndz kwie 05, 2009 1:04 pm

No proszę...
Aż jedna osoba na całego Poltera wie co to Rifts. :)

Pozwolę sobie na bezczelnego UP'a, ale powodem jest to, że powoli buduję bloga poświęconego systemom wyd. Palladium (na razie ograniczając się do Rifts'a), więc jesli ktoś ciekaw owych gier, niech podąża śladem linku z mojego profilu, niczym Neo za białym króliczkiem. :)

Niestety na normalną stronę www nie mam zbytnio czasu, a blog świetnie nadaje się do niesystematycznego uzupełniania treści, wtedy gdy akurat mam czas.

Jeśli mimo wszystko znajdzie się jeszcze jakiś pasjonat tych stystemów i będzie chciał tutaj dyskutować, to gdy tylko pozwoli czas i wiedza danego zagadnienia, to z chęcią tutaj podyskutuję.

Ramel

ndz kwie 05, 2009 9:14 pm

meryphillia - spoko, fajny blog, na razie nie wiele, ale powodzenia. A RIFTSA znam, nawet z 15 lat temu gralem w to. W Legnicy byl GM :)

Hajdamaka

ndz kwie 05, 2009 11:57 pm

Fajny blog, Rifts mi umknal (kiedy zaczynalem grac w RPG kompletnie nie znalem angielskiego, a pozniej nie bylo do czego wracac), ale jak czytam Twoje wpisy to wydaje mi sie, ze polubilbym ten system.