Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 15
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt cze 03, 2016 9:45 pm

Ghoul King - Gurthrop - Dark Art Studios

Witam was w piątek i zapraszam do lektury recenzji limitowanego modelu Ghoul King - Gurthrop od Dark Art Studios, brytyjska firma dołączyła do zacnego grona sponsorów turnieju Warheim FS - Śmiech Mrocznych Bogów... który odbędzie się 11 czerwca 2016 roku w Katowicach w klubie Inny Wymiar.

Model Ghoul King - Gurthrop otrzymałem solidnie zapakowany w kartonowe pudło wraz z innymi nagrodami na turniej. Model odlany w całości został zapakowany w foliowy worek, wewnątrz którego znalazły się także firmowe ulotki Dark Art Studios.

Widoczne na zdjęciu ślady podziału formy i błony są łatwe do usunięcia.

Model Ghoul King - Gurthrop przedstawia potężnego, odzianego w przepaskę biodrową herszta trupojadów. Masywny, tłusty stwór w jednej ręce ściska pokryty mięsem gnat, a w drugiej ręce dzierży czaszkę.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

śr cze 08, 2016 3:52 pm

Wulfland Captain - BlackChapel Miniatures

Witam szanowne państwo-draństwo i serdecznie zapraszam do lektury recenzji modelu Wulfland Captain od BlackChapel Miniatures, hiszpańska firma dołączyła do grona sponsorów turnieju Warheim FS - Śmiech Mrocznych Bogów... który odbędzie się 11 czerwca 2016 roku w Katowicach w klubie Inny Wymiar.

Model Wulfland Captain otrzymałem solidnie zapakowany w kartonowe pudło wraz z innymi nagrodami na turniej. Model został zapakowany w blister, wewnątrz którego znalazło się siedem metalowych elementów, gąbka zabezpieczająca figurkę przed uszkodzeniem oraz firmowe ulotki BlackChapel Miniatures.

Ślady podziału formy i nadlewki są nieliczne i łatwe do usunięcia. Choć wewnątrz blistra znajduje się siedem elementów, to do złożenia figurki będziemy potrzebować tylko czterech. Pozostałe trzy to opcjonalne głowy i oręż, który pozwala na złożenie modelu w różnej konfiguracji.

Wulfland Captain przedstawia brodatego wojownika, odzianego w skórę wilka, kirys z głową wilka oraz uzbrojonego w miecz i młot. Ponadto wojownik nie chroni głowy hełmem. Przypomina wam to coś prawda?

Moim zdaniem BlackChapel Miniatures zrobiło lepszych Wojowników Ulryka niż GW, które stworzyło uniwersum Warhammer Fantasy. A model Wulfland Captain od BlackChapel Miniatures jest świetnym kandydatem na Pierworodnego Zbrojnych z Middenheim do Warheim FS.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt cze 17, 2016 3:21 pm

Kromlech - Gnaws

Dzisiaj mam dla was relację z rozpakowania pudełka z modelem Gnaws od Kromlech.

Figurki zapakowane zostały w przeźroczysty blister, wewnątrz którego znalazły się trzy modele, a także trzy kwadratowe podstawki i ulotka z informacjami w kilku językach. Nadlewki i błony pozostałe po odlewie nie są trudne do usunięcia.

Miłośnicy uniwersum Warhammer Fantasy z łatwością rozpoznają w Gnawsach nieco większe Squigi. Detale są ostre i wyraźne, a całości obrazu dopełniają groteskowe, wypełnione zębami pyski stworów!

Zestaw Gnaws był jedną z nagród, które można było wygrać podczas turnieju Warheim FS - Śmiech Mrocznych Bogów! który odbył się 11 czerwca 2016 roku w Katowicach w klubie Inny Wymiar.

[align=center]Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek[/align]
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt cze 24, 2016 11:36 pm

HQResin - Camp Basing Kit

Witam was w ten upalny, duszny wieczór... Jeśli też macie dość dusznego miasta, to zapraszam was nad jezioro. A jeśli macie zamiar wyjechać, to pamiętajcie o przygotowaniu obozowiska...

...dzisiaj mam dla was relację z rozpakowania zestawu Camp Basing Kit od HQResin, który można nabyć w sklepie Hexy.

Część elementów obozowiska otrzymałem zamknięte w woreczkach strunowych, które wraz z innymi zestawami zapakowane zostały w solidne kartonowe pudełko. Pełny zestaw możecie zobaczyć na stronie sklepu Hexy oraz na ostatnich zdjęciu niniejszej recenzji.

Po rozpakowaniu umyłem żywiczne elementy w ciepłem wodzie z mydłem, przy okazji starą szczoteczką do zębów usunąłem kilka błon pozostałych po odlewie. Malując elementy ciemnym washem zauważyłem, że na jednym z posłań widoczne są odciski palców rzeźbiarza. Ponadto, podstawa elementów wymaga spiłowania lekko wystających elementów i nierówności.

Camp Basing Kit to ciekawy zestaw żywicznych elementów reprezentujących obozowisko. Producent podaje, iż zestaw Camp Basing Kit został wykonany w skali 28 mm lecz moim zdaniem elementy mogłyby być nieco większe. Obozowisko, choć samo sobie jest świetne, to dużo lepiej prezentuje się w otoczeniu niższych modeli, takich jak na przykład widoczne na zdjęciach Gnoblary.

Poszczególne elementy obozowiska zamierzam umieścić na podstawkach, a po pomalowaniu wykorzystywać w trakcie rozgrywek w Warheim FS.

A jeśli interesują was inne produkty, które można nabyć w sklepie Hexy to przeczytajcie recenzje wybranych produktów, które zostały opublikowanie między innymi na blogach Black Grom Studio oraz Wojna w miniaturze.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt lip 01, 2016 11:57 pm

The Great hall - Black Grom Studio

Witam szanowne państwo-draństwo w pierwszy piątek lipca i zapraszam do lektury recenzji zestawu The Great hall od Black Grom Studio.

Przesyłkę od Black Grom Studio otrzymałem solidnie zapakowaną w foliowy worek zamknięty w kopercie bąbelkowej. Znajdujący się wewnątrz zestaw The Great hall to stosunkowo tani model z którego można samodzielnie złożyć stoły, ławy oraz krzesła i tron. Poszczególne elementy zestawu zostały precyzyjnie wycięte laserem w płycie HDF o grubości 1.5 mm.

Przed sklejeniem należy delikatnie wyjąć z płytki wszystkie elementy i usunąć pilnikiem lub ostrym nożem miejsca łączenia. Następnie można przystąpić do złożenia zestawu. Poszczególne są dobrze do siebie dopasowane, a sklejenie całości klejem cyjanoakrylowym zajęło mi około dwudziestu minut. Zestaw nie jest przesadnie skomplikowany i większość modelarzy poradzi sobie ze złożeniem korzystając jedynie ze zdjęć umieszczonych w sieci, jednak w przypadku młodszych modelarzy przydałaby się instrukcja montażu, której niestety brak.

Zestaw The Great hall od Black Grom Studio z powodzeniem można wykorzystać do urozmaicenia makiet lub dioram zarówno o tematyce historycznej jak i fantasy. Przy czym zestaw, z uwagi na prostotę i surowość konstrukcji, stanowi świetną bazę do wszelkich konwersji i waloryzacji, które nadadzą mu indywidualny charakter.

Jeśli więc planuje ucztę dla wron, krwawe gody lub zatrutą wieczerzę to zestaw The Great hall od Black Grom Studio jest dla was!

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt lip 08, 2016 1:05 am

Scibor Monstrous Miniatures - Ogre Gunner #2

W drugi piątek lipca mam dla was relację z rozpakowania pudełka z modelem 28mm Ogre Gunner #2 OGSE0018 od Scibor MM.

Figurka Ogra została zapakowana firmowo w przeźroczysty blister, wewnątrz którego znalazł się odlany w dwóch częściach żywiczny model oraz sceniczna podstawka, a także ulotka z adresem internetowym sklepu. Z kolei na odwrocie blistra znajduje się naklejka z kodem kreskowym oraz nazwą zestawu.

Figurka została odlana z szarej żywicy, a nieliczne nadlewki i błony pozostałe po odlewie nie są trudne do usunięcia. Detale modelu są ostre i wyraźne.

28mm Ogre Gunner #2 OGSE0018 to model prezentujący odzianego w spodnie i buty, pokrytego bliznami, masywnego Ogra, który rusza do walki uzbrojony w potężne działo, które trzyma w swych wielkich jak bochny łapskach. Ogr ma także przewieszony przez ramię worek w którym najpewniej dźwiga proch strzelniczy i kule do armaty. Prezentowany model Ogra w czasie rozgrywek w Warheim FS z powodzeniem można wykorzystać jako Najemne Ostrze - Miotacza Ołowiu.

Zestaw był jedną z nagród, które można było wygrać w turnieju Warheim FS - Śmiech Mrocznych Bogów.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

śr lip 13, 2016 6:18 pm

Scarecrows - Ristuls Extraordinary Market

Pora na kolejną recenzję zestawu, który można było wygrać na turnieju Warheim FS - Piekło pocztowe... który odbył się 30 stycznia 2016 roku w Katowicach w klubie Inny Wymiar.

Dziś pokażę wam zawartość pudełka Scarecrows od Ristuls Extraordinary Market.

Zestaw Scarecrows został zapakowany firmowo w przeźroczysty blister, wewnątrz którego znalazły się trzy żywiczne elementy oraz firmowa ulotka Ristuls EM. Na odlewach widać sporo błon pozostałych po procesie odlewania ale usunięcie ich szczoteczką do zębów nie powinno sprawić problemów.

Zestaw Scarecrows z powodzeniem można wykorzystać podczas waloryzacji makiet czy jako dekorację dioram lub nawet podstawek pod modele. Elementy mierzą od 44 do 51 mm, a całość wyrzeźbiona jest w charakterystycznym dla Ristuls EM stylu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt lip 22, 2016 12:46 am

Krell - Gore Master - Dark Art Studios

Witam was w piątek i zapraszam do lektury recenzji limitowanego modelu Krell - Gore Master od Dark Art Studios, brytyjska firma dołączyła do zacnego grona sponsorów turnieju Warheim FS - Śmiech Mrocznych Bogów... który odbył się 11 czerwca 2016 roku w Katowicach w klubie Inny Wymiar. Relację z turnieju znajdziecie na DansE MacabrE.

Model Krell - Gore Master otrzymałem solidnie zapakowany w kartonowe pudło wraz z innymi nagrodami na turniej. Model odlany w czterech częściach został zapakowany w foliowy worek, wewnątrz którego znalazły się także firmowe ulotki Dark Art Studios.

Widoczne na zdjęciu ślady podziału formy i błony są łatwe do usunięcia.

Model Krell - Gore Master przedstawia potężnego, odzianego w płytowe nagolenniki Ogra, który nosi na głowie hełm nawiązujący kształtem do kultowej postaci Piramidogłowego z gry Silent Hill. Masywny, tłusty stwór w jednej ręce ściska potężny tasak, a pustą dłoń drugiej ręki chroni skórzaną rękawicą.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt lip 29, 2016 9:40 pm

Altreich Engineer - BlackChapel Miniatures

Witam szanowne państwo-draństwo i serdecznie zapraszam do lektury recenzji modelu Altreich Engineer od BlackChapel Miniatures, hiszpańska firma dołączyła do grona sponsorów turnieju Warheim FS - Śmiech Mrocznych Bogów... który odbył się 11 czerwca 2016 roku w Katowicach w klubie Inny Wymiar.

Model Altreich Engineer otrzymałem solidnie zapakowany w kartonowe pudło wraz z innymi nagrodami na turniej. Model został zapakowany w blister, wewnątrz którego znalazły się trzy metalowe elementy, gąbka zabezpieczająca figurkę przed uszkodzeniem oraz firmowe ulotki BlackChapel Miniatures.

Ślady podziału formy i nadlewki są nieliczne i łatwe do usunięcia. Wewnątrz blistra znajduje się korpus oraz dwa, alternatywne prawe ramiona z różnymi pistoletami, pozwalającymi na złożenie modelu w dwóch wariantach.

Altreich Engineer przedstawia bogato odzianego wąsatego inżyniera, który uzbrojony jest w różnego rodzaju broń palną. Model utrzymany jest w stylistyce nawiązującej do modeli GW i z powodzeniem może zostać wykorzystany jako urozmaicenie kompanii Imperialnych żołnierzy.

BlackChapel Miniatures zrobiło całkiem niezłego imperialnego inżyniera, który jest świetnym kandydatem na bohatera Muszkieterów z Nuln do Warheim FS.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony pt lip 29, 2016 10:11 pm przez quidamcorvus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt sie 05, 2016 11:47 am

Kromlech - Morbid Beast Araneaeman

Dzisiaj mam dla was relację z rozpakowania pudełka z modelem Morbid Beast Araneaeman od Kromlech.

Figurka zapakowana została w przeźroczysty blister, wewnątrz którego znalazły się masywny korpus oraz głowa i nogi stwora, a także ulotka z informacjami w kilku językach. Nadlewki i błony pozostałe po odlewie nie są trudne do usunięcia.

W grach osadzonych w uniwersum Warhammer, takich jak na przykład Warheim FS model Morbid Beast Araneaeman z powodzeniem można wykorzystać jako Pomiot Chaosu. Detale są ostre i wyraźne, a całości obrazu dopełnia bluźniercze oblicze stwora.

Zestaw Morbid Beast Araneaeman był jedną z nagród, które można było wygrać podczas turnieju Warheim FS - Śmiech Mrocznych Bogów! który odbył się 11 czerwca 2016 roku w Katowicach w klubie Inny Wymiar.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt sie 12, 2016 12:17 am

Posąg Krasnoludzkiego Wojownika od Mini Monsters

Dziś piątek, zatem zapraszam szanowne państwo-draństwo na kolejną recenzje na Danse Macabre, w którym przedstawię wam bliżej Pomnik Krasnoludzkiego Wojownika od Mini Monsters.

Pomnik zostały zapakowane w przeźroczysty worek strunowy. Opakowanie została zamknięte firmową ulotką z adresem internetowym oraz innymi niezbędnymi informacjami.

Posąg Krasnoluda to odlany z żywicy zestaw 2 elementów. Jakość odlewu jest bardzo dobra, nie znalazłem żadnych nadlewek, śladów po pęcherzykach powietrza, natomiast w kilku miejscach widać linie podziału formy.

Zestaw wykonany został w skali 28 mm i świetnie nadaje się do waloryzacji makiet i dioram utrzymanych w konwencji fantasy. Pomnik przedstawia odzianego w zbroję Krasnoludzkiego Wojownika, który trzyma w rękach masywny młot dwuręczny. Posąg mierzy od podstawy do czubka hełmu 135 mm, rzeźba jest wyraźna i głęboka, a stojąca na cokole figura Krasnoluda prezentuje się godnie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zobacz też inne recenzje produktów Mini Monsters:
Baskets and pumpkins|Corinthian Columns|Merchant's House Kit|Outhouse|Stone Walls|Sacks|Other
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt sie 19, 2016 9:13 pm

HQResin - Crystalic Rocks Basing Kit

W ostatniej recenzji produktów od HQResin zabrałem was nad jezioro do obozu złożonego z zestawu Camp Basing Kit dziś wraz z Poszukiwaczami Złota zejdziemy pod ziemię w poszukiwaniu Crystalic Rocks Basing Kit. A jeśli obawiacie się mrocznych podziemi, to zawsze możecie odwiedzić sklep Hexy i bezpiecznie zakupić interesujące was zestawy.

Crystalic Rocks Basing Kit otrzymałem zamknięte w woreczkach strunowych, które wraz z innymi zestawami zapakowane zostały w solidne kartonowe pudełko. Pełny zestaw możecie zobaczyć na stronie sklepu Hexy oraz na ostatnich zdjęciu niniejszej recenzji.

Po rozpakowaniu umyłem żywiczne elementy w ciepłem wodzie z mydłem. Nie zauważyłem żadnych nadlewek lub błon pozostałych po odlewie.

Crystalic Rocks Basing Kit to ciekawy zestaw 6 żywicznych elementów reprezentujących podziemne skały z kryształami. Producent podaje, iż zestaw Crystalic Rocks Basing Kit został wykonany w skali 28 mm lecz moim zdaniem elementy mogą zostać z powodzeniem wykorzystane także w innych skalach.

Poszczególne elementy umieściłem na podstawkach, a po pomalowaniu wykorzystywać w trakcie rozgrywek w Warheim FS jako znaczniki kosztowności.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

czw sie 25, 2016 10:06 pm

Generic Footknight - White Knight's Miniature Imperium

Jeśli lubicie oldschool i przyjemnie ciężkie metalowe figurki, to dziś mam dla was coś specjalnego - recenzję zestaw modeli Generic Footknight od White Knight's Miniature Imperium, firmy która dołączyła do grona sponsorów turnieju Warheim FS - Śmiech Mrocznych Bogów... który odbył się 11 czerwca 2016 roku w Katowicach w klubie Inny Wymiar.

Generic Footknight to zestaw pieszych rycerzy odzianych w pełne zbroje płytowe oraz hełmy zwieńczone pióropuszami. Figurki odlane zostały w białym metalu, zauważyłem kilka linii podziałów oraz nadlewek, jednak usunięcie skaz nie powinno nastręczać problemów.

Modele odlane zostały bez dłoni i oręża, który znalazł się na osobnej wyprasce, pozwala to dodatkowo urozmaicić różnorodne wzory rycerzy.

Jeśli szukacie pieszych modeli rycerzy, to zestaw Generic Footknight od White Knight's Miniature Imperium powinien was zainteresować. Szczególnie, jeśli chcecie złożyć kompanię Rycerzy Graala z Bretonni do Warheim FS, bowiem modele od White Knight's Miniature Imperium to świetny materiał na konwersję ciężkozbrojnego rycerstwa.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

czw wrz 01, 2016 11:44 pm

Scibor Monstrous Miniatures - Barbarian Champion

W pierwszy piątek września mam dla was recenzję figurki 28mm/30mm Barbarian Champion 28FM0176 od Scibor MM.

Barbarian Champion został zapakowany firmowo w przeźroczysty blister, wewnątrz którego znalazł się odlany w trzech częściach żywiczny model oraz sceniczna podstawka, a także ulotka z adresem internetowym sklepu. Z kolei na odwrocie blistra znajduje się naklejka z kodem kreskowym oraz nazwą zestawu.

Figurka została odlana z szarej żywicy, a nadlewki i błony pozostałe po odlewie nie są trudne do usunięcia. Detale modelu są ostre i wyraźne.

Barbarian Champion to model prezentujący odzianego w zbroję płytową, uzbrojonego w miecz i tarczę potężnego wojownika, który z odsłoniętą głową idzie pod wiatr. Silne podmuchy wiatru łopoczą połami płaszcza, w który odziany jest zbrojny. Pancerz i oręż wojownika zdobiony jest wizerunkami czaszek, które zostały wyrzeźbione tak, by imitować kość. Prezentowany model Barbarian Champion w czasie rozgrywek w Warheim FS z powodzeniem można wykorzystać jako Wojownika Chaosu.

Zestaw był jedną z nagród, które można było wygrać w turnieju Warheim FS - Śmiech Mrocznych Bogów.

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt wrz 09, 2016 2:48 pm

Food Supplies Terrains - Ristuls Extraordinary Market

Dziś piątek, pora więc na kolejną recenzję zestawu, który można było wygrać na turnieju Warheim FS - Śmiech Mrocznych Bogów... który odbył się 11 czerwca 2016 roku w Katowicach w klubie Inny Wymiar. Relację z turnieju znajdziecie na DansE MacabrE.

Dziś pokażę wam zawartość pudełka Food Supplies Terrains od Ristuls Extraordinary Market.

Zestaw Food Supplies Terrains został zapakowany firmowo w przeźroczysty blister, wewnątrz którego znalazło się osiem żywicznych elementy oraz firmowa ulotka Ristuls EM. Na odlewach nie zauważyłem błon oraz linii podziału formy pozostałych po procesie odlewania ale na wszelki wypadek można oczyścić elementy szczoteczką do zębów.

Zestaw Food Supplies Terrains składa się z ośmiu stosów skrzyń, beczek oraz koszy z owocami i zaczopowanych dzbanów. Elementy z powodzeniem można wykorzystać podczas waloryzacji makiet czy jako dekorację dioram lub nawet podstawek pod modele. Elementy mierzą od 14 do 27 mm, a całość wyrzeźbiona jest w charakterystycznym dla Ristuls EM stylu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt wrz 16, 2016 1:55 pm

Warrior Priest - BlackChapel Miniatures

Witam szanowne państwo-draństwo w piątek i serdecznie zapraszam do lektury recenzji modelu Warrior Priest od BlackChapel Miniatures, hiszpańska firma dołączyła do grona sponsorów turnieju Warheim FS - Śmiech Mrocznych Bogów... który odbył się 11 czerwca 2016 roku w Katowicach w klubie Inny Wymiar.

Model Warrior Priest otrzymałem solidnie zapakowany w kartonowe pudło wraz z innymi nagrodami na turniej. Model został zapakowany w blister, wewnątrz którego znalazły się dwa metalowe elementy, gąbka zabezpieczająca figurkę przed uszkodzeniem oraz firmowe ulotki BlackChapel Miniatures.

Ślady podziału formy i nadlewki są nieliczne i łatwe do usunięcia. Wewnątrz blistra znajduje się odlany w całości model duchownego oraz odlany osobno obuch młota bojowego.

Model Warrior Priest przedstawia absolutnie ikonicznego, absolutnie klasycznego i absolutnie kanonicznego Prezbitera Sigmara znanego z uniwersum Warhammer Fantasy.

Po raz kolejny BlackChapel Miniatures zrobiło model, który z powodzeniem może konkurować ze wzorami duchownych Sigmara od GW.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony pt wrz 16, 2016 2:17 pm przez quidamcorvus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt wrz 23, 2016 1:40 pm

Kromlech - Kri'tho'ann - Herald of Pain

Zapraszam szanowne państwo-draństwo do zapoznania się z relacją z rozpakowania pudełka z modelem Kri'tho'ann - Herald of Pain od Kromlech.

Figurki zapakowana została w przeźroczysty blister, wewnątrz którego znalazł się odlany w trzech częściach model, a także ulotka z informacjami w kilku językach. W trakcie transportu niezabezpieczonego gąbką modelu złamało się ostrze glewi, którego nie widać na zdjęciach. Nadlewki i błony pozostałe po odlewie nie są trudne do usunięcia.

Miłośnicy uniwersum Warhammer bez trudu rozpoznają, że Kri'tho'ann - Herald of Pain wyrzeźbiony został w stylistyce nawiązującej do Slaanesha, Pana Nieprawych Przyjemności, jednego z Bogów Chaosu i z powodzeniem może pełnić rolę Wojownika Chaosu naznaczonego Piętnem Slaanesha. Co zresztą potwierdzają namalowane na figurce symbole do złudzenia przypominające Znak Księcia Chaosu oraz przydomek Herald of Pain.

Zestaw Kri'tho'ann - Herald of Pain był jedną z nagród, które można było wygrać podczas turnieju Warheim FS - Śmiech Mrocznych Bogów! który odbył się 11 czerwca 2016 roku w Katowicach w klubie Inny Wymiar.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

czw paź 06, 2016 1:03 pm

Werewoolf Miniatures - Forest Troll

Zapraszam szanowne państwo-draństwo do zapoznania się z recenzją modelu Forest Troll od Werewoolf Miniatures, którą można nabyć w sklepie Hexy.

Figurkę Forest Troll otrzymałem zapakowaną w strunowy worek, który z kolei został umieszczony w kartonowym pudełku, wewnątrz którego znalazły się także pianki zabezpieczające żywiczne elementy przed uszkodzeniem.

Złożony z czterech części model w skali 28 mm został odlany w szarej żywicy, a kilka nadlewek i linii podziału formy było łatwe do usunięcia.

Wyrzeźbiony przez Marcina Szymańskiego Forest Troll swoją stylistyką nawiązuje bezpośrednio do Trolli znanych z uniwersum Warhammer Fantasy i z powodzeniem może zostać użyty jako towarzysz Leśnych Goblinów w trakcie rozgrywek Warheim FS. Stwór dzierży na ramieniu ogromną sękatą maczugę, w biodrach omotany jest wykonaną z desek i kości przepaską, a prawe ramię chroni naramiennikiem wykonanym z kręgosłupa, żeber i czaszki. Zresztą kości są dość licznymi ozdobami nie dbającego o higienę stwora.

Zestaw Forest Troll był jedną z nagród, które można było wygrać podczas turnieju Warheim FS - Śmiech Mrocznych Bogów! który odbył się 11 czerwca 2016 roku w Katowicach w klubie Inny Wymiar.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

śr paź 12, 2016 3:55 pm

HQResin - Astronomer’s Workshop Basing Kit

W bogatej ofercie HQResin szanowne państwo-draństwo znajdzie także zestaw Astronomer’s Workshop Basing Kit, który chcę przedstawić wam w dzisiejszej recenzji. Zestaw podobnie jak inne produkty od HQResin znajdziecie w sklepie Hexy

Astronomer’s Workshop Basing Kit to złożony z 17 żywicznych elementów zestaw reprezentujący wykonane w skali 28 mm elementy wyposażenia pracowni astronoma, wśród której znajduje się: 1 teleskop na statywie, 6 zamkniętych ksiąg w różnych rozmiarach, 1 duża otwarta księga, 1 pergamin z piórem i kałamarzem, 1 pergamin z lupą i przyrządami pomiarowymi, 1 czysta karta pergaminu, 1 zwinięty pergamin, 1 drewniana ławka, 1 drewniany pulpit, 1 globus oraz 1 lampa i 1 świeca na czaszce.

Po rozpakowaniu umyłem żywiczne elementy w ciepłem wodzie z mydłem. A nieliczne błony pozostałe po odlewie usunąłem szczoteczką do zębów. Linie podziału formy zauważyłem jedynie na statywie pod teleskopem. Podczas czyszczenia i przygotowywania elementów do malowanie trzeba szczególnie uważać przy globusie i rozłożonej księdze. Miejsca łączenia są naprawdę cienkie i przy odrobinie nieuwagi można złamać cienkie elementy wykonane z żywicy.

Zestaw Astronomer’s Workshop Basing Kit z powodzeniem można wykorzystać do konwersji figurek jak i do waloryzacji makiet, dioram lub podstawek pod modele.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazek

Astronomer’s Workshop Basing Kit|Camp Basing Kit|Crystalic Rocks Basing Kit
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt paź 21, 2016 1:15 am

Scibor Monstrous Miniatures - Dwarf Blacksmith #3

W piątek zapraszam was do lektury recenzję figurki 28mm/30mm Dwarf Blacksmith #3 28FM0229 od Scibor MM.

Dwarf Blacksmith został zapakowany firmowo w przeźroczysty blister, wewnątrz którego znalazł się odlany w trzech częściach żywiczny model oraz sceniczna podstawka, a także ulotka z adresem internetowym sklepu. Z kolei na odwrocie blistra znajduje się naklejka z kodem kreskowym oraz nazwą zestawu.

Figurka została odlana z szarej żywicy, a nadlewki i błony pozostałe po odlewie nie są trudne do usunięcia. Detale modelu są ostre i wyraźne.

Dwarf Blacksmith to model prezentujący absolutnie kanonicznego krasnoludzkiego kowala, który choć w płaszczu to z odsłoniętym torsem, wyposażony w narzędzia i skórzany fartuch zmierza do kuźni. Prezentowany model Dwarf Blacksmith w czasie rozgrywek w Warheim FS z powodzeniem można wykorzystać jako Kowala Run lub Inżyniera.

Zestaw był jedną z nagród, które można było wygrać w turnieju Warheim FS - Śmiech Mrocznych Bogów.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt lis 04, 2016 11:59 am

Flaming Torches - Ristuls Extraordinary Market

Piątek, pora więc na kolejną recenzję zestawu, który można było wygrać na turnieju Warheim FS - Śmiech Mrocznych Bogów... który odbył się 11 czerwca 2016 roku w Katowicach w klubie Inny Wymiar. Relację z turnieju znajdziecie na DansE MacabrE.

Dziś pokażę wam zawartość pudełka Flaming Torches od Ristuls Extraordinary Market.

Zestaw Flaming Torches został zapakowany firmowo w przeźroczysty blister, wewnątrz którego znalazło się jedenaście żywicznych elementy oraz firmowa ulotka Ristuls EM. Widoczne na zdjęciach błon pozostałe po procesie odlewania są łatwe do usunięcia, wystarczy do tego szczoteczka do zębów. Na odlewach nie zauważyłem większych linii podziału formy.

Zestaw Flaming Torches składa się z jednastu różnych pochodni, które można wykorzystać zarówno do konwersji modeli jak i waloryzacji makiet oraz dioram lub podstawek pod modele. Elementy mierzą od 14 do 30 mm, a całość wyrzeźbiona jest w charakterystycznym dla Ristuls EM stylu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt lis 18, 2016 2:47 pm

Blacksmith - BlackChapel Miniatures

Dziś mam dla was recenzję modelu Blacksmith od BlackChapel Miniatures, hiszpańska firma dołączyła do grona sponsorów turnieju Warheim FS - Śmiech Mrocznych Bogów... który odbył się 11 czerwca 2016 roku w Katowicach w klubie Inny Wymiar.

Model Blacksmith otrzymałem solidnie zapakowany w kartonowe pudło wraz z innymi nagrodami na turniej. Model został zapakowany w blister, wewnątrz którego znalazły się trzy metalowe elementy, gąbka zabezpieczająca figurkę przed uszkodzeniem oraz firmowe ulotki BlackChapel Miniatures.

Ślady podziału formy i nadlewki są nieliczne i łatwe do usunięcia. Wewnątrz blistra znajduje się korpus oraz lewa i prawa dłoń w których kowal dzierży narzędzia.

Blacksmith przedstawia brodatego krasnoludzkiego kowala, który odziany jest w skórzany fartuch, hełm z przyłbicą i mocne buty. Rzemieślnik w dłoniach trzyma narzędzia kowalskie. Model utrzymany jest w stylistyce nawiązującej do modeli GW i z powodzeniem może zostać wykorzystany jako urozmaicenie kompanii Krasnoludów.

BlackChapel Miniatures zrobiło bardzo dobrego krasnoludzkiego kowala, który jest świetnym kandydatem na bohatera Khazadów do Warheim FS.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

śr lis 23, 2016 4:31 pm

Werewoolf Miniatures - Crosses

Zapraszam szanowne państwo-draństwo do zapoznania się z recenzją zestawu Krzyże od Werewoolf Miniatures.

Zestaw Krzyży otrzymałem zapakowany w strunowy worek, który z kolei został umieszczony w kartonowym pudełku, wewnątrz którego znalazły się także pianki zabezpieczające żywiczne elementy przed uszkodzeniem.

Złożony z 10 elementów (pięć wzorów) zestaw w skali 28 mm został odlany w szarej żywicy, a kilka nadlewek i linii podziału formy było łatwe do usunięcia.

Zestaw z powodzeniem można wykorzystać do waloryzacji makiet lub dioram, a nawet podstawek pod modele używanych zarówno w uniwersach fantasy, jak i tych bliższych naszej rzeczywistości.

Zestaw krzyży był jedną z nagród, które można było wygrać podczas turnieju Warheim FS - Śmiech Mrocznych Bogów! który odbył się 11 czerwca 2016 roku w Katowicach w klubie Inny Wymiar.

Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt gru 02, 2016 5:14 pm

Kromlech - Morbid Spawn

Zapraszam szanowne państwo-draństwo do zapoznania się z relacją z rozpakowania pudełka z modelem Morbid Spawn od Kromlech.

Figurki zapakowana została w przeźroczysty blister, wewnątrz którego znalazł się odlany w czterech częściach model, a także ulotka z informacjami w kilku językach. Nadlewki i błony pozostałe po odlewie nie są trudne do usunięcia.

Model Morbid Spawn w uniwersum Warhammer z powodzeniem może pełnić rolę Pomiotu Chaosu. Rzeźba modelu jest wyraźna, a sam model wystarczająco plugawy i bluźnierczy.

Zestaw Morbid Spawn był jedną z nagród, które można było wygrać podczas turnieju Warheim FS - Śmiech Mrocznych Bogów! który odbył się 11 czerwca 2016 roku w Katowicach w klubie Inny Wymiar.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt gru 09, 2016 2:10 pm

Otherworld Miniatures - Human Male Bard

Prezentowany poniżej model jest jedną z nagród ufundowanych przez sklep Battle Models, którą będzie można wygrać w turnieju Warheim FS - Ucieczka z Gór Środkowych.

Zapraszam zatem do lektury recenzji figurki Human Male Bard wyprodukowanej przez Otherworld Miniatures.

Model Human Male Bard został zapakowany firmowo w przeźroczysty blister, wewnątrz którego znalazł się odlany w trzech częściach metalowy model oraz okrągła podstawka 25 mm, a także ulotka z informacjami od producenta.

Figurka została odlana z metalu, a nadlewki i linie podziału formy choć widoczne, to nie powinny być trudne do usunięcia.

Autorem figurki Human Male Bard jest Kev Adams, a sam model przedstawia kanonicznego Barda, których bez trudu można spotkać w różnych światach fantasy. Człowiek ubrany jest w wysokie skórzane buty, spodnie i skórzaną kamizelkę założoną na koszulkę kolczą, na głowie nosi kapelusz z piórem. W jednej dłoni trzyma rękojeść sztyletu, a przez plecy przewieszoną ma lutnię. W czasie rozgrywek w Warheim FS model Human Male Bard z powodzeniem może pełnić rolę Minstrela.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt gru 16, 2016 9:43 pm

HQResin - Crystals Basing Kit

W ofercie HQResin szanowne państwo-draństwo znajdzie także zestaw Crystals Basing Kit, który przedstawię wam w dzisiejszej recenzji. Zestaw podobnie jak inne produkty od HQResin znajdziecie w sklepie Hexy

Crystals Basing Kit to złożony z 6 żywicznych elementów zestaw reprezentujący różnorakie skupiska kryształów.

Po rozpakowaniu umyłem żywiczne elementy w ciepłem wodzie z mydłem. Nie znalazłem linii podziału formy, a nieliczne błony pozostałe po odlewie usunąłem szczoteczką do zębów.

Zestaw Crystals Basing Kit z powodzeniem można wykorzystać do konwersji figurek jak i do waloryzacji makiet, dioram lub podstawek pod modele. A TUTAJ możecie obejrzeć pomalowany zestaw.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Astronomer’s Workshop Basing Kit|Camp Basing Kit|Crystalic Rocks Basing Kit
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt gru 23, 2016 3:15 pm

Fantasy Forest Basing Kit - Ristuls Extraordinary Market

Piątek, pora więc na kolejną recenzję zestawu, który można było wygrać na turnieju Warheim FS - Śmiech Mrocznych Bogów... który odbył się 11 czerwca 2016 roku w Katowicach w klubie Inny Wymiar. Relację z turnieju znajdziecie na DansE MacabrE.

Dziś pokażę wam zawartość pudełka Fantasy Forest Basing Kit od Ristuls Extraordinary Market.

Zestaw Fantasy Forest Basing Kit został zapakowany firmowo w przeźroczysty blister, wewnątrz którego znalazło się dziesięć żywicznych elementów oraz firmowa ulotka Ristuls EM. Na elementach nie zauważyłem nadlewek oraz innych śladów pozostałych po procesie odlewania. Dla pewności warto jednak umyć żywiczne elementy w wodzie z mydłem i wyczyścić szczoteczką do zębów.

Zestaw Fantasy Forest Basing Kit składa się z dziesięciu losowo wybranych elementów, które można z powodzeniem wykorzystać do waloryzacji makiet oraz dioram lub podstawek pod modele. Elementy mierzą od 6 do 22 mm.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt gru 30, 2016 6:59 pm

Werewoolf Miniatures - Ogre Mercenary Ronin from the Land of the Rising Sun

Zapraszam szanowne państwo-draństwo do zapoznania się z recenzją modelu Ogre Mercenary Ronin from the Land of the Rising Sun od Werewoolf Miniatures, którą można nabyć w sklepie Hexy.

Figurkę Ronina otrzymałem zapakowaną w strunowy worek, który z kolei został umieszczony w kartonowym pudełku, wewnątrz którego znalazły się także pianki zabezpieczające żywiczne elementy przed uszkodzeniem.

Złożony z dwunastu części model w skali 28 mm został odlany w szarej żywicy, a kilka nadlewek i linii podziału formy było łatwe do usunięcia.

Ronin to potężny Ogr uzbrojony i wyekwipowany w klasyczny oręż oraz pancerz z Nipponu. I gdyby nie duży rozmiar, wojownik bez trudu uchodziłby za stereotypowego, szykującego się do walki samuraja. Figurka posiada dwie alternatywne głowy, przy czym mi bardziej podoba się w wersji bez hełmu. W Warheim FS model z powodzeniem można wykorzystać jako Najemne Ostrze.

Model Ogre Mercenary Ronin from the Land of the Rising Sun był jedną z nagród, które można było wygrać podczas turnieju Warheim FS - Śmiech Mrocznych Bogów! który odbył się 11 czerwca 2016 roku w Katowicach w klubie Inny Wymiar.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt sty 06, 2017 8:55 pm

Transylvanian Mob 4 (with Crossbows)

Prezentowany poniżej model jest jedną z nagród ufundowanych przez sklep Battle Models, którą będzie można wygrać w turnieju Warheim FS - Ucieczka z Gór Środkowych.

Zapraszam zatem do lektury recenzji figurki pochodzącej z zestawu Transylvanian Mob 4 (with Crossbows) wyprodukowanej przez West Wind Productions.

Prezentowany poniżej model oryginalnie zapakowany jest wraz ze swoimi towarzyszami w blister, wewnątrz którego znajdują się odlane w całości figurki, gąbka zabezpieczająca oraz ulotka z informacjami od producenta.

Figurka została odlana z metalu, a nadlewki i linie podziału formy choć widoczne, to nie powinny być trudne do usunięcia.

Widoczny na zdjęciu model przedstawia dość kanoniczny wizerunek samozwańczego łowcy czarownic, który razi swych wrogów bełtami miotanymi z małej kuszy lub pistoletu strzałkowego a przed niebezpieczeństwami świata chroni go płaszcz z wysokim kołnierzem i kapelusz. W czasie rozgrywek w Warheim FS model z powodzeniem może pełnić rolę zarówno łowcy czarownic lub łowcy nagród.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt sty 27, 2017 10:18 am

Scibor Monstrous Miniatures - Town Guard Drummer

W piątek zapraszam was do lektury recenzji modelu 28mm/30mm Town Guard Drummer 28FM0125 od Scibor MM.

Town Guard Drummer został zapakowany firmowo w przeźroczysty blister, wewnątrz którego znalazł się odlany w dwóch częściach żywiczny model oraz sceniczna podstawka, a także ulotka z adresem internetowym sklepu. Z kolei na odwrocie blistra znajduje się naklejka z kodem kreskowym oraz nazwą zestawu.

Figurka została odlana z szarej żywicy, a nadlewki i błony pozostałe po odlewie nie są trudne do usunięcia. Detale modelu są ostre i wyraźne.

Town Guard Drummer to model prezentujący odzianego w strój błazna dobosza, który w czasie rozgrywek w Warheim FS z powodzeniem może zostać wykorzystany jako sygnalista w drużynach ludzi lub jako Najemne Ostrze.

Model był jedną z nagród ufundowanych przez Scibor MM, którą będzie można wygrać w turnieju Warheim FS - Ucieczka z Gór Środkowych.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 15

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość