Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt sie 09, 2013 4:01 pm

Jako, że pudełko z zakupami powoli się zapełnia na kilka tygodni, jeśli czas pozwoli, wrócę do mniej-więcej piątkowego cyklu rozpakuj pudełko.

Dziś chcę zaprezentować szanownemu państwu-draństwu dwa produkty, które jakiś czas temu dotarły do mnie po złożeniu zamówienia w firmowym sklepie Micro Art Studio.

Jak zapewne większość z państwa-draństwa dobrze się orientuje w wolnym czasie zajmuję się głównie pracą nad podręcznikiem do Warheim FS oraz malowaniem modeli i budowaniem makiet do w/w gry. Przy okazji co jakiś czas przeglądam ofertę różnych sklepów szukając produktów, które można zastosować w trakcie rozgrywek w WFS. I tak trafiłem na ofertę Micro Art Studio, które oprócz fenomenalnych podstawek produkuje także różne elementy terenu.

Obrazek

W ofercie MAS zainteresował mnie zestaw Ware Piles Boxed Set (5), który postanowiłem wykorzystać jako przeszkody w trakcie rozgrywek w Warheim FS. Przy okazji zainteresował mnie również miarka Wolsung Range Ruler "Red" (1) dostępna w ofercie MAS. A jako, że lubię różne gadżety postanowiłem dołączyć ją do listy zakupów.

Po drobnym opóźnieniu wynikającym z zamieszania w firmie kurierskiej dotarła do mnie solidnie zapakowana paczka wewnątrz której w woreczkach strunowych znalazłem zamówione produkty.

Obrazek

Jak już wspomniałem wcześniej miarkę zakupiłem niejako przy okazji głównego zamówienia jednak muszę przyznać, iż jest całkiem użyteczna w trakcie gry ponieważ wartości jakie odmierza są często stosowane w grze, szczególnie podczas dowodzenia Krasnoludami.

Miarka wycięta jest z czerwonego akrylu i swoją stylistyką oraz logo nawiązuje do wydanej przez MAS gry Wolsung: Steampunk Skirmish Game.

Wartości odmierzane przez miarkę są czytelne, zarówno ze względu na wycięte w akrylu cyfry jak i znajdujące się na krawędziach calowe ząbki.

Miarka jest ciekawie zaprojektowana i całkiem nieźle wycięta z arkusza akrylu, jedyne zastrzeżenie budzą widoczne na zdjęciu matowe wżery. Ale może to wada powstała w trakcie podróży w paczce, gdyż na zdjęciu na stronie producenta nie zauważyłem podobnych śladów.

Obrazek

Z kolei barykady to solidne bryły żywicy odlane w kształt drewnianych skrzyń, drewnianych beczek i płóciennych worków. Faktury poszczególnych materiałów zostały dobrze odwzorowane, a detale są ostre. W zestawie znajduje się pięć różnych elementów.

Barykady zostały całkiem nieźle odlane, jedynie w kilku miejscach znalazłem ślady po pęcherzach powietrza. Natomiast nadlewki i drobne płatki żywicy, które występują głównie pomiędzy workami bez problemu usunąłem starą szczoteczką do zębów. Tylko w kilku miejscach musiałem użyć skalpela.

Ware Piles Boxed Set (5) to największy z zestawów przeszkadzajek w klimacie fantasy dostępny na stronie MAS, a zaprojektowane z pomysłem i dobrze odlane elementy z pewnością będą stanowiły ciekawe urozmaicenie podczas potyczek w Warheim FS.

Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

sob sie 24, 2013 2:28 pm

Avatars of War - War Priest Kit

Z jednodniowym poślizgiem w to słoneczne, sobotnie popołudnie zapraszam szanowne państwo-draństwo do otwarcia pudełka z modelem od Avatars of War kupionym w esklepie BattleBear.

Prezentowana poniżej figurka Kapłana Bojowego pełnić będzie rolę Prezbitera Sigmara w szeregach Strażników dróg z Averlandu do Warheim FS.

Model Kapłana Bojowego został zapakowany firmowo w przeźroczysty blister, który prócz figurki i kwadratowej podstawki 25 x 25 mm zawiera także grubą gąbkę, która chroni zawartość przed uszkodzeniem. Wewnątrz opakowania znajduje się także ulotka z logo firmy, zdjęciami trzech wersji modelu oraz innymi niezbędnymi informacjami.

Blister zawiera jedną figurkę Kapłana Bojowego (War Priest). Model można złożyć wybierając elemety spośród ośmiu różnych części, które zostały odlane w białym metalu. Usunięcie kilku nadlewek, które znalazłem głównie na obuchach młotów, nie było trudne. Podobnie linie podziału formy w większości były łatwe do usunięcie. Jedynym większym mankamentem jest nieznaczne przesunięcie formy na odlewach głów, usunięcie wady wymaga nieco większego nakładu pracy. Zestaw zawiera osiem elementów z którym można złożyć kilka wersji Kapłana Bojowego - szanowne państwo-draństwo może zobaczyć poszczególne warianty na zdjęciach poniżej. Zdecydowałem się na wersję kanoniczną dla GW, czyli gniewnego, łysego, uzbrojonego w dwa młoty bojowe Prezbitera Sigmara, który nie nosi płaszcza. Choć sama peleryna jest całkiem niezła, to szkoda mi było zasłaniać plecy modelu. Po odcięciu i wyczyszczeniu poszczególnych części połączyłem elementy ze sobą, dla pewności mocując je na sztyftach wykonanych ze spinacza biurowego.

Kapłan Bojowy to bogata w detale, wyrzeźbiona z pomysłem figurka, który swoją stylistyką otwarcie nawiązuje do duchownych Sigmara od GW (zdjęcie figurki w otoczeniu modeli od GW państwo-draństwo znajdzie na końcu spisu). Odziany w kolczy kaftan oraz kirys i naramienniki Prezbiter Sigmara dzierży w dłoniach dwa młoty bojowe, i choć na żadnym elemencie modelu nie znajdziemy komety o dwóch ogonach to symbol imperialnego krzyża zdobi elementy pancerza oraz oręża i ekwipunku. Uważni i cierpliwi mogą spróbować odczytać napisy zdobiące kołnierz kirysu oraz krawędź płaszcza.


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony sob sie 24, 2013 7:17 pm przez quidamcorvus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt sie 30, 2013 7:03 pm

Avatars of War - Lord of Torment & familiar

Tym razem punktualnie, w ostatni piątek wakacji zapraszam szanowne państwo-draństwo do otwarcia pudełka z modelem od Avatars of War kupionym w esklepie BattleBear.

Prezentowany poniżej model Lord od Torment & familiar uzupełni szeregi oddanych Slaaneshowi bohaterów Zwierzoludzi do Warheim FS.

Figurka została zapakowana firmowo w przeźroczysty blister, który prócz składającego się z sześciu części modelu Lorda i odlanego w jednym kawałku chowańca oraz kwadratowej podstawki 25 x 25 mm zawiera także grubą gąbkę, która chroni zawartość przed uszkodzeniem. Wewnątrz opakowania znajduje się także ulotka z logo firmy, zdjęciem pomalowanego modelu i innymi niezbędnymi informacjami.

Blister zawiera dwa modele Pana Cierpienia i jego chowańca (Lord of Torment & familiar). Figurka Pana Cierpienia została podzielona na siedem części, chowaniec dostępny jest w jednym kawałku, wszystkie elementy zostały odlane w białym metalu. Przy czym wzdłuż linii podziału formy na wszystkich elementach znajdowały się spore nadlewki, których usunięcie wymagało nieco czasu. Po wyczyszczeniu poszczególnych elementów w miejscach łączenia bitsów nawierciłem otwory w których umieściłem sztyfty wykonane ze spinacza biurowego.

Jak państwo-draństwo zauważy na umieszczonych poniżej zdjęciach z oryginalnego zestawu wykorzystałem jedynie korpus i ogon. Pozostałe części pochodzą z zestawów GW. Zdecydowałem się na konwersję modelu z dwóch powodów. Po pierwsze figurkę kupiłem z zamiarem zrobienia z niej Herszta Zwierzoludzi. Po drugie zarówno miecz jak i kostur są bardzo delikatne i co rusz wyginały mi się niebezpiecznie w rękach - więc postanowiłem zastąpić je plastikowymi elementami.

Pan Cierpienia i chowaniec to bogate w detale, wyrzeźbiona z pomysłem figurki, który swoją stylistyką otwarcie nawiązują do Lordów Chaosu od GW. Odziany w hełm, zdobiony kirys i najeżone kolcami naramienniki Lord of Torment dzierży w dłoniach ostrze i zakończony gwiazdą kostur, z kolei do pasa przytroczoną ma okutą księgę. W wielu miejscach na figurce widoczne są macki, które wyłaniają się zarówno spod odzienia jak i z paszcz umieszczonych na kirysie i wieńczącej kostur gwieździe.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Gdy zamawiałem część modeli, nie było ich jeszcze w ofercie sklepu jednak ekipa z BattleBear bez problemu sprowadziła je dla mnie. Tak więc, jeśli macie jakieś upatrzone modele, a nie chcecie lub nie możecie sprowadzić ich ze strony producenta, zawsze można spróbować i napisać BattleBear.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

sob wrz 07, 2013 2:04 am

Z lekkim opóźnieniem zapraszam do otwarcia kolejnego pudełka z figurkami. Tym razem jest to blister z modelem Valkia the Bloody od Games Workshop .

Valkia tbe Bloody, podobnie jak inne modele bohaterów od GW została zapakowana w przeźroczysty blister, wewnątrz którego znalazła się jeszcze kwadratowa podstawka 25 x 25 mm oraz ulotka z logo firmy i innymi niezbędnymi informacjami.

Blister zawiera jedną figurkę przedstawiającą heroinę Khorna o wdzięcznym imieniu Valkia the Bloody. Model w skali 28 mm został odlany w technologii citadel finecast, co wiąże się ze sporą ilością elementów pozostałych po kanałach doprowadzających tworzywo, które trzeba usunąć przed sklejeniem figurki. W kilku miejscu zauważyłem ślady po pęcherzykach powietrze, w kilku innych ślady pojawiły się po usunięciu nadlewek. Na modelu widoczne są też linie podziału formy. Jednak tworzywo łatwo ustępuje po ostrzem skalpela i usunięcie zbędnych elementów nie zajęło zbyt wiele czasu.

Jak zapewne szanowne państwo-draństwo zauważyło model na ostatnich zdjęciach prezentuje się nieco inaczej niż oryginał. Postanowiłem skonwertować model z kilku powodów, po pierwsze w Warheim FS będzie przedstawiał Opętanego służącego w szeregach Kultu Karmazynowej Czaszki, a ten walczy bez oręża. Po drugie dołączona do modelu włócznia była powyginana i choć przy użyciu ciepłej wody można skorygować element to postanowiłem zastąpić ramiona bitsami z zestawu Mrocznych Eldarów od GW. Podobnie oryginalna głowa została zastąpiona przez metalowy łeb Wojownika Chaosu od GW. Z kolei całkiem ciekawa tarcza zrobiona z twarzy Strażnika Tajemnic powędrowała do jednego z Wojowników Khorna.

Długo zwlekałem z rozpakowaniem tego modelu, głównie w powodu tworzywa z którego została odlana figurka. Na szczęście trafiłem na względnie udany model, który nie wymagał dużych nakładów pracy i względnie łatwo poddał się konwersji. Jednak stosunek ceny do jakości wciąż pozostaje bardzo niekorzystny.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

sob wrz 14, 2013 1:25 am

Dzisiaj z lekkim poślizgiem zapraszam do lektury wpisu w którym rozpakuję pudełko z pudełkiem...

Do zakupu kolejnych produktów od HobbyZone przymierzałem się od dłuższego czasu. A jako, że w swoim warsztacie od kilku miesięcy z powodzeniem użytkuję stanowisko malarskie i stojaki na farby od naszego rodzimego producenta, to kolejna transakcja była tylko kwestią czasu.

Szalę przeważyła ostatnia nowość od HobbyZone, czyli profesjonalna walizka transportowa, którą postanowiłe kupić w celu przewożenia modeli do Warheim FS. Przy okazji postanowiłem nabyć także podręczny stojak modelarski oraz stojak na pędzle i narzędzia. Recenzje tych dwóch ostatnich akcesoriów modelarskich opublikuję w najbliższym czasie.

Zakupy w sklepie internetowym HobbyZone przebiegły sprawnie i na drugi dzień po zaksięgowaniu wpłaty otrzymałem solidnie zapakowaną paczkę z zamówionymi akcesoriami. Kontakt ze sklepem i ekspresowa wysyłka zasługują na pochwałę.

Obrazek

Po rozpakowaniu solidnie zabezpieczonej przesyłki znalazłem dwa opakowania zawierające podręczny stojak modelarski i stojak na pędzle i narzędzia oraz duże pudło zawierające profesjonalną walizkę transportową.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Walizka Transportowa jest najlepszym rozwiązaniem do przewożenia figurek i modeli, posiada pokryte filcem ścianki dzięki którym twoje modele będą naprawdę bezpieczne. Została zaprojektowana przez profesjonalnych modelarzy, dzięki czemu powstał produkt wysokiej klasy, który spełni wasze oczekiwania.

Główne zalety walizki:

- Pokryte filcem wewnętrzne ścianki które zapewniają ochronę przed uszkodzeniem modeli/figurek.
- Dwie wewnętrzne ruchome półki, pięć poziomów ustawień wysokości, pozwala na własną konfigurację pod wybrane modele.
- Dwie podręczne szuflady na przydatne akcesoria i narzędzia.
- Masywna konstrukcja walizki zabezpiecza modele w transporcie.
- Gumowe stopki pod walizką zapewniają stabilność.
- Wygodny schowany uchwyt ułatwia przewożenie w miejscach bagażowych.

Wymiary: 45 cm x 35 cm x 25 cm
Waga: około 5 kg

Zalecamy pomalowanie walizki lakierem w celu zwiększenia trwałości na zabrudzenia które mogą wystąpić podczas transportu.

W skład zestawu wchodzą idealnie spasowane elementy do złożenia, w raz z dokładną instrukcją montażu, złożenie całego kompletu nie jest czynnością skomplikowaną, do połączenia elementów, potrzebny będzie klej typu wikol.


Kartonowe pudło po brzegi wypełniały części walizki oraz dołączona do zestawu przystępna instrukcja montażu. Poszczególne elementy zostały precyzyjnie wycięte i dobrze do siebie pasują, całość jest nieźle przemyślana i zaplanowana, a sam montaż nie powinien sprawiać trudności nawet początkującym majsterkowiczom. Należy jednak pamiętać, by nie żałować kleju, bowiem walizka nie posiada żadnych dodatkowych mocowań.

Po złożeniu i wyschnięciu kleju walizka prezentuje się solidnie, schowany uchwyt jest wygodny, a korzystanie z półek, szuflad i samo zamknięcie walizki bezproblemowe. Dołączeone do zestawu gumowe stopki zapobiegają przesuwaniu się walizki po śliskiej podłodze. Należy jednak pamiętać, że sama walizka waży blisko 5.5 kg i o ile przewożenie w niej modeli nie stanowi problemu, to dłuższy spacer ze skrzynką może być dla lichszych osób męczący.

Walizkę kupiłem w celu przewożenia modeli do Warheim FS, które do tej pory wraz z innymi akcesoriami do gry mieściły się w podróżnej torbie. Jak szanowne państwo-draństwo może zobaczyć na poniższych zdjęciach, w walizce bez problemu zmieściły się cała kompania Barbarzyńców z Północnego Kisleva, podręcznik do gry oraz kostki, miarka, wzorniki i inne gadżety. Ponadto do oryginalnych półek przykleiłem tymczasowo metalowe blaszki, na których w czasie transportu trzymają się zaopatrzone w magnesy modele. W przyszłości zamierzam zastąpić niezbyt estetyczne blaszki innym rozwiązaniem.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Profesjonalna walizka transportowa to kolejny solidny i przemyślany produkt od HobbyZone, który mogę polecić innym modelarzom. Skrzynka jest estetyczna, wygodna w użytkowaniu i pojemna. Choć nie zmieści się tam armia do WFB to z pewnością gracze systemów skirmiszowych czy uczestnicy konkursów modelarskich docenią profesjonalną walizkę transportową od naszego rodzimego producenta.

Jedyne czego brakuje mi w zestawie to fabrycznie nawierconych otworów w narożnikach i kompletu wkrętów. Bowiem, choć konstrukcja po wyschnięciu kleju jest mocna, to transport modeli nad którymi spędziłem wiele godzin w tylko sklejonej walizce budzi pewne obawy. Z drugiej strony nie jest to nic, czego nie można zrobić samemu. Zresztą walizka wymaga jeszcze lakierowania, które zabezpieczy całość przed wilgocią i brudem.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt wrz 20, 2013 3:47 pm

Punktualnie w piątek, zapraszam szanowne państwo-draństwo do odpakowania kolejnego pudełka z akcesoriami modelarskimi od HobbyZone.

Dzisiaj jest to Podręczny Stojak Modelarski (w skrócie hmm... PSM), który zamówiłem przy okazji kupna walizki do transportu figurek, której recenzję możecie przeczytać między innymi na blogu.

Szczegóły dotyczące przebiegu zamówienia oraz sposobu spakowania przesyłki przedstawiłem w poprzednim wpisie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na stronie HobbyZone o PSM możemy przeczytać:

Podczas pracy nad figurą czy modelem istnieje duże ryzyko przewrócenia pojemnika z farbą, wodą czy innym preparatem chemicznymim który może wyrządzić dużo szkód w miejscu pracy jak i uszkodzić nasz model. Dzięki naszemu stojakowi wszystko będzie stało pewnie i stabilnie, będziesz mógł skupić się tylko na swojej pracy.

Główne cechy:
- 4 x otwory z podwójnym dnem o średnicy 36 mm i 26 mm
- 2 x otwory na pędzle, dłuta itp. o średnicy 10 mm
- 4 x otwory na pędzle, dłuta itp. o średnicy 8 mm
- Otwór na kubek z wodą o średnicy 55 mm

Wymiary: 10 cm x 15 cm x 4,5 cm

Stojak nie zawiera akcesorii, zdjęcia mają na celu pokazanie przykładowego wyposażenia.

W skład zestawu wchodzą idealnie spasowane elementy do złożenia, złożenie całego kompletu nie jest czynnością skomplikowaną, do połączenia elementów, potrzebny będzie w małej ilości klej typu wikol
.

Ja mogę się tylko pod tym podpisać. Fajny gadżet w którym umieściłem preparaty do brudzenia modeli, które do tej pory zajmowały mi miejsce na stoliku do malowania.

Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt paź 04, 2013 12:03 pm

Dziś piątek, więc zapraszam do rozpakowania kolejnego pudełka od HobbyZone. Tym razem jest to stojak na pędzle i narzędzia, który zamówiłem wraz z podręcznym stojakiem modelarskim oraz transportową walizką.

Szczegóły dotyczące przebiegu zamówienia oraz sposobu spakowania przesyłki przedstawiłem w poprzednim wpisie.

Obrazek
Obrazek

Na stronie HobbyZone producent zawarł kilka najważniejszych informacji o produkcie:

Dzięki Stojakowi bezpieczne przechowasz pędzle, wiertła, pilniki, szczypce, pipety itp. narzędzia, idealny do utrzymania porządku w miejscu w którym pracujesz. Posiada 74 otwory o różnej średnicy, co pozwala na przechowywanie narzędzi o różnej wielkości, posiada wygodny uchwyt do przenoszenia, możliwość podwieszenia. Dzięki temu niewielkiemu stojakowi narzędzia będą zawsze pod ręką.

Średnice otworów:
19 x 10 mm
42 x 8 mm
13 x 3 mm

Wymiary: 15 cm x 14 cm x 10 cm

W skład zestawu wchodzą idealnie spasowane elementy do złożenia, złożenie całego kompletu nie jest czynnością skomplikowaną, do połączenia elementów, potrzebny będzie w małej ilości klej typu wikol.


Części są dobrze spasowane, a montaż jest łatwy i nie wymaga instrukcji. Stojak na pędzle i narzędzia to przydatny gadżet, który znacznie ułatwił mi prace w warsztacie. Polecam.

Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt paź 11, 2013 3:16 pm

Dzisiaj mam dla państwa-draństwa ciekawostkę. Jakiś czas temu na allegro kupiłem model Dwarf Messenger firmy Mirliton SG, który będę wystawiał jako Gońca podczas rozgrywek w Warheim FS.

Model otrzymałem zapakowany firmowo w przeźroczysty blister. Wewnątrz znajdowała się odlana wraz z podstawką figurka, zabezpieczona przed uszkodzeniem gąbką. Z kolei na odwrocie opakowania umieszczone zostały ostrzeżenia i inne niezbędne informacje.

Blister zawiera jedną figurkę Krasnoludzkiego Gońca (Dwarf Messenger). Jednoczęściowy model odlano w białym metalu wraz z podstawką. Nie zauważyłem większych nadlewek, a linie podziału były łatwe do usunięcia. Po oczyszczeniu modelu usunąłem część metalowej podstawki i za pomocą sztyftów umieściłem figurkę na kwadratowej podstawce 20x20 mm.

Krasnoludzki Goniec nie poraża jakością rzeźby ale należy pamiętać, że wzór ma już wiele lat. Najsłabsze elementy modelu to prawa dłoń oraz broda i włosy. Pozostałe części prezentują się nieco lepiej. Krasnolud jak przystało na gońca jest lekko ubrany, uzbrojony jest w przypasany do pasa sztylet, a w lewej dłoni ściska zwój z wiadomością.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt paź 18, 2013 8:40 pm

Avatars of War - Berserker Lord with Great Weapon

Tradycyjnie w piątek zapraszam do otwarcia pudełka z kolejnym modelem od Avatars of War, który kupiłem w sklepie internetowym BattleBear.

Przedstawiony poniżej model Krasnoludzkiego Lorda Berserkera uzupełni szeregi bohaterów Kultu Pogromców z Karak Kadrin do Warheim FS.

Figurka Krasnoluda została zapakowana firmowo w przeźroczysty blister, który oprócz modelu Berserkera i kwadratowej podstawki 25 x 25 mm zawiera także grubą gąbkę, która chroni zawartość przed uszkodzeniem. Wewnątrz opakowania znajduje się także ulotka z logo firmy, zdjęciem pomalowanego modelu oraz innymi niezbędnymi informacjami. Szanowne państwo-draństwo zechce przyjrzeć się podstawce, widzicie slot na magnes neodymowy? Świetny pomysł, zresztą pisał już o tym Kapitan Hak przy okazji omawiania zawartości pudełka z Dwarf Pathfinders od AoW.

Blister zawiera jedną figurkę Krasnoludzkiego Lorda Berserkera z Wielką Bronią (Berserker Lord with Great Weapon). Model, który podzielony został na cztery części, został odlany w białym modelu. Nie zauważyłem większych nadlewek, a linie podziału były łatwe do usunięcia. Po odcięciu i wyczyszczeniu wybranych części połączyłem elementy ze sobą, mocując je na sztyftach ze spinacza biurowego. AoW umożliwił złożenie modelu w trzech wariantach 'fryzurowych'. W pierwszym wariancie, na który zresztą się zdecydowałem, Berserker nosi klasycznego charakterystycznego dla Pogromców irokeza. W kolejnej wersji krasnolud może posiadać 'szpiczastego' irokeza, zaś trzecia opcja to łysy czerep i warkocz.

Krasnoludzki Lord Berserker to bardzo bogaty w detale, choć mało fotogeniczny model, który swoją stylistyką nawiązuje bezpośrednio do Pogromców od GW. Umięśniony Krasnolud stoi oparty na stylisku dwuręcznego topora, a stopę opiera na odciętej głowie Wojownika Chaosu. Wysadzane klejnotami bransolety chronią przeguby, klejnoty zdobią także wpięte w brodę spinki oraz szeroki pas, podtrzymujący z kolei przepaskę biodrową w którą odziany jest Pogromca. Ponadto Felix Paniagua, który wyrzeźbił Lorda Berserkera 'ozdobił' model bliznami widocznymi na lewej łopatce oraz kolczykami wpiętymi w przegrodę nosa i skórę na lewym ramieniu. Najsłabszym elementem modelu jest żeleziec topora, broń jest ledwo widoczna, a umieszczone po bokach zdobienia nachodzą na ostrze.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na ostatnim można porównać modele z AoW (omawiany dziś Lord Berserker oraz Bor Dragonbane i Dwarf Berserker) z modelami Pogromców od GW.

Obrazek
Ostatnio zmieniony pt paź 18, 2013 8:40 pm przez quidamcorvus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt paź 25, 2013 5:02 pm

Avatars of War - Dire Harpy of the Apocalypse

W ostatni piątek października zapraszam szanowne państwo-draństwo do otwarcia pudełka z modelem od Avatars of War kupionym w esklepie BattleBear.

Przedstawiony poniżej model Dire Harpy będzie reprezentował jedną z postaci dramatu, które w przyszłości pojawią się w Warheim FS.

Model został zapakowany firmowo w przeźroczysty blister, który oprócz odlanej w całości figurki oraz kwadratowej podstawki 25 x 25 mm zawiera także grubą gąbkę, która chroni zawartość przed uszkodzeniem. Wewnątrz pudełka znajduje się także ulotka z logo firmy, zdjęciem pomalowanego modelu i innymi niezbędnymi informacjami.

Blister zawiera jedną figurkę Złowieszczej Harpii (Dire Harpy of the Apocalypse). Jednoczęściowy model został odlany w białym metalu. Nie zauważyłem większych nadlewek, a linie podziału były łatwe do usunięcia. Po wyczyszczeniu figurki, pojawił się pewien problem. Jak przymocować model do podstawki? Na szczęście zostało mi parę gałęzi z zestawu Citadel Wood i za pomocą sztyftów zrobionych ze spinacza biurowego skleiłem podstawkę, konar i Harpię.

Dire Harpy of the Apocalypse to bogata w detale, wyrzeźbiona z pomysłem figurka i choć daleko jej do mitologicznego pierwowzoru, to nawiązania są wyraźnie widoczne. Błoniaste skrzydła stwora ozdobione są (a jakże) czaszkami Obrazek oraz gustownym hakiem. Z pleców wyrastają kolce, a ogon zwieńczony jest grzebieniem kostnym, a biodra Harpii przepasane są fragmentem kolczugi.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt lis 08, 2013 7:14 pm

Avatars of War - Domina of Torment

8 listopada, w Święto konstytucji Mikronezji zapraszam szanowne państwo-draństwo do otwarcia pudełka z kolejnym modelem od Avatars of War.

Dziś Domina of Torment, i wierzcie lub nie, ale torment podczas składania modelu gwarantowany. Model w Warheim FS pojawi się w szeregach jednej z kompanii Kultystów Slaanesha lub jako niezależna Postać Dramatu.

Model został zapakowany firmowo w przeźroczysty blister, który prócz figurki i kwadratowej podstawki 20 x 20 mm zawiera także grubą gąbkę, która chronić miała zawartość przed uszkodzeniem. Wewnątrz opakowania znajduje się także ulotka z logo firmy, zdjęciem rzeźby modelu oraz innymi niezbędnymi informacjami.

Niestety w tym wypadku opakowanie nie zdało egzaminu, niektóre elementy modelu, jak na przykład ostrze w górnej lewej dłoni jest tak drobne, że w opakowaniu zwinęło się w rulon. Na szczęście metal z którego odlano model jest elastyczny i udało się ostrze rozwinąć.

Blister zawiera jedną figurkę Bólożądnej Pieszczoty, państwo-draństwo wybaczy swobodne tłumaczenie (Domina of Torment). Model, podzielony na cztery części, został odlany w białym metalu. Zauważyłem całe mnóstwo nadlewek, a także liczne i widoczne linie podziału, które nie były łatwe do usunięcia. Po odcięciu i wyczyszczeniu poszczególnych części połączyłem elementy ze sobą, niestety ze względu na niewielkie rozmiary odlewów mocowanie na sztyftach wykonanych ze spinacza biurowego nie wchodziło w grę. Części spasowane są dość dobrze, choć użycie masy modelarskiej do wypełnienia szczelin i wygładzenia powierzchni jest konieczne.

Domina of Torment to dobrze prezentująca się na zdjęciu rzeźba, która została fatalnie odlana. AoW nie poradził sobie z odlaniem drobnych elementów, a liczne nadlewki musiałem usuwać bardzo ostrożnie i co chwilę spoglądać na zdjęcie, bowiem trudno odróżnić co jest elementem figurki, a co należy usunąć.

Zmieniłem także podstawkę na większą, bowiem w Warheim FS modele Kultystów i Istoty Chaosu występują przeważnie na podstawce o wymiarach 25 x 25 mm. Zastąpiłem także oryginalną głową, łbem demonetki od GW.

To jeden z gorzej odlanych modeli Avatars of War z jakimi miałem do czynienia. Choć z drugiej strony, może po prostu miałem pecha i trafiłem na kiepski odlew. Ktoś z szanownego państwa-draństwa ma ten model?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

czw gru 19, 2013 2:58 pm

Urmanski Studio - Evil Trolls

Dziś przygotowałem dla szanownego państwa-draństwa relację z otwarcia pudełka i sklejania modeli wyrzeźbionych i odlanych przez Urmanski Studio. Figurki na dzień dzisiejszy można zamawiać za pośrednictwem FB, ale jeśli wszystko pójdzie dobrze to w przyszłym roku powinny być dostępne na stronie internetowej producenta.

Prezentowane poniżej modele Evil Trolls uzupełnią szeregi kultystów Chaosu do Warheim FS. Choć z drugiej strony, o czym napiszę jeszcze w dalszej części, modele Evil Trolls można wystawić także jako Gorgera w Zwiadowczej kompanii z Królestw Ogrów.

Przesyłka dotarła do mnie solidnie zapakowana, a każdy model umieszczony został w osobnym woreczku strunowym i dobrze zabezpieczony przed ewentualnym uszkodzeniem. W każdym woreczku, oprócz licznych części z których składa się model znajdowała się także sceniczna podstawka o wymiarach 40 x 40 mm. W wersji oficjalnej modele zostaną pewnie uzupełnione o ulotkę z informacjami na temat producenta i innymi niezbędnymi wiadomościami.

Zestaw zawiera trzy modele Złych Trolli (Evil Trolls). A każda figurka, podzielona na kilka części, została odlana w żywicy. Nie zauważyłem większych nadlewek, czy linii podziału. Usunąć należało jedynie elementy pozostałe po kanałach doprowadzających żywicę do formy. Po wyczyszczeniu poszczególnych części połączyłem elementy ze sobą, jedynie w przypadku Trolla dzierżącego wielki młot ramiona dla pewności połączyłem za pomocą sztyftów wykonanych ze spinacza biurowego, w przypadku pozostałych modeli wystarczył klej cyjanoakrylowy. Części spasowane są bardzo dobrze i jedynie w kilku miejscach pozostały szczeliny które wypełniłem szpachlą modelarską.

Evil Trolls to duże, bogate w detale, wyrzeźbione z pomysłem figurki, które z powodzeniem można wystawić zarówno jako Trolle Chaosu czy służące wraz z Ogrami modele Gorgerów. Trolle naznaczone zostały subtelnymi mutacjami Chaosu i wyposażone w zdobyty na polu bitwy ekwipunek.

Na wzdętym brzuchu stwora dzierżącego wielki młot widać dodatkową zębatą paszczę, a jego plecy i uda pokrywa zrogowaciała narośl. Troll chroni swe plecy dwoma tarczami, które zostały zawieszona na przytwierdzonym do karku łańcuchu. Ponadto stwór odziany jest w przepaskę biodrową i ozdobiony rogiem nagolennik na lewej goleni oraz karwasz na prawym przedramieniu.

Z kolei skórę uzbrojonego w halabardę Trolla pokrywają łuski, a model wygląda jakby za chwilę miał zmusić się do wymiotów i obrzygania przeciwnika żrącą wydzieliną. Stwór na plecy zarzucił stylizowaną na łeb demona tarczę, spod której wystaje ozdobiona długim warkoczem zasuszona głowa. Tarcza jest naprawdę fajna i jeśli będzie dostępna jako osobny bits to z pewnością kupię kilka sztuk dla moich Wojowników Chaosu. Troll posiada także przepaskę biodrową, a wzdęty brzuch chroni nabrzusznikiem, który zapewne został zdarty z jakieś pożartego wcześniej Ogra.

Łeb trzeciego z Trolli 'zdobią' niewielki rogi, a skórę na grzbiecie rozerwał widoczny na zewnątrz kręgosłup, z kolei na lewej łydce widać paskudną ranę. Ten troll zdaje się być najlepiej wyposażony, brzuch chroni tarczą, na której widnieje herb dwugłowego orła, a ramiona chroni z jednej strony czaszką jakiegoś rogatego bydlęcia, a z drugiej kolczugą, która została przybita do ciała gwoździami.

Równie szczegółowe i bogate w detale są dołączone do modeli podstawki. Oprócz fragmentów skały i kamieni można na nich dostrzec między innymi fragmenty kości.

Choć oręż, w który uzbrojone są Trolle wygląda imponująco, to mi do pełni szczęścia brakuje tylko opcji złożenia modeli bez broni. Byłoby to fajne szczególnie w przypadku modeli z nabrzusznikami, które uzbrojone jedynie we własne pazury i zęby można by wykorzystać jako Gorgery. Jeśli w przyszłości pojawi się możliwość sklejenia figurek w dwóch wariantach, cały zestaw z pewnością zyska na popularności.

Nie wiem na ile dobrze udało mi się oddać to na zdjęciach ale modele są odpowiednio pokraczne i groteskowe oraz bardzo 'przestrzenne' i 'dynamiczne'. Wymusiło to na producencie konieczność podzielenia figurek na wiele elementów, a na ile to możecie zobaczyć na umieszczonych poniżej zdjęciach. Uniknięcie pomyłek podczas pakowania i przygotowania zestawu do wysyłki z pewnością wymaga dużej solidności i koncentracji.

Jak zapewne szanowne państwo-draństwo zauważyło, jestem zadowolony z zakupu (a jeśli pojawią się dłonie bez broni, będę bardzo zadowolony) zestawu Evil Trolls i nie mogę doczeka się malowania, bowiem rozmiar figurek i ilość detali zapowiadają sporo dobrej zabawy.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I dla porównania zdjęcie Trolla w towarzystwie modeli z GW. Jak widać Evil Troll, jak przystało na Trolla Chaosu jest wyższy od Ogra i Trolla z GW.

Obrazek

A jak obstawiacie, kto wygrałby w taki pojedynku?

Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt sty 31, 2014 7:10 am

Imbrian Arts - Basilisk/Cockatrice

Jako, że dotarły do mnie zamówione przesyłki z modelami od Imbrian Arts oraz Lead Adventure przez najbliższe tygodnie będę publikował relacje z rozpakowywania blistrów z poszczególnymi modelami.

Dziś mam dla was zdjęcia modelu Basilisk/Cockatrice z Imbrian Arts, który po drobnej konwersji uzupełni szeregi naznaczonych znakiem Tzeentcha Zwierzoludzi Chaosu.

Nadana w Filadelfii w USA przesyłka dotarła do mnie po kilku dniach. I choć woreczki strunowe w częściami modeli zostały zapakowane jedynie w kopertę bąbelkową, to modele dotarły do mnie nieuszkodzone. W woreczku oprócz odlanych z białego metalu części znajdowała się także okrągła podstawka o średnicy 30 mm.

Woreczek strunowy zawiera jedną figurkę Bazyliszka/Kuroliszka (Basilisk/Cockatrice). Model, podzielony na siedem części, został odlany w białym metalu. Nie zauważyłem większych nadlewek, a linie podziału były łatwe do usunięcia. Po odcięciu i wyczyszczeniu poszczególnych części połączyłem elementy ze sobą, dla pewności mocując je na sztyftach wykonanych ze spinacza biurowego. Części spasowane są dość dobrze, choć przed malowanie niewielkie szczeliny warto wypełnić masą modelarską.

Figurka przedstawia postać humanoida z dwoma parami rąk, ogonem i pierzastymi skrzydłami. Stwór porusza się na ptasich nogach, a uda i ramiona pokrywa łuska. Z kolei grzbiet stwora porasta sierść, a spod przepaski biodrowej wystaje gadzi ogon. Model można skleić z gadzią głową bazyliszka lub kogucim łbem kuroliszka. Jest to dość nietypowe przedstawienie tych stworów ale dzięki temu, korpus po doklejeniu łba Gora świetnie nadaje się na oddającego cześć Tzeentchowi Herszta Zwierzoludzi Chaosu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

I zdjęcie skonwertowanego modelu w towarzystwie Herszta Zwierzoludzi oddającego cześć Slaaneshowi.

Obrazek
Ostatnio zmieniony pt sty 31, 2014 7:12 am przez quidamcorvus, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt lut 07, 2014 12:06 am

Lead Adventures - Wilhelm von Shakespeare

Kiedy Szekspira nazywamy jednym z największych poetów, stwierdzamy tymi słowy, że mało kto podpatrzył świat tak wnikliwie, dając wyraz swej wewnętrznej wizji, przekazał czytelnikowi tak głębokie odczucie jego istoty. Świat Szekspira jest dla nas zrozumiały; obcujemy tam bezpośrednio z cnotą i zbrodnią, wielkością i małością, szlachetnością i nikczemnością, i dzieje się to za pomocą środków najprostszych.
- Johann Wolfgang von Goethe, O Szekspirze w nieskończoność.

Choć może lepiej zacząć takim cytatem:

Nie! Sztuka, mój drogi Gugliemo! TA sztuka. TA sztuka, która, jeśli kiedykolwiek zostanie wystawiona, będzie żyła wiecznie w umysłach i sercach tych szczęśliwców, którzy zdołają ją zobaczyć. TA sztuka, która przypieczętuje mą reputację największego geniusza współczesności.
- Detlef Sierck, wielki dramaturg

A może nie...

Dziś piątek, więc zapraszam was do lektury relacji z otwarcia pudełka z kolejnym modelem z Lead Adventure, który trafił do mojej kolekcji. Cóż, celowo napisałem relacji z otwarcia, a nie recenzji. Bowiem w tym wpisie nie znajdziecie nawet krzty krytyki. A model Wilhelma von Shakespeara podoba mi się w całości, od racic knura na którym podróżuje dramaturg po kopię, zakończoną wyprostowanym środkowym palcem...

A wracając do relacji. Prezentowany poniżej model Wilhelma von Shakespeara w czasie rozgrywek w Warheim FS będzie używany jako Postać Dramatu, a jego zasady powinny pojawić się w bliższej niż dalszej przyszłości.

Dosiadający knura kawalerzysta zapakowany został firmowo w przezroczysty blister, który oprócz figurek i okrągłej podstawki zawiera także gąbkę, która ma chronić zawartość. Wewnątrz znajduje się także ulotka z logo firmy i niezbędnymi informacjami.

Blister zawiera dwie figurki Wilhelma von Shakespeara oraz jego chrumkającego wierzchowca (BRU-57 Wilhelm von Shakespeare (1)). Modele zostały odlane w białym metalu, a nadlewki i linie podziału które zauważyłem były łatwe do usunięcia.

Wilhelm von Shakespeare to wyrzeźbiona z pomysłem figurka, która moim zdaniem świetnie oddaje ducha uniwersum Warhammera, a przynajmniej tego okresu, który pamiętam z 1ed WFRP czy 3ed WFB. Ilość detali, które udało zmieścić się na modelach jest niesamowita.

Knur nosi na łbie fez, zaś na szyi zawieszony ma łańcuch z dzwonkiem. Z kolei do siodła przytroczone zostały między innymi sakiewka, pułapka na myszy, klepsydra i laleczka.

Z kolei kawalerzysta odziany jest w kirys i nagolenniki, kapelusz zdobią pióra, zaś w rękach trzyma kopię i otwartą książkę. Do pasa przytroczył także drewniany miecz, a plecy chroni tarcza zdobioną teatralnymi maskami.

Jestem bardzo zadowolony z zakupu tego modelu, zresztą chciałem go mieć od momentu gdy pierwszy raz zobaczyłem do w sieci. Ilość detali i świetna rzeźba zapowiada wiele przyjemności z malowania. A pomalowany model z pewnością zainspiruje do wymyślenia ciekawych zasad, którym podlegał będzie w czasie rozgrywek w Warheim FS.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony pt lut 07, 2014 12:10 am przez quidamcorvus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

sob lut 22, 2014 2:24 am

Lead Adventures - Wooden Cart

Dziś przygotowałem dla was krótką relację z rozpakowania kolejnego pojazdu od Lead Adventure, który trafił do mnie z prezentowaną dwa tygodnie temu figurką Wilhelma von Shakespeara.

Przedstawiony poniżej model furmanki w trakcie rozgrywek w Warheim FS pełnił będzie rolę elementu terenu, a także scenografię do scenariusza wiejskiego Tabor.

Podobnie jak wóz drabiniasty, także furmanka została zapakowana jedynie w foliowy woreczek bez żadnej gąbki ochronnej, instrukcji składania czy ulotki z logo firmy. Nie wiem czy wynika to z faktu, iż model dołączony został do większego zamówienia, czy ze względu na spore rozmiary sprzedawany będzie w takim właśnie opakowaniu.

Opakowanie zawiera złożony z jedenastu części model furmanki (BRU-TR-01 Wooden Cart (1)). Elementy pojazdu odlane zostały w białym metalu, a nieliczne nadlewki i linie podziału które zauważyłem były łatwe do usunięcia.

Furmanka z racji swej konstrukcji jest nieco masywniejsza od wozu drabiniastego. Poszczególne elementy dość dobrze do siebie pasują, choć dla pewności burty zamocowałem na wykonanych ze spinacza biurowego sztyftach. Faktura drewna jest poprawnie oddana, ponadto koła wykonane są znacznie bardziej proporcjonalnie niż te w wydaniu GW.

Podobnie jak w przypadku innych recenzowanych wcześniej modeli z Lead Adventure jestem zadowolony z zakupu. Jedyny mankament na jaki mogę zwrócić uwagę to fakt, że fura nie mieści się na podstawce rydwanowej, która ma rozmiar 50x100 mm, co nieco utrudnia wykorzystanie modelu jako zaprzęgu w Warheim FS.

I jak napisałem już wcześniej, zdaję sobie sprawę, że podobny model można wykonać samemu ponosząc znacznie niższe koszta, jednak obecnie kiepsko u mnie z wolnym czasem, a cena modelu zdecydowanie współgra z jego jakością.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

sob mar 29, 2014 4:24 am

Merchant's House Kit od Mini Monsters.

Dziś przygotowałem dla was relację z rozpakowania pudełka zawierającego zestaw Merchant's House Kit od polskiego producenta makiet i elementów do ich budowy - Mini Monsters.

Przedstawioną poniżej makietę Domu Kupieckiego zakupiłem z zamiarem wykorzystania podczas rozgrywek scenariuszy poza murami podczas gry w Warheim FS.

Przesyłka z makietą dotarła do mnie w ekspresowym tempie. Paczka zapakowana została w solidne kartonowe pudełko, wewnątrz którego znalazłem widoczne na pierwszym zdjęciu kolejne, ozdobione naklejką z logo producenta, pudełko zawierające elementy Domu Kupieckiego oraz instrukcję.

Według informacji zawartej na stronie producenta zestaw składa się z 30 odlanych w żywicy elementów. Przyznam, że sam nie liczyłem ilości części z jakich składa się budynek ale jeśli szanowne państwo-draństwo chce to zrobić, to poniżej znajduje się odpowiednia fotografia.

Jakość odlewów jest bardzo dobra, detale są wyraźne i ostre, choć trzeba przyznać, że w kilku miejscach widoczne są ślady po bąbelkach powietrza. Poszczególne elementy są do siebie bardzo dobrze spasowane, a większe szczeliny powstały jedynie w miejscu łączenia dachu i kominów oraz w miejscu mocowania wykusza ale nie jest to nic, czego nie dałoby się załatać masą modelarską.

Przed przystąpieniem do klejenia, zgodnie z radą zawartą w instrukcji umyłem i wysuszyłem elementy makiety. Montaż Domu Kupieckiego nie sprawił mi większych trudności, solidnie odlane części dobrze do siebie pasują, a klej Poxipol, którego użyłem do klejenia, szybko zespolił ze sobą poszczególne elementy.

Jestem zadowolony z zakupu Merchant's House Kit i polecam makietę szczególnie tym, którym nie podoba się stylistyka budynków od GW, bowiem w na konstrukcjach od Mini Monsters nie znajdziecie nawet pojedynczej czaszki... No chyba, że sami ją tam dokleicie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Cóż, nie byłby bym sobą gdybym czegoś nie pozmieniał. Jako, że w pudełku pozostało mi jeszcze kilka bitsów z Fortified Manor House od GW postanowiłem dostosować Merchant's House do stylistyki pozostałych budynków, które znajdą się na moim stole bitewnym.

Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

sob kwie 05, 2014 1:13 am

Lead Adventures - Metal Militia - Commando

W pierwszy piątek kwietnia zapraszam szanowne państwo-draństwo do lektury relacji z otwarcia kolejnego pudełka z figurkami od Lead Adventure.

Dzisiaj kolejne figurki milicjantów, a właściwie modele dowódcy i halabardnika, którzy w przyszłości służyć będą w szeregach Psów Wojny w Warheim FS.

Ekipa z Lead Adventure tradycyjnie już, zapakowała figurki w przezroczyste blisty, które oprócz milicjantów pomieściły jeszcze okrągłe podstawki, a także chroniącą zawartość gąbkę i ulotkę z logo firmy oraz innymi niezbędnymi informacjami. Niestety w przypadku dowódcy opakowanie nie zdało egzaminu, a w trakcie transportu złamane zostały rękojeści miecza i sztyletu. I o ile w przypadku miecza problem rozwiązał wykonany ze spinacza biurowego sztyft, o tyle w przypadku rękojeści sztyletu całość trzyma się jedynie za pomocą kleju cyjanoakrylowego.

Blister zawiera dwie figurki milicjantów (BRU-11 Metal Militia of Bruegelburg 1 - Commando (2)). Figurki zostały odlane w białym metalu, a nieliczne nadlewki które zauważyłem były łatwe do usunięcia. Podobnie nie było problemu z liniami podziału, które są niemal niewidoczne, a ich usunięcie nie sprawia trudności.

Dowódca i milicyjny halabardnik to ciekawe, choć dość zróżnicowane stylystycznie modele. Dowódca odziany jest w kirys, hełm i naramienniki, a do pasa ma przytroczony długi miecz i sztylet. Z kolei ubrany w prosty mundur i tunikę halabardnik w jednej ręce dzierży oręż a w drugiej tarczę, zaś na głowie nosi czapkę zdobioną w pióra. W przypadku tego modelu broń i tarcza odlane zostały osobno i docelowo nie będą przyklejone do figurki, którą skonwertuję na chorążego Psów Wojny.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt kwie 11, 2014 12:33 pm

Kapłan Run z młotem od SpellCrow

Jak co piątek zapraszam szanowne państwo-draństwo do otwarcia kolejnego pudełka. Tym razem przygotowałem dla was krótką recenzję modelu krasnoludzkiego Kapłana Run z młotem dedykowanego do systemu Umbra Turris od SpellCrow. Ja zakupiłem krasnoluda z myślą o wystawianiu go jako Najmity - Ogniomistrza podczas rozgrywek w Warheim FS.

Kapłan Run z młotem zapakowany został przez ekipę ze SpellCrow w strunowy woreczek z logo firmy, który umieszczono w przeźroczystym blistrze. Opakowanie jest staranne i efektowne, przy czym łatwo je otworzyć - wystarczy usunąć znajdującą się z drugiej strony naklejkę. Na znajdującej się z tyłu ulotce znajduje się logo firmy oraz oraz inne niezbędne informacje.

Blister zawiera złożoną z dwóch części figurkę Kapłana Run z młotem. Model odlany został w białym metalu i choć nie zauważyłem praktycznie żadnych nadlewek, to trochę pracy wymagało usunięcie widocznej linii podziału formy, która biegnie przez całą długość figurki.

Figurka wykonana została w skali 28 mm jednak, jak można zauważyć na ostatnim zdjęciu Kapłan Run z młotem jest nieco wyższy (nawet uwzględniając fakt, że stoi na nieco wyższej podstawce od SMM) od swojego kuzyna od GW.

Nie żałuję zakupu modelu Kapłana Run z młotem, podoba mi się fajna rzeźba i nawiązanie do starszych wzorów krasnoludów od GW. Detale modelu są wyraźne i ostre co zapowiada przyjemne malowanie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony pt kwie 11, 2014 12:34 pm przez quidamcorvus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

sob kwie 19, 2014 4:48 am

Mariusz Burrowel, Gnome

Dzisiaj zapraszam szanowne państwo-draństwo do otwarcia pudełka z figurką Mariusa Burrowella, gnoma-złodzieja od Reaper Miniatures. Jako, że w Warheim FS nie ma póki co Gnomów model będzie reprezentował Niziołka, jedną z postaci dramatu, których zasady powinny pojawić się w niedalekiej przyszłości.

Figurka Mariusa Burrowella zapakowana została przez ekipę z Reaper Miniatures w blister wykonany z tworzywa sztucznego i tektury, na którym umieszczono logo firmy, nazwę modelu oraz wszelkie inne niezbędne informacje.

Blister zawiera odlaną wraz z podstawką figurkę Marius Burrowell, Gnome Thief. Model odlany został w białym metalu. Nie zauważyłem praktycznie żadnych nadlewek, choć w kilku miejscach widoczna była linia podziału formy.

Figurka wykonana została w skali 28 mm i jak można zauważyć na ostatnim zdjęciu dobrze wpasowuje się w rozmiar Niziołków od GW.

Wyrzeźbiony przez Jasona Wiebe model Mariusa Burrowella, to ciekawa i bogato wyposażona figurka. Złodziej trzyma w dłoni pistolet strzałkowy lub małą kuszę, przez plecy przewieszoną ma linę i plecak, stopy chroni wysokimi butami, a na głowę założył czapkę z piórem. Z kolei twarz zdobi bujny wąs oraz monokl, zaś do kurtki, na wysokości piersi przypiętą ma broszę.

Odlewowi brakuje nieco ostrości detali, szczególnie jeśli figurkę porównać z modelami od GW. Jednak należy pamiętać, że wzór ma już swoje lata, a cena jest znacznie niższa niż koszt figurka od brytyjskiego producenta.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt kwie 25, 2014 7:39 am

Niziołek z nożem

Dziś piątek, pora więc zaprosić szanowne państwo-draństwo do lektury kolejnej relacji z otwarcia pudełka, które tym razem zawiera figurkę Niziołka z nożem dedykowanego do systemu Umbra Turris od SpellCrow. Ja zakupiłem natomiast Niziołka z myślą o wystawianiu go jako Najemnego Ostrza - Złodzieja lub jednej z Postaci Dramatu podczas rozgrywek w Warheim FS.

Niziołek z nożem zapakowany został przez ekipę ze SpellCrow w strunowy woreczek z logo firmy, który umieszczono w przeźroczystym blistrze. Opakowanie jest staranne i efektowne, przy czym łatwo je otworzyć - wystarczy usunąć znajdującą się z drugiej strony naklejkę. Na znajdującej się z tyłu ulotce znajduje się logo firmy oraz oraz inne niezbędne informacje.

Blister zawiera jednoczęściową figurkę Niziołka z nożem. Model odlany został w żywicy i przed pomalowaniem należy poświęcić nieco czasu na usunięcie nadlewek oraz pozostałości po kanałach doprowadzających żywicę do formy. Podczas czyszczenia modelu należy uważać na trzymany przez Niziołka nóż, który niestety udało mi się podczas tych zabiegów złamać.

Figurka wykonana została w skali 28 mm i, jak można zauważyć na ostatnim zdjęciu, dobrze pasuje rozmiarem do swojego kuzyna z GW czy recenzowanego w zeszłym tygodniu Gnoma z Reaper Miniatures.

Odziany w maskę, spodnie, kurtę oraz ćwiekowane rękawice i nabijane ćwiekami buty(!) nie imponuje być może ilością detali ale w końcu figurka przedstawia łotra, który pracuje w ciszy i ciemności. I jako taki model, Niziołek z nożem sprawdza się bardzo dobrze.

ObrazekObrazekObrazekObrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt maja 02, 2014 8:23 am

Food Supplies Basing Kit od Ristuls Extraordinary Market.

Dziś piątek, pora więc na obiecaną kilka dni temu recenzję zestawu Food Supplies Basing Kit od firmy Ristuls Extraordinary Market.

Zestaw ten, podobnie jak kilka innych produktów, których recenzje ukażą się później, nabyłem w sklepie REM przy okazji promocji urządzonej z okazji rocznicy działalności firmy. Jeśli więc czytacie ten wpis przed końcem 6 maja 2014 roku i interesuje was oferta REM to macie jeszcze czas skorzystać z promocji.

Przy okazji polecam wszystkim miłośnikom gier bitewnych prowadzony przez Inkuba blog Polskie Figurki z lektury, którego dowiedziałem się o w/w promocji.

Wracając jednak do sedna dzisiejszego wpisu. Zamówienie złożone w niedzielę 27 kwietnia dotarło do mnie za pośrednictwem Poczty Polskiej 30 kwietnia, szybko. Przesyłka zapakowana w kopertę bąbelkową zawierała blister wypełniony bitsami po brzegi, z kolei każdy z zestawów zapakowany został dodatkowo w woreczek strunowy. Wewnątrz znalazłem także wizytówkę firmy.

Odlany w szarej żywicy zestaw Food Supplies Basing Kit składa się z ośmiu 'ramek' na których z kolei znajduje się czterdzieści elementów przedstawiających worki, butelki oraz kosze i skrzynki z jedzeniem.

Jakość odlewów jest niezła, choć miejscami widoczne są ślady po pęcherzach powietrza. Podobnie wygląda sprawa z rzeźbą, jest nieźle choć w przypadku 'napęczniałych' beczek można by poprawić rzeźbę wieka i okalających beczki obejm oraz kształt stalowych listw którymi wzmocniono skrzynki. Choć z drugiej strony, jeśli założyć że beczki i skrzynki zostały wykonane przez podlejszych rzemieślników i sprzedane za marne pieniądze, to ich wygląd nie budzi większych zastrzeżeń, a 'rozklekotane' kształty mogą nadać kolorytu makietom czy figurkom.

Za to żadnych uwag nie mam do pozostałych bitsów takich jak worki, dzbany, kosze czy w końcu wiadra oraz wypełniające je warzywa i owoce które zostały wyrzeźbione bardzo efektownie.

Jestem zadowolony z zakupów wykonanych w REM w trakcie trwania promocji, przełożenie ilości do ceny wypada bardzo korzystnie. Niepokoi mnie jedynie nieco kwestia sporej ilości śladów po pęcherzach powietrza, które choć łatwo zamaskować przy użyciu masy modelarskiej, to w przypadku profesjonalnego produktu nie powinny występować. Przy czym nie jest tak źle jak w przypadku Failcastu, więc szanowne państwo-draństwo nie powinno zbytnio się tym przejmować. Tym bardziej, że oglądając inne produkty zakupione w sklepie REM nie zauważyłem takowych śladów. W zdublowanych zestawie Food Supplies Basing Kit także występują, choć w innych miejscach.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt maja 09, 2014 3:49 am

Groceries od Tabletop-World

Piątek, pora więc na recenzję zestawu Groceries od firmy Tabletop-World.

Stragany wraz z zestawem Supplies nabyłem równolegle z zestawem Food Supplies Basing Kit od REM, które zamierzam wykorzystać podczas budowy makiet, a większość znajdzie swe miejsce na bazarze.

Wracając jednak do sedna dzisiejszego wpisu. Zamówienie złożyłem 21 kwietnia, a przesyłka nadana kilka dni później w Chorwacji dotarła do mnie na początku tego tygodnia. Paczka zapakowana w tekturowe pudełko zawierała dwa owinięte gazetami blistry zawierające zestawy Groceries oraz Supplies.

Odlany w żółtej żywicy zestaw Groceries składa się z sześciu 'straganów' na które składają się stoły zastawione skrzynkami, beczkami i workami z rybami, owocami, warzywami i innymi produktami spożywczymi.

Jakość odlewów jest bardzo dobra, nie dostrzegłem śladów po pęcherzach powietrza. Rzeźba jest ostra, a detale wyraźne. Całość została zaprojektowana i wyrzeźbiona z pomysłem, elementy są różnorodne, a mimo to całość wygląda bardzo spójnie i naturalnie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

sob maja 17, 2014 5:24 am

Supplies od Tabletop World

Z lekkim poślizgiem zapraszam do lektury recenzji zestawu Supplies od firmy Tabletop World.

Zestaw zapatrzenie podobnie jak recenzowane w zeszłym tygodniu stragany nabyłem równolegle z zestawem Food Supplies Basing Kit od REM, celem waloryzacji makiety bazaru do Warheim FS. Przy okazji na blogu, szanowne państwo-draństwo może obejrzeć zdjęcia ukończonego pierwszego elementu targowiska, jakim jest stojący w centru 'Pomnik Pięciu'.

Wracając jednak do sedna dzisiejszego wpisu. Jak już wspominałem w recenzji opublikowanej w zeszłym tygodniu zamówienie w Tabletop World złożyłem 21 kwietnia, a paczka wysłana kilka dni później Z Chorwacji dotarła do mnie na początku minionego tygodnia. Przesyłka została zapakowana tekturowe pudełko, a wewnątrz znajdowały się dwa owinięte gazetami blistry zawierające zestawy Groceries oraz prezentowany dzisiaj Supplies.

W skład złożonego z piętnastu elementów zestawu Supplies wchodzi dwukołowy wózek, skrzynki, worki, beczki oraz pakunki i wiadro. Elementy zostały odlane w żółtej żywicy, a podczas oględzin nie ujawniłem żadnych nadlewek czy śladów po pęcherzach powietrza. Rzeźba jest ostra, a detale wyraźne. Całość została zaprojektowana z pomysłem i razem z zestawem Groceries stanowi spójną całość.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt maja 23, 2014 11:59 pm

Big Dragon Shields od REM

Uważni czytelnicy z pewnością pamiętają, iż jakiś czas temu opublikowałem na blogu recenzję zestawu Food Supplies Basing Kit od Ristuls Extraordinary Market. Z kolei dziś przygotowałem dla szanownego państwa-draństwa relację z rozpakowania pudełka z zestawem Big Dragon Shields.

Jak już napisałem w poprzedniej recenzji, przesyłka od REM zapakowana została w kopertę bąbelkową, która zawierała blister wypełniony po brzegi zamówionymi zestawami, z których każdy zapakowany został dodatkowo w woreczek strunowy. Wewnątrz znalazłem także wizytówkę firmy.

Odlany w szarej żywicy zestaw Big Dragon Shields składa się z jednej 'ramki' na której osadzone zostały trzy tarcze. Po wycięciu usunąłem ślady po kanałach doprowadzających żywicę do formy oraz usunąłem szczoteczką do zębów nadlewki.

Zestaw Big Dragon Shields został odlany całkiem nieźle. Dobra jest także rzeźba i sam pomysł na bitsy. No i w tym przypadku nie przeszkadza mi, charakterystyczne dla REM zaokrąglanie krawędzi - maniera najlepiej widoczna jest chyba w zestawie Old Stone Wall Terrain.

Jak już napisałem wcześniej, jestem zadowolony z zakupów wykonanych w REM w trakcie trwania promocji, przełożenie ilości do ceny wypada bardzo korzystnie. A omawiany dziś zestaw Big Dragon Shields wykorzystam podczas waloryzacji makiet oraz budowy dioramy dla Kultu Pogromców z Karak Kadrin do Warheim FS.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony pt maja 23, 2014 11:59 pm przez quidamcorvus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt maja 30, 2014 9:46 pm

Bugs Basing Kit od Ristuls Extraordinary Market.

Piątek, tradycyjnie pora więc na recenzję. Dziś mam dla was relację z rozpakowania pudełka z zestawem Bugs Basing Kit od Ristuls Extraordinary Market. Jeśli jesteście ciekawi recenzji innych produktów od REM, to kliknijcie TUTAJ.

Jak już napisałem w poprzedniej recenzji, przesyłka od REM zapakowana została w kopertę bąbelkową, która zawierała blister wypełniony po brzegi zamówionymi zestawami, z których każdy zapakowany został dodatkowo w woreczek strunowy. Wewnątrz znalazłem także wizytówkę firmy.

Bugs Basing Kit to zestaw zawierający sześćdziesiąt dwa, a właściwie trzydzieści jeden zdublowanych, odlanych w szarej żywicy robaków, które zostały umieszczone na trzech płytkach. Owady przed przyklejeniem należy wyciąć i zeszlifować żywiczną podstawkę, na której są osadzone. Zestaw można wykorzystać do waloryzacji podstawek lub makiet.

Zestaw Bugs Basing Kit złożony jest z naprawdę małych robaków, które zostały całkiem nieźle odlane. Nie jestem entomologiem, więc nie wiem na ile poprawnie zostały wyrzeźbione te wszystkie chrząszcze, pająki i wije ale do celów modelarskich z pewnością nadadzą się bardzo dobrze.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

sob cze 07, 2014 1:16 am

Scibor Monstrous Miniatures - Dwarves Shields

Szanowne państwo-draństwo przymknie oko na datę publikacji posta, nie dotyczy to czytelników bloga, bo na bloggerze można dowolnie przenosić się w czasie i zmieniać datę publikacji posta i w ramach piątku z recenzją przeczyta kolejną relację z rozpakowania pudełka. Dziś mam dla was zestaw Dwarves Shields set2 od Scibor MM.

Tarcze Krasnoludów zostały zapakowane firmowo w przeźroczysty blister, który zawiera dwa komplety żywicznych odlewów oraz ulotkę, na której znajduje się adres internetowy sklepu i zdjęcie figurki Krasnoluda. Z kolei na odwrocie blistra znajduje się naklejka z kodem kreskowym oraz nazwą zestawu.

Blister zawiera dwie ramki na których znajduje się łącznie osiem tarcz, które występują w czterech wzorach. Tarcze zostały odlane zostały z szarej żywicy, a nadlewki i błony pozostałe po odlewie były łatwe do usunięcia.

Dwarves Shields set2 to ciekawy zestaw wyrzeźbionych z pomysłem tarcz utrzymanych w stylistyce Krasnoludów. Choć jeśli spojrzycie na ostatnie zdjęcie, zauważycie że rzeźba tarcz od SMM jest zdecydowanie bardziej toporna od nowych tarcz od GW. Zestaw z powodzeniem można wykorzystać do waloryzacji kompanii Khazadów czy ozdobienia makiet przedstawiających budowle długobrodych.

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony sob cze 07, 2014 1:17 am przez quidamcorvus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

sob cze 14, 2014 4:27 am

Mushroom Basing Kit od Ristuls Extraordinary Market.

Pora na piątkową recenzję. Dziś będzie krótko, bo i co można napisać o zestawie Mushroom Basing Kit od Ristuls Extraordinary Market? Z kolei jeśli jesteście ciekawi recenzji innych produktów od REM, to kliknijcie TUTAJ.

Jak już napisałem w pierwszej recenzji, przesyłka od REM zapakowana została w kopertę bąbelkową, która zawierała blister wypełniony po brzegi zamówionymi zestawami, z których każdy zapakowany został dodatkowo w woreczek strunowy. Wewnątrz znalazłem także wizytówkę firmy.

Mushroom Basing Kit to zestaw zawierający według producenta czterdzieści sześć, a właściwie dwadzieścia trzy zdublowane, odlane w szarej żywicy grzyby, które zostały umieszczone na dwóch ramkach. Grzyby przed przyklejeniem należy odciąć od ramki na której są osadzone i oczyścić z błon, które pozostały po procesie odlewu. Zestaw można wykorzystać do waloryzacji podstawek lub makiet.

Zestaw Mushroom Basing Kit złożony jest z różnorodnych grzybów, które zostały dość dobrze wyrzeźbione i odlane.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt cze 27, 2014 9:40 am

Worki od Mini Monsters

Wyjątkowo będzie punktualnie, piątkowe przedpołudnie, pora więc na recenzję. Dziś rozpakowałem dla was przesyłkę z zestawem Worków od Mini Monsters.

Worki zakupiłem z zamiarem waloryzacji makiety Bazaru w Oldenlitz, do gry Warheim FS, nad którą obecnie pracuję.

Przesyłka z workami, zapakowana w bąbelkową kopertę dotarła do mnie w stanie nieuszkodzonym następnego dnia po złożeniu zamówienia. Wewnątrz znajdowały się zapakowane w woreczki strunowe zestawy z workami. Ponadto, do woreczka doczepiona została ulotka z logo i adresem internetowym firmy.

Zestaw składa się z sześciu różnych, odlanych w żółtej żywicy worków. Przy czym mamy zarówno worki stojące jak i leżące oraz zawiązane i rozwiązane.

Jakość odlewów jest bardzo dobra, detale są wyraźne, nie zauważyłem linii podziału formy, a jedynie w przypadku jednego z zawiązanych, stojących worków widoczne są dwie niewielkie kuliste nadlewki, którą zresztą łatwo usunąłem ostrzem skalpela.

Jestem zadowolony z zakupu worków od Mini Monsters, które z powodzeniem urozmaicą wyposażenie Bazaru w Oldenlitz pochodzące z recenzowanych wcześniej zestawów Food Supplies Basing Kit od Ristuls Extraordinary Market oraz Groceries i Supplies od Tabletop World.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na zdjęciu poniżej możecie zobaczyć różnicę w rozmiarach elementów pochodzących z wymienionych wyżej zestawów. Od lewej Mini Monsters oraz Tabletop World i Ristuls Extraordinary Market, przy czym należy pamiętać, że ostatni zestaw dedykowany jest do waloryzacji podstawek a nie makiet, stąd i widocznie mniejsze rozmiary elementów.

ObrazekObrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt lip 25, 2014 4:55 am

Games Workshop - Packmaster Skweel Gnawtooth

Szanowne państwo-draństwo wybaczy ale przez najbliższe kilka tygodni będę was raczył recenzjami nienajnowszych modeli od Games Workshop. Tak się jakoś złożyło, że sklep Hobbystore.pl zorganizował wyprzedaż metalowych modeli od GW w dość okazyjnych cenach. Grzech było nie skorzystać.

Packmaster Skweel Gnawtooth, podobnie jak inne modele bohaterów od GW otrzymałem zapakowany w oryginalny stary blister, wewnątrz którego znalazła się jeszcze kwadratowa podstawka 20 x 20 mm oraz ulotka z logo firmy i innymi niezbędnymi informacjami.

Blister zawiera jedną figurkę przedstawiającą Skavena z klanu Moulder o wiele mówiącym imieniu Skweel Gnawtooth. Model w skali 28 mm został odlany w białym metalu, na figurce znalazłem kilka nadlewek i linii podziału formy ale skazy były dość łatwe do usunięcia.

Złożoną z trzech części figurkę postanowiłem skleić za pomocą sztyftów. Bowiem, choć części były dość dobrze spasowane do siebie, to jednak sam klej mógł nie wytrzymać pod ciężarem metalu, szczególnie w przypadku ramienia trzymające długi bicz.

Podoba mi się figurka Packmastera Skweela Gnawtootha, którą zamierzam wystawiać jako Mistrza Mutatora drużyny Poganiaczy klanu Moulder w czasie rozgrywek w Warheim FS. Model wyrzeźbiony jest z pomysłem, a szczegóły są ostre i wyraźne.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

sob sie 02, 2014 8:57 am

Chaos Ogre od Games Workshop

Dziś mam dla was wpis zawierający relację z rozpakowania kolejnego blistra z modelem od Games Workshop. Korzystając z wciąż trwającej wyprzedaży w sklepie Hobbystore.pl nabyłem między innymi przedstawiony poniżej model Ogra Chaosu.

Chaos Ogre, podobnie jak pozostałe zamówione modele od GW otrzymałem zapakowany w oryginalny stary blister, wewnątrz którego znalazła się jeszcze kwadratowa podstawka 40x40mm oraz ulotka z logo firmy i innymi niezbędnymi informacjami.

Blister zawiera jedną figurkę przedstawiającą Ogra Chaosu. Model w skali 28 mm został odlany w białym metalu, na figurce znalazłem kilka nadlewek i linii podziału formy ale skazy były dość łatwe do usunięcia.

Złożoną z czterech części figurkę postanowiłem skleić za pomocą sztyftów. Bowiem, choć części były dość dobrze spasowane do siebie, to jednak sam klej mógł nie wytrzymać pod ciężarem metalu.

Lubię ten stary, odlany w metalu model Ogra Chaosu i choć wzór liczy sobie już wiele lat to pochodzi z czasów gdy rzeźbiarze nadawali niemal każdej figurce własny i niepowtarzalny charakter. Prezentowany na zdjęciach Ogr Chaosu uzbrojony jest w charakterystyczny dla tej rasy masywny, toporny oręż i karwasz bojowy. Ponadto stwór chroni się elementami zbroi płytowej i sfatygowaną kolczugą, a na głowie znajduje się oczywiście zdobiony wielkimi rogami hełm.

Model w trakcie rozgrywek w Warheim FS służył będzie w szeregach kompanii służących Duchowi Chaosu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość