Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

sob sie 23, 2014 3:34 am

Lead Adventures - Powder Pigs 1

W przedostatni piątek wakacji zapraszam szanowne państwo-draństwo do otwarcia kolejnego pudełka z modelami od Lead Adventure.

Dzisiaj zaprezentuję pierwszy zestaw świniopasa oraz jego wybuchowej trzody, które w Warheim FS pojawią się w roli Najemnego Ostrza.

Świnie w proszku wraz z poganiaczem, podobnie jak prezentowane wcześniej figurki od Lead Adventure zostały zapakowane w przezroczysty blister, wewnątrz którego znajdziemy także okrągłe podstawki 25 mm, oraz grubą gąbkę, która ma chronić zawartość. W blistrze znajduje się także ulotka z logo firmy i niezbędnymi informacjami.

Zestaw zawiera dwie figurki przedstawiające świnie, jeden model świniopasa oraz dwie beczki z prochem (BRU-75 Powder Pigs 1 (3)). Modele w skali 28 mm zostały odlane w białym metalu, a modele które zakupiłem praktycznie nie posiadały nadlewek, zaś linie podziału były niewielkie i łatwe do usunięcia.

Świnie pojawiły się w Bruegelburgu już jakiś czas temu i stały się pewnego rodzaju znakiem charakterystycznym tej linii wydawniczej Lead Adventure, a uzbrojenie świnek w beczki z prochem może nawiązywać do działań oblężniczych z użyciem zwierząt w XVI wieku o których pisał Kadrinazi na swoim blogu. Jednak połączenie wieprzowiny i ładunków wybuchowych to dość ciekawy pomysł...

Figurki wyrzeźbione są w charakterystycznym dla Lead Adventure stylu, świnie są dobrze utuczone, przepasane rzemiennym pasem do którego z kolei przytwierdzona jest beczka z prochem, ponadto jedna ze świń porusza się na kołowym wózku który odciąża jej tylne kończyny. Natomiast świniopas ubrany został w luźny kombinezon z kapturem, w ręce dzierży wykonany z kawałka drewna i widelca 'szturchaniec' którym zapewne motywuje do współpracy towarzyszącą mu trzodę. Modele choć oszczędnie wyposażone nie są nudne, a liczne fałdy i załamania z pewnością ułatwią malowanie figurek.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Rozpakuj pudełko...

pt sie 29, 2014 3:22 am

Lead Adventures - Powder Pigs 2

Szanowne państwo-draństwo wybaczy ale w poniższym tekście, z wiadomych powodów, pojawią się liczne powtórzenia z poprzedniej recenzji.

W ostatni piątek wakacji zapraszam szanowne państwo-draństwo do otwarcia kolejnego pudełka z modelami od Lead Adventure.

Dzisiaj zaprezentuję drugi zestaw świniopasa oraz jego wybuchowej trzody, który w Warheim FS pojawią się u boku Postaci Dramatu - Johanna Schweinepulvera, Świniopasa z Oldenlitz. Model, który będę wystawiał jako inżyniera-świniopasa widoczny jest na ostatnim zdjęciu. Choć przyznać muszę, że cały czas zastanawiam się, czy nie skonwertować modelu chorążego od Lead Adventure, bo w obecnej figurce brakuje mi trochę świńskich akcentów ale o samym modelu napiszę więcej w przyszłym tygodniu.

Świnie w proszku wraz z poganiaczem, podobnie jak prezentowane wcześniej figurki od Lead Adventure zostały zapakowane w przezroczysty blister, wewnątrz którego znajdziemy także okrągłe podstawki 25 mm, oraz grubą gąbkę, która ma chronić zawartość. W blistrze znajduje się także ulotka z logo firmy i niezbędnymi informacjami.

Zestaw zawiera dwie figurki przedstawiające świnie, jeden model świniopasa oraz dwie beczki z prochem (BRU-76 Powder Pigs 2 (3)). Modele w skali 28 mm zostały odlane w białym metalu, a modele które zakupiłem praktycznie nie posiadały nadlewek, zaś linie podziału były niewielkie i łatwe do usunięcia.

Jak już napisałem wcześniej w recenzji pierwszego zestawu, świnie pojawiły się w Bruegelburgu już jakiś czas temu i stały się pewnego rodzaju znakiem charakterystycznym tej linii wydawniczej Lead Adventure, a uzbrojenie świnek w beczki z prochem może nawiązywać do działań oblężniczych z użyciem zwierząt w XVI wieku o których pisał Kadrinazi na swoim blogu. Jednak połączenie wieprzowiny i ładunków wybuchowych to dość ciekawy pomysł...

Figurki wyrzeźbione są w charakterystycznym dla Lead Adventure stylu, świnie są dobrze utuczone, przepasane rzemiennym pasem do którego z kolei przytwierdzona jest beczka z prochem. Natomiast świniopas ubrany został w luźny kombinezon, szpiczastą czapkę, w ręce dzierży wykonany z kawałka drewna i widelca 'szturchaniec' którym zapewne motywuje do współpracy towarzyszącą mu trzodę. Modele choć oszczędnie wyposażone nie są nudne, a liczne fałdy i załamania z pewnością ułatwią malowanie figurek.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt wrz 05, 2014 12:35 am

Lead Adventures - Schweinstein Pigs 1 i Schweinstein Pigs 2

Dziś mam dla was recenzję kolejnych i póki co ostatnich zestawów zawierających modele trzody chlewnej od Lead Adventure. Szanowne państwo-draństwo wybaczy ale tak jakoś wyszło, że to właśnie w piątek, po raz kolejny poruszę na blogu kwestię wieprzowiny.

Wielu z was drodzy, w większości milczący i nie dający znaku życia, czytelniczy z pewnością zastanawia się po co mi aż tyle figurek świń? Ano po to, że po pierwsze w Warheim FS świnie występują w kilku scenariuszach, które możecie przeczytać na przykład TUTAJ, a po drugie tak jak dość charakterystycznym znakiem Mordheim była ryba, tak właśnie w WFS popularna będzie świnia. Ot, taka fanaberia.

A zatem, w pierwszy piątek września zapraszam szanowne państwo-draństwo do otwarcia kolejnego pudełka z modelami od Lead Adventure.

Dzisiaj zaprezentuję cztery modele świń, które to są nieuzbrojonymi wersjami zwierząt dostępnych w recenzowanych wcześniej zestawach
Powder Pigs 1 i Powder Pigs 2.

Świnie, podobnie jak prezentowane wcześniej figurki od Lead Adventure zostały zapakowane w przezroczysty blister, wewnątrz którego znajdziemy także okrągłe podstawki 25 mm, oraz grubą gąbkę, która ma chronić zawartość. W blistrze znajduje się także ulotka z logo firmy i niezbędnymi informacjami.

Blister który otrzymałem w ramach Bruegelburg Offer - 9th Wave (12) zawiera cztery figurki przedstawiające świnie, które osobno dostępne są w dwóch zestawach BRU-73 Schweinstein Pigs 1 (2) oraz BRU-74 Schweinstein Pigs 2 (2). Modele w skali 28 mm zostały odlane w białym metalu, a modele które zakupiłem praktycznie nie posiadały nadlewek, zaś linie podziału były niewielkie i łatwe do usunięcia.

Trudno napisać o figurkach coś więcej niż to, co już opublikowałem wcześniej. Dlatego powtórzę modele wyrzeźbione są w charakterystycznym dla Lead Adventure stylu, świnie są dobrze utuczone, mają dość pocieszne ryjki, a jedno ze zwierząt porusza się na kołowym wózku który odciąża jej tylne kończyny. Figurki choć względnie proste nie są nudne, a liczne fałdy i załamania z pewnością ułatwią malowanie figurek.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt paź 10, 2014 4:20 am

Wings od Ristuls Extraordinary Market, czyli zbuduj sobie Harpie

Dziś mam dla was moi mili wpis kombinowany. Z jednej strony jest to recenzja pięciu par skrzydeł od Ristuls Extraordinary Market, a z drugiej krótki poradnik w którym pokażę wam jak złożyłem modele Harpii, które służyć będą w szeregach Zwierzoludzi Chaosu naznaczonych znakiem Slaanesha.

Tym razem przesyłka z Ristuls Extraordinary Market dotarła do mnie zapakowana w solidne kartonowe pudełko, wewnątrz którego znalazłem umieszczone w plastikowych blistrach dwa zamówione zestawy skrzydeł oraz dołączony w ramach prezentu woreczek strunowy zawierający zestaw Winged Justice Shoulder Pads. Nie wiem jak szanowne państwo-draństwo, ale ja uważam, że prezent o wartości 1/10 całego zamówienie to miły gest ze strony sprzedawcy. Wewnątrz znalazłem także wizytówkę firmy.

Odlane w szarej żywicy skrzydła zostały parami umieszczone na 'ramkach' z nazwą firmy. Po oddzieleniu skrzydeł od 'ramek' usunąłem z tych pierwszych ślady po kanałach doprowadzających żywicę do formy oraz za pomocą szczoteczki do zębów pozbyłem się nadlewek.

Skrzydła zostały odlane bardzo dobrze. Wzór jest wyraźny, skrzydła różnorodne, nie znalazłem linii podziału formy ani żadnych śladów po pęcherzykach powietrza.

Podobnie jak w przypadku recenzowanych wcześniej produktów od Ristuls Extraordinary Market i ty razem nie żałuję zakupu, choć nie da się ukryć, że cena za parę skrzydeł jest dość wysoka.

Obrazek
Obrazek

Skoro mamy już za sobą wrażenia z rozpakowania Skrzydeł od Ristuls Extraordinary Market pora na Harpie.

Jak część z was zapewne pamięta, jakiś czas temu chciałem kupić zestaw Harpii od Avatars of War niestety nie są one dostępne nawet na stronie producenta. Postanowiłem więc skonwertować modele. W tym celu zamówiłem zaprezentowane powyżej skrzydła oraz pudełko z Demonetkami Slaanesha od Games Workshop. Do konwersji wykorzystałem także głowy z zestawu Sisters of Slaughter, które zostały mi po wcześniejszych konwersjach.

Po sklejeniu korpusów i w niektórych przypadkach przycięciu fragmentów ramion nawierciłem otwory i za pomocą wykonanych ze spinacza biurowego sztyftów przykleiłem skrzydła do ciał Demonetek. Następnie wypełniłem szczeliny powstałe w miejscu łączenia Green Stuffem i przykleiłem głowy.

Efekt końcowy szanowne państwo-draństwo może zobaczyć na zdjęciach poniżej.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt paź 24, 2014 12:41 am

Black Box - 60 modeli

Przedostatni piątek października, pora więc podzielić się z wami szanowni czytelnicy kolejną recenzją. Tym razem zapraszam do lektury w którym rozpakowałem pudełko z... pudełkiem, a dokładniej z Black Box - 60 modeli od Safe and Sound.

W kwestii danych technicznych pozwolę sobie zacytować producenta, który na swojej stronie o Black Box - 60 modeli napisał tak:

Pudełko pozwala na bezpieczne przechowywanie i przenoszenie 60 modeli piechoty w skali 28mm.

Prezentowany zestaw składa się z:
- kartonowego pudełka wykonanego z twardej tektury, dodatkowo pokrytego folią, o wymiarach 207x272x120 mm,
- pianek z slotami, z których każda pozwala na przenoszenie 20 modeli,
- separatora zabezpieczającego najwyższą warstwę modeli,
- dodatkowe rzepa zabezpieczającego pudełko przez przypadkowym otwarciem.

Black Box 60 modeli może być przenoszonych w dowolnym plecaku lub Torbie Maxi.


Co jeszcze można dodać? Ano przesyłka dotarła do mnie w solidnie zabezpieczonym kartonowym pudle, trzy lub cztery dni po złożeniu zamówienia.

Samo pudełko sprawia bardzo fajne wrażenie, wygląda estetycznie i jest dość solidne. Nie należy się jednak łudzić, to wciąż tylko tektura, którą należy dodatkowo zabezpieczyć przed działaniem wilgoci czy innych szkodliwych czynników zewnętrznych. Ale pianki ze slotami są świetnie dopasowane i dobrze spełniają swoją rolę. Choć pudełko zakupiłem jako prezent dla znajomego, to kilka razy pozwoliłem sobie przewieźć w nim modele do Warheim FS i znakomicie spełniło swoją rolę. Modele Krasnoludów odbyły kilka razy wielokilometrową podróż, a nawet bez szwanku wyszły z kolizji samochodowej. Śmiem przypuszczać, że gdybym przewoził modele tak jak robię to zwykle, czyli na magnesach figurki wyglądałyby równie kiepsko jak tylny zderzak i klapa z bagażnika mojego samochodu.

Między innymi dlatego, w przyszłości z pewnością sam zakupię podobne pudełko, choć może nieco bardziej spersonalizowane pod używane w Warheim FS kompanie, a więc około 20 miejsc na modele piesze w skali 28 mm, jedno miejsce na pojazd na podstawce rydwanowej 50x100 mm oraz około 8-10 miejsc na modele na podstawkach kawaleryjskich, czyli 25x50 mm.

Jednocześnie chcę zwrócić uwagę, że przy pomocy skalpela dość łatwo można dostosować dołączone do pudełka pianki ze slotami do przedstawionych powyżej wymagać.

Jeśli gracie w Warheim FS, Mordheim albo inną grę skirmiszową i rozważacie zakup pudełka do przenoszenia swojej kompanii wypieszczonych modeli, to do waszych rozważań możecie śmiało włączyć produkty od Safe and Soud. Ja polecam, tym bardziej, że zestawienie ceny do jakości wychodzi bardzo korzystnie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt lis 28, 2014 11:41 am

Malagor The Dark Omen

W ostatni piątek miesiąca zapraszam szanowne państwo-draństwo do lektury wpisu zawierającego relację z rozpakowania kolejnego blistra z modelem od Games Workshop. Korzystając z wciąż trwającej wyprzedaży w sklepie Hobbystore.pl nabyłem między innymi przedstawiony poniżej model Malagor The Dark Omen.

Malagor The Dark Omen, podobnie jak pozostałe zamówione modele od GW otrzymałem zapakowany w oryginalny stary blister, wewnątrz którego znalazła się jeszcze kwadratowa podstawka 25x25mm oraz ulotka z logo firmy i innymi niezbędnymi informacjami.

Blister zawiera jedną figurkę przedstawiającą imiennego bohatera Zwierzoludzi Chaosu - Malagora The Dark Omen. Model w skali 28 mm został odlany w białym metalu, na figurce znalazłem kilka nadlewek, sporo pozostałości po kanałach doprowadzających metal do formy oraz wyraźnie widoczną linię podziału formy. Na oczyszczenie modelu trzeba było więc poświęcić trochę czasu.

Złożoną z czterech części figurkę postanowiłem skleić za pomocą sztyftów, kleju cyjanoakrylowego i GSu, który okazał się niezbędny w przypadku przytwierdzenie ciężkich skrzydeł do korpusu. Bowiem, choć części były dość dobrze spasowane do siebie, to jednak sam klej nie wytrzymywał pod ciężarem metalu.

Figurka Malagora The Dark Omen podobała mi się od dawna i cieszę się, że udało mi się nabyć ten wzór z dość atrakcyjnej cenie. Model wyrzeźbiony jest z pomysłem i charakterem, a liczne detale nadają mu niepowtarzalny styl, trudny do osiągnięcia w przypadku współczesnych plastikowych figurek Zwierzoludzi Chaosu.

Model w trakcie rozgrywek w Warheim FS służył będzie w szeregach kompanii naznaczonych znakiem Tzeentcha Zwierzoludzi Chaosu

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

sob gru 13, 2014 2:31 am

West European Cart

Dziś mam dla szanownego państwa-draństwa podwójny wpis. W ramach piątkowych recenzji rozpakuję pudełko z modelem West European Cart od Master Box LTD, a w ramach rekrutacji pokażę wam zdjęcia zaprzęgu i rydwanu dla Strażników dróg z Averlandu.

Obrazek

Sklejając modele Strażników dróg z Averlandu zastanawiałem się z czego zbudować zaprzęg i rydwan. Z jednej strony nie chciałem tworzyć pojazdów od podstaw, a z drugiej chciałem żeby machiny miały wojskowy charakter.

I tak dzięki pomocy LoudLorda na forum Border Princes trafiłem na zestaw West European Cart od Master Box LTD i zakupiłem dwa pudełka.

Model powozu dotarł do mnie zapakowany w tekturowe pudełko. Z przodu opakowania producent umieścił ilustrację dość wiernie oddającą wygląd wozu, natomiast z tyłu pudełka znalazło się miejsce dla krótkiej instrukcji montażu w postaci zdjęcia złożonego modelu, wypraski i odnośników z numerami poszczególnych części.

Jak możecie zobaczyć na zdjęciach poniżej jakość odlewów jest dobra, co prawda widoczne są linie podziału formy ale łatwo je usunąć za pomocą ostrego noża. Detale odlewów są ostre i wyraźne, choć trzeba zaznaczyć że producent nie zadał sobie trudu wyrzeźbienia faktury drewna.

Ja z zakupu jestem bardzo zadowolony, porównanie ceny do jakości wypada bardzo korzystnie i jak możecie przekonać się poniżej West European Cart od Master Box LTD stanowi świetną bazę dla budowy powozu czy rydwanu.

Należy jednak zauważyć, że skala 1:35 w jakiej został wykonany wóz nie odpowiada skali 28 mm w jakiej podobno wykonane są modele od GW.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Poniżej zamieściłem zdjęcia powozu i rydwanu dla Strażników dróg z Averlandu, które wykonałem bazując na częściach modelu West European Cart od Master Box LTD.

Aby gotowy powóz mógł zmieścić się na podstawce rydwanowej o wymiarach 50 x 100 mm musiałem skrócić oryginalny model wozu o 1/3 długości. Do wykonania plandeki użyłem taśmy maskującej, którą nałożyłem na szkielet wykonany z listewek wyciętych z plasticardu oraz spinaczy biurowych.

Ponadto, nie byłbym sobą gdybym tu i ówdzie nie dodał paru bitsów, jednak tym razem mocno się ograniczyłem i nie zrobiłem z pojazdu choinki.

Obrazek
Obrazek

Z kolei do budowy rydwanu użyłem przedniej osi i dyszla z modelu West European Cart od Master Box LTD. Natomiast platformę rydwanu wykonałem z plasticardu oraz tarcz pochodzących z zestawu Men-at-arms od GW.

Podobnie jak wcześniej powóz, także rydwan ozdobiłem kilkoma bitsami ale i tutaj starałem się nie przesadzać z ilością.

Obrazek
Obrazek

Konie pociągowe to modele pochodzące z zestawu Reiksguard Knights/ Knightly Orders od GW. Przy czym usunąłem siodła i za pomocą Green Stuffu starałem się wyrzeźbić brakujące elementy ladrów. To moje pierwsze rzeźbienie więc szału nie ma, poza tym postaram się by te elementy nie rzucały się zbytnio w oczy po pomalowaniu modeli.

Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt gru 19, 2014 2:14 am

Laser Pointer - Markerlight oraz Laser Line - Targetlock od Army Painter.

Jak szanowne państwo-draństwo dawno już zauważyło lubię gadżety, więc kiedy badjaq na swoim blogu Brothers at War napisał o laserowych wskaźnikach od Army Painter czym prędzej przeczesałem odmęty internetu i z pomocą wujka google namierzyłem sklep internetowy w którym zamówiłem wskaźniki.

Na dostawę przyszło mi trochę poczekać, bowiem premiera wskaźników miała miejsce dopiero pod koniec listopada.

Obrazek

W dobrze zabezpieczonej przesyłce otrzymałem między innymi dwa laserowe wskaźniki Laser Pointer - Markerlight oraz Laser Line - Targetlock zapakowane w plastikowe blistry. Wewnątrz plastikowego opakowania oprócz laserowych wskaźników znajdowała się także ulotka z wszelkimi niezbędnymi informacjami i ostrzeżeniami oraz przykładami zastosowania.

Przed pierwszym użyciem należało rozkręcić wskaźniki i usunąć z baterii izolację uniemożliwiającą przypadkowe włączenie w trakcie transportu.

Obrazek
Obrazek

Wskaźniki są dobrze widoczne zarówno w świetle słonecznym jak i przy sztucznym oświetleniu. Poniższe zdjęcia wykonałem w świetle dwóch halogenowych żarówek o mocy 150 W, a delikatne rozmycie wskaźników widoczne na fotografii wynika jedynie z drżenia ręki.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Poniżej możecie obejrzeć także fotografie producenta, który zamieścił na zdjęciach przykłady wykorzystania wskaźników.

Obrazek

Jestem zadowolony z zakupu laserowych wskaźników od Army Paintera, tym bardziej, że o ile z nabyciem odpowiednika dla Laser Pointer - Markerlight nie ma większego problemu, to nigdzie nie znalazłem alternatywy dla Laser Line - Targetlock.

Jakość wykonania wskaźników jest dobra, światło lasera jest dobrze widoczne nawet przy silnym oświetleniu, a linia generowana przez Laser Line - Targetlock z powodzeniem obejmuje swym zasięgiem przekątną stołu bitewnego o wymiarach 120 x 120 cm.

Nowe gadżety z pewnością znajdą zastosowanie podczas rozgrywek w Warheim FS.

Większe zastosowanie przewiduję dla Laser Line - Targetlock, linia generowana przez wskaźnik będzie szczególnie użyteczna przy określaniu pola widzenia jednostek strzelających i rzucających zaklęcie. Z kolei Laser Pointer - Markerlight będzie spełniał swe podstawowe zadanie, czy określał czy dany model widzi modele przeciwnika.

Obrazek

I choć w ferworze walki może kusić, to szanowne państwo-draństwo zechce wysłuchać ostrzeżenia widocznego na zdjęciu poniżej Żebraka i powstrzyma się od świecenia laserem po oczach przeciwników oraz własnych.

Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

sob gru 27, 2014 1:05 am

Runic Tables and Altars od Ristuls Extraordinary Market.

Jako, że jakiś czas temu w zrobiłem kolejne zakupy w sklepie Ristuls Extraordinary Market szanowne państwo-draństwo w najbliższym czasie będzie mogło zapoznać się z recenzjami kilku wybranych produktów.

Z kolei TUTAJ możecie zapoznać się z recenzjami kilku produktów od REM, które już posiadam w swoich zbiorach.

Przesyłka od REM zapakowana została w kopertę bąbelkową, która zawierała dwa bistry wypełnione po brzegi zamówionymi zestawami, z których każdy zapakowany został dodatkowo w woreczek strunowy. Wewnątrz znalazłem także widoczną na zdjęciu wizytówkę firmy.

Wraz z zamówionymi zestawami otrzymałem Runic Tables and Altars, którego zdjęcia możecie obejrzeć poniżej.

W skład złożonego z 10 części zestawu wchodzą 3 okrągłe zdobione blaty, 3 nogi oraz 4 zdobione małe ołtarze. Blaty i nogi należy przed sklejeniem odciąć z ramek, a całość oczyścić z błon, które pozostały po procesie odlewu. Trochę pracy wymagało także usunięcie widocznych na nogach i ołtarzach śladów po przesunięciu formy ale nie było to nic z czym nie poradziłby sobie skalpel i pilnik.

Zestaw odlany z szarej, dość kruchej żywicy z powodzeniem można wykorzystać do waloryzacji makiet, a nawet podstawek modeli magów i duchownych. Runy, ryty i inne zdobienia są ostre i wyraźne a powierzchnia blatów gładka, należy jednak zachować uwagę podczas odcinania elementów z ramki i usuwania błon, ponieważ żywica jest dość krucha i łatwo złamać drobniejsze elementy.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

sob sty 03, 2015 1:51 am

Skulls and Bones Piles od Ristuls Extraordinary Market

Jak wspomniałem tydzień temu, swego czasu zakupiłem w sklepie Ristuls Extraordinary Market kilka zestawów, których zawartością mam zamiar podzielić się z szanownym państwem-draństwem w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Przesyłka od REM zapakowana została w kopertę bąbelkową, która zawierała dwa bistry wypełnione po brzegi zamówionymi zestawami, z których każdy zapakowany został dodatkowo w woreczek strunowy. Wewnątrz znalazłem także widoczną na zdjęciu wizytówkę firmy.

Wśród zamówionych produktów znalazł się także zestaw Skulls and Bones Piles, którego zawartość możecie obejrzeć poniżej.

Jak można przeczytać na stronie producenta zestaw składa się z 10 losowo dobranych elementów odlanych z wysokiej jakości żywicy. W moim przypadku dwa elementy były zdublowane, co oznacza, że zakupiony zestaw składał się z 8 różnych wzorów. I choć żywicy nie można odmówić wysokiej jakości, to w kilku miejscach widoczne są ślady po pęcherzach powietrza, a kilka większych ubytków producent uzupełnił GS-em.

Natomiast choć podczas wstępnych oględzin nie znalazłem większych linii podziału formy czy błon, to przed malowaniem warto wyczyścić elementy szczoteczką do zębów, która bardzo dobrze usuwa niewidoczne na pierwszy rzut oka pozostałości po procesie odlewu.

Stosy czaszek, kości i żeber z powodzeniem można wykorzystać podczas waloryzacji makiet czy jako dekorację dioram lub podstawek pod modele Nieumarłych. Poszczególne wzory różnią się między sobą, a całość wyrzeźbiona jest w charakterystycznym dla REM nieco groteskowym stylu.

Jeśli szanowne państwo-draństwo jest zainteresowane zawartością innych zestawów od Ristuls Extraordinary Market to klikajcie TUTAJ.

Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

sob sty 10, 2015 2:34 am

Roshtand the Green, Arch Druid

Jak zapewne większość z szanownego państwa-draństwa, także ja mam dużo więcej pomysłów niż czasu na ich realizację. Choć obecnie pracuję nad kompanią Strażników dróg z Averlandu, a następna w kolejce czeka makieta kolejnego budynku do Oldenlitz to wymyśliłem sobie nową wersję dioramy z Magistrami Magii tym razem jednak z użyciem figurek od Reaper Miniatures.

Stąd dziś, w ramach krótkiej przerwy od recenzji produktów ze stajni Ristuls Extraordinary Market, przygotowałem prezentację modelu Roshtand the Green, Arch Druid, który na dioramie oraz w trakcie rozgrywek w Warheim FS pełnił będzie rolę Magistra Bursztynu władającego Magią Ghur.

Figurka Roshtanda zapakowana została przez ekipę z Reaper Miniatures w blister wykonany z tworzywa sztucznego i tektury, na którym umieszczono logo firmy, nazwę modelu oraz wszelkie inne niezbędne informacje.

Blister zawiera odlaną wraz z podstawką figurkę Roshtand the Green, Arch Druid. Model odlany został w białym metalu. Nie zauważyłem praktycznie żadnych nadlewek, choć w kilku miejscach widoczna była linia podziału formy.

Choć figurka wykonana została w skali 28 mm to jak szanowne państwo-draństwo może zauważyć na ostatnim zdjęciu model Druida przewyższa niemal o głowę swoich odpowiedników z GW.

Wyrzeźbiony przez Tre Manora model Mariusa Burrowella, to ciekawa i bogato wyposażona figurka. Zarówno drewniany kostur, wisiory z runami jak i inne utensilia sprawiają, że model z powodzeniem może w uniwersum Warhammer Fantasy pełnić rolę Magistra Magii z Kolegium Bursztynu.

Jak już napisałem w przypadku recenzji modelu Mariusa Burrowella odlewom od Reaper Miniatures, jeśli porównać je z produktami od GW brakuje nieco ostrości detali ale jest to różnica na tyle nieznaczna, że w pełni rekompensuje ją znacznie niższa cena figurki.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

sob sty 17, 2015 2:06 am

Shoulder Boards

Od kilku tygodni udaje mi się dość regularnie raczyć szanowne państwo-draństwo piątkowymi wpisami z cyklu rozpakuj pudełko, podobnie będzie i dziś.

Jednak w odróżnieniu od ostatnich wpisów traktujących o produktach Ristuls Extraordinary Market oraz Reaper Miniatures dziś zaprezentują wam zestaw Shoulder Boards od Victoria Miniatures, firmy która specjalizuje się w figurkach w skali 30 mm.

Wysłana z Australii paczka z zakupionymi produktami dotarła do mnie znacznie szybciej, niż niektóre przesyłki nadawane w Polsce. Wewnątrz znajdowało się kilka dobrze zabezpieczonych figurek i bitsów.

Prezentowany poniżej zestaw Shoulder Boards odlany został w szarej żywicy, nie zauważyłem żadnych nadlewek, a pozostałe po procesie odlewania błony łatwo usunąłem szczoteczką do zębów. Części wykonane zostały w skali 30 mm, co odpowiada skali heroic 28 mm GW.

Epolety wykorzystałem do waloryzacji modeli bohaterów służących w szeregach Muszkieterów z Nuln, których używał będę do gry w Warheim FS. Uznałem bowiem, że będą ciekawym urozmaiceniem czarnych mundurów żołnierzy z Nuln.

Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

sob sty 24, 2015 2:53 am

Candles and Candlesticks od Ristuls Extraordinary Market

Byś może szanowne państwo-draństwo pamięta, swego czasu wspomniałem o zakupach dokonanych w sklepie Ristuls Extraordinary Market. Dziś po przerwie na recenzje bitsów od Victoria Miniatures i figurek od Reaper Miniatures mam dla was prezentację zestawu Candles and Candlesticks właśnie od REM.

Zapakowana w kopertę bąbelkową przesyłka dotarła do mnie niebawem po złożeniu zamówienia, wewnątrz znajdowały się dwa bistry wypełnione po brzegi zamówionymi zestawami, z których każdy zapakowany został dodatkowo w woreczek strunowy. W kopercie znalazłem także widoczną na zdjęciu wizytówkę firmy.

Wśród zamówionych w REM produktów znalazł się także prezentowany poniżej zestaw Candles and Candlesticks.

Jak można przeczytać na stronie producenta zestaw składa się z 17 części w skład których wchodzi 10 świec i 7 świeczników.

Świece i świeczniki przed użyciem wymagają jedynie usunięcia błon pozostałych po odlewie, ja wykorzystałem do tego starą szczoteczkę do zębów, a samo usuwanie zajęło kilkanaście sekund. Aby usunąć ewentualne tłuszcze pozostałe po procesie odlewania warto też umyć odlane z szarej żywicy elementy w ciepłej wodzie z mydłem.

Zestaw z powodzeniem można wykorzystać podczas waloryzacji makiet czy jako dekorację dioram lub podstawek pod modele magów czy duchownych. Poszczególne wzory różnią się między sobą, a całość wyrzeźbiona jest w charakterystycznym dla REM nieco groteskowym stylu.

Jeśli szanowne państwo-draństwo jest zainteresowane zawartością innych zestawów od Ristuls Extraordinary Market to klikajcie TUTAJ.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

sob sty 31, 2015 2:36 am

Anirion, Wood Elf Wizard

Jak już wspomniałem jakiś czas temu przy okazji recenzji modelu Roshtanda the Green, Arch Druida wymyśliłem sobie nową wersję dioramy z Magistrami Magii tym razem jednak z użyciem figurek od Reaper Miniatures.

Stąd dziś, zapraszam do relacji z rozpakowania kolejnej figurki, która na dioramie oraz w trakcie rozgrywek w Warheim FS pełnić będzie rolę Magistra Cienia władającego Magią Ulgu.

Anirion, Wood Elf Wizard zapakowany został przez ekipę z Reaper Miniatures w blister wykonany z tworzywa sztucznego i tektury, na którym umieszczono logo firmy, nazwę modelu oraz wszelkie inne niezbędne informacje. Pomimo umieszczenia wewnątrz blistra dwóch płatów gąbki, w trakcie transportu skrzywieniu uległ kostur trzymany przez maga, jednak wyprostowanie drzewca było bardzo prostym zabiegiem.

Blister zawiera odlaną wraz z podstawką figurkę Anirion, Wood Elf Wizard. Model odlany został w białym metalu. Nie zauważyłem praktycznie żadnych nadlewek, choć w kilku miejscach widoczna była linia podziału formy.

Autorem modelu jest Bobby Jackson i choć figurka oryginalnie przedstawia maga elfów, to ze względu na długi płaszcz z kapturem i dość minimalistyczne wyposażenie świetnie nadaje się również na Magistra Cienia.

Reaper Miniatures większość swoich modeli odlewa wraz z podstawkami. Tak też jest z modelem Anirion, Wood Elf Wizard, tym razem jednak nie usuwałem fabrycznej podstawki lecz wyciąłem odpowiedni otwór w kwadratowej, plastikowej podstawce 20 x 20 mm w której osadziłem figurkę.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

sob lut 07, 2015 4:27 am

Books and BookHolders od Ristuls Extraordinary Market

Dziś przygotowałem krótką prezentację zestawu Books and BookHolders od Ristuls Extraordinary Market.

Przesyłka od REM zapakowana została w kopertę bąbelkową, która zawierała dwa bistry wypełnione po brzegi zamówionymi zestawami, z których każdy zapakowany został dodatkowo w woreczek strunowy. Wewnątrz znalazłem także widoczną na zdjęciu wizytówkę firmy.

Wśród kilku zamówionych produktów, z których większość zaprezentowałem już szanownemu państwudraństwu w minionych tygodniach znalazł się także zestaw Books and BookHolders, którego zawartość możecie obejrzeć poniżej.

Jak można przeczytać na stronie producenta zestaw składa się z 14 elementów, 4 stojaków na książki i 10 książek, odlanych z wysokiej jakości żywicy. I choć podczas wstępnych oględzin nie znalazłem większych linii podziału formy czy błon, to przed malowaniem warto wyczyścić elementy szczoteczką do zębów, która bardzo dobrze usuwa błony pozostałe po procesie odlewu.

Zestaw Books and BookHolders z powodzeniem można wykorzystać podczas waloryzacji makiet czy jako dekorację dioram lub podstawek pod modele magów i duchodnych. Poszczególne wzory różnią się między sobą, a całość wyrzeźbiona jest w charakterystycznym dla REM nieco groteskowym stylu.

Jeśli szanowne państwo-draństwo jest zainteresowane zawartością innych zestawów od Ristuls Extraordinary Market to klikajcie TUTAJ.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

sob lut 21, 2015 1:35 am

Belphegor Winged Monkey od Bombshell Miniatures

Dziś piątek, więc zapraszam szanowne państwo-draństwo do otwarcia pudełka z modelami od Bombshell Miniatures.

Prezentowany poniżej model Belphegor Winged Monkey w Warheim FS wykorzystać można między innymi jako chowańca.

Model został zapakowany firmowo w przezroczysty blister, który oprócz figurki zawierał także ulotkę z logo firmy. Belphegor Winged Monkey to figurka skrzydlatej Kapucynki. Model został odlany w białym metalu, a linie podziału i nadlewki które zauważyłem były łatwej do usunięcie.

Model Belphegor Winged Monkey pomimo nieznacznych rozmiarów, figurka mierzy bowiem niespełna 14 mm wysokości, jest dość szczegółowy. Detale są ostre i wyraźne, a sam model z pewnością znajdzie zastosowanie w Warheim FS czy to na podstawce jednego z bohaterów lub jako samodzielny model czy w końcu element makiety.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt mar 06, 2015 10:14 pm

Ezren, Iconic Male Human Wizard

W pierwszy piątek marca 2015 roku zapraszam szanowne państwo-draństwo do lektury relacji z rozpakowania kolejnego modelu od Reaper Miniatures, który na dioramie oraz w trakcie rozgrywek w Warheim FS pełnić będzie rolę Magistra Ognia władającego Magią Aqshy.

Ezren, Iconic Male Human Wizard zapakowany został przez ekipę z Reaper Miniatures w blister wykonany z tworzywa sztucznego i tektury, na którym umieszczono logo firmy, nazwę modelu oraz wszelkie inne niezbędne informacje. Wewnątrz opakowania znalazła się także gruba gąbka, która dość dobrze zabezpieczyła model w trakcie transportu oraz kwadratowa podstawka o wymiarach 25x25 mm.

Blister zawiera figurkę Ezren, Iconic Male Human Wizard. Model odlany został w białym metalu. Na figurce znalazłem kilka nadlewek oraz pozostałości po kanałach doprowadząjących metal do formy, ponadto w kilku miejscach widoczna była linia podziału formy.

Autorem modelu jest Todd Harris, a sama figurka to dość dynamiczne przedstawienie modelu bogato odzianego i wyposażonego maga. Model posiada liczne szczegóły, które z pewnością dostarczą sporo przyjemności podczas malowania.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

sob mar 14, 2015 12:59 am

Imperial Noble

W piątek 13-go marca 2015 roku zapraszam szanowne państwo-draństwo do lektury relacji z rozpakowania kolejnego modelu od Victoria Miniatures, który w trakcie rozgrywek w Warheim FS pełnić będzie rolę Najemnego Ostrza lub Postaci Dramatu.

Figurkę Imperial Noble otrzymałem jako część większego zamówienia, a sam model został zapakowany został przez ekipę z Victoria Miniatures w woreczek strunowy. Wewnątrz opakowania znalazła się także okrągła, sceniczna podstawka o średnicy 25 mm.

Blister zawiera figurkę Imperial Noble wraz z towarzyszącą mu małpą. Modele odlane zostały w białym metalu. Na figurce szlachcica znalazłem kilka nadlewek oraz wyraźnie widoczną w kilku miejscach linię podziału formy.

Wyprodukowana przez Victoria Miniatures figurka wyrzeźbiona została w stylu zbliżonym do modeli GW i jak możecie zobaczyć na ostatnim zdjęciu Imperial Noble z powodzeniem może stanąć obok reszty obywateli Lenna Sigmara.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

sob mar 21, 2015 1:17 am

Autumn the Scarecrone od Bombshell Miniatures

20 marca 2015 roku, w piątek w dniu zaćmienia słońca zapraszam szanowne państwo-draństwo do otwarcia pudełka z modelem od Bombshell Miniatures.

Prezentowana poniżej figurka Autumn the Scarecrone w Warheim FS pełnić będzie rolę Postaci Dramatu.

Model został zapakowany firmowo w przezroczysty blister, który oprócz figurki i 30 mm okrągłej podstawki zawierał także niewidoczną na zdjęciu ulotkę z logo firmy. Model został odlany w białym metalu, a linie podziału i nadlewki które zauważyłem były łatwej do usunięcie.

Autumn the Scarecrone to zaprojektowany przez Vicky Morgan-Keith i wyrzeźbiony przez Patricka Keith pełen szczegółów i ostrych detali model. Szczególnie podoba mi się siedzący na kapeluszu kruk oraz zdjęte ze stracha na wróble płaszcz i maska za którą swoje oblicze kryje wiedźma. Ponadto, jak szanowne państwo-draństwo może zobaczyć na ostatnim zdjęciu, model od Bombshell Miniatures jest nieco wyższy i wyraźnie szczuplejszy od modeli GW i zdecydowanie bliżej my do stylistyki Raging Heroes.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt mar 27, 2015 11:48 pm

Rottweiler od Bombshell Miniatures

W ostatni piątek marca 2015 roku zapraszam szanowne państwo-draństwo do otwarcia pudełka z kolejnym modelem od Bombshell Miniatures.

Prezentowany poniżej model Rottweilera w Warheim FS pełnił będzie rolę psa bojowego.

Model został zapakowany firmowo w przezroczysty blister, który oprócz figurki zawierał także ulotkę z logo firmy. Figurka Rottweilera została odlana w białym metalu, a linie podziału i nadlewki które zauważyłem były łatwej do usunięcie.

Model Rottweilera pomimo nieznacznych rozmiarów, jest dość szczegółowy, co widać choćby na przykładzie obroży. Detale są ostre i wyraźne, a sam model z pewnością znajdzie zastosowanie w Warheim FS czy to na podstawce jednego z bohaterów lub jako samodzielny model czy w końcu element makiety.

Na dwóch ostatnich zdjęciach możecie zobaczyć jak Rottweiler od Bombshell Miniatures prezentuje się w porównaniu z figurkami psów bojowych z gry Chronopia oraz ogarami od Warlord Games.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

sob kwie 11, 2015 1:13 am

Darius the Blue,Wizard

W pierwszej kwietniowej recenzji zapraszam szanowne państwo-draństwo do zapoznania się z zawartością kolejnego blistra od Reaper Miniatures.

Dziś, przygotowałem relację z rozpakowania kolejnej figurki, która na dioramie oraz w trakcie rozgrywek w Warheim FS pełnić będzie rolę Magistra Niebios władającego Magią Azyr.

Darius the Blue,Wizard zapakowany został przez ekipę z Reaper Miniatures w blister wykonany z tworzywa sztucznego i tektury, na którym umieszczono logo firmy, nazwę modelu oraz wszelkie inne niezbędne informacje.

Blister zawiera odlaną wraz z podstawką figurkę Darius the Blue,Wizard. Model odlany został w białym metalu. Nie zauważyłem praktycznie żadnych nadlewek, choć w kilku miejscach wyraźnie widoczna była linia podziału formy.

Autorem modelu jest Dennis Mize, a sama figurka, z uwagi na postawę i wyposażenie, świetnie nadaje się na Magistra Azyr. Przyszły Astromanta odziany jest w długie szaty, płaszcz z kapturem i wysoooki, szpiczasty kapelusz. Ponadto twarz maga zdobi długa broda, a w prawej ręce spoczywa zwieńczony smokiem kostur.

Reaper Miniatures większość swoich modeli odlewa wraz z podstawkami. Tak też jest z modelem Darius the Blue,Wizard, tym razem jednak nie usuwałem fabrycznej podstawki lecz wyciąłem odpowiedni otwór w kwadratowej, plastikowej podstawce 20x20 mm w której osadziłem figurkę.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt kwie 24, 2015 11:06 pm

Slynx the Cat od Bombshell Miniatures

W ostatni piątek kwietnia 2015 roku zapraszam szanowne państwo-draństwo do otwarcia pudełka z kolejnym modelem od Bombshell Miniatures.

Prezentowany poniżej model Slynx the Cat w Warheim FS pełnić miał rolę chowańca ale w ostateczności został bohaterem #8 edycji Figurkowego Karnawału Blogowego.

Model został zapakowany firmowo w przezroczysty blister, który oprócz figurki zawierał także ulotkę z logo firmy. FigurkaSlynx the Cat została odlana w białym metalu, a linie podziału i nadlewki które zauważyłem były łatwej do usunięcie.

Slynx the Cat pomimo nieznacznych rozmiarów, jest dość szczegółowy, a detale są ostre i wyraźne.

Na ostatnim zdjęciu możecie zobaczyć jak Slynx the Cat od Bombshell Miniatures prezentuje się w wersji pomalowanej.

Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt maja 01, 2015 1:10 am

Ogre Firebelly od Games Workshop

Dziś, w święto pracy mam dla szanownego państwa-draństwa podwójny wpis będący jednocześnie recenzją jak i postem rekrutacyjnym. Zapraszam zatem do przeczytania relacji z rozpakowania kolejnego blistra z modelem od Games Workshop.

Dostępny obecnie w Mail Orderze model Ogre Firebelly otrzymałem zapakowany w plastikowy blister zamknięty w białe kartonowe pudełko, na którym znajdowało się logo Citadel oraz inne niezbędne informacje. Wewnątrz, oprócz odlanego w Finecast modelu Ogniobrzuchego znalazła się jeszcze kwadratowa podstawka 40x40mm.

Pudełko zawiera jedną figurkę przedstawiającą Ogniobrzuchego. Model w skali 28 mm został odlany w Finecast, na figurce znalazłem kilka nadlewek i linii podziału formy, dostrzegłem także kilka śladów po pęcherzach powietrza, jednak znajdowały się one z miejscach, które nie będą widoczne po pomalowaniu. Dużo czasu zajęło natomiast wycięcie elementów z wyprasek i usunięcie śladów po kanałach doprowadzających żywicę do formy.

Złożoną z pięciu części figurkę skleiłem klejem cyjanoakrylowym. Bowiem, Finecast jest bardzo lekki, a części są dobrze spasowane.

Pomijając kilka śladów po pęcherzach powietrza, model jest bardzo udany. Bogata w ostre i wyraźne detale figurka prezentuje się bardzo dobrze i zapowiada bardzo przyjemne malowanie.

Model w trakcie rozgrywek w Warheim FS służył będzie w szeregach Zwiadowczej kompanii z Ogrzych Królestw.

Ciało towarzyszącego Ogniobrzuchemu Gnoblara pochodzi z zestawu Scraplauncher, natomiast głowa to bits z zestawu Ogres, zaś dłoń trzymająca alembik z chmurą to część zestawu Empire Battle Wizards.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt maja 15, 2015 11:38 pm

Fitch, Halfling

Zanim przejdę do recenzji kolejnej figurki od Reaper Miniatures, krótkie wprowadzenie.

Zapewne szanowne państwo-draństwo już nie pamięta ale w sierpniu zeszłego, 2014 roku Skavenblight ogłosiła na łamach swojego bloga Hakostwo konkurs rocznicowy, którego tematem byli Legendarni Weterani.

Dlaczego o tym piszę? A no dlatego, że prezentowana poniżej figurka Fitcha, Halflinga, to nagroda jaką Findar otrzymał za udział w/w konkursie, a którego wyniki znajdziecie na łamach Hakostwa.

A ponieważ wykonane jakiś czas temu zdjęcia odczekały już swoje w kolejce do publikacji, pora na pokazanie szanownemu państwu-draństwu zawartości blistra.

Fitch, Halfling zapakowany został przez ekipę z Reaper Miniatures w blister wykonany z tworzywa sztucznego i tektury, na którym umieszczono logo firmy, nazwę modelu oraz wszelkie inne niezbędne informacje. Wewnątrz opakowania zabrakło gąbki zabezpieczającej model w trakcie transportu, co zaowocowała wygięciem dzierżonego prze halflinga miecza.

Blister zawiera figurkę Fitch, Halfling. Model wraz z podstawką odlany został w białym metalu. Na figurce znalazłem kilka nadlewek oraz pozostałości po kanałach doprowadząjących metal do formy, ponadto w kilku miejscach widoczna była linia podziału formy.

Autorką modelu jest Sandra Garrity, a sama figurka przedstawia okutanego płaszczem halflinga, który bądź to broni przed niegodziwcami dzierżonej w dłoni sakiewki, bądź to przekonuje jej poprzedniego właściciela, że mieszkowi lepiej będzie w rękach Fitcha, Halflinga. Model choć nieduży ma parę ciekawych detali, jak spinka do płaszcza w kształcie koniczyny, przytroczony do karwasza nóż, czy wreszcie wystające spod kaptura bokobrody.

Fitch, Halfling to ciekawy model, a jego malowanie z pewnością przyniesie Findarowi sporo frajdy.

Na ostatnim zdjęcie szanowne państwo-draństwo może zobaczyć Fitcha, Halflinga w towarzystwie Niziołka z nożem od SpellCrow oraz Złodzieja od Games Workshop.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt maja 29, 2015 12:09 am

Nemesis, dodatek do gry Relic - Tajemnica Sektora Antian.

Szanowne państwo-draństwo pozwoli, że niespełna dwa lat od recenzji gry Relic: Tajemnica Sektora Antian zaprezentuję zawartość dodatku Nemezis wydanego również przez firmę Galakta.

Choć Warhammer w wersji fantasy pozostaje dla mnie głównym hobby, to jednak mroczne uniwersum WH 40k, w którym istnieje tylko wojna, pociąga mnie od lat. Na szczęście dla mojego skromnego budżetu planszowy Relic: Tajemnica Sektora Antian, na jakiś czas zaspokaja moją tęsknotę za 40 milenium.

W odległym sektorze Antian rozpętał się chaos. W jego centrum niczym otwarta rana pulsuje potężna Szczelina w Osnowie, przyciągając mroczną uwagę potężnych nowych wrogów, budzących grozę istot, które nawet w tej chwili krążą po sektorze niczym drapieżniki wokół rannej zdobyczy.

Nemezis jest z dawna wyczekiwanym dodatkiem do gry Relic: Tajemnica Sektora Antian, który wprowadza do rozgrywki kilka istotnych nowości.

Po pierwsze pozwala graczom na walkę pomiędzy sobą, a po drugie wprowadza Nemesis czyli potężnego, kierowanego przez jednego z graczy przeciwnika, którego celem jest ostateczne pokonanie pozostałych graczy.

Więcej o samym dodatku można przeczytać na stronie wydawnictwa Galakta (TUTAJ i TUTAJ). Ja przedstawię państwu-draństwu zawartość pudełka.

● 1 instrukcja ● 4 plastikowe popiersia nemezis ● 2 plastikowe popiersia postaci ● 2 plansze postaci ● 2 plastikowe podstawki postaci ● 2 plansze nemezis ● 2 plastikowe znaczniki poziomu ● 2 arkusze postaci ● 18 plastikowych łączników do tarcz wskaźników ● 18 tarcz wskaźników atrybutów, życia i niesławy ● 40 żetonów postaci i nemezis ● 4 arkusze nemezis ● 4 arkusze scenariuszy ● 60 kart Nemezis ● 50 kart Imperium ● 7 kart Relikwii ● 24 kart Uzbrojenia ● 9 kart Zagrożenia ●

Nemesis, podobnie jak Relic: Tajemnica Sektora Antian wydany został bardzo porządnie. Kolorowe karty i żetony, ozdobione grafikami ze świata WH 40k, są czytelnie wydrukowane, a plansze postaci są łatwe do złożenia.

Podobnie jak wcześniej postanowiłem ulepszyć nieco pionki i za pomocą pinezek do tablic korkowych i kleju cyjanoakrylowego przykleiłem popiersia do okrągłych podstawek z bitewnego WH 40k.

Same popiersia, zostały odlane z gumowatego tworzywa o większej elastyczności niż plastik i mniejszej ostrości detali. Oryginalnie tworzywo ma czerwony kolor w przypadku postaci Nemesis i szary w przypadku wiernych Imperatora, ja na potrzeby niniejszego wpisu pozwoliłem sobie pomalować pionki na szaro i zabarwić popiersia washami, tak by uwydatnić nieco detale.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Poniżej szanowne państwo-draństwo może obejrzeć zdjęcie wszystkich popiersi postaci dostępnych obecnie w grze.

Obrazek

Jedyną wadą dodatku Nemesis jaką znalazłem to pudełko, które nie odpowiada wymiarom pudełka z grą podstawową. Gdyby oba pudełka miały taką są długość i szerokość lepiej prezentowałyby się na półce.

Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

sob cze 06, 2015 8:31 am

Vistaril Quillscratch, Wizard od Reaper Miniatures

W pierwszy piątek czerwca zapraszam szanowne państwo-draństwo do lektury krótkiej prezentacji modelu Vistaril Quillscratch, Wizard, który na dioramie oraz w trakcie rozgrywek w Warheim FS pełnił będzie rolę Magistra Światła władającego Magią Hysh.

Figurka Vistarila zapakowana została przez ekipę z Reaper Miniatures w blister wykonany z tworzywa sztucznego i tektury, na którym umieszczono logo firmy, nazwę modelu oraz wszelkie inne niezbędne informacje.

Blister zawiera odlaną wraz z podstawką figurkę Vistaril Quillscratch, Wizard. Model odlany został w białym metalu. Na figurce znalazłem kilka nadlewek oraz linii podziału formy, których usunięcie nie zabrało jednak wiele czasu. Ponadto, wyprostowałem kostur, który skrzywił się podczas transportu modelu.

Wyrzeźbiony przez Tre Manora model Vistarila, to ciekawa i bogato wyposażona figurka. Zarówno drewniany kostur, przytroczone do pasa sakwy z utensyliami oraz widoczna spod kaptura długa broda, sprawiają że model z powodzeniem może w uniwersum Warhammer Fantas pełnić rolę Magistra Magii z Kolegium Światła.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

sob cze 13, 2015 1:31 am

Monkey First Mate od Bombshell Miniatures

W drugi piątek czerwca 2015 roku zapraszam szanowne państwo-draństwo do otwarcia pudełka z kolejnym modelem od Bombshell Miniatures.

Prezentowany poniżej model Monkey First Mate w Warheim FS pełnił będzie rolę ekwipunku specjalnego.

Model został zapakowany firmowo w przezroczysty blister, który oprócz figurki zawierał także ulotkę z logo firmy. Figurka Monkey First Mate została odlana w białym metalu, a linie podziału i nadlewki które zauważyłem były łatwej do usunięcie.

Model Monkey First Mate pomimo nieznacznych rozmiarów, jest dość szczegółowy i wyraźne, a sam model z pewnością znajdzie zastosowanie w Warheim FS czy to na podstawce jednego z bohaterów lub jako samodzielny model czy w końcu element makiety.

Na ostatnim zdjęciu możecie zobaczyć jak Monkey First Mate od Bombshell Miniatures prezentuje się w porównaniu z figurkami z GW.

Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt cze 19, 2015 11:44 pm

Darkrasp, Death Priest

Szanowne państwo-draństwo z pewnością zauważyło, że powoli zbliża się do końca prezentacja figurek od Reaper Miniatures, które w trakcie rozgrywek w Warheim FS reprezentować będą imperialnych Magistrów Magii. Prócz prezentowanego dziś modelu, do pokazania postał jeszcze Magister Kolegium Jadeitu. Ale to niebawem...

Dziś pozwoliłem sobie przygotować prezentację modelu Darkrasp, Death Priest, który pełnił będzie rolę Magistra Ametystu władającego Magią Shyish.

Figurka Darkraspa zapakowana została przez ekipę z Reaper Miniatures w blister wykonany z tworzywa sztucznego i tektury, na którym umieszczono logo firmy, nazwę modelu oraz wszelkie inne niezbędne informacje.

Blister zawiera odlaną w dwóch częściach figurkę Darkrasp, Death Priest. Model odlany został w białym metalu. Nie zauważyłem praktycznie żadnych nadlewek, choć w kilku miejscach widoczna była trudna do usunięcia linia podziału formy. Natomiast żadnych problemów nie sprawiło sklejenie ze sobą elementów figurki, zakończona pinem dłoń z kosą została dobrze spasowana do nawierconego przedramienia.

Wyrzeźbiony przez Tima Prowa model zakapturzonego, owiniętego zakończonym urną łańcuchem, uzbrojonego w kosę i nawinięty na piszczel pergamin Darkraspa, to moim zdaniem świetna propozycja na Magistra Śmierci.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt cze 26, 2015 11:35 pm

Orkowe bitsy od SpellCrow

Jak zapewne szanowne państwo-draństwo dobrze wie, malowanie figurek Strażników dróg z Averlandu do Warheim FS powoli zbliża się do końca. W związku z tym nadszedł odpowiedni czas, by rozpocząć prace nad kolejną dioramą, na której w czasie wolnym od bitew, mniej lub bardziej godnie i dumnie prezentować się będzie oddział Averlandczyków.

Przygotowując się do malowania Strażników dróg z Averlandu wymyśliłem sobie, że ustawię ich na dioramie razem z kilkoma szarżującymi ze wzgórza Orkami. Jako, że figurki mają przedstawiać biegnących Zielonoskórych postanowiłem złożyć modele z części oferowanych przez firmę SpellCrow. Wybierając bitsy kierowałem się założeniem, by sklejone modele były w miarę możliwości dość dynamiczne - wydaje mi się, że się udało ale szanowne państwo-draństwo zechce samo ocenić.

Zamieszczone poniżej zdjęcie przedstawia ogólny koncept na wykorzystanie modeli Zielonoskórych na dioramie, a efekt końcowy z pewnością będzie się mocno różnić.

Obrazek

Do złożenie prezentowanych poniżej modeli użyłem części pochodzących z zestawów:
- Orkowe głowy z pancerzem
- Ręce orkowych piratów i korsarzy z szablami
- Torsy orkowych piratów i korsarzy
- Nogi biegnących orków
- Nogi orków

Ponadto ekipa ze SpellCrow do paczki z zamówieniem dołożyła gratis zestaw Orkowe głowy - Zimowe Diabły, który to zestaw znalazł się w niniejszej prezentacji ale nie został użyty do sklejenia modeli.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wyprodukowane przez SpellCrow bitsy odlane zostały w szarej żywicy. W trakcie przygotowania części do sklejenie musiałem usunąć kilka nadlewek i linii podziału formy, znalazłem też parę śladów po pęcherzach powietrza.

Ponadto głowa w obszytym futrem hełmie z grotem na czubku wymagała wycięcia miejsca na kark, bowiem części nie pasowały do siebie. Podobnie zastrzeżenie mam do miejsc w których tułów łączy się z nogami, w przypadku dwóch modeli szczelina pomiędzy spodniami z pasem a brzuchem jest zbyt dobrze widoczna.

Wykonane z żywicy odlewy są ostre, a detale dobrze widoczne. Drobne uwagi mam do samej rzeźby, która w kilku przypadkach metalowych śrub oraz wisiorów mogłaby być bardziej kanciasta.

Przed przyklejeniem ramion do torsów warto także spiłować klejone powierzchnie, bowiem odlewy nie są całkiem płaskie i mogą powstać widoczne szczeliny.

Dużym plusem bitsów od SpellCrow jest kompatybilność z częściami Zielonoskórych od GW. Szanowne państwo-draństwo z pewnością zauważyło którzy Orkowie są bękartami łączącymi elementy z obu firm?

Zakup orkowych bitsów od SpellCrow to dobry pomysł zarówno dla tych z szanownego państwa-draństwa, którzy chcecie urozmaicić oddziały Zielonoskórych w WFB czy WH40k jak i tych z was, którzy chcecie skompletować sobie drużynę Orków do Warheim FS czy Mordheim, a stale powiększająca się oferta gwarantuje oryginalne konwersje - szczególnie, że części wyrzeźbione zostały w charakterystycznym stylu, który nieodmiennie kojarzy się z Orkami z uniwersum Warhammer.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

sob lip 04, 2015 12:17 am

Yhetee od GW

Witam serdecznie w tą gorącą, lipcową noc.

Bieżący miesiąc nie zapowiada się zbyt urodzajnie, raz że część szanownego państwa-draństwa w ten czy inny sposób będzie korzystać z jakże zasłużonych wakacji i urlopów, a dwa mój grafik służb na lipiec wyjątkowo nie sprzyja hobbystycznej aktywności, a trzy w wolnych chwilach eksploruję lochy w grze Warhammer Quest na Androida. Trzeba więc korzystać z tego co jest.

Dziś mam dla was recenzję kolejnego modelu, który docelowo służyć będzie w szeregach Zwiadowczej kompanii z Królestw Ogrów. Zapraszam zatem do przeczytania relacji z rozpakowania blistra z modelem Yhetee od Games Workshop.

Jeśli się nie mylę, model Yhetee dostępny jest obecnie jedynie w składającym się z trzech figurek zestawie Yhetees. Model otrzymałem zapakowany w oryginalny stary blister, wewnątrz którego znalazła się jeszcze kwadratowa podstawka 40x40mm oraz ulotka z logo firmy i innymi niezbędnymi informacjami, a także gąbka zabezpieczająca figurkę w czasie transportu.

Blister zawiera jedną figurkę przedstawiającą Yhetee. Podzielony na cztery elementy model w skali 28 mm został odlany w białym metalu, na figurce znalazłem kilka nadlewek i linii podziału formy, których usunięcie zajęło niewiele czasu. Znacznie więcej wysiłku kosztowało złożenie modelu w całość, a miejsce łączenie lewego przedramienia z nadgarstkiem wymagało pinowania oraz maskowania miejsca sklejenie GS, w którym starałem się wyrzeźbić futro.

Podobny zabieg zastosowałem w przypadku prawej dłoni, którą skonwertowałem. Jako, że w Warheim FS legendarne Yhetee walczą bez broni, postanowiłem pozbawić model oręża, i tak w miejsce dłoni dzierżącej lodowe ostrze przykleiłem pochodzącą z zestawu Crypt Horrors dłoń trzymającą fragment kamiennej płyty.

Jak zapewne szanowne państwo-draństwo zauważyło, figurka Yhetee składa się głównie z futra oraz pazurów, w związku z czym malowanie modelu nie powinno nastręczać problemów. Z kolei aby uatrakcyjnić figurkę, GW ozdobiło Yhetee czerepami pokonanych wrogów oraz szponami zwyciężonych bestii.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość