Zrodzony z fantastyki

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 9
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1549
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt lip 10, 2015 3:04 am

Harpies of Apocalypse od Avatars of War

Prezentowany poniżej zestaw modeli kupiłem już jakiś czas temu, a że blister odczekał już swoje w kolejce zapraszam szanowne państwo-draństwo do otwarcia pudełka z wyjątkowo mało fotogenicznymi figurkami Harpies of Apocalypse od Avatars of War.

Zestaw pięciu modeli Harpies of Apocalypse wykorzystam w czasie rozgrywek w Warheim FS.

Modele zostały zapakowane firmowo w przeźroczysty blister, który prócz odlanych w częściach figurek oraz kwadratowych podstawek 20 x 20 mm i trzech wykonanych z przeźroczystego tworzywa prętów zawiera także grubą gąbkę, która chroni zawartość przed uszkodzeniem. Wewnątrz opakowania znajduje się także ulotka z logo firmy, zdjęciem modeli i innymi niezbędnymi informacjami.

W przypadku podstawek należy się Avatars of War pochwała za umieszczenie slota na magnes neodymowy, który wykorzystać można do bezpiecznego transportu modeli.

Blister zawiera pięć figurek Harpies of Apocalypse. Podzielone na części modele odlane zostały w szarej żywicy. Odlewy przed malowaniem wymagają sporo pracy polegającej głównie na usuwaniu nadlewek i widocznych linii podziału formy. Figurki nie wymagają pinowania jednak przed sklejeniem warto przetrzeć pilnikiem powierzchnie które będą łączone klejem. Części spasowane są dość dobrze, jednak miejsce łączenia skrzydeł z tułowiem i głowy z szyją wymagają wypełnienia masą modelarską.

Niestety Harpies of Apocalypse podobnie jak prezentowany wcześniej model Domina of Torment to modele, które znacznie lepiej wyglądają na zdjęciu niż w rzeczywistości. Avatars of War ma problem z odlewaniem filigranowych modeli, szanowne państwo-draństwo nie zrozumie mnie źle, odlewy nie są fatalne ale daleko im do jakości bardziej masywnych modeli hiszpańskiej firmy czy w końcu do poziomu do którego przyzwyczaiło GW.

Na szczęście Harpies of Apocalypse nie najlepszą jakość odlewu nadrabiają charakterem. To w końcu stwory przypominający swój mitologiczny odpowiednik, to bogate w detale, wyrzeźbione z pomysłem figurki, które swoją stylistyką dobrze wpasowują się w charakter dedykowanych do WFB modeli produkowanych przez GW: nie zabrakło bowiem haków, czaszek, łańcuchów, a nawet elementów kolczugi przymocowanych do skrzydeł harpii.

Odlane w częściach modele pozwalają na pewną dowolność w sklejaniu figurek, a Harpies of Apocalypse po złożeniu prezentują się naprawdę efektownie.

Sklejone modele zgodnie z zasadami Warheim FS umieściłem na kwadratowych podstawkach o wymiarach 25 x 25 mm. Zrezygnowałem jednak z dołączonych do zestawu prętów z przeźroczystego tworzywa i przykleiłem figurki do podstawek za pomocą fragmentów płotu z zestawu Walls and Fences od GW.

Poniżej szanowne państwo-draństwo może obejrzeć zdjęcia które udało mi się zrobić. Jak napisałem na wstępnie Harpies of Apocalypse są wyjątkowo niefotogeniczne ale mam nadzieję, że coś widać.

Natomiast na trzech ostatnich zdjęciach, pokazałem dla porównania modele Harpies of Apocalypse w towarzystwie Dire Harpy of the Apocalypse od Avatars of War oraz konwertowany Harpiami ze skrzydłami od Ristuls Extraordinary Market i w końcu z pieszymi modelami od GW i Victoria Miniatures.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1549
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

sob lip 18, 2015 12:06 am

Strohm, Earth Sorcerer

Dziś mam dla szanownego państwa-draństwa kolejny model od Reaper Miniatures, które reprezentował będzie przedostatniego Magistra Magii z Kolegiów Magii z Imperium.

Ktoś z czytelników mógłby zapytać: Jak to przedostatni? Przecież wcześniej QC pokazałeś już siedmiu magów: Roshtand the Green, Arch Druid, Anirion, Wood Elf Wizard, Ellus Mann, Wizard, Ezren, Iconic Male Human Wizard, Darius the Blue, Wizard oraz Vistaril Quillscratch, Wizard i Darkrasp, Death Priest, a prezentowany dziś Strohm, Earth Sorcerer jest ósmym czarodziejem, a wszak tyle kolegiów jest w Imperium. A, że pewnie nikt z szanownego państwa-draństwa nie spyta, to sam pozwoliłem sobie zwrócić na to uwagę i przypomnieć poprzednich magów.

Ale gdyby jednak ktoś zapytał, to odpowiedziałbym: Masz rację ale przeglądając ofertę Reaper Miniatures nie mogłem się zdecydować, która z figurek będzie najlepiej reprezentować model Astromanty i kupiłem oba. I ten drugi z Astrologów objawi się niebawem.

Natomiast teraz szanowne państwo-draństwo pozwoli, że wrócimy do modelu Strohma, Earth Sorcerer, który to w trakcie rozgrywek w Warheim FS reprezentować będzie Magistra Kolegium Jadeitu.

Model Strohma zapakowany został przez ekipę z Reaper Miniatures w blister wykonany z tworzywa sztucznego i tektury, na którym umieszczono logo firmy, nazwę modelu oraz wszelkie inne niezbędne informacje.

Blister zawiera dwie odlane w białym metalu figurki. Pierwszy model przedstawia postać Strohma, Earth Sorcerer, natomiast drugi, zdecydowanie mniejszy odlew to figurki przedstawiająca wyłaniającą się spośród kamieni dłoń żywiołaka ziemi. Na modelach znalazłem kilka nadlewek, konieczne było też usunięcie linii podziału formy.

Ponieważ modele odlane zostały wraz z podstawkami, usunąłem fragment ten na której stoi mag i umieściłem figurkę na podstawce 20x20 mm.

Wyrzeźbiony przez Jima Johnsona, ubrany w proste szaty, noszący kilka niepozornych utensyliów i co najważniejsze bosy mag świetnie wpasowuje się w kanon Magistra Kolegium Jadeidu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1549
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

sob lip 25, 2015 1:58 am

Wizard and Apprentice od Reaper Miniatures

Dziś przygotowałem dla szanownego państwa-draństwa relację z rozpakowania kolejnego modelu od Reaper Miniatures, który w czasie rozgrywek Warheim FS reprezentował będzie Astromantę z Kolegiów Magii z Imperium lub jedną z Postaci Dramatu.

Zestaw Wizard and Apprentice zapakowany został przez ekipę z Reaper Miniatures w blister wykonany z tworzywa sztucznego i tektury, na którym umieszczono logo firmy, nazwę modelu oraz wszelkie inne niezbędne informacje.

Blister zawiera cztery odlane w białym metalu figurki. Pierwszy model przedstawia postać maga, drugi to sługa z księgą, zaś trzecia figurka to uczeń czarodzieja, a czwarta miniatura reprezentuje stół. Na modelach znalazłem kilka nadlewek, konieczne było też usunięcie linii podziału formy, która szczególnie mocno widoczna była na stronach dźwiganej przez sługę księgi.

Wymiany doczekała się także lewa dłoń maga. Odciąłem fatalnie odlaną kończynę i w jej miejsce dosztukowałem dłoń i księgę z zaklęciami.

Ponieważ modele odlane zostały wraz z podstawkami, umieściłem figurki na podstawce 20x20 mm.

Wyrzeźbiony przez Tre Manora i Geoffa Valleya zestaw noszący w sklepie producenta nazwę Wizard's Workshop, to ciekawa propozycja przedstawiająca maga wraz całym inwentarze. Model z powodzeniem można wykorzystać zarówno podczas rozgrywek jak i do budowy dioramy przedstawiającej warsztat maga.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1549
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

sob sie 08, 2015 1:26 am

Spanish Inquisition od Victoria Miniatures

Witam szanowne państwo-draństwo w pierwszy piątek sierpnia i zapraszam do lektury relacji z rozpakowania zestawu modeli od Victoria Miniatures, który prawdopodobnie nie pojawi się w trakcie rozgrywek w Warheim FS ale w Starym Świecie nikt nie spodziewa się w końcu hiszpańskiej inkwizycji.

Zestaw Spanish Inquisition otrzymałem jako część większego zamówienia, w skład którego wchodził między innymi recenzowany wcześniej model Imperial Noble. Prezentowany dziś zestaw składa się z trzech odlanych w szarej żywicy figurek oraz dwóch alternatywnych ramek z bitsami, całość została zapakowana przez ekipę z Victoria Miniatures w woreczek strunowy. Wewnątrz opakowania umieszczone zostały także trzy kwadratowe podstawki o boku 20 mm oraz trzy okrągłe podstawki o średnicy 25 mm. Na modelach znalazłem kilka nadlewek oraz wyraźnie widoczną w kilku miejscach linię podziału formy.

Wyprodukowany przez Victoria Miniatures zestaw modeli Spanish Inquisition w oczywisty sposób nawiązuje do postaci wykreowanych przez komików z Monthy Pythona. Szczegóły i detale figurek są ostre i wyraźne, a podobieństwo do pierwowzorów duże. Montaż odlanych w żywicy modeli nie sprawiał trudności, a same figurki można skleić w dwóch wersjach. Jak szanowne państwo-draństwo zobaczy za chwilę na umieszczonych poniżej zdjęciach moich inkwizytorów wyposażyłem w brutalne i okrutne narzędzia tortur, sztandar i buławę zostawiając na inną okazję.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1549
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

sob sie 29, 2015 1:29 am

Leisynn, Mercenaries Mage od Reaper Miniatures

W ostatni piątek wakacji 2015 roku zapraszam szanowne państwo-draństwo do lektury krótkiej recenzji modelu Leisynn, Mercenaries Mage, który na dioramie oraz w trakcie rozgrywek w Warheim FS pełnił będzie rolę Czarownika lub Czarnoksiężnika Chaosu.

FigurkaLeisynna zapakowana została przez ekipę z Reaper Miniatures w blister wykonany z tworzywa sztucznego i tektury, na którym umieszczono logo firmy, nazwę modelu oraz wszelkie inne niezbędne informacje.

Blister zawiera jedną figurkę Leisynn, Mercenaries Mage oraz plastikową, kwadratową podstawkę 25 x 25 mm. Model odlany został w białym metalu. Na figurce znalazłem kilka nadlewek oraz linii podziału formy, których usunięcie nie zabrało jednak wiele czasu. Ponadto, wyprostowałem kostur, który skrzywił się podczas transportu modelu.

Wyrzeźbiony przez Tima Prowa model Vistarila, to ciekawa i bogato wyposażona figurka. Zarówno wężowy kostur, czaszki dzikich zwierząt oraz duża księga zaklęć czy w końcu postrzępiona szata, sprawiają że model z powodzeniem może w uniwersum Warhammer Fantas pełnić rolę Czarownika lub Czarnoksiężnika Chaosu. Jestem zadowolony z zakupu, tym bardziej że model Leisynna kojarzy mi się z magami przedstawionymi na ilustracjach w podręczniku do 1 ed WFRP.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1549
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

sob wrz 05, 2015 10:05 am

Beastmen Great Bray-Shaman od Games Workshop

Z lekkim opóźnieniem zapraszam do otwarcia kolejnego pudełka z figurkami. Tym razem jest to blister z modelem Great Bray-Shaman od Games Workshop .

Great Bray-Shaman, podobnie jak inne modele bohaterów od GW została zapakowana w przeźroczysty blister, wewnątrz którego znalazła się jeszcze kwadratowa sceniczna podstawka 25 x 25 mm oraz ulotka z logo firmy, instrukcją i innymi niezbędnymi informacjami.

Blister zawiera jedną figurkę przedstawiającą Szamana Zwierzoludzi. Model w skali 28 mm został odlany w szarym plastiku. Jakość odlewu jest bardzo dobra, jedynie w kilku miejscach skalpelem usunąłem linie podziału formy. Poszczególne elementy są spasowane dość dobrze, choć łączenia płaszcza musiałem zamaskować masą modelarską. Także sklejenie modelu nie sprawiło większych problemów, choć mimo wszystko z uwagi na dość dużą ilość części warto zapoznać się przedtem z instrukcją.

Odziany w łachmany, dzierżący obwieszony czaszkami kostur Great Bray-Shaman to dość dynamiczny model, szczególnie jeśli porównać go ze starszymi wzorami i w trakcie rozgrywek w Warheim FS z pewnością trafi w szeregi Zwierzoludzi Chaosu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1549
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt wrz 11, 2015 11:44 pm

Satheras, Elf Warlock od Reaper Miniatures

Dziś mam przyjemność zaprezentować szanownemu państwu-draństwu kolejnego maga, która wraz Leisynnem podczas rozgrywek w Warheim FS służyć będzie ciemnej stronie mocy jako Czarownik lub CzarnoksiężnikChaosu.

FigurkaSatheras, Elf Warlock zapakowana została przez ekipę z Reaper Miniatures w blister wykonany z tworzywa sztucznego i tektury, na którym umieszczono logo firmy, nazwę modelu oraz wszelkie inne niezbędne informacje.

Blister zawiera jedną figurkę Satheras, Elf Warlock. Model odlany został wraz z podstawką w białym metalu. Na figurce znalazłem kilka nadlewek oraz wyraźnie widoczne linie podziału formy, których usunięcie nie zabrało jednak wiele czasu.

Wyrzeźbiony przez Bobbiego Jacksona model Satherasa, to poprawna, choć nie wyróżniająca się niczym nadzwyczajnym rzeźba. Mimo wszystko figurka dość dobrze oddaje charakter czarnoksiężnika - przygarbionego, niezbyt urodziwego maga o lichej posturze, który dzierży w rękach pergamin i kostur, a na sobie zawieszonych ma kilka sakiewek z utensyliami. Całości dopełniają drobne detale i zamrożona w ruchu szata.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1549
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt wrz 18, 2015 11:05 pm

Captain of the Empire od Games Workshop

W ramach odpoczynku od figurek z Reaper Miniatures przygotowałem dla szanownego państwa-draństwa recenzję model Captain of the Empire od Games Workshop.

Captain of the Empire, podobnie jak inne modele bohaterów od GW otrzymałem zapakowany w przeźroczysty blister, wewnątrz którego znalazła się ramka z częściami figurki oraz ulotka z logo firmy i innymi niezbędnymi informacjami.

Blister zawiera jedną figurkę przedstawiającą kapitana imperialnej armii. Model w skali 28 mm został odlany w szarym plastiku, na figurce znalazłem kilka nadlewek i linii podziału formy ale skazy były dość łatwe do usunięcia.

Złożoną z części figurkę można skleić wybierając jeden z dwóch wzorów głowy oraz umieścić na scenicznej podstawce 20x20 mm. Poszczególne elementy pasują do siebie bardzo dobrze, a ich sklejenie nie nastręcza większych trudności. Jedyny problem jaki pojawił się w czasie klejenia to wątpliwość dotycząca sposobu w jaki przykleić płaszcz do modelu, bowiem ani w instrukcji ani w sieci nie znalazłem zdjęcia pokazujące plecy figurki.

Bogato zdobiony, szczegółowy model Captain of the Empire potwierdza fakt, że plastikowe modele od GW nie mają sobie równych. Dzierżący flamberga oficer imperialnej armii chroni się w walce kirysem, ponadto lewe ramię chroni naramiennik, a głowę - zdobiony piórami hełm. Na modelu dostrzec można amulet z kometą o dwóch ogonach oraz zwój z pieczęcią czystości, zaś cały model ładnie komponuje się z figurkami imperialnych żołnierzy.

Na ostatnim zdjęciu szanowne państwo-draństwo może zobaczyć Captain of the Empire w towarzystwie figurek od Lead Adventure oraz Victoria Miniatures.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony pt wrz 18, 2015 11:05 pm przez quidamcorvus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1549
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt paź 02, 2015 11:17 pm

Lead Adventures - Horses

W pierwszy piątek października zapraszam szanowne państwo-draństwo do lektury relacji z otwarcia kolejnego pudełka z figurkami od Lead Adventure.

Koń jaki jest, każdy widzi.
- Nowe Ateny - pierwsza polska encyklopedia powszechna autorstwa Benedykta Chmielowskiego


W zasadzie powyższy cytat mógłby wystarczyć za całość dzisiejszej recenzji ale z kronikarskiego obowiązku poleję trochę wody.

Jako, że w pudełku z nowościami widać już dno zacząłem sięgać po te zestawy, które w minionych miesiącach odkładałem na później. Tak więc gdyby ktoś z szanownego państwa-draństwa chciał sprezentować mi jakieś modele albo chciał umieścić recenzję na łamach Danse Macabre to piszcie śmiało.

I tak dziś pozwolę sobie zaprezentować zestaw Horses, który w trakcie rozgrywek w Warheim FS z pewnością znajdzie jakieś zastosowanie - choć na chwilę obecną jeszcze nie wiem jakie.

Ekipa z Lead Adventure tradycyjnie już, zapakowała figurki w przezroczysty blister wewnątrz którego oprócz modeli znalazła się także chroniąca zawartość gąbka i ulotka z logo firmy oraz innymi niezbędnymi informacjami.

Blister zawiera dwie figurki koni (BRU-77 Horses (2)). Figurki zostały odlane w białym metalu, a nieliczne nadlewki które zauważyłem były łatwe do usunięcia. Podobnie nie było problemu z liniami podziału, które są niemal niewidoczne, a ich usunięcie nie sprawia trudności.

Cóż, jak napisał kiedyś Benedykt Chmielowski - Koń jaki jest, każdy widzi.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1549
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt paź 16, 2015 10:46 pm

Ikit Claw od Games Workshop

Ikit Claw to drugi po modelu Packmaster Skweel Gnawtooth model Skavena, który znalazł się w mojej skromnej kolekcji Szczuroludzi.

Figurkę Ikita, podobnie jak inne modele bohaterów od GW otrzymałem zapakowany w oryginalny stary blister, wewnątrz którego znalazła się jeszcze kwadratowa podstawka 20 x 20 mm oraz ulotka z logo firmy i innymi niezbędnymi informacjami.

Blister zawiera jedną figurkę przedstawiającą Skavena z klanu Skryre. Model w skali 28 mm został odlany w białym metalu, na figurce znalazłem kilka nadlewek i linii podziału formy i choć skaz było sporo, to ich usunięcie nie było trudne.

Złożoną z sześciu części figurkę skleiłem za pomocą kleju cyjanoakrylowego i green stuffu. Najwięcej uwagi i cierpliwości wymagało złożenie zakończonej szponami rękawicy Spaczinżyniera, której poszczególne elementy niezbyt dobrze do siebie pasowały.

Model Ikita świetnie nadaje się na figurkę spaczinżyniera klanu Skryre i właśnie w takim charakterze będę wystawiał Skavena w trakcie rozgrywek w Warheim FS.

Ikit Claw to spaczinżynier klanu Skryre więc na wyposażeniu modelu nie mogło zabraknąć wszelkiego rodzaju spaczoporników, spaczkondesatorów i innych spaczgeneratorów połączonych metrami spaczkabli i spaczprzewodów. Całość ekwipunku dopełnia spaczhalabarda i zakończona spaczszponami spaczrękawica wewnątrz której kryje się wedle uznania spaczpistolet albo małe spaczdziało.

Obwieszony całym tym spaczekwipunkiem model Ikita prezentuje się odpowiednio plugawo i bluźnierczo jak na Szczuroczłeka przystało, a bogactwo detali zapowiada przyjemne malowanie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1549
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

sob paź 31, 2015 12:09 am

Ogre Mercenary Zwabenland Landsknecht od Werewoolf Miniatures

Ogre Mercenary Zwabenland Landsknecht to pierwszy model od Werewoolf Miniatures, który znalazł się w mojej kolekcji. Figurka w trakcie rozgrywek w Warheim FS występować będzie w roli Najemnego Ostrza - Ochroniarza.

Figurkę Ogre Mercenary Zwabenland Landsknecht otrzymałem zapakowaną w strunowy worek, który z kolei został umieszczony w kartonowym pudełku, wewnątrz którego znalazły się także pianki zabezpieczające żywiczne elementy przed uszkodzeniem.

Model w skali 28 mm został odlany w szarej żywicy, na figurce znalazłem kilka nadlewek i linii podziału formy, które jednak były łatwe do usunięcia.

Złożoną z pięciu części figurkę skleiłem za pomocą kleju cyjanoakrylowego i sztyftów wykonanych ze spinacza biurowego. Model można złożyć w dwóch wariantach wybierając wedle uznania głowę w hełmie lub w kapeluszu. Ja wybrałem głowę w zdobionym piórami kapeluszu, zaś hełm po odcięciu niepotrzebnych już elementów przymocowałem do pasa powiększają bogate i tak wyposażenie Ogra.

Model Ogre Mercenary Zwabenland Landsknecht świetnie nadaje się na figurkę Ochroniarz służącego w kompaniach ludzi z Imperium i właśnie w takim charakterze będę wystawiał Ogra w trakcie rozgrywek w Warheim FS.

Ogre Mercenary Zwabenland Landsknecht odziany został w spodnie i kurtę z bufiastymi nogawicami i rękawami. Stwór chroni swe nogi ramiona nagolennicami i naramiennika, zaś na swój brzuch nałożył nabrzusznik zdobiony imperialnym orłem, do pasa przytroczone ma sakwy i manierki, zaś przez ramię przerzucił schwytane ptaki. Ogr nałożył na łeb zdobiony piórek kapelusz, a w dłoniach trzyma pęto kiełbasy i złożony z halabardy i wielkiego miecza oręż, wokół styliska którego owinięte zostało kolejne pęto kiełbasy.

Jedyne co mi się podoba, to dzierżony przez Ogra oręż, który docelowo zamierzam skonwertować. Jeśli szanowne państwo-draństwo dobrze przyjrzy się fotografiom, to z pewnością zauważy miejsce w którym przeciąłem drzewce. Ogrowi pozostawię wielki miecz, zaś w miejscu cięcia umieszczę głowicę w kształcie czaszki.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony sob paź 31, 2015 12:10 am przez quidamcorvus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1549
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt sty 15, 2016 11:32 pm

Scibor Monstrous Miniatures - Barbarian Veteran #2

Witam szanowne państwo-draństwo. Po przeprowadzce udało mi się w końcu uzyskać stały dostęp do sieci w związku z tym wracam do regularnego blogowania. Niestety warsztat wciąż czeka na przeniesienie, więc wpisy typowo modelarskie w ciągu najbliższego tygodnia raczej się nie pojawią.

Jak zapewne zauważyliście przesunąłem publikację raportów bitewnych z rozgrywek Warheim FS w klubie Inny Wymiar na czwartki, natomiast w piątki zamierzam przedstawiać wam inboxy nagród, które hojni sponsorzy ufundowali na turniej Warheim FS - Piekło pocztowe...

Dziś sierotka wyciągnęła z pudełka z nagrodami blister od Scibor MM.


Poniżej przygotowałem dla szanownego państwa-draństwa relację z rozpakowania pudełka z modelem 28mm/30mm Barbarian Veteran #2 28FM0138 od Scibor MM.

Figurka wojownika została zapakowana firmowo w przeźroczysty blister, wewnątrz którego znalazł się złożony z czterech części żywiczny model oraz sceniczna podstawka oraz oraz ulotka z adresem internetowym sklepu. Z kolei na odwrocie blistra znajduje się naklejka z kodem kreskowym oraz nazwą zestawu.

Model podzielony został na cztery części: odlany w jednym kawałku tułów wraz z głową i ramionami oraz odlane osobno dłonie z mieczem i tarczą, a także futrzany płaszcz. Figurka została odlana z szarej żywicy, a nadlewki i błony pozostałe po odlewie nie są trudne do usunięcia.

Barbarian Veteran #2 to model prezentujący odzianego w zbroję płytową wojownika, którego stylistyka nawiązuje do Wojowników Chaosu znanych z uniwersum Warhammer Fantasy. Statyczną pozę modelu przełamuje płaszcz, który zdaje się powiewać na wietrze.

Na pierwszy rzut oka model prezentuje się dość topornie oraz ascetycznie i wydaje się pozbawiony ozdób, jednak po bliższym przyjrzeniu można detale, które po odpowiednim pomalowaniu nadadzą figurce charakteru. Na uwagę zasługują przede wszystkim miecz i tarcza ale także wykończenia zbroi nawiązujące do kojarzonych z Chaosem symboli.

Barbarian Veteran #2 w towarzystwie kilku modeli z oferty Scibor MM z pewnością sprawdziłby się w roli jednego z bohaterów służących w szeregach kompanii Grasantów Chaosu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1549
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt sty 22, 2016 10:25 pm

Kromlech - Gobbosa Blakk Eye with Gnawer

Dzisiaj mam dla was relację z rozpakowania pudełka z modelem Gobbosa Blakk Eye with Gnawer od Kromlech. Zielonoskóry wraz z towarzyszącym mu zwierzęciem są członkami załogi niesławnego statku Rotting Octopus, a w przyszłości szanowne państwo-draństwo będzie miało okazję poznać kamratów Gobbosa Blakk Eye.

Figurki zapakowane zostały w przeźroczysty blister, wewnątrz którego znalazły się dwa odlane w całości żywiczne modele oraz dwie kwadratowe podstawki, a także ulotka z informacjami w kilku językach. Nadlewki i błony pozostałe po odlewie nie są trudne do usunięcia.

Gobbosa Blakk Eye with Gnawer to wyrzeźbiony z pomysłem oraz pełny ciekawych szczegółów model. Detale są ostre i wyraźne, a model odziany w kapitańską czapkę z rozgwiazdą oraz posiadający liczne atrybuty dowódcy z pewnością będzie się wyróżniał wśród swych zielonoskórych kamratów.

Model Gobbosa Blakk Eye with Gnawer ma dla mnie jeszcze jedną zaletę, mianowicie został wyrzeźbiony ręcznie bez użycia komputera i dobrze wpisuje się w stylistykę figurek zielonoskórych sprzedawanych przez innych producentów. Przyglądając się modelowi widać drobne niedoskonałości - na przykład na widocznych na ostatnim zdjęciu mankietach rękawa, czy okuciach pistoletów, które nie zawsze trzymają prostą, co potwierdza sposób wykonania modelu.

Model na chwilę obecną z powodzeniem można wykorzystać jako członka jednej z kompanii zielonoskórych w Warheim FS, natomiast w przyszłości pojawią się osobne zasady dla drużyny zielonoskórych piratów przemierzających rzeki i morza Starego Świata.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1549
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pn sty 25, 2016 11:32 pm

Scibor Monstrous Miniatures - Barbarian Veteran #6

W kolejnej recenzji pokażę wam model 28mm/30mm Barbarian Veteran #6 28FM0157 od Scibor MM.

Figurka wojownika została zapakowana firmowo w przeźroczysty blister, wewnątrz którego znalazł się złożony z sześciu części żywiczny model oraz sceniczna podstawka, a także ulotka z adresem internetowym sklepu. Z kolei na odwrocie blistra znajduje się naklejka z kodem kreskowym oraz nazwą zestawu.

Model podzielony został na sześć części: odlany w jednym kawałku tułów wraz z głową i ramionami oraz odlane osobno dłoń ze styliskiem topora, żeleziec topora, rogi i tarczą. Figurka została odlana z szarej żywicy, a nadlewki i błony pozostałe po odlewie nie są trudne do usunięcia.

Barbarian Veteran #6 to model prezentujący odzianego w zbroję płytową wojownika, którego stylistyka nawiązuje do Wojowników Chaosu znanych z uniwersum Warhammer Fantasy.

Barbarian Veteran #6, w odróżnieniu od oznaczonego numerem #2 recenzowanego wcześniej kamrata, odziany jest w zdobioną zbroję, a głowę chroni pełnym hełmem, który możemy dodatkowo ozdobić rogami. Na uwagę zasługują także topór i tarcza, których zdobienia sugerują, że wojownik posługuje się demonicznym orężem.

Barbarian Veteran #6 w towarzystwie kilku modeli z oferty Scibor MM z pewnością sprawdziłby się w roli jednego z bohaterów służących w szeregach kompanii Grasantów Chaosu.

Model jest jedną z nagród, które można wygrać w turnieju Warheim FS - Piekło pocztowe.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1549
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

sob lut 06, 2016 9:35 pm

Cursed Fantasy Treasure Terrains - Ristuls Extraordinary Market

Jeśli szanowne państwo-draństwo grało w Warheim FS to wie, a jeśli nie to wyjaśniam, że w trakcie rozgrywek na polu bitwy często pojawiają się znaczniki kosztowności o które walczą zwaśnione kompanie.

Jeżeli dysponujecie wolnym czasem i odpowiednimi umiejętnościami to znaczniki kosztowności można wykonać samodzielnie. Zrobiłem sobie taki zestaw jakiś czas temu, a zdjęcia opublikowałem na Danse Macabre. Z kolei zestaw znaczników do Mordheim znajdziecie na blogu Hakostwo.

Jeżeli jednak nie macie wolnego czasu ale dysponujecie gotówką, to zajrzycie na stronę Ristuls Extraordinary Market, gdzie znajdziecie prezentowany poniżej zestaw Cursed Fantasy Treasure Terrains.

Zestaw znaczników został zapakowany firmowo w przeźroczysty blister, wewnątrz którego znalazło się osiem żywicznych elementów oraz firmowa ulotka Ristuls EM. Mimo, że podczas wstępnych oględzin nie znalazłem większych linii podziału formy czy błon, to przed malowaniem warto wyczyścić elementy szczoteczką do zębów, która bardzo dobrze usuwa błony pozostałe po procesie odlewu.

Zestaw Cursed Fantasy Treasure Terrains z powodzeniem można wykorzystać jako znaczniki kosztowności lub podczas waloryzacji makiet czy jako dekorację dioram lub podstawek pod modele. Poszczególne wzory różnią się między sobą składem kosztowności, i choć w większości są to monety oraz oręż i tarcze, to wśród skarbów znajdują się także skrzynie i klejnoty. Znaczniki mierzą od 9 do 30 mm, a całość wyrzeźbiona jest w charakterystycznym dla Ristuls EM stylu.

Powyższy zestaw był jedną z nagród, które można było wygrać podczas turnieju Warheim FS - Piekło pocztowe... który odbył się 30 stycznia 2016 roku w Katowicach w klubie Inny Wymiar.

Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1549
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt lut 12, 2016 10:06 pm

Korynckie Kolumny od Mini Monsters

Dziś będzie punktualnie.

Zapraszam szanowne państwo-draństwo na wpis z serii piątkowe recenzje na Danse Macabre, w którym przedstawię wam bliżej zestaw Korynckie Kolumny od Mini Monsters.

Zestaw Korynckich Kolumn został zapakowany w przeźroczysty worek strunowy. Opakowanie została zamknięte firmową ulotką z adresem internetowym oraz innymi niezbędnymi informacjami.

Korynckie Kolumny to odlany z żywicy zestaw 6 elementów z których można złożyć dwie kompletne kolumny oraz dwie zniszczone kolumny. Jakość odlewów jest bardzo dobra, nie znalazłem żadnych nadlewek, śladów po pęcherzykach powietrza czy innych wad.

Zestaw wykonany został w skali 28 mm i świetnie nadaje się do waloryzacji makiet i dioram, tak historycznych jak i utrzymanych w konwencji fantasy.

Powyższy zestaw był jedną z nagród, które można było wygrać podczas turnieju Warheim FS - Piekło pocztowe... który odbył się 30 stycznia 2016 roku w Katowicach w klubie Inny Wymiar.

Obrazek
Obrazek

Zobacz też inne recenzje produktów Mini Monsters:
Merchant's House Kit|Worki|Inne
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1549
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt lut 19, 2016 11:28 pm

Kromlech - Goblin Pirates Command Group

Dzisiaj mam dla was relację z rozpakowania pudełka z modelem Goblin Pirates Command Group od Kromlech. Zielonoskórzy są członkami załogi niesławnego statku Rotting Octopus, którym dowodzi prezentowany kilka tygodni temu model Gobbosa Blakk Eye.

Figurki zapakowane zostały w przeźroczysty blister, wewnątrz którego znalazły się trzy odlane w szarej żywicy modele oraz trzy kwadratowe podstawki, a także ulotka z informacjami w kilku językach. Nadlewki i błony pozostałe po odlewie nie są trudne do usunięcia.

Goblin Pirates Command Group to wyrzeźbione z pomysłem oraz pełne ciekawych szczegółów modele. Detale są ostre i wyraźne, a modele odziane na marynarską modłę prezentują się bardzo piracko. Całości obrazu dopełniają drewniana noga, hak, czy zrobiony z miotły sztandar.

Zestaw Goblin Pirates Command Group dobrze wpisuje się w stylistykę figurek zielonoskórych sprzedawanych przez innych producentów. Modele na chwilę obecną z powodzeniem można wykorzystać jako Chorążego i Sygnalistę jednej z kompanii Zielonoskórych w Warheim FS, natomiast już niedługo pojawią się osobne zasady dla Załogi Zielonoskórych Kaprów przemierzających rzeki i morza Starego Świata.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1549
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt lut 26, 2016 11:14 pm

Scibor Monstrous Miniatures - Drunkard Dwarf

W dzisiejszej recenzji pokażę wam model Drunkard Dwarf od Scibor MM.

Figurka krasnoluda została zapakowana firmowo w przeźroczysty blister, wewnątrz którego znalazł się odlany w całości żywiczny model oraz sceniczna podstawka, a także ulotka z adresem internetowym sklepu. Z kolei na odwrocie blistra znajduje się naklejka z kodem kreskowym oraz nazwą zestawu.

Figurka została odlana z szarej żywicy, a nieliczne nadlewki i błony pozostałe po odlewie nie są trudne do usunięcia.

Drunkard Dwarf to model prezentujący odzianego w kolczugę krasnoluda, który na jednym z ramion niesie wypełnioną piwem beczkę. Krasnolud nosi długą, częściowo splecioną w warkocze brodę, i co charakterystyczne dla brodaczy od SMM nie ma wąsów. Jako, że jest to dość stary wzór, na modelu brakuje zdobień i detali wyróżniających nowsze figurki Krasnoludów - jest to widoczne na przykład na gładkim ostrzu topora.

Model jest jedną z nagród, które można było wygrać w turnieju Warheim FS - Piekło pocztowe.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1549
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt mar 04, 2016 12:43 am

Food Supplies Terrains - Ristuls Extraordinary Market

Piątek, pora więc na kolejną recenzję zestawu, który można było wygrać turnieju Warheim FS - Piekło pocztowe... który odbył się 30 stycznia 2016 roku w Katowicach w klubie Inny Wymiar.

Dziś pokażę wam zawartość zestawu Food Supplies Terrains od Ristuls Extraordinary Market.

Zestaw Food Supplies Terrains został zapakowany firmowo w przeźroczysty blister, wewnątrz którego znalazło się osiem żywicznych elementów oraz firmowa ulotka Ristuls EM. Mimo, że podczas wstępnych oględzin nie znalazłem większych linii podziału formy czy błon, to przed malowaniem warto wyczyścić elementy szczoteczką do zębów, która bardzo dobrze usuwa błony pozostałe po procesie odlewu.

Zestaw Food Supplies Terrains z powodzeniem można wykorzystać podczas waloryzacji makiet czy jako dekorację dioram lub podstawek pod modele. Choć elementy to w większości skrzynie, kosze oraz worki i beczki z produktami spożywczymi to wzory różnią się między sobą. Elementy mierzą od 14 do 27 mm, a całość wyrzeźbiona jest w charakterystycznym dla Ristuls EM stylu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1549
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt mar 11, 2016 11:47 pm

Wychodek od Mini Monsters

Zapraszam szanowne państwo-draństwo na kolejny wpis z serii piątkowe recenzje na Danse Macabre, w którym przedstawię wam bliżej makietę budynku o znaczeniu strategicznym - Wychodek od Mini Monsters.

Wychodek został zapakowany w przeźroczysty worek strunowy. Opakowanie została zamknięte firmową ulotką z adresem internetowym oraz innymi niezbędnymi informacjami.

Wychodek to odlany z żywicy zestaw 5 elementów z których można złożyć kompletny ustęp. Jakość odlewów jest bardzo dobra, nie znalazłem żadnych nadlewek, śladów po pęcherzykach powietrza czy innych wad.

Zestaw wykonany został w skali 28 mm i świetnie nadaje się do waloryzacji makiet i dioram, tak historycznych jak i utrzymanych w konwencji fantasy. Faktura drewna jest głęboka i wyraźna, elementy dobrze do siebie pasują, a całość uzupełniają przybite do desek kawałki papieru.

Powyższy zestaw był jedną z nagród, które można było wygrać podczas turnieju Warheim FS - Piekło pocztowe... który odbył się 30 stycznia 2016 roku w Katowicach w klubie Inny Wymiar.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zobacz też inne recenzje produktów Mini Monsters:
[align=center]Korynckie Kolumny|Merchant's House Kit|Worki|Inne[/align]
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1549
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

czw mar 17, 2016 1:46 am

Kromlech - Goblin Pirates Salty Dogs

Dzisiaj mam dla was relację z rozpakowania pudełka z modelem Goblin Pirates Salty Dogs od Kromlech. Zielonoskórzy są członkami załogi niesławnego statku Rotting Octopus, którym dowodzi prezentowany kilka tygodni temu model Gobbosa Blakk Eye.

Figurki zapakowane zostały w przeźroczysty blister, wewnątrz którego znalazło się pięć odlanych w szarej żywicy modeli oraz pięć kwadratowych podstawek, a także ulotka z informacjami w kilku językach. Nadlewki i błony pozostałe po odlewie nie są trudne do usunięcia.

Goblin Pirates Salty Dogs to wyrzeźbione z pomysłem oraz pełne ciekawych szczegółów modele. Detale są ostre i wyraźne, a modele odziane na marynarską modłę prezentują się bardzo piracko. Całości obrazu dopełniają groteskowe pyski Goblinów oraz broń prochowa!

Zestaw Goblin Pirates Salty Dogs dobrze wpisuje się w stylistykę figurek zielonoskórych sprzedawanych przez innych producentów. Modele na chwilę obecną z powodzeniem można wykorzystać jako członków Załogi Zielonoskórych Kaprów przemierzających rzeki i morza Starego Świata.

ObrazekObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony czw mar 17, 2016 1:47 am przez quidamcorvus, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1549
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt kwie 01, 2016 11:46 pm

Scibor Monstrous Miniatures - Dwarf Ducal Guard #2

Dzisiaj mam dla was recenzję z rozpakowania pudełka z modelem Dwarf Ducal Guard #2 od Scibor MM.

Figurka krasnoluda została zapakowana firmowo w przeźroczysty blister, wewnątrz którego znalazł się odlany w trzech częściach żywiczny model oraz sceniczna podstawka, a także ulotka z adresem internetowym sklepu. Z kolei na odwrocie blistra znajduje się naklejka z kodem kreskowym oraz nazwą zestawu.

Figurka została odlana z szarej żywicy, a nieliczne nadlewki i błony pozostałe po odlewie nie są trudne do usunięcia.

Dwarf Ducal Guard #2 to model prezentujący odzianego w pancerz kolczy i zbroję płytową krasnoluda, który w jednej ręce dzierży tarczę, a w drugiej solidny młot bojowy. Krasnolud nosi długą, częściowo splecioną w warkocze brodę, a głowę chroni hełmem.

Model należy złożyć z trzech osobnych części, zaś przy wycinaniu ramienia i obucha młota należy zachować ostrożność by nie uszkodzić delikatnych elementów.

Zestaw był jedną z nagród, które można było wygrać w turnieju Warheim FS - Piekło pocztowe.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1549
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

sob kwie 09, 2016 7:42 pm

Undead Monster Skulls - Ristuls Extraordinary Market

Załóżmy, że dziś piątek! Pora więc na kolejną recenzję zestawu, który można było wygrać turnieju Warheim FS - Piekło pocztowe... który odbył się 30 stycznia 2016 roku w Katowicach w klubie Inny Wymiar.

Dziś pokażę wam zawartość zestawu Undead Monster Skulls od Ristuls Extraordinary Market.

Zestaw Undead Monster Skulls został zapakowany firmowo w przeźroczysty blister, wewnątrz którego znalazło się pięć żywicznych elementów oraz firmowa ulotka Ristuls EM. Widoczne na zdjęciu błony są łatwe do usunięcia za pomocą szczoteczki do zębów. Ostrożność należy zachować podczas odcinania elementów z wypraski i usuwania śladów po otworach doprowadzających żywicę do formy.

Zestaw Undead Monster Skulls z powodzeniem można wykorzystać podczas waloryzacji makiet czy jako dekorację dioram lub podstawek pod modele. Elementy mierzą od 15 do 19 mm, a całość wyrzeźbiona jest w charakterystycznym dla Ristuls EM stylu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1549
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

sob kwie 16, 2016 9:10 am

Kosze i dynie od Mini Monsters

Zapraszam szanowne państwo-draństwo na kolejny wpis z serii piątkowe recenzje na Danse Macabre, w którym przedstawię wam bliżej zestaw Kosze i dynie od Mini Monsters.

Kosze i dynie zostały zapakowane w przeźroczysty worek strunowy. Opakowanie została zamknięte firmową ulotką z adresem internetowym oraz innymi niezbędnymi informacjami.

Kosze i dynie to odlany z żywicy zestaw 6 elementów. Jakość odlewów jest bardzo dobra, nie znalazłem żadnych nadlewek, śladów po pęcherzykach powietrza czy innych wad.

Zestaw wykonany został w skali 28 mm i świetnie nadaje się do waloryzacji makiet i dioram, tak historycznych jak i utrzymanych w konwencji fantasy. Rzeźba wiklinowych koszy jest wyraźna i głęboka, a owoce przypominają swoje rzeczywiste odpowiedniki.

Jeśli dysponujecie większym zapasem gotówki i chcecie porządnie urozmaicić wasze makiety lub dioramy to zestaw Kosze i dynie od Mini Monsters warto połączyć z Food Supplies Basing Kit i Food Supplies Terrains od Ristuls Extraordinary Market lub Supplies i Groceries od Tabletop World, które to zestawy wykorzystałem podczas budowy Bazaru w Oldenlitz.

Zestaw Kosze i dynie był jedną z nagród, które można było wygrać podczas turnieju Warheim FS - Piekło pocztowe... który odbył się 30 stycznia 2016 roku w Katowicach w klubie Inny Wymiar.

Obrazek
Obrazek

Zobacz też inne recenzje produktów Mini Monsters:
Korynckie Kolumny|Merchant's House Kit|Worki|Wychodek|Inne
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1549
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt kwie 22, 2016 10:43 pm

Obrazek

Zombie Dragon - Dark Art Studios

Witam szanowne państwo-draństwo w piątek i serdecznie zapraszam do lektury recenzji modelu Zombie Dragon od Dark Art Studios, brytyjska firma dołączyła do zacnego grona sponsorów turnieju Warheim FS - Śmiech Mrocznych Bogów... który odbędzie się 11 czerwca 2016 roku w Katowicach w klubie Inny Wymiar.

Zestaw Zombie Dragon otrzymałem solidnie zapakowany w kartonowe pudło wraz z innymi nagrodami na turniej. Model został zapakowany w foliowy worek, wewnątrz którego znalazło się dziewięć żywicznych elementów oraz firmowe ulotki Dark Art Studios wraz z pozdrowieniami od Byron, szefa firmy.

Widoczne na zdjęciu ślady podziału formy choć łatwe do usunięcia, to jednak znajdują się na każdym z dziewięciu elementów i trzeba będzie im poświęcić trochę czasu. Ostrożność należy zachować przy rozpakowywaniu i czyszczeniu dwóch odlanych osobno rogów, elementy te są dość małe i łatwo je zgubić.

Model Zombie Dragon nawiązuje stylem do tradycyjnego wizerunku smoka, z tą jedynie drobną różnicą że jest to Ożywiony Smok - w wielu miejscach przez gnijącą skórę prześwitują mięśnie oraz kości, a podziurawione skrzydła ledwo trzymają się szkieletu.

Model jest także dość duży, producent podaje że figurka ma 35 mm od podstawy do linii oczu i 125 mm w najwyższym punkcie, z kolei rozpiętość skrzydeł sięga 150 mm, a długość od głowy do ogona to 155 mm. Dla porównania na trzecim zdjęciu możecie zobaczyć model Krasnoluda Chaosu, na marginesie także od Dark Art Studios, również w skali 28 mm.

Model Zombie Dragon od Dark Art Studios to ciekawa alternatywa dla tych, którzy wolą bardziej tradycyjną formę przedstawiania Smoków. Ponadto z racji tego że stwór pełza po ziemi, a nie staje dęba, z powodzeniem można go użyć podczas rozgrywek w gry skirmiszowe w których pozycja modelu ma znaczenie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1549
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt kwie 29, 2016 1:03 am

Small cart - Black Grom Studio

Witam szanowne państwo-draństwo w ostatni piątek kwietnia i serdecznie zapraszam do lektury recenzji modelu Small cart od Black Grom Studio.

Przesyłkę od Black Grom Studio otrzymałem solidnie zapakowaną w foliowy worek zamknięty w kopercie bąbelkowej. Znajdujący się wewnątrz zestaw Small cart to stosunkowo tani model z którego można samodzielnie złożyć wózek i skrzynie. Poszczególne elementy zestawu zostały precyzyjnie wycięte laserem w płycie HDF o grubości 1.5 mm.

Przed sklejeniem wózka należy delikatnie wyjąć z płytki wszystkie elementy i usunąć pilnikiem lub ostrym nożem miejsca łączenia. Następnie można przystąpić do złożenia dwukółki. Elementy wózka są dobrze do siebie dopasowane, a sklejenie całości klejem cyjanoakrylowym zajęło mi około kwadransa. Choć zestaw nie jest skomplikowany i większość modelarzy poradzi sobie ze złożeniem korzystając jedynie ze zdjęć umieszczonych w sieci, to w przypadku młodszych modelarzy przydałaby się instrukcja montażu, której niestety brak.

Zestaw Small cart od Black Grom Studio z powodzeniem można wykorzystać do urozmaicenia makiet lub dioram zarówno o tematyce historycznej jak i fantasy. Przy czym wózek, z uwagi na prostotę i surowość konstrukcji, stanowi świetną bazę do wszelkich konwersji i waloryzacji, które nadadzą mu indywidualny charakter.

Ponadto, jeśli chcecie wykorzystać Small cart w skali 28 mm, to musicie pamiętać że zgodnie ze swoją nazwą będzie on pełnił rolę raczej ręcznego wózka niż ciągniętej przez konia dwukółki, bowiem długość wózka z dyszlami to 58 mm, szerokość to 21 mm a średnica koła to 17 mm.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1549
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

czw maja 05, 2016 11:55 pm

Kromlech - Goblin Pirates Deck Cannon

Dzisiaj mam dla was relację z rozpakowania pudełka z modelem Goblin Pirates Deck Cannon od Kromlech. Zielonoskórzy są członkami załogi niesławnego statku Rotting Octopus, którym dowodzi prezentowany kilka tygodni temu model Gobbosa Blakk Eye.

Figurki zapakowane zostały w przeźroczysty blister, wewnątrz którego znalazły się dwie figurki Goblinów oraz złożony z dwóch części model działa, a także trzy kwadratowe podstawki i ulotka z informacjami w kilku językach. Nadlewki i błony pozostałe po odlewie nie są trudne do usunięcia.

Goblin Pirates Deck Cannon to wyrzeźbione z pomysłem oraz pełne ciekawych szczegółów modele. Detale są ostre i wyraźne, a modele odziane na marynarską modłę prezentują się bardzo piracko. Całości obrazu dopełniają groteskowe pyski Goblinów oraz armata!

Zestaw Goblin Pirates Deck Cannon dobrze wpisuje się w stylistykę figurek zielonoskórych sprzedawanych przez innych producentów. Modele na chwilę obecną z powodzeniem można wykorzystać jako członków Załogi Zielonoskórych Kaprów przemierzających rzeki i morza Starego Świata.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1549
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt maja 13, 2016 3:28 pm

Scibor Monstrous Miniatures - Dwarf Champion

Dzisiaj mam dla was recenzję z rozpakowania pudełka z modelem 28mm/30mm Dwarf Champion 28FM0030 od Scibor MM.

Figurka krasnoluda została zapakowana firmowo w przeźroczysty blister, wewnątrz którego znalazł się odlany w czterech częściach żywiczny model oraz sceniczna podstawka, a także ulotka z adresem internetowym sklepu. Z kolei na odwrocie blistra znajduje się naklejka z kodem kreskowym oraz nazwą zestawu.

Figurka została odlana z szarej żywicy, a nieliczne nadlewki i błony pozostałe po odlewie nie są trudne do usunięcia.

28mm/30mm Dwarf Champion 28FM0030 to model prezentujący odzianego w pancerz kolczy i zbroję płytową krasnoluda, który uzbrojony jest w dwa zdobione topory bojowe. Krasnolud nosi długą, częściowo splecioną w warkocze brodę, a na głowie ma irokeza, dzięki czemu model z powodzeniem można wykorzystać między innymi jako bohatera Kultu Pogromców z Karak Kadrin.

Model należy złożyć z czterech osobnych części, a przy wycinaniu żeleźców topora należy zachować ostrożność by nie uszkodzić delikatnych elementów.

Zestaw był jedną z nagród, które można było wygrać w turnieju Warheim FS - Piekło pocztowe.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony pt maja 13, 2016 3:28 pm przez quidamcorvus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1549
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt maja 20, 2016 7:43 pm

Fantasy Treasure Chests Kit - Ristuls Extraordinary Market

Piątek, pora więc na kolejną recenzję zestawu, który można było wygrać turnieju Warheim FS - Piekło pocztowe... który odbył się 30 stycznia 2016 roku w Katowicach w klubie Inny Wymiar.

Dziś pokażę wam zawartość zestawu Fantasy Treasure Chests Kit od Ristuls Extraordinary Market.

Zestaw Fantasy Treasure Chests Kit został zapakowany firmowo w przeźroczysty blister, wewnątrz którego znalazło się dwanaście żywicznych elementów oraz firmowa ulotka Ristuls EM. Na skrzyniach nie zauważyłem błon oraz śladów podziałów formy. Po wyciągnięciu z blistra i umyciu żywiczne elementy są gotowe do umycia.

Zestaw Fantasy Treasure Chests Kit z powodzeniem można wykorzystać podczas waloryzacji makiet czy jako dekorację dioram lub podstawek pod modele. Elementy mierzą od 9 do 20 mm, a całość wyrzeźbiona jest w charakterystycznym dla Ristuls EM stylu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1549
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt maja 27, 2016 7:42 pm

Kamienny mur od Mini Monsters

Zapraszam szanowne państwo-draństwo na kolejny wpis z serii piątkowe recenzje na Danse Macabre, w którym przedstawię wam bliżej zestaw Kamienny mur od Mini Monsters.

Mury zostały zapakowane w przeźroczysty worek strunowy. Opakowanie została zamknięte firmową ulotką z adresem internetowym oraz innymi niezbędnymi informacjami.

Kamienne mury to odlany z żywicy zestaw 3 elementów. Jakość odlewów jest bardzo dobra, nie znalazłem żadnych nadlewek, śladów po pęcherzykach powietrza czy innych wad.

Zestaw wykonany został w skali 28 mm i świetnie nadaje się do waloryzacji makiet i dioram, tak historycznych jak i utrzymanych w konwencji fantasy. Rzeźba kamiennych murów jest wyraźna i głęboka, a odlewy przedstawiają to co mają przedstawiać.

Zestaw Kamienny mur był jedną z nagród, które można było wygrać podczas turnieju Warheim FS - Piekło pocztowe... który odbył się 30 stycznia 2016 roku w Katowicach w klubie Inny Wymiar.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zobacz też inne recenzje produktów Mini Monsters:
Baskets and pumpkins|Corinthian Columns|Merchant's House Kit|Sacks|Outhouse|Other
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 9

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości