Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Rozpakuj pudełko...

pt lis 09, 2012 9:00 pm

Lead Adventures - Beggars

Zainteresowany ciekawą ofertą firmy Lead Adventure trafiłem na stronę polskiego esklepu BattleBear, gdzie zamówiłem kilka interesujących mnie figurek, które docelowo będą pełnić rolę Najemnych Ostrzy, Motłochu (zasady specjalne Motłochu powinny pojawić się przed końcem roku, ale ręki sobie uciąć nie dam), czy w końcu modeli występujących w Zdarzeniach Losowych w Warheim FS.

Modele zostały zapakowane firmowo w przeźroczyste blistry, które oprócz figurek i okrągłych podstawek zawierają także gąbkę, która ma chronić zawartość. Wewnątrz znajduje się także ulotka z logo firmy i niezbędnymi informacjami.

Pierwszy blister, który rozpakowałem, zawiera dwie figurki Żebraków (BRU-08 Beggars (2)).
Modele zostały odlane w białym modelu, nie zauważyłem nadlewek, a linie podziału formy są nieliczne i widać je dopiero po nałożeniu washa.
Figurki zostały wyrzeźbione z pomysłem i posiadają dużą ilość detali.


Obrazek
Obrazek
Obrazek


Gdy zamawiałem część modeli, nie było ich jeszcze w ofercie sklepu jednak ekipa z BattleBear bez problemu sprowadziła je dla mnie. Tak więc, jeśli macie jakieś upatrzone modele, a nie chcecie lub nie możecie sprowadzić ich ze strony producenta, zawsze można spróbować i napisać BattleBear.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt lis 16, 2012 3:48 pm

Lead Adventures - Jesters

Jeżeli czas pozwoli, to piątek przez najbliższe kilkanaście tygodni będzie dniem, w którym razem z szanownym państwem-draństwem będę otwierał pudełka z kolejnymi modelami od Lead Adventure kupionymi w esklepie BattleBear. Choć pewnie pojawi się też kilka figurek i przynajmniej jedna makieta od GW.

Prezentowane poniżej modele Błaznów docelowo pełnić będą rolę Motłochu, choć z drugiej strony nie widzę przeszkód, by nie wystawić figurek w szeregach Karnawału Chaosu.

Modele zostały zapakowane firmowo w przeźroczyste blistry, które oprócz figurek i okrągłych podstawek zawierają także gąbkę, która ma chronić zawartość. Wewnątrz znajduje się także ulotka z logo firmy i niezbędnymi informacjami.

Blister zawiera dwie figurki Błaznów (BRU-15 Jesters (2)).
Modele zostały odlane w białym modelu, nie zauważyłem nadlewek, choć linie podziału są większe niż w przypadku recenzowanych wcześniej modeli Żebraków. Jednak jakość wykonania jest i tak o wiele lepsza niż w przypadku większości modeli GW.
Figurki mają fajną rzeźbę i dużo detali, na modelach praktycznie nie ma płaskich powierzchni, a liczne zagięcia cyrkowych kostiumów i szczegóły z pewnością ułatwią cieniowanie Błaznów.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Gdy zamawiałem część modeli, nie było ich jeszcze w ofercie sklepu jednak ekipa z BattleBear bez problemu sprowadziła je dla mnie. Tak więc, jeśli macie jakieś upatrzone modele, a nie chcecie lub nie możecie sprowadzić ich ze strony producenta, zawsze można spróbować i napisać BattleBear.
Ostatnio zmieniony pt lis 16, 2012 3:49 pm przez quidamcorvus, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt lis 23, 2012 2:15 pm

Lead Adventures - Knight with Henchman

Piątek, pora więc na otwarcie kolejnego pudełka z modelami od Lead Adventure kupionymi w esklepie BattleBear.

Prezentowane poniżej modele Rycerza z Giermkiem docelowo pełnić będą rolę Motłochu, a niewykluczone, że pojawią się także jako Najemne Ostrza albo nawet Postacie Dramatu.
(Na przykład Rycerz trzyma w lewej dłoni zakończony młotem różaniec. Śmiało można więc przypuszczać, że to Sigmarita w trakcie (o)błędnej krucjaty. Zresztą bogactwo detali oraz stylistyka modeli nawiązująca do ilustracji z czasów 1ed WFRP jest świetnym źródłem inspiracji.)

Podobnie jak prezentowane wcześniej figurki Żebraków i Błaznów, także modele Rycerza i Giermka zostały zapakowane firmowo w przeźroczyste blistry, które oprócz figurek i okrągłych podstawek zawierają także gąbkę, która ma chronić zawartość. Wewnątrz znajduje się także ulotka z logo firmy i niezbędnymi informacjami.

Blister zawiera dwie figurki przedstawiającego Rycerza i Giermka (BRU-02 Knight with Henchman (2)). Figurki zostały odlane w białym modelu, zauważyłem kilka nadlewek (na przykład pomiędzy łydkami Giermka) i widoczne linie podziału formy (na karku Rycerza). Ponadto, krawędzie tarczy którą niesie Giermek nie zostały dokładnie odlane i konieczne było wypełnienie ich płynnym GS-em. Także z Rycerzem było trochę pracy. Nie wiem, czy widać to na zdjęciu ale rękojeść przewieszonego na plecach miecza była lekko wykrzywiona, a w trakcie prostowania złamała się. Konieczne było więc użycie sztyftu zrobionego ze spinacza biurowego.

Ilość detali na modelach jest duża, a same figurki szczegółowe. Ponadto, podobnie jak w innych prezentowanych do tej pory modelach od Lead Adventure, także na tych figurkach praktycznie nie ma większych płaskich powierzchni - nie licząc tarczy. Malowanie powinno więc być czystą przyjemnością.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Gdy zamawiałem część modeli, nie było ich jeszcze w ofercie sklepu jednak ekipa z BattleBear bez problemu sprowadziła je dla mnie. Tak więc, jeśli macie jakieś upatrzone modele, a nie chcecie lub nie możecie sprowadzić ich ze strony producenta, zawsze można spróbować i napisać BattleBear.
Ostatnio zmieniony pt lis 23, 2012 2:16 pm przez quidamcorvus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

czw lis 29, 2012 4:28 pm

Postanowiłem w końcu uporządkować swój warsztat malarski i wprowadzić nieco ładu oraz porządku na biurko. Niestety szafa wciąż czeka remanent.

Do tej pory malowałem na biurku, które zabezpieczałem podkładką kupioną w Ikei, położoną na matę do cięcia. Jednak przekładanie farb, pędzli i innych akcesoriów malarskich, które już po kilkunastu minutach stały na biurku bez ładu i składu było dość uciążliwie. Stąd postanowiłem poszukać w odmętach internetu odpowiedniego dla mnie stanowiska malarskiego i stojaka na farby modelarskie.

Po przeczytaniu kilku recenzji szybko przekonałem się do produktów naszej rodzimej firmy HobbyZone. Zakupy na stronie internetowej sklepu przebiegły bardzo sprawnie, a na drugi dzień otrzymałem solidnie zapakowaną paczkę z zamówionymi produktami. Kontakt ze sklepem i ekspresowa wysyłka zasługują na uznanie.

Zamawiając stanowiska do malowania i stojaki na farby należy zwrócić uwagę na rozmiar otworów na pojemniki z farbą. Produkty dostępne są w dwóch wersjach - duży 36 mm oraz mały 26 mm - zależnie od tego, którego producenta farb preferujemy.

Obrazek

Po rozpakowaniu pierwszego dobrze zabezpieczonego pudła, znalazłem kolejne, w których znajdowały się profesjonalny stolik do malowania figurek i modeli oraz duży stojak na farby modelarskie i zamkowa wieża do mieszania kości. Wieża, to gadżet, który wykończeniu zamierzam stawiać obok innych makiet na stole do gry w Warheim FS.

Obrazek
Obrazek

HobbyZone pisze:
Stolik do malowania składa się z podstawki o wymiarach 60 cm x 40 cm x 8 cm, posiada aż trzy rzędy na umieszczenie farbek których powinno zmieścić się nawet 50 szt, kilkanaście otworów na pędzelki, pilniki, nożyki, kleje itp, dwa uchwyty na kubki z wodą, wysunięty blat zapobiegnie zabrudzeniom miejsca w którym malujesz. Posiada dodatkowe "skrzydła" które zamontujesz w dowolnej chwili, można postawić na nich elementy jakie będą malowane lub inne przedmioty. Wygodne uchwyty po bokach zapewniają stabilne przenoszenie stolika.

Do stolika do malowania dołączona jest instrukcja, która przydaje się podczas montażu stanowiska. Części wykonane są precyzyjnie, poszczególne elementy dobrze do siebie pasują, całość jest dobrze przemyślana, a sam montaż nie powinien sprawiać trudności nawet początkującym modelarzom.

Po złożeniu i wyschnięciu kleju stanowisko prezentuje się solidnie, jest wygodne i ergonomiczne.

Obrazek

HobbyZone pisze:
Dzięki stabilnym uchwytom, szanse na rozlanie pojemniczków z farbą są praktycznie znikome. Po obu stronach znajdują się wygodne otwory do przenoszenia całego stojaka. Wymiary: 60 cm x 23 cm x 14 cm 

Kolejnym elementem, który powinien ułatwić mi malowanie jest stojak na farby. Elementy są dobrze spasowane i solidnie wykonane, a sam montaż (użycie kleju nie jest konieczne) zajmuje chwilę.

Obrazek
Obrazek

HobbyZone pisze:
Wieża typu "Dice Tower" to idealne rozwiązanie aby kości do gry nigdy nie spadły ze stołu czy nie poprzesuwały elementów wykorzystywanych w danej rozgrywce. Posiada trzy pochylnie dzięki którym masz pewność, że kości zostaną dobrze wymieszane zanim wypadną na podstawkę. Wieża sprawdza się we wszystkich grach gdzie używane są wszelkiego rodzaju kości.

Ostatni z zamówionych produktów HobbyZone to zamkowa wieża do mieszania kości.

Podobnie jak przedstawione wcześniej produkty, także ten gadżet jest wykonany solidnie, elementy dobrze pasują do siebie, a montaż jest łatwy i szybki. Do montażu można użyć kleju, jednak nawet bez klejenia całość trzyma się dobrze, a sama wieża świetnie spełnia swe zadanie. Kości z miłym dla ucha odgłosem spadają w dół i zatrzymują się przed wieżą, dzięki czemu nie trzeba szukać ich po polu bitwy oraz unikamy przesuwania modeli czy elementów terenu.

Gdyby komuś przeszkadzał odgłos spadających kości, to może nabyć wytłumioną filcem wieżę do mieszania kości.

Obrazek
Obrazek

Jeśli szanowne państwo-draństwo zastanawia się nad zakupem stanowiska do malowania lub szuka stojaka na farby, to proponuję przejrzeć ofertę HobbyZone. Moim zdaniem warto!
Ostatnio zmieniony czw lis 29, 2012 4:29 pm przez quidamcorvus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt lis 30, 2012 4:50 pm

Lead Adventures - Rat Catcher and Angry Woman

W ostatni piątek listopada zapraszam szanowne państwo-draństwo do otwarcia kolejnego pudełka z modelami od Lead Adventure kupionymi w esklepie BattleBear.

Dzisiaj zaprezentuję dwa modele - Szczurołapa oraz Wściekłą Babę. Pierwszy wystawiany będzie jako Najemne Ostrze (zasady są obecnie testowane i powinny pojawić się wkrótce), drugi zaś pełnić będzie rolę Motłochu.

Szczurołap i towarzysząca mu Wściekła Baba, podobnie jak prezentowane wcześniej figurki od Lead Adventure zostały zapakowane w przeźroczyste blistry, wewnątrz znajdziemy także okrągłe podstawki 25 mm, oraz grubą gąbkę, która ma chronić zawartość. Wewnątrz znajduje się także ulotka z logo firmy i niezbędnymi informacjami.

Blister zawiera dwie figurki przedstawiającego Szczurołapa i Wściekłą Babę (BRU-19 Rat catcher and angry woman (2)). Modele w skali 28 mm zostały odlane w białym modelu, a modele które zakupiłem praktycznie nie posiadały nadlewek, zaś linie podziału były niewielkie i łatwe do usunięcia.

Wciąż zadziwia mnie ilość detali, którą Lead Adventure umieszcza na modelach. Szczurołap, prócz worka pełnego uciekających szczurów posiada także przyczepioną do pasa pułapkę na myszy, zaś Wściekła Baba odziana jest w zbroję płytową, w jednej ręce trzyma zawiniątko z niemowlęciem w drugim zaś groźnie wyglądającą chochlę bojową. Poza tym, podobnie jak w prezentowanych wcześniej modelach od Lead Adventure, także na tych figurkach praktycznie nie ma płaskich powierzchni. Duża liczba szczegółów i pomysłowe rzeźby zapowiadają przyjemne malowanie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Gdy zamawiałem część modeli, nie było ich jeszcze w ofercie sklepu jednak ekipa z BattleBear bez problemu sprowadziła je dla mnie. Tak więc, jeśli macie jakieś upatrzone modele, a nie chcecie lub nie możecie sprowadzić ich ze strony producenta, zawsze można spróbować i napisać BattleBear.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt gru 07, 2012 7:42 pm

Lead Adventures - Old Hag and Plague Doctor

Dziś piątek, a więc kontynuując cykl recenzji zapraszam szanowne państwo-draństwo do otwarcia kolejnego pudełka z modelami od Lead Adventure kupionymi w esklepie BattleBear.

Kilka dni temu opublikowałem wpis, w którym przedstawiłem Medyka i Szczurołapa, dwa nowe Najemne Ostrza do Warheim FS. Model Szczurołapa prezentowałem w poprzedniej recenzji. Z kolei Medyka może z powodzeniem reprezentować prezentowany dzisiaj model Plague Doctor.

Medyk i Stara Guślarka, podobnie jak inne modele od Lead Adventure zapakowane zostały w przezroczysty blister. Wewnątrz opakowania zamknięte zostały modele, dwie okrągłe podstawki o średnicy 25 mm oraz gruba gąbka, która ma chronić zawartość. Wewnątrz znajduje się także ulotka z logo firmy i niezbędnymi informacjami.

Blister zawiera dwa modele przedstawiające Medyka i Starą Guślarkę (BRU-18 Old hag and plague doctor (2)). Modele w skali 28 mm zostały odlane w białym metalu. Na figurkach nie zauważyłem większych nadlewek, a linie podziału formy widoczne są dopiero po nałożeniu washa.

Modele zostały wyrzeźbione z pomysłem i posiadają wiele detali. Twarz Doktora Zarazy została zasłonięta maską, ramiona okryte grubymi rękawicami, a korpus fartuchem. Ponadto model, posiada wiele innych atrybutów Medyka jak tasak do amputacji, fiolkę z eliksirem czy zasuszone zioła, służące z pewnością do odganiania plagi. Z kolei Guślarka to zakutana w łachmany i objuczona wypchaną torbą stara kobieta. Poza tym, podobnie jak w prezentowanych wcześniej modelach od Lead Adventure, także na tych figurkach praktycznie nie ma płaskich powierzchni. Duża liczba detali oraz pomysłowe rzeźby zapowiadają przyjemne malowanie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Gdy zamawiałem część modeli, nie było ich jeszcze w ofercie sklepu jednak ekipa z BattleBear bez problemu sprowadziła je dla mnie. Tak więc, jeśli macie jakieś upatrzone modele, a nie chcecie lub nie możecie sprowadzić ich ze strony producenta, zawsze można spróbować i napisać BattleBear.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

sob gru 15, 2012 1:53 pm

Z jednodniowym poślizgiem zapraszam szanowne państwo-draństwo do lektury kolejnej recenzji, poświęconej tym razem wybranym produktom od Minimonsters.eu.

Jak zapewne państwo-draństwo zdążyło się już zorientować od dłuższego czasu pracuję nad budową makiet do Warheim FS. Gdy większość budynków i terenów jest już gotowa, przychodzi czas na detale, a te w części pochodzić będą właśnie od Minimonsters.eu. I choć do zakończenia prac nad makietami pozostało jeszcze sporo czasu, to zacząłem już kompletować różnego rodzaju beczki, skrzynie, pompy wodne i tym podobne akcesoria, którymi uzupełnię wystrój pola bitwy.

Produkty Minimonsters.eu można nabyć za pośrednictwem Allegro lub Ebaya, tam też znaleźć można aktualną listę dostępnych produktów dedykowanych zarówno do gier w klimatach fantasy jak i sci-fi.

Wybrałem Allegro i kupiłem zestaw zwykłych beczek oraz dużych beczek, a także kufry. Ponadto, z myślą o wykorzystaniu głównie do wykończenia dioramy oraz podstawek Nieumarłych nabyłem kilka zestawów nagrobków i posągi gargulców.

Większość obecnie dostępnych produktów odlana została w żywicy, choć jak posiadam jeszcze kilka gipsowych, choć te nabyłem wiele miesięcy temu. Modele dotarły do mnie w solidnie zapakowanej paczce, a poszczególne produkty zapakowane zostały w strunowe woreczki.

Odlewy są dość dobrej jakości, choć po bliższym przyjrzeniu dostrzec można ślady pęcherzyków powietrza. Jednak jest ich niewiele i nie powinno być problemu z uzupełnieniem ubytków za pomocą szpachlówki czy green stuffu. Na nagrobkach znalazłem także kilka nadlewek, ale ich usunięcie nie sprawiło żadnych problemów. Żywica jest dość elastyczna i nie kruszy się pod ostrzem noża. Należy jednak pamiętać, by przed malowaniem odlane z żywicy modele odtłuścić, czyszcząc powierzchnię na przykład płynem do mycia naczyń.

Modele są dość dobrze wyskalowane i obok figurek w skali 28 mm wyglądają naturalnie. Zaś przełożenie jakości zestawów oferowanych przez Minimonsters.eu na cenę wypada bardzo korzystnie, a stale powiększający się wybór produktów pozwoli z powodzeniem urozmaić pole bitwy.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt gru 21, 2012 2:59 pm

Lead Adventures - Metal Militia - Scholars

W tym tygodniu będzie punktualnie. W piątek, w dniu końca świata, zapraszam szanowne państwo-draństwo do otwarcia kolejnego pudełka z modelami od Lead Adventure kupionymi w esklepie BattleBear.

Prezentowane poniżej modele uczonych Milicjantów docelowo służyć będą w szeregach Motłochu, choć nie wykluczone, że pojawią się też w innej roli.

Modele zostały zapakowane firmowo w przezroczyste blistry, które oprócz figurek i okrągłych podstawek zawierają także gąbkę, która ma chronić zawartość. Wewnątrz znajduje się także ulotka z logo firmy i niezbędnymi informacjami.

Blister zawiera dwie figurki uczonych Milicjantów (BRU-13 Metal Militia of Bruegelburg 3 - Scholars (2)).
Modele zostały odlane w białym metalu, a nadlewki które zauważyłem znajdowały się głównie na ostrzu miecza (trzymanego na ramieniu) oraz na nogach obu figurek. Do usunięcia nadlewek użyłem skalpela i choć tych na nogach modeli pozbyłem się dość łatwo, to usunięcie nadlewek z ostrza miecza wymagało trochę więcej pracy. Z kolei linie podziału są niemal niewidoczne i usunięci ich nie sprawia problemów.

Podobnie jak wszystkie recenzowane wcześniej modele z LA, także uczeni Milicjanci to świetne rzeźby z masą szczegółów i detali.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Gdy zamawiałem część modeli, nie było ich jeszcze w ofercie sklepu jednak ekipa z BattleBear bez problemu sprowadziła je dla mnie. Tak więc, jeśli macie jakieś upatrzone modele, a nie chcecie lub nie możecie sprowadzić ich ze strony producenta, zawsze można spróbować i napisać BattleBear.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt gru 28, 2012 4:57 pm

Lead Adventures - Metal Militia - Desperate Housewives

Pierwszy piątek po świętach. Dostaliście jakieś figurki albo makiety? Pochwalcie się.

Jako, że końca świata nie było zapraszam szanowne państwo-draństwo do otwarcia kolejnego pudełka z modelami od Lead Adventure kupionymi w esklepie BattleBear.

Dzisiaj kolejne modele milicjantów, a właściwie gotowych na wszystko milicjantek, które podobnie jak prezentowane wcześniej modele, służyć będą najpewniej w szeregach Motłochu, choć nie wykluczone, że pojawią się też w innej roli.

Ekipa z Lead Adventure tradycyjnie już, zapakowała figurki w przezroczyste blisty, które oprócz gotowych na wszystko milicjantek pomieściły jeszcze okrągłe podstawki, a także chroniącą zawartość gąbkę i ulotkę z logo firmy oraz innymi niezbędnymi informacjami.

Blister zawiera dwie figurki gotowych na wszystko milicjantek (BRU-14 Metal Militia of Bruegelburg 4 – Desperate Housewives (2)).
Figurki zostały odlane w białym metalu, a nieliczne nadlewki które zauważyłem były łatwe do usunięcia. Podobnie nie było problemu z liniami podziału, które są niemal niewidoczne, a ich usunięcie nie sprawia trudności.

Firma Lead Adventure trzyma poziom, i podobnie jak wszystkie recenzowane wcześniej modele, także gotowe na wszystko milicjantki to świetne rzeźby z masą szczegółów i detali, takich jak deska do krojenia użyta jako taszka, medaliony czy opaska ze stylizowaną literą B - zapewne od nazwy serii Bruegelburg.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Gdy zamawiałem część modeli, nie było ich jeszcze w ofercie sklepu jednak ekipa z BattleBear bez problemu sprowadziła je dla mnie. Tak więc, jeśli macie jakieś upatrzone modele, a nie chcecie lub nie możecie sprowadzić ich ze strony producenta, zawsze można spróbować i napisać BattleBear.
Ostatnio zmieniony pt gru 28, 2012 4:58 pm przez quidamcorvus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt sty 04, 2013 1:47 pm

Lead Adventures - Metal Militia - Kitchen Guard

W pierwszy piątek 2013 roku zapraszam szanowne państwo-draństwo do otwarcia kolejnego pudełka z modelami od Lead Adventure kupionymi w esklepie BattleBear.

Prezentowane poniżej modele Kuchennych Strażniczek docelowo służyć będą w szeregach Motłochu, choć nie wykluczone, że pojawią się też w innej roli.

Modele uzbrojonych w wałki do ciasta i odzianych w zbroje Milicjantek zostały zapakowane w przezroczyste blistry, które zgodnie ze standardem Lead Adventure zawierają prócz modeli także dwie okrągłe podstawki, chroniącą zawartość grubą gąbkę oraz ulotkę z logo firmy i niezbędnymi informacjami.

Blister zawiera dwie figurki Kuchennych Strażniczek (BRU-12 Metal Militia of Bruegelburg 2 - Kitchen Guard (2)).
Modele Milicjantek zostały odlane w białym metalu, nie zauważyłem żadnych nadlewek, a linie podziału formy są niemal niewidoczne i usunięci ich nie sprawia problemów. Jakość odlewu i rzeźba jest dobrej jakości, jedyne zastrzeżenie budzi odlew w miejscu łączenia wałka i hełmu Milicjantki w naramienniku, która trzyma oręż oburącz. Można to było zrobić lepiej.

Podobnie jak recenzowane wcześniej modele z LA, także Kuchenne Strażniczki to świetne, pomysłowe rzeźby z masą szczegółów i detali, takich jak przywiązana do ramienia patelnia użyta jako puklerz, liczne sakiewki, nożyce oraz kuchenne noże czy w końcu połączenie sukni ze elementami zbroi płytowej i dość oryginalnym hełmem.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Gdy zamawiałem część modeli, nie było ich jeszcze w ofercie sklepu jednak ekipa z BattleBear bez problemu sprowadziła je dla mnie. Tak więc, jeśli macie jakieś upatrzone modele, a nie chcecie lub nie możecie sprowadzić ich ze strony producenta, zawsze można spróbować i napisać BattleBear.
Ostatnio zmieniony pt sty 04, 2013 1:48 pm przez quidamcorvus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt sty 11, 2013 6:43 pm

Lead Adventures - Archivist and Merchant

Sądząc po zawartości pudełka z figurkami od Lead Adventure przed nami zostało już mniej niż więcej recenzji modeli z serii Bruegelburg, jednak nie ukrywam, że modele urzekły mnie na tyle, że z pewnością zakupię kolejne figurki z tej serii. A więc kontynuując cykl recenzji zapraszam szanowne państwo-draństwo do otwarcia kolejnego pudełka z modelami od Lead Adventure kupionymi w esklepie BattleBear.

Dzisiaj otworzyłem pudełko z figurkami Skryby oraz Kupca, zestaw stanowi ciekawą alternatywę dla modeli Citizens of the Empire: Merchant & Scribe od Games Workshop. Skryba i Kupiec w trakcie rozgrywek w Warheim FS wystawiane będą jako Najemne Ostrza.

Figurki Skryby i Kupca, podobnie jak inne modele od Lead Adventure zapakowane zostały w przezroczysty blister. Wewnątrz opakowania zamknięte zostały modele, dwie okrągłe podstawki o średnicy 25 mm oraz gruba gąbka, która ma chronić zawartość. W środku znajduje się także ulotka z logo firmy i niezbędnymi informacjami.

Blister zawiera dwa modele przedstawiające Skrybę i Kupca (BRU-03 Archivist and Merchant (2)). Modele w skali 28 mm zostały odlane w białym metalu. Na zakupionych modelach nie zauważyłem śladów nadlewek czy linii podziału.

Skryba i Kupiec to kolejne ciekawe, wykonane z pomysłem rzeźby. Masa detali, którymi obwieszone są modele bez problemu pozwala rozpoznać w nich przedstawicieli konkretnych profesji, a dość spore gabaryty świadczą, że Skrybie i Kupcowi bardzo dobrze się powodzi. Malowanie tych modeli z pewnością sprawi dużo frajdy.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Gdy zamawiałem część modeli, nie było ich jeszcze w ofercie sklepu jednak ekipa z BattleBear bez problemu sprowadziła je dla mnie. Tak więc, jeśli macie jakieś upatrzone modele, a nie chcecie lub nie możecie sprowadzić ich ze strony producenta, zawsze można spróbować i napisać BattleBear.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

sob sty 19, 2013 1:14 am

Lead Adventures - Walter, The Little Herald

Minął trzeci piątek stycznia i z lekkim poślizgiem zapraszam szanowne państwo-draństwo do otwarcia kolejnego pudełka z modelami od Lead Adventure kupionymi w esklepie BattleBear.

Dzisiaj nadszedł czas na Waltera, Małego Herolda, który w czasie rozgrywek w Warheim FS będzie wystawiany jako Najemne Ostrze - zasady dla Niziołka Herolda powinny pojawić się niebawem.

Ekipa z Lead Adventure tradycyjnie już, zapakowała figurkę w przezroczysty blister, który oprócz Waltera pomieścił jeszcze okrągłą podstawkę, a także chroniącą zawartość gąbkę i ulotkę z logo firmy oraz innymi niezbędnymi informacjami. Mimo gąbki trąbka Herolda dość mocno się wygięła, na szczęście metal nie pękł i udało się przywrócić prawidłowy kształt instrumentu.

Blister zawiera jedną imienną figurkę Walter, Mały Herold (BRU-33 Walter, The Little Herald (1)). Figurka została odlana w białym metalu, nieliczne nadlewki i linie podziału formy były łatwe do usunięcia. Niestety, trzeba nawiercić trąbkę, gdyż została zaślepiona w trakcie przygotowywania formy.

Lead Adventure trzyma poziom i Walter podobnie jak recenzowane wcześniej modele, to fajna rzeźba z masą szczegółów i detali, takich jak strzała przy ozdobionym piórami kapeluszu, bufiaste rękawy czy liberia, na której namalować można dowolny herb.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Gdy zamawiałem część modeli, nie było ich jeszcze w ofercie sklepu jednak ekipa z BattleBear bez problemu sprowadziła je dla mnie. Tak więc, jeśli macie jakieś upatrzone modele, a nie chcecie lub nie możecie sprowadzić ich ze strony producenta, zawsze można spróbować i napisać BattleBear.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt sty 25, 2013 8:12 pm

Lead Adventures - Mad Griet

Zapraszam szanowne państwo-draństwo do otwarcia kolejnego pudełka z modelem od Lead Adventure kupionym w esklepie BattleBear.

Dziś Mad Griet czyli kolejna, po modelu Walter, The Little Herald, imienna figurka od Lead Adventure. Szalona Małgorzata to także tytuł obrazu Pietera Bruegla, który posłużył rzeźbiarzowi jako inspiracja podczas tworzenia figurki. W trakcie gry w Warheim FS model Szalonej Małgorzaty, podobnie jak prezentowane wcześniej modele, służyć będzie najpewniej w szeregach Motłochu, choć nie wykluczone, że pojawi się też w innej roli.

Figurka, podobnie jak inne modele z Lead Adventure, zapakowana została w przeźroczysty blister, który zawierał także okrągłą podstawkę oraz chroniącą zawartość gąbkę i ulotkę z logo firmy oraz innymi niezbędnymi informacjami.

Blister zawiera jedną imienną figurkę Szalonej Małgorzaty (BRU-09 Mad Griet (1)). Figurka została odlana w białym metalu, a nieliczne nadlewki które zauważyłem były łatwe do usunięcia. Podobnie nie było problemu z liniami podziału, które są niemal niewidoczne, a ich usunięcie nie sprawia trudności.

Firma Lead Adventure wciąż trzyma poziom, i podobnie jak recenzowane wcześniej modele, także Szalona Małgorzata to świetna, dość wierna oryginałowi rzeźba z masą szczegółów i detali, takich ściskane pod pachą kosztowności, zdobienie jelca czy skórzane pasy oraz klamry spinające kirys.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Gdy zamawiałem część modeli, nie było ich jeszcze w ofercie sklepu jednak ekipa z BattleBear bez problemu sprowadziła je dla mnie. Tak więc, jeśli macie jakieś upatrzone modele, a nie chcecie lub nie możecie sprowadzić ich ze strony producenta, zawsze można spróbować i napisać BattleBear.
 
Awatar użytkownika
oggr
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 229
Rejestracja: czw lip 23, 2009 4:27 pm

Rozpakuj pudełko...

pt sty 25, 2013 10:17 pm

Wow figsy są fajne, w jakiej sa cenie?
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt sty 25, 2013 10:44 pm

oggr pisze:
Wow figsy są fajne, w jakiej sa cenie?

TUTAJ masz przykładowe ceny.
 
Awatar użytkownika
oggr
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 229
Rejestracja: czw lip 23, 2009 4:27 pm

Rozpakuj pudełko...

pt sty 25, 2013 11:00 pm

Ok thx może kiedyś będzie mnie stać:) ale wyglądają mega.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Rozpakuj pudełko...

pt lut 01, 2013 2:52 pm

Lead Adventures - In the Tavern

W pierwszy piątek lutego zapraszam szanowne państwo-draństwo do otwarcia kolejnego pudełka z modelami od Lead Adventure kupionymi w esklepie BattleBear.

Dzisiaj zaprezentuję figurki - Karczmarza oraz Karczmarki, które pojawią się na jednej z dioram lub w ostateczności karmić będą modele Motłochu.

Karczmarze, podobnie jak prezentowane wcześniej figurki od Lead Adventure zostały zapakowane w przezroczyste blistry, wewnątrz znajdziemy także okrągłe podstawki 25 mm, oraz grubą gąbkę, która ma chronić zawartość. Wewnątrz znajduje się także ulotka z logo firmy i niezbędnymi informacjami.

Blister zawiera dwie figurki przedstawiające Karczmarza oraz Karczmarkę (BRU-04 In the Tavern (2)). Modele w skali 28 mm zostały odlane w białym metalu, a modele które zakupiłem praktycznie nie posiadały nadlewek, zaś linie podziału były niewielkie i łatwe do usunięcia.

Modele z zestawu In the Tavern to ciekawie wyrzeźbione modele, dźwigające dzbany, kufle i tace z jedzeniem. Podobnie jak w przypadku pozostałych modeli z Lead Adventure duża liczba szczegółów i pomysłowe rzeźby zapowiadają przyjemne malowanie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Gdy zamawiałem część modeli, nie było ich jeszcze w ofercie sklepu jednak ekipa z BattleBear bez problemu sprowadziła je dla mnie. Tak więc, jeśli macie jakieś upatrzone modele, a nie chcecie lub nie możecie sprowadzić ich ze strony producenta, zawsze można spróbować i napisać BattleBear.
Ostatnio zmieniony pt lut 01, 2013 2:52 pm przez quidamcorvus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt lut 08, 2013 2:07 pm

Lead Adventures - Diggers

Dziś piątek, więc zapraszam szanowne państwo-draństwo do otwarcia kolejnego pudełka z modelami od Lead Adventure kupionymi w esklepie BattleBear.

Prezentowane poniżej modele w Warheim FS służyć będą jako Najemne Ostrza - Porywacze Zwłok, choć nie wykluczone, że pojawią się w szeregach Motłochu.

Modele zostały zapakowane firmowo w przezroczyste blistry, które oprócz figurek i okrągłych podstawek zawierają także gąbkę, która ma chronić zawartość. Wewnątrz znajduje się także ulotka z logo firmy i niezbędnymi informacjami.

Blister zawiera dwie figurki robotników z łopatami (BRU-01 Diggers (2)). Modele zostały odlane w białym metalu, a linie podziału które zauważyłem znajdowały się głównie na kapturze pierwszego z robotników oraz na twarzy drugiego modelu. Do usunięcia linii podziału użyłem skalpela i choć tych na kapturze pozbyłem się dość łatwo, to usunięcie nadlewek z twarzy wymagało trochę więcej pracy.

Podobnie jak wszystkie recenzowane wcześniej modele z LA, także robotnicy z łopatami to ciekawe rzeźby z dużą ilością szczegółów i detali. Jeśli ktoś grał w 1ed WFRP, to jeden z robotników posiada torbę na rzemieniu, a w środku pewnie flaszkę na herbatę.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Gdy zamawiałem część modeli, nie było ich jeszcze w ofercie sklepu jednak ekipa z BattleBear bez problemu sprowadziła je dla mnie. Tak więc, jeśli macie jakieś upatrzone modele, a nie chcecie lub nie możecie sprowadzić ich ze strony producenta, zawsze można spróbować i napisać BattleBear.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt lut 15, 2013 4:02 pm

Lead Adventures - Peasants

15 lutego, w dniu gdy na najtwardsze miasto na Ziemi zamiast gradu spadł deszcz meteorytów, zapraszam szanowne państwo-draństwo do otwarcia kolejnego pudełka z modelami od Lead Adventure kupionymi w esklepie BattleBear.

Dzisiaj wypadło na Chłopów, którzy pojawiać się będą w szeregach Motłochu, choć możliwe że nie tylko.

Figurki Chłopów, podobnie jak inne modele od Lead Adventure zapakowane zostały w przezroczysty blister. Wewnątrz opakowania zamknięte zostały modele, dwie okrągłe podstawki o średnicy 25 mm oraz gruba gąbka, która ma chronić zawartość. W środku znajduje się także ulotka z logo firmy i niezbędnymi informacjami.

Blister zawiera dwa modele przedstawiające Chłopów (BRU-16 Durer Peasants (2)). Modele w skali 28 mm zostały odlane w białym metalu. Na zakupionych modelach nie zauważyłem śladów nadlewek, a linie podziału były łatwe do usunięcia.

W odróżnieniu od większości prezentowanych wcześniej figurek od Lead Adventure modele Chłopów są znacznie ubożej wyposażeni, zresztą stosownie do swojego stanu. Pomimo tego, nie można powiedzieć by były to nudne wzory. A Chłop uzbrojony w miecz z powodzeniem może pełnić rolę Adiutanta czy Młodzika w jednej z ludzkich drużyn Mordheim lub Warhem FS. Rycinę, która posłużyła jako inspiracja do wyrzeźbienia figurek można obejrzeć na stronie producenta.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Gdy zamawiałem część modeli, nie było ich jeszcze w ofercie sklepu jednak ekipa z BattleBear bez problemu sprowadziła je dla mnie. Tak więc, jeśli macie jakieś upatrzone modele, a nie chcecie lub nie możecie sprowadzić ich ze strony producenta, zawsze można spróbować i napisać BattleBear.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt lut 22, 2013 3:50 pm

Lead Adventures - Peasant Woman and Musician.

W ostatni piątek miesiąca zapraszam szanowne państwo-draństwo do otwarcia kolejnego pudełka z modelami od Lead Adventure kupionymi w esklepie BattleBear.

Prezentowane poniżej modele Minstrela i Wieśniaczki docelowo służyć będą w szeregach Motłochu. Choć model Mistrela równie dobrze można wystawić jako Najemne Ostrze - co prawda figurka nie przypomina Leśnego Elfa, ale to drobny szczegół, który w szeregach ludzkich kompanii nie będzie miał znaczenia.

Modele zostały zapakowane w przezroczyste blistry, które zgodnie ze standardem Lead Adventure zawierają prócz modeli także dwie okrągłe podstawki, chroniącą zawartość grubą gąbkę oraz ulotkę z logo firmy i niezbędnymi informacjami.

Blister zawiera dwie figurki Minstrela oraz Wieśniaczki (BRU-07 Peasant Woman and Musician (2)). Figurki zostały odlane w białym metalu, nie zauważyłem żadnych nadlewek, a linie podziału formy są niemal niewidoczne i usunięci ich nie sprawia problemów.

Podobnie jak recenzowane wcześniej modele z LA, także Minstrel oraz Wieśniaczka to świetne, przemyślane rzeźby z masą szczegółów i detali. Minstrel to doświadczony obieżyświat, który amputowaną nogę zastąpił protezę, a opatrunek na twarzy może świadczyć iż komuś nie spodobało się wtykanie nosa w nie swój interes. Z kolei jednooka Wieśniaczka obwieszona jest różnego rodzaju akcesoriami, w dłoni ściska bochen chleba, a na plecach dźwiga kosz z którego wystaje ryba i serdelki - co może tłumaczyć wiernego towarzysza, którym jest wijący się pod nogami szczur.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Gdy zamawiałem część modeli, nie było ich jeszcze w ofercie sklepu jednak ekipa z BattleBear bez problemu sprowadziła je dla mnie. Tak więc, jeśli macie jakieś upatrzone modele, a nie chcecie lub nie możecie sprowadzić ich ze strony producenta, zawsze można spróbować i napisać BattleBear.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt mar 01, 2013 10:53 pm

Raging Heroes - the Konigsmark Sisters

Zainteresowany ofertą firmy Raging Heroes ponownie odwiedziłem strony polskiego esklepu BattleBear, gdzie zamówiłem limitowaną edycję figurek z zestawu the Konigsmark Sisters. Figurki kupiłem głównie w celach kolekcjonerskich choć jest niemal pewne, że pojawią się na stole w trakcie rozgrywek w Warheim FS, prawdopodobnie jako Postacie Dramatu.

Modele the Konigsmark Sisters zostały zapakowane firmowo w woreczek strunowy, który po owinięciu folią z bąbelkami został z kolei zapakowany w kartonowe pudełko. Pudełko z jednej strony zostało ozdobione czarno-białą naklejką ze zdjęciami figurek oraz internetowym adresem firmy i imionami sióstr oraz psa, z drugiej strony pudełka znajduje się nadruk przedstawiający stylizowaną pieczęć z psią głową oraz informacją, iż zestaw jest limitowany.

Pudełko zawiera trzy figurki sióstr Konigsmark oraz model psa o imieniu Walter. Modele zostały odlane w łatwym w obróbce białym metalu. Linie podziału formy są nieliczne, a nadlewki łatwo usunąć. Zgodnie z informacją zamieszczoną na froncie pudełka, każda z sióstr została wyposażona w alternatywne warianty uzbrojenie, które przy odrobinie wysiłku można wymienić pomiędzy modelami.

I tak Hildegarda, stylizowana na imperialnego inżyniera, na zdjęciu przedstawiona jest z muszkietem i właśnie w takiej wersji ją skleiłem. Jednak alternatywie można ją uzbroić w garłacz.

Z kolei Gretchen od pierwszego rzutu oka kojarzy się z łowcami czarownic, a na zdjęciu uzbrojona została w dwa pistolety. I gdyby właśnie nie atrybuty wiedźmołapa, to model byłby świetnym rozbójnikiem, a tak uzbroiłem drugą z sióstr w pistolet strzałkowy oraz pałasz, dopełniając wizerunku łowcy czarownic.

Trzecia z sióstr to Brunhilda, która z powodzeniem mogłaby stanąć na czele oddziału rycerzy zakonnych. Na zdjęciu model wspiera się na mieczu dwuręcznym, ja wyposażyłem figurkę w zdobioną tarczę. Alternatywnie Brunhilda może zostać uzbrojona w młot dwuręczny.

Ostatni model to Walter, pies siedzący na stosie kości. A po wyrazie sympatycznego pyska widać, że nie odda ich bez walki.

Oglądając modele Raging Hereoes bez trudu można dostrzec nawiązana do uniwersum Warhammera, zresztą sam producent nie ukrywa, iż modele są alternatywą dla figurek GW.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jestem zadowolony z zakupu, modele po sklejeniu prezentują się zacnie, choć nieco obawiam się o trwałość połączeń pomiędzy klejonymi elementami, które są naprawdę drobne. Różnice w proporcjach pomiędzy modelami RH a GW są łatwo zauważalne co można zobaczyć na poniższych zdjęciach.

Obrazek

Gdyby szanowne państwo-draństwo chciało obejrzeć pomalowane modele the Konigsmark Sisters to polecam odwiedzić blog Jamesa Wappela.


Gdy zamawiałem modele, the Konigsmark Sisters nie było jeszcze w ofercie sklepu jednak ekipa z BattleBear bez problemu sprowadziła je dla mnie. Tak więc, jeśli macie jakieś upatrzone modele, a nie chcecie lub nie możecie sprowadzić ich ze strony producenta, zawsze można spróbować i napisać BattleBear.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt mar 08, 2013 8:44 pm

Lead Adventures - Citizens

Zapraszam szanowne państwo-draństwo do otwarcia przedostatniego pudełka z modelami od Lead Adventure kupionymi w esklepie BattleBear.

Prezentowane poniżej modele Mieszczan docelowo służyć będą w szeregach Motłochu, choć nie wykluczone, że pojawią się też w innej roli.

Modele zostały zapakowane firmowo w przezroczysty blister, który oprócz figurek i okrągłych podstawek zawiera także gąbkę, która ma chronić zawartość. Wewnątrz znajduje się także ulotka z logo firmy i niezbędnymi informacjami.

Blister zawiera dwie figurki Mieszczan (BRU-05 Citizens (2)). Modele zostały odlane w białym metalu, a nadlewki i linie podziału które zauważyłem były łatwe do usunięcia.

Podobnie jak wszystkie recenzowane wcześniej modele z LA, także Mieszczanie to ciekawe rzeźby z masą szczegółów i detali. Mieszczanin obwieszony jest licznymi sakwami, do pasa przytroczony na pęk kluczy i latarnię, a w rękach dzierży dzban z napojem. Głowę modelu zdobi szpiczasty kaptur, który w połączenie ze zdrową nalaną twarzą i obszerną sylwetką sprawia, że model mógłby sprawdzić się jako Magister Nurgla. Zresztą, kto wie czym zajmuje się w wolnym czasie Mieszczanin. Z kolei Mieszczanka odziana jest w suknię i czepek(?), które choć z pozoru niewyszukane, to umożliwiają ciekawe malowanie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Gdy zamawiałem część modeli, nie było ich jeszcze w ofercie sklepu jednak ekipa z BattleBear bez problemu sprowadziła je dla mnie. Tak więc, jeśli macie jakieś upatrzone modele, a nie chcecie lub nie możecie sprowadzić ich ze strony producenta, zawsze można spróbować i napisać BattleBear.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

sob mar 16, 2013 4:23 am

Avatars of War - Dwarf Berserker

W ostatnią sobotę zimy zapraszam szanowne państwo-draństwo do otwarcia pudełka z modelem od Avatars of War kupionym w esklepie BattleBear.

Prezentowany poniżej model Krasnoludzkiego Berserkera uzupełni szeregi bohaterów Kultu Pogromców z Karak Kadrin do Warheim FS.

Model został zapakowany firmowo w przeźroczysty blister, który prócz figurki i kwadratowej podstawki 20 x 20 mm zawiera także grubą gąbkę, która chroni zawartość przed uszkodzeniem. Wewnątrz opakowania znajduje się także ulotka z logo firmy, zdjęciem pomalowanego modelu oraz innymi niezbędnymi informacjami.

Blister zawiera jedną figurkę Krasnoludzkiego Berserkera (Dwarf Berserker). Model, podzielony na cztery części, został odlany w białym metalu. Nie zauważyłem większych nadlewek, a linie podziału były łatwe do usunięcia. Po odcięciu i wyczyszczeniu poszczególnych części połączyłem elementy ze sobą, dla pewności mocując je na sztyftach wykonanych ze spinacza biurowego. Części spasowane są dość dobrze, choć szczelina pomiędzy głową i irokezem będzie wymagała wypełnienia masą modelarską.

Krasnoludzki Berserker to bogaty w detale, wyrzeźbiony z pomysłem model, który swoją stylistyką nawiązuje do krasnoludzkich Pogromców od GW. Krasnolud dzierży w zdobionych pierścieniami dłoniach dwa runiczne topory, wysadzane klejnotami bransolety chronią nadgarstki, w pasie przepasany jest misternie zdobionym pasem z klamrą stylizowaną na krasnoludzką głowę, a stopę opiera z kolei na odciętej głowie Zielonoskórego.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Gdy zamawiałem część modeli, nie było ich jeszcze w ofercie sklepu jednak ekipa z BattleBear bez problemu sprowadziła je dla mnie. Tak więc, jeśli macie jakieś upatrzone modele, a nie chcecie lub nie możecie sprowadzić ich ze strony producenta, zawsze można spróbować i napisać BattleBear.
Ostatnio zmieniony sob mar 16, 2013 4:25 am przez quidamcorvus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt mar 22, 2013 7:55 pm

Avatars of War - Bor Dragonbane

W pierwszy piątek wiosny zapraszam szanowne państwo-draństwo do otwarcia pudełka z modelem od Avatars of War kupionym w esklepie BattleBear.

Prezentowany poniżej model Bora Dragonbane uzupełni szeregi bohaterów Kultu Pogromców z Karak Kadrin do Warheim FS.

Figurka została zapakowana firmowo w przeźroczysty blister, który prócz modelu złożonego z czterech części oraz kwadratowej podstawki 20 x 20 mm zawiera także grubą gąbkę, która chroni zawartość przed uszkodzeniem. Wewnątrz opakowania znajduje się także ulotka z logo firmy, zdjęciem pomalowanego modelu i innymi niezbędnymi informacjami.

Blister zawiera jedną figurkę Bora Dragonbane (Bor Dragonbane). Figurka, podzielona na cztery części, została odlana w białym metalu. Nie zauważyłem większych nadlewek, a linie podziału były łatwe do usunięcia. Po odcięciu i wyczyszczeniu poszczególnych części połączyłem elementy ze sobą, dla pewności mocując je na sztyftach wykonanych ze spinacza biurowego. Części spasowane są dość dobrze, a szczelina pomiędzy głową i mohikaninem wymaga jedynie niewielkiego wypełnienia masą modelarską.

Bor Dragonbane to bogata w detale, wyrzeźbiona z pomysłem figurka, który swoją stylistyką nawiązuje do krasnoludzkich Pogromców od GW. Dragonbane dzierży w zdobionych pierścieniami dłoniach dwa runiczne topory, a wysadzane klejnotami bransolety chronią nadgarstki. Krasnolud w pasie przepasany jest misternie zdobionym pasem z klamrą stylizowaną na krasnoludzką głowę, a na plecy zarzucony ma płaszcz ze smoczej skóry. W odróżnieniu od innych Pogromców, Bor nosi na plecach sztandar, a właściwie totem z różnego rodzaju wartościowymi przedmiotami. Ponadto, czub postawiony na głowie, według informacji zawartych na ulotce, to nie irokez tylko mohikanin. Do figurki dołączona jest także smocza głowa, którą można umieścić na podstawce modelu lub przykleić na plecach zamiast sztandaru.

Obrazek[/align]
Obrazek
Obrazek[/align]

Gdy zamawiałem część modeli, nie było ich jeszcze w ofercie sklepu jednak ekipa z BattleBear bez problemu sprowadziła je dla mnie. Tak więc, jeśli macie jakieś upatrzone modele, a nie chcecie lub nie możecie sprowadzić ich ze strony producenta, zawsze można spróbować i napisać BattleBear.
Ostatnio zmieniony pt mar 22, 2013 7:59 pm przez quidamcorvus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt mar 29, 2013 9:39 pm

Avatars of War - Dwarf Rune Master

W ostatni piątek miesiąca zapraszam szanowne państwo-draństwo do otwarcia pudełka z modelem od Avatars of War kupionym w esklepie BattleBear.

Prezentowany poniżej model Dwarf Rune Master uzupełni szeregi bohaterów Kultu Pogromców z Karak Kadrin do Warheim FS.

Model Kowala Run został zapakowany firmowo w przeźroczysty blister, który prócz figurki złożonej z czterech elementów oraz kwadratowej podstawki 20 x 20 mm zawiera także grubą gąbkę, która chroni zawartość przed uszkodzeniem. Wewnątrz opakowania znajduje się także ulotka z logo firmy, zdjęciem pomalowanego modelu i innymi niezbędnymi informacjami.

Blister zawiera jedną figurkę Kowala Run (Dwarf Rune Master). Figurka, podzielona na cztery części, została odlana w białym metalu. Nadlewki które zauważyłem były łatwe do usunięcia. Z kolei widoczne linie podziału formy wymagały nieco więcej pracy. Po odcięciu i wyczyszczeniu poszczególnych elementów połączyłem części ze sobą, dla pewności mocując laskę na sztyftach wykonanych ze spinacza biurowego. Części spasowane są dość dobrze, jednak przyklejenie płaszcza wymaga nieco cierpliwości.

Kowal Run odziany jest w runiczną zbroję łuskową i hełm z przyłbicą stylizowaną zapewne na twarz jednego z Krasnoludzkich Przodków. Przedramiona chronią zdobione klejnotami karwasze, a dłonie zaciskają się na drzewcu zakończonym ośmioramienną gwiazdą, która kojarzy się z gwiazdą noszoną przez kolędników i ten element niezbyt mi pasuje jako zwieńczenie. Co więcej trzeba bardzo uważać na ramiona gwiazdy, bo odlew jest naprawdę cienki i łatwo wykrzywić elementy. Prócz tego, krasnolud uzbrojony jest w młot bojowy, który umocowany jest do pasa obuchem w dół - na co zapewne kilkoro spośród państwa-draństwa zwróci uwagę. A, pas ze stylizowaną klamrą też jest. Drugi element modelu, który po przyklejeniu niezbyt mi się podoba, to podwinięty płaszcz, który kojarzy mi się raczej z silnymi Wiatrami Magii niż Magią Run.

Podsumowując model Kowala Run to bogata w detale, wyrzeźbiona z pomysłem figurka, który moim zdaniem dość dobrze komponuje się z resztą krasnoludzkiej braci, choć dwa wymienione wyżej elementy niezbyt mi się podobają ale zobaczymy, być może po pomalowaniu będzie to lepiej wyglądało.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Gdy zamawiałem część modeli, nie było ich jeszcze w ofercie sklepu jednak ekipa z BattleBear bez problemu sprowadziła je dla mnie. Tak więc, jeśli macie jakieś upatrzone modele, a nie chcecie lub nie możecie sprowadzić ich ze strony producenta, zawsze można spróbować i napisać BattleBear.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pn kwie 01, 2013 10:21 am

Lead Adventures - Pigs

W pierwszy poniedziałek miesiąca zapraszam szanowne państwo-draństwo do otwarcia pudełka z modelami od Lead Adventure kupionymi w esklepie BattleBear.

Prezentowane poniżej modele knura i lochy w Warheim FS wystąpić mogą w trakcie rozgrywania scenariusza specjalnego Magiczne Koryto, choć nie wykluczone, że pojawią się też w innej roli.

Zestaw został zapakowany firmowo w przezroczysty blister, który oprócz modeli świń i koryta zawiera także gąbkę, która ma chronić zawartość. Wewnątrz znajduje się także ulotka z logo firmy i niezbędnymi informacjami.

Blister zawiera dwie figurki świń (BRU-17 Pigs (2)). Modele zostały odlane w białym metalu, a nadlewki i linie podziału które zauważyłem były łatwe do usunięcia.

Podobnie jak wszystkie recenzowane wcześniej modele z LA, także świnie i koryto to ciekawe rzeźby z dużą masą szczegółów i detali. Świnie posiadają cztery zakończone racicami nogi, parę uszu, dwoje oczu oraz ryj z pełnym wyposażeniem i zakręcony ogon, który znajduje się z drugiej strony tuszy. Ponadto, każda ze świń posiada odrębne atrybuty, które z łatwością pozwalają odróżnić knura od lochy. Z kolei koryto posiada liczne słoje i pęknięcia udanie imitujące fakturę drewna.

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Gdy zamawiałem część modeli, nie było ich jeszcze w ofercie sklepu jednak ekipa z BattleBear bez problemu sprowadziła je dla mnie. Tak więc, jeśli macie jakieś upatrzone modele, a nie chcecie lub nie możecie sprowadzić ich ze strony producenta, zawsze można spróbować i napisać BattleBear.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt kwie 05, 2013 12:47 pm

Scibor - Dwarven Ruins Terrain

Jako, że prace nad kompaniami Nieumarłych do Warheim FS zbliżają się do końca, powoli kompletuję modele krasnoludzkich Pogromców oraz elementy, które umieszczę na dioramie oraz wykorzystam jako tereny na polu bitwy. I tak postanowiłem kupić kilka produktów od Scibora. Przy czym pierwszym produktem, który postanowiłem zrecenzować jest zestaw Dwarven Ruins Terrain TEDR0007. Jednocześnie z góry uprzedzam, iż moja opinia na temat recenzowanego niżej zestawu jest bardzo nieobiektywna, stąd można pominąć lekturę moich zachwytów i obejrzeć zdjęcia.
(Przy okazji zauważyłem, że choć na stronie widnieje zapis "Blister contains 5 resin pieces." to w pudełku są tylko cztery elementy. Wysłałem emaila z zapytaniem na adres podany na stronie: [email protected] i czekam na odpowiedź. A może ktoś z państwa-draństwa kupował już ten produkt?)

Elementy terenu zostały zapakowane firmowo w przeźroczysty blister, który w moim przypadku zawiera cztery żywiczne odlewy oraz ulotkę, na której poza adresem internetowym sklepu i zdjęciem figurki Minotaura niczego więcej nie ma.

Blister zawiera cztery żywiczne odlewy zrujnowanych krasnoludzkich pomników. Przy czym największy z pomników mierzy 10 cm wysokości i już w porównaniu z figurkami w skali 28 mm wygląda imponująco, a w zestawieniu z modelami w skali 15 mm, które zresztą pojawiły się ostatnio w ofercie Scibora, krasnoludzkie pomniki muszą wyglądać epicko. Zresztą także mniejsze elementy terenu prezentują się godnie i z pewnością, w połączeniu z innymi produktami od Scibora, ubogacą zarówno dioramę jak i pole bitwy.

Elementy terenu zostały odlane w żywicy, nie zauważyłem nadlewek oraz linii podziału. Za to w kilku miejscach znalazłem ślady po pęcherzach powietrza, które jednak bez problemu zalepiłem szpachlówką.

Nie ukrywam, że zestaw Dwarven Ruins Terrain spodobał mi się od samego początku i nie mogłem doczekać się zakupu, stąd i moje zachwyty nad posiadanym już produktem. Tym bardziej ucieszyła mnie dobra jakość odlewów i ciekawa rzeźba. Detale zrujnowanych pomników są ostre, a sama faktura jest zróżnicowana i dobrze oddaje zarówno wypolerowana elementy kamienia, jak i spękania czy wreszcie miejsca które zostały zniszczone silnymi uderzeniami wrogów krasnoludzkiej rasy. Uzupełnienie pomników stanowią zdobione krasnoludzkie płyty, którymi wyłożona jest ziemia wokół ruin, czy paprocie i inne detale. Choć do rozpoczęcia prac nad kompanią Kultu Pogromców z Karak Kadrin pozostało jeszcze trochę czasu, to już nie mogę doczekać malowania krasnoludzkich ruin.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony pt kwie 05, 2013 12:48 pm przez quidamcorvus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt kwie 12, 2013 6:46 pm

Scibor Monstrous Miniatures - Dwarven Basing Kit

Jak państwo-draństwo zapewne pamiętają tydzień temu zrecenzowałem Dwarven Ruins Terrain od Scibor Monstrous Miniatures. Dziś otworzę pudełko z Dwarven Basing Kit CPBA0157, zestaw docelowo pełnić będzie nieco inną rolę niż zakładał producent. Po pierwsze pozostałości po krasnoludzkich pomnikach będą zdobiły dioramę z Khazadami z Kultu Pogromców z Karak Kadrin, po drugie będą używane na polu bitwy jako przeszkadzajki podczas rozgrywek poza murami miasta w Warheim FS.

Elementy podstawek zostały zapakowane firmowo w przeźroczysty blister, który zawiera osiem żywicznych odlewów oraz ulotkę, na której poza adresem internetowym sklepu i zdjęciem figurki Krasnoluda niczego więcej nie ma.

Blister zawiera osiem żywicznych odlewów zrujnowanych krasnoludzkich pomników, przedstawiających głowy długobrodych. Elementy podstawek zostały odlane w żywicy, nie zauważyłem nadlewek oraz linii podziału. Nie znalazłem także żadnych śladów po pęcherzykach powietrza.

Choć Dwarven Basing Kit choćby z racji rozmiarów nie prezentuje się równie epicko jak recenzowane wcześniej pomniki z Dwarven Ruins Terrain to po przyklejenie na okrągłe podstawki i wykończeniu fragmenty krasnoludzkich pomników z pewnością urozmaicą pole bitwy podczas rozgrywek w Warheim FS. Detale strzaskanych pomników są ostre, a sama faktura zróżnicowana i dobrze oddaje tak wypolerowane elementy kamienia, jak i spękania.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony pt kwie 12, 2013 6:48 pm przez quidamcorvus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

sob kwie 20, 2013 1:30 am

Służba nie drużba... A recenzja nie zając nie ucieknie. Tak więc zapraszam państwo-draństwo do lektury kolejnej recenzji produktów od Scibor Monstrous Miniatures, dziś:

Joseph the Wanderer II i Piąty element

Jeśli mnie Alzheimer nie myli, to w pierwszym tygodniu kwietnia prezentowałem państwu-draństwu zestaw krasnoludzkich ruin (Dwarven Ruins Terrain), kto nie czytał może nadrobić. Wspomniałem wówczas o brakującym piątym elemencie zestawu oraz o tym, że napisałem emaila do SMM. Na odpowiedź nie musiałem zdyt długo czekać. Niedługo później dotarła do mnie paczka zawierająca brakujący element zestawu Dwarven Ruins Terrain oraz bonus w postaci promocyjnej figurki Josepha, które to dziś państwu prezentuję. Co do brakującego elementu zestawu krasnoludzkich ruin to polecam lekturę wspomnianej wyżej recenzji.

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Jak informuje naklejka model Joseph the Wanderer II jest figurką promocyjną, która nie jest przeznaczona do sprzedaży. Natomiast w sklepie SMM można nabyć model Joseph The Wanderer, który różni się kilkoma detalami.

Elementy zostały zapakowane firmowo w przeźroczyste blistry, które zawiera żywiczne odlewy oraz ulotkę, na której poza adresem internetowym sklepu i zdjęciem produktu lub logo niczego więcej nie ma.

Blister z modelem Josepha zawiera dwa żywiczne odlewy składające się na figurkę oraz podstawkę z serii Squalid Ground Square Bases. Elementy zostały odlane w żywicy, nie zauważyłem nadlewek oraz linii podziału. Nie znalazłem także żadnych śladów po pęcherzykach powietrza.

Jak państwo-draństwo zauważy na zdjęciach poniżej, figurkę umieściłem na podstawce 25 x 25 mm, bowiem na takich właśnie podstawkach w Warheim FS występują modele kultystów Chaosu, a właśnie w takiej roli będę wystawiał Josepha. Model, pomimo niewielkiego wzrostu prezentuje się całkiem ciekawie, rzeźba jest wykonana z pomysłem, a detale ostre.

Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony sob kwie 20, 2013 1:41 am przez quidamcorvus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: Rozpakuj pudełko...

pt kwie 26, 2013 2:15 pm

Scibor Monstrous Miniatures - Dwarven Ruins

Dziś kolejna recenzja produktów, które wykorzystam do budowy dioramy z Krasnoudami z Kultu Pogromców z Karak Kadrin, a zarazem ostatnia poświęcona krasnoludzkim terenom od Scibor Monstrous Miniatures. Do Dwarven Basing Kit oraz Dwarven Ruins Terrain dołączyłem zestaw Dwarven Ruins 20 mm square bases - choć naklejka na blistrze informuje, że podstawki mają boki o szerokości 25 mm, ale to jedyny błąd jaki zauważyłem recenzując ten zestaw. Podobnie jak wymienione powyżej zestawy, także prezentowane dzisiaj krasnoludzkie podstawki będą używane na polu bitwy jako przeszkadzajki podczas rozgrywek poza murami miasta w Warheim FS.

Podstawki z krasnoludzkimi ruinami zostały zapakowane firmowo w przeźroczysty blister, który zawiera trzy żywiczne odlewy oraz ulotkę, na której poza adresem internetowym sklepu i zdjęciem figurki Krasnoluda niczego więcej nie ma.

Blister zawiera trzy żywiczne odlewy krasnoludzkich ruich, przedstawiających głowy długobrodych. Elementy podstawek zostały odlane w żywicy, nie zauważyłem nadlewek oraz linii podziału. Nie znalazłem także żadnych śladów po pęcherzykach powietrza.

Po umieszczeniu w odpowiednio przyciętych okrągłych podstawkach krasnoludzkie ruiny czekają na wykończenie by docelowo urozmaicić pole bitwy podczas rozgrywek w Warheim FS. Szczegóły zrujnowanych pomników są ostre, a sama faktura zróżnicowana i dobrze oddaje tak wypolerowane elementy kamienia, jak i spękania.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości