Zrodzony z fantastyki

Awatar użytkownika
Kiras
Zespolony z forum
Zespolony z forum

czw gru 29, 2005 12:08 am

Hmm, nie tego siespodziewałem po high heroic świecie Zapomnianych krain...
Czy na prawdę tak mało jest słynnych paladynów na Faerunie? Jak na mój gust są oni wizytówką dla stylu rozgrywki jaki proponuje nam podręcznik. Trzeba chyba rzucić Summon monster X: Darklord ;)
Tak na marginesie bo mnie coś tchnęło przed chwilą. Azoun któryśtam - ten który umarł w walce z demonem, król Cormyru, czy on przypadkiem nie był Paladynem? Z tego co pamiętam (czytałem o nim tylko na forum, a i tak przekrojowo wszystko pamiętam) kwalifikowałby się.

Kolejne pytanie jakie urodziło się w mojej głowie to: kto był dowódcą Tuigańskiej Hordy, która wlała się ("przeskakując" przez Thay) do Faerunu? Może jakieś cyferki?

Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

czw gru 29, 2005 12:10 am

Jeśli mowa o ostatnim królu Cormyru, to on był w 2ed bodajże Fighterem 20.

Awatar użytkownika
Cahir
Wyróżniony
Wyróżniony

czw gru 29, 2005 12:56 am

Gareth Smocza Zguba, król Damary (Pal20/Kpn 5 Ilmatera).

Affis
Zespolony z forum
Zespolony z forum

czw gru 29, 2005 3:05 pm

<!--QuoteBegin-Malaggar+-->
Malaggar pisze:
<!--QuoteEBegin-->Piergeiron the Paladinson, niezamaskowany Lord Waterdeep, bodajże 15 poziom

<!--QuoteBegin-[url=http://www.wizards.com/default.asp?x=dnd/iw/20050602a+-->
[URL=http://www.wizards.com/default.asp?x=dnd/iw/20050602a pisze:
<!--QuoteEBegin-->Wizardzi dość niedawno[/url] ]Piergeiron the Paladinson: Open Lord Piergeiron (LG male Tethyrian human paladin 17 [Tyr]) is a tall, muscular, handsome man of quiet confidence, poise, and patience. His hair is only slightly graying at the temples, despite his increasing years. The Paladinson speaks so seldom and slowly that he has acquired the nickname (never to his face) of "the Thickskull." Piergeiron is not stupid, but often pretends to be, so draw others out into admissions they might not make otherwise. The Paladinson is the son of Athar, "the Shining Knight," who was famed for slaying the great wyrm Kistarianth the Red.

Despite the many challenges of his tenure, Piergeiron has remained above reproach, ably administering the city and ensuring the rule of law. As such, the Paladinson is very safe from those who wish the city to flourish and a frequent target of attack by those who wish Waterdeep ill. Piergeiron dwells in the Palace of Waterdeep (C75), commonly known as Piergeiron's Palace, ever shadowed by his personal bodyguard, Madeiron Sunderstone (detailed elsewhere).

Piergeiron's wife Maethiira died in the Year of the Moonfall (1344 DR), and the couple had only one child. Aleena Paladinstar (LG female Tethyrian wizard 7/arcane devotee[PG] 4 [Tyr]) has been absent from the city for several years, having taken to planewalking to see new worlds. Some say she might someday succeed her father when his reign as Open Lord comes to an end.

<span style='font-size:10pt;line-height:100%'>Podkreślenie własne.</span>
Teraz za Champions of Valor:
(Nie wiem czy są oni sławni, pojawiają się w podręczniku jako ważne persony dla tych organizacji)
- Breyarg Stonebreaker (Male gold dwarf paladin 6 of Gorm Gulthyn in service to Helm) znany członek Purpurowych Lasek (A może Purple Staff zostało przetłumaczone inaczej...)
- Engarth (Male ranger2/paladin 9 of Torm/Triadic Knight 10) - War-Captain, należy do organizacji o nazwie The Knights of Imphras II
- Limbrar (Male Damaran human paladin 12/ monk 5 of Ilmater) - jak wyżej
- Rilimbraun (Male Damaran human cleric 9/paladin 7 of Tyr) - jak wyżej

Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

czw gru 29, 2005 3:10 pm

Piergeiron the Paladinson: Open Lord Piergeiron (LG male Tethyrian human paladin 17 [Tyr])
To ciekawe. W FRCS ma 15 poziom (tak, jak podawałem z pamięci wcześniej)

Affis
Zespolony z forum
Zespolony z forum

czw gru 29, 2005 5:12 pm

<!--QuoteBegin-Malaggar+-->
Malaggar pisze:
<!--QuoteEBegin-->To ciekawe.

Najwyraźniej Piergeiron Paladinson przez te dwa długie Forgottenowe lata wcale nie hibernował i przeżywał kolejne przygody swojego życia z radością przekręcając licznik "ekspa". ;)

Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony

pt gru 30, 2005 11:23 pm

Darklord ¿ycie prywatne posiada (albo przynajmniej stara siê stwarzaæ takie pozory :mrgreen: ) i czasem trzeba trochê poczekaæ na odpowiedzi.
<!--QuoteBegin-Kiras+-->
Kiras pisze:
<!--QuoteEBegin-->Czy na prawdê tak ma³o jest s³ynnych paladynów na Faerunie? Jak na mój gust s± oni wizytówk± dla stylu rozgrywki jaki proponuje nam podrêcznik. Trzeba chyba rzuciæ Summon monster X: Darklord ;)

Uzupe³niam:
-Madeiron Sunderstone, poz. 15, pó³gigant, ochroniarz Piergeirona
-Olophin yn Zelmazzar, woj 2/pal 2, civilar z Waterdeep
-Tlintar Regheried, poz. 16, Zakon Astru
-Alaura Cartier, poz. 14, Zakon Astru
-Hronkil Elgredsson, pal 8/mnich S³onecznej Duszy 8, Zakon S³onecznej Duszy
-Xale z Gwia¼dzistej Polany, pal 6/zakl 5/Rycerz B³êkitnego Ksiê¿yca 5, Zakon B³êkitnego Ksiê¿yca
-Hykros Allumen, poz. 20, lider Ko¶cio³a Tyra w Waterdeep
-Laharin Goldbeard, poz. 20, Rycerz Samulara
-Algorind, poz. 6, Rycerz Samulara
-Harkas Kormallis, pal 8/justicar Tyra 6, Rycerz Samulara
-Morus Brokengulf II, poz. 4, Rycerz Samulara
-Texter, poz. 20, jeden z Lordów Waterdeep
Uff, a to zaledwie paladyni z Waterdeep. Mo¿na ich jeszcze poznajdywaæ je¶li siê uwa¿nie poprzegl±da podrêczniki.
<!--QuoteBegin-Kiras+-->
Kiras pisze:
<!--QuoteEBegin-->Kolejne pytanie jakie urodzi³o siê w mojej g³owie to: kto by³ dowódc± Tuigañskiej Hordy, która wla³a siê ("przeskakuj±c" przez Thay) do Faerunu? Mo¿e jakie¶ cyferki?

Yamun Khahan: wojownik 17, Praworz±dny Z³y (atrybyt s±, ale do 2E - przez co s± nie do koñca adekwatne)

Drolnar
Częsty bywalec
Częsty bywalec

wt sty 03, 2006 7:45 pm

Szukam rozpisek postaci Valasa Hune'a, Pharauna Mizzryma i Rylda Argitha z Wojny Pajêczej Królowej. Gdzie mogê je znale¼æ?

P.S.

Nie wiem dlaczego, ale dzisiaj przesta³a mi dzia³aæ wyszukiwarka, pojawia siê jaki¶ dziwny error, którego do tej pory nie mog³em zidentyfikowaæ, w przesz³o¶ci zdarza³ mi siê taki sam, ale gdy dawa³em wstecz i przejd¼ wszystko wraca³o do normy, wiêc je¶li te statsy s± podane na forum to przepraszam.

Awatar użytkownika
Mortis
Zespolony z forum
Zespolony z forum

wt sty 03, 2006 7:54 pm

Rozpiska Pharauna była podobno w którymś numerze Dragona, tak ktoś pisał (chyba #313), ale nie idzie tego dostać. W internecie chyba nie znajdziesz oficjalnej, choć oczywiście mogę się mylić.

Matis99
Zespolony z forum
Zespolony z forum

wt sty 03, 2006 10:34 pm

Pharauna w Dragonie #302, Rylda i Valasa w Dragonie #312.

Drolnar
Częsty bywalec
Częsty bywalec

sob sty 14, 2006 12:36 pm

Gdzie mogê znale¼æ rozpiskê Melegaunta Tanthula? Wystarczy mi informacja tylko o levelach i klasach.

Awatar użytkownika
Agnostos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

sob sty 14, 2006 12:58 pm

W tym temacie znajdziesz prawie wszystko o Pomrokach. Rozpiska Melegaunta T. jest na pierwszej stronie, wraz z rozpiskami pozostałych wartych wspomnienia Shade'ów, więc nawet nie będziesz musiał się zbytnio przekopywać :wink:.

PS: Czyżby kolejny, któremu nie działa wyszukiwarka :? ?

Drolnar
Częsty bywalec
Częsty bywalec

sob sty 14, 2006 2:32 pm

Agnostos, wiem, ¿e napisa³em, ¿e wystarczy mi info tylko o levelach, ale po cichu mia³em nadziejê na pe³n± rozpiskê i dalej jestem ciekaw, gdzie j± mogê znale¼æ, przeczyta³em podany temat, przyznajê, ¿e to o co zapyta³em, znalaz³em wcze¶niej, nie wiem o czym my¶la³em jak pisa³em poprzedniego posta :lol: Przepraszam za ko³owanie.

Matis99
Zespolony z forum
Zespolony z forum

sob sty 14, 2006 2:45 pm

Pełna rozpiska Melegaunta Tanthula nie istnieje. Jest tylko krótki opis fabularny w Lords of Darkness.

Filio
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

ndz lut 12, 2006 1:54 am

Mo¿na prosiæ o rozpiski:<br /> - Jarlaxle'a<br /> - Morika £otra<br /><br />Pozdrawiam<br />Filio

Rizzen Kilsek
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

ndz lut 12, 2006 8:09 am

Jarlaxle to bodaj¿e 17 poziomowy wojownik (Zapomniane Krainy: Opis ¦wiata). Nie wiem natomiast nic na temat rozpiski Morika £otra.

Filio
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

ndz lut 12, 2006 3:12 pm

<!--quoteo(post=259972:date=Feb 12 2006, 08:09 AM:name=Rizzen Kilsek)-->
Rizzen Kilsek pisze:
<!--quotec--><br />Jarlaxle to bodaj¿e 17 poziomowy wojownik (Zapomniane Krainy: Opis ¦wiata). Nie wiem natomiast nic na temat rozpiski Morika £otra.<br />
<br />Wiesz, ja osobi¶cie nie by³em w stanie znale¼æ rozpiski mechanicznej w FR:CS [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/huh.gif[/img]

Rizzen Kilsek
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

pn lut 13, 2006 5:48 pm

Rozpiska ta jest na 167 stronie, w opisie Menzoberranzan.

Awatar użytkownika
Myrkull
Stały bywalec
Stały bywalec

pn lut 20, 2006 9:54 am

<!--quoteo(post=260173:date=Feb 13 2006, 07:48 PM:name=Rizzen Kilsek)-->
Rizzen Kilsek pisze:
<!--quotec--><br />Rozpiska ta jest na 167 stronie, w opisie Menzoberranzan.<br />
<br />Bez urazy, ale to nie jest rozpiska a jedynie podanie poziomu, rozpiskę to ma w tym podręczniku np. Elminster. Dodam zresztą, że weług nowszego podręcznika "Underdark" Jarlaxle ma juz poziom 18 (niestety nadal nie ma pełnej rozpiski).

Awatar użytkownika
veldrin-drow
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

śr mar 08, 2006 3:45 pm

Czy ktoś zna rozpiskę Sammastera założyciela kultu Smoka?A przy okazji jeśli coś wie na jego temat więcej to niech coś tu"namaże"?

Awatar użytkownika
Agnostos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

sob mar 11, 2006 6:14 pm

Polecam chociażby www.candlekeep.com, gdzie można znaleźć sporo szczegółowych informacji, nie tylko o Sammasterze.

Awatar użytkownika
veldrin-drow
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

śr mar 15, 2006 5:35 pm

Bardzo dziękuje ale nie jestem zaintersowany stronami angielskimi.Jestem zainteresowany materiałami w języku polskim bo angielski u mnie bardzo kuleje. -(-...

Rizzen Kilsek
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

śr mar 29, 2006 11:41 am

Mo¿na prosiæ o rozpiski:<br />- Jarlaxle'a
<br />Znalaz³em co¶ takiego: http://boards1.wizards.com/archive/index.php/t-554278.html<br /><br />Jarlaxle jest na prawdê potê¿ny.... [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/thumbsup.gif[/img]

Awatar użytkownika
veldrin-drow
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pt mar 31, 2006 6:46 pm

Rzeczywiście potężny.Ale w rozpisce wkradł się mały błąd bo powinien mieć na tym poziomie 4 ataki.

Awatar użytkownika
veldrin-drow
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pt cze 02, 2006 2:03 pm

Przyjrzałem się ostatnio statystykom Fzoula Chembryla i przyjrzałem się jego liczbie znanych czarów i za"chiny ludowe" mi się nie zgadza.Ani zgodne to z jego poziomami ani premią z wysokiej roztropności a i szblon wybrańca Bane'a nie daje dodatkowych komórek.Mam rację?

Awatar użytkownika
Nelix
Stały bywalec
Stały bywalec

ndz sie 06, 2006 1:09 pm

masz racje. powinno być:<br />6/8/7/7/7/6/5/4/3/2<br />Lecz nie warto sie tego czepiać, ponieważ w rozpiskach w FR:CS jest mnóstwo błędów :wink:.

Lord_Manshoon
Stały bywalec
Stały bywalec

śr sie 16, 2006 9:03 pm

Małe pytanko: Czy Akhlaur z trylogii "Doradcy i Królowie" doczekał się już rozpiski na 3,5?

Awatar użytkownika
veldrin-drow
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pn lis 06, 2006 9:47 pm

W opisie "Władców Mroku" opisany jest Książę Thantrul(nie wiem czy poprawnie napisałem) i jego synowie.Czy gdzieś znajdę ich pełne rozpiski oprócz Hardhruna,który jest opisany w Zapomnianych Krainach?

Rizzen Kilsek
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

sob maja 05, 2007 8:26 pm

Czy spotka³ siê kto¶ z rozpisk± Fyodora z "¦wiate³ i Cieni" ?

Awatar użytkownika
Nelix
Stały bywalec
Stały bywalec

pn maja 07, 2007 12:03 am

Tak userzy z wizards boards rozpisali Fyodora. Znajdziesz go w poście Selvarina.