Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Raven (TS)
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 614
Rejestracja: śr mar 15, 2006 12:15 pm

czw cze 29, 2006 8:39 pm

Wracając do tematu, kiedyś dwie dzieczyny chciały zagrać w sesji (podczas jazdy autokarem) i skończyły przepołowione toporem drużynowego woja...
<br />Czy to była jazda z Warszawy do Bydgoszczy (lub odwrotnie) po/przed spektaklem "Taniec Wampirów"?<br /><br />
Ja na przerwach gadałem o katalizatorach, pompowtryskiwaczach, kolektorach dolotowych, chłodnicach wewnętrznych i podobnych w podstawówce, a w gim o k20, migbłystalnych wielkich mieczach, kolczugach z drutu spawaliniczego 4w1 i taktyce podczas oblegania wiosek na skraju lasu.
<br />Ja o samochodach nigdy nie rozmawiałem. Tak samo jak o sporcie. Zawsze wolałem dinozaury, smoki, mitycznych herosów, superbohaterów i kreskówki :). I zawsze mnie coś ciągnęło do magii i mieczy. Co do Avonu, to widziałem kiedyś okładkę [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img].<br /><br />W kwestii zainteresowań dziewczyn to wspomniane było o tych, które w RPGach lubią zabijanie i inne krwawe obrzędy. Przypomina mi to nieszczęsny fakt, że wielu niewykształconym pannom imponuje brutalna siła i dlatego można je spotkać w towarzystwie kolesi, którzy nadużywają słowa na "K".
 
Awatar użytkownika
Canthir
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1053
Rejestracja: wt cze 27, 2006 5:13 pm

pt cze 30, 2006 9:20 am

Wracając do tematu, kiedyś dwie dzieczyny chciały zagrać w sesji (podczas jazdy autokarem) i skończyły przepołowione toporem drużynowego woja...
<br /><br />Czy to była jazda z Warszawy do Bydgoszczy (lub odwrotnie) po/przed spektaklem "Taniec Wampirów"?
<br /><br />Było to podczas drogi powrotnej z Wilna do Szczecina z tygodniowej wycieczki/pielgrzymki. (Wady i zalety gimnazjum Salezjańskiego).<br /><br /><br />
W kwestii zainteresowań dziewczyn to wspomniane było o tych, które w RPGach lubią zabijanie i inne krwawe obrzędy. Przypomina mi to nieszczęsny fakt, że wielu niewykształconym pannom imponuje brutalna siła i dlatego można je spotkać w towarzystwie kolesi, którzy nadużywają słowa na "K".
<br /><br />Słowo na "K"? Kopytko? Kuchenka? Kolumbia? Kur.... cze, już sam nie wiem, o jakie słowo chodzi...
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

czw paź 12, 2006 2:32 pm

A przepraszam... w imieniu swoim i moich koleżanek poczułam się urażona ostatnim zdaniem o dziewczynach. Dla nas D&D (czy fantastyka w ogóle) to sposób wykorzystania bujnej wyobraźni która częściej jest przypisana płci żeńskiej niż męskiej :wink:
 
Awatar użytkownika
Ar0n
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 652
Rejestracja: pn gru 12, 2005 9:41 pm

pn paź 16, 2006 6:10 pm

No, np nasza drużynowa kapłanka (dziewczyna :wink: mam nadziejęże nei jest użytkownikiem tego forum), zamiast zapakowac kapłana w co trzeba, inwestuje w edukację i wiedzę architekturę, bo jako kapłanka kelemvora oburza się na świątynie Myrkula, przejęte przez jej religię (wiadomo czaszki i te sprawy, a ona wolałaby żeby było bardziej estetycznie [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/icon_biggrin.gif[/img] ). W efekcie w walce jest... średnia [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/icon_biggrin.gif[/img]. Może trochę przesadzam, ale przynajmniej dba o odgrywanie swojej postaci itp. Śmierć powergamerom [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/icon_biggrin.gif[/img]<br /><br />
bujnej wyobraźni która częściej jest przypisana płci żeńskiej niż męskiej
<br />Niekoniecznie słusznie. Śmierć stereotypom [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/icon_biggrin.gif[/img]
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

wt paź 17, 2006 1:43 pm

Jest przypisywana, napisałam. A do tego moi koledzy którzy nawet nie dotknęli Tolkiena twierdzą że wiedzą [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/aiwebs_011.gif[/img] [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/aiwebs_011.gif[/img] [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/aiwebs_011.gif[/img] o elfach więcej niż ja i moja koleżanka, które przeczytałyśmy Tolkiena (i nie tylko [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/icon_biggrin.gif[/img] ) od deski do deski.<br />A stereotypów też nie lubię [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/aiwebs_011.gif[/img]
 
Mirveka
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 138
Rejestracja: pn cze 02, 2003 8:39 pm

śr paź 18, 2006 6:31 pm

Nic nowego pod s³oñcem, koledzy.<br />Ja gram w RPG dobrych kilka lat, a zaczê³am od M³otka. Potem by³o DnD, potem ró¿ne systemy autorskie, WoD i GSy. Powiem wam, ¿e znam wiele dziewczyn graj±cych w RPG, ale tylko dwie z nich wci±¿ graj± w DnD. Ja sama pokocha³am WoDa a jako MG odnalaz³am siê w Tri-Stacie. Mo¿e nie znacie wiele kobiet, bo gracie w DnD? Hej, znam wiêcej kobiet graj±cych w „Wampira” ni¿ mê¿czyzn! Wniosek mam jeden: z jakiego¶ powodu dziewczyny nie lubi± DnD. Mo¿e sprawia to obiegowa opinia o tym systemie, ¿e to nic innego jak siepanka-rombanka i nabijanie exp. Dziewczyny nie lubi± traciæ postaci co kilka sesji. Te kobiety, które znam bardzo przywi±zuj± siê do postaci (znam nawet jeden przypadek extremalny). <br />
 
Awatar użytkownika
Ar0n
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 652
Rejestracja: pn gru 12, 2005 9:41 pm

czw paź 19, 2006 3:06 pm

W całym Rzeszowie znalazłem 3niewiasty grające w dnd i mające jakieś pojęcie. Zakładając że są osoby/drużyny któe nie lubią się zrzeszać, nie pojawiają sietu i tam, nei dają o sobie znać można by tą liczbę zwiększyć do 10. Szacunki ostrożne. A ja nie zabijam graczy co 3 sesje [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/icon_biggrin.gif[/img]. Nie wszyscy MG-faceci to sadyści czerpiący radość z mordowania i gnojenia graczy (no ale cóż - większość znanych mi MG taka jest niestety :wink: ). Zachęcam wszystkie panie do grania w dnd :wink:
 
Ratel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 650
Rejestracja: pn kwie 24, 2006 10:21 pm

czw paź 19, 2006 7:07 pm

Mo¿e sprawia to obiegowa opinia o tym systemie, ¿e to nic innego jak siepanka-rombanka i nabijanie exp. Dziewczyny nie lubi± traciæ postaci co kilka sesji.
Szkoda, ¿e dziewczyny nie wiedz± o wskrzeszeniach. :wink: W D&D w³a¶ciwie trudno ostatecznie zgin±æ, bohaterowie i bohaterki s± wytrzymali jak tury i mog± wracaæ do ¿ycia i wracaæ i wracaæ i wracaæ i wracaæ i wracaæ... (mo¿e st±d nastawienie MG do wysy³ania ich spowrotem).

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości