Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
dragon1771
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: pn kwie 13, 2009 2:39 pm

Rycerz - Paladyn z World of Warcraft

czw kwie 23, 2009 7:10 am

Poniżej znajduje się link do pobrania mojej klasy w formacie pdf.

Rycerz - Paladyn z World of Warcraft
 
Awatar użytkownika
Chochliczek
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 178
Rejestracja: pn lis 10, 2008 9:55 pm

czw kwie 23, 2009 12:00 pm

1. Tak jak w twojej pierwszej - wrzuć też normalnie na forum.
2. Tutaj jestem już praktycznie pewien przegięcia - pełen BaB, 2 wysokie RO, i jeszcze dostęp do czarów [do 9. poziomu czurów!].
3. Można wybrać każdą domenę kapłańską (poza chaosem)? Nieważne w jakiego boga się wierzy, tak?
4. Wiedza (szlachetność)? A o czym to wiedza tak opisowo? O herbach, zachowaniu przy stole etc.? A poza tym, czy ateista nie może się znać na religiach?
5. Może lepiej prestiżówka?

Poza tym:
- Powodem do zabicia może być podejrzenie chaotycznego charakteru, albo chęć wzbogacenia się [ja to rozumiem jako chęć rycerza... czyli co, idzie sobie ulicą, patrzy bogacz i *ciach*?], czy też tylko ja to sobie dziwnie interpretuję ?
- Nie rozumiem 2. pkt. zasad. Strasznie skomplikowanie to napisane - postaraj się używać prostszych zdań.
- Niegramatyczne użycie słowa - "Nie może zignorować walki, chyba iż(...)" - bardziej pasuje chyba że.
 
Awatar użytkownika
dragon1771
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: pn kwie 13, 2009 2:39 pm

czw kwie 23, 2009 3:01 pm

Ze wszystkim masz rację. Jednak jestm tu nowy i nie bardzo wiem jak mógłbym poprawić tę klasę. Masz jakąś propozycję?
 
Awatar użytkownika
Chochliczek
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 178
Rejestracja: pn lis 10, 2008 9:55 pm

czw kwie 23, 2009 4:21 pm

Poprawki? Jako, żem jest ciołek mechaniczny, to poczekajmy ze zmianami mechanicznymi aż się jakiś ekspert wypowie.
Według mnie postać mogłaby wybierać swoją domenę tak jak kapłan po prostu - wybiera w jakiego boga wierzy i ma on określone domeny.
Poza tym dałbym Wiedzę (religia) i ew. Wiedzę (etykieta) [lub heraldyka albo coś podobnego co ci będzie najbardziej pasować].
Co do zasad to zamiast tego nie lepszy byłby Paladyński Kodeks Postępowania [mógłbyś go z minimalnymi zmianami przepisać - byłoby przy okazji gramatycznie]?

No i dalej będę naciągał na zrobienie z tego 10 poziomowej prestiżówki.
Skoro ma to być wojownik "anty-magiczny" to może, zamiast magii niech dostaje OC [które rośnie na niektórych poziomach]?
W wymaganiach np. praworządny charakter, przysięga paladyńska, BaB [nie wiem jaki - niech ktoś inny się wypowie], +coś jeszcze.

Wtedy miły byłby jakiś opisik fabularny.
Acha, no i umieść koniecznie na stronie! [wiem, powtarzam się, ale do 3 razy sztuka :wink: ].
 
Awatar użytkownika
dragon1771
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: pn kwie 13, 2009 2:39 pm

czw kwie 23, 2009 6:06 pm

Chyba jednak zostawię tę klasę jaka jest i po prostu stworzę nową.
Ostatnio zmieniony sob kwie 25, 2009 3:13 pm przez dragon1771, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
artemis99
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 74
Rejestracja: sob kwie 11, 2009 8:24 pm

czw kwie 23, 2009 7:47 pm

Uważam, że ta klasa świetnie nadaje się na sytuacje typu: Nie można wykorzystać kupionej przygody, ponieważ poziomy niby pasują, ale o jednego gracza za mało. A tak wogóle to klasa nie jest chyba tak bardzo przepakowana. Jeśli chciałbyś ją wyrównać z innymi klasami polecam dodanie wybierania czarów i bardziej ograniczonych poziomów czarów ( np. do 6. poziomu czarów jak u barda). A co do pliku .pdf to mi to jak najbardziej pasuje. Uważam, że jest wygodniejsze, mniej chaotyczne (chaotyczne neutralne :razz: ) i nie ma problemów z tabelami (ja je mam (problemy, nie tabele (mam to i to tak w sumie(połapiecie się w tym? (dobra już się nie bawię (Już!)))))).
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

sob kwie 25, 2009 8:59 am

Pamiętam, że kilka lat temu na forum istniała swoista moda na umieszczanie prac w PDF-ach. Ma to swoje dobre strony, bo pozwala choćby na bezproblemowe ściąganie takiego tekstu na dysk. Niemniej, podobnie jak Chochliczek, chętnie bym zobaczył ją także w wersji forumowej.

To tyle tytułem wstępu. Czas przejść do rzeczy...

Fabuła:
Pod tym względem praca niestety nie jest najlepsza. Opis klasy jest momentami niespójny (np. dlaczego lubią czarodziejów/zaklinaczy?), a do tego kręci się wokół tylko jednej rzeczy. Całości brakuje też jakiegoś konkretnego klimatu czy polotu. Nie do końca rozumiem też skąd Warcraft w nazwie skoro klasa niezbyt przypomina profesje z tej gry, a i do świata nijak się nie odnosi. Sama nazwa rycerz też zresztą średnio oddaje stronę fabularną profesji.
Niespecjalnie wypada też strona stylistyczna, w której widać kilka niezbyt szczęśliwych zdań oraz liczne powtórzenia. W czytaniu przeszkadzają także ilustracje wrzucone w środek tekstu i rozbijające poszczególnego wiersze. Na plus można natomiast zaliczyć ładną tabelkę oraz trzymanie się podręcznikowego schematu rozpisywania klas (poza umiejętnościami, które nie wiedzieć czemu zapisano w liście, a nie w ciągu).

Mechanika:
Pod tym względem klasa jest z jednej strony dość nijaka, a z drugiej chyba lekko przepakowana. Nijaka ponieważ to tak naprawdę paladyn bez specjalnych zdolności swojej klasy za to z większym wyborem zaklęć. Za silna jest z kolei z powodu posiadania pełnego ataku, dużego wyboru czarów, dwóch dobrych rzutów obronnych, KW k10 i 4 punktów umiejętności. Rzecz jasna nie jest to jakiś wybitny przepak, ale jednak wybija się nieco w stosunku do pozostałych klas podstawowych z "Podręcznika Gracza". Dziwi też obecność tej Wiedzy (szlachetność). Wydaje mi się, że lepsza byłaby zwykła wiedza (realigia) (bo w końcu to, że są ateistami nie znaczy od razu, że nie mogą się o bóstwach uczyć) lub w ostateczności jakaś szlachta i władcy lub coś w tym rodzaju.
Poza tym, jak wspomniał już jeden z moich przedmówców, dobrze byłoby przerobić tą profesję na klasę prestiżową, bo w tym momencie widać doskonale, że brakuje koncepcji na twórcze zapełnienie wszystkich 20 poziomów. Problem tylko w tym, że jeśli zmienimy rycerza na prestiżówkę to wyjdzie nam szpitalnik z "Obrońców Wiary", który posiada właściwie takie same właściwości (BAB, czary, nakładanie rąk). W związku z tym najlepiej byłoby chyba zmniejszyć wagę podręcznikowych właściwości, wymyślić jakieś oryginalne zdolności, dać jakieś sensowne wymagania i skrócić klasę do 10 (albo nawet 5 poziomów). Wtedy jest szansa na dość ciekawą profesję zaawansowaną.

Podsumowując trzeba powiedzieć, że klasa nie należy do najlepszych. Mimo niezłego wykonania brakuje jej polotu i klimatu, choć trzeba przyznać, że pewien potencjał jest. Do tego dochodzą jeszcze drobne problemy mechaniczne. Krótko mówiąc stany średnie. Ocena końcowa 3+/6 w tutejszej skali ocen - średnia robota.
 
Awatar użytkownika
dragon1771
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: pn kwie 13, 2009 2:39 pm

sob kwie 25, 2009 9:49 am

Czy powiniwnem przerobić klasę czy usunąć ten temat i zrobić od nowa?

Ze wszystkimi poprawkami się zgadzam w zupełności, jednak widzę je dopiero gdy ktoś mi je zaznaczył.

Jeszcze raz dziękuję.

Jam myślicię czy ograniczenie czarów do tylko leczących (albo w przypadku złego czarów odwrotnych) i usunięcie domeny go poprawi?

A może mógłby zrobić coś w stylu prestiżowego wojownika który dostaje co poziom Poziom obecnej klasy magii wtajemniczeń lub objawień +1?
 
Awatar użytkownika
Chochliczek
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 178
Rejestracja: pn lis 10, 2008 9:55 pm

sob kwie 25, 2009 10:38 am

Według mnie nie powinieneś się zniechęcać, lecz po prostu porzucić marne CCE, a kontynuować tworzenie klasy według wskazań własnej intuicji i porad bardziej zaawansowanych forumowiczów.

Życzę szczęścia :)

=EDIT=
Co do twoich pytań: A może, skoro ma on być zmorą na czarowników objawień, to szło by wyspecjalizować go w tym kierunku?
PS. Prestiż 10poziomowy to naprawdę dobry pomysł.
Ostatnio zmieniony sob kwie 25, 2009 10:40 am przez Chochliczek, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
dragon1771
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: pn kwie 13, 2009 2:39 pm

sob kwie 25, 2009 10:40 am

To mam poprawić tę klasę czy zostawić w wersji nienaruszonej?
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

sob kwie 25, 2009 12:04 pm

Klasa ma potencjał, więc warto nad nią trochę posiedzieć. Moim zdanie powinieneś, przede wszystkim, pomyśleć nad stroną fabularną swojej klasy. Stworzyć dla niej jakieś fajne tło i tchnąć trochę klimatu w tą profesję. Możesz oprzeć się choćby na paladynach z Warcrafta jeśli już z tego settingu czerpiesz inspirację.

Dopiero kiedy uporasz się z tą stroną pracy możesz pomyśleć nad przeróbkami mechanicznymi. Zrobienie z tego prestiżówki jest pomysłem chyba najlepszym, ale będzie trzeba dodać do niej jakąś oryginalną lub przynajmniej ciekawą zdolność, bo jeśli wrzucisz tam tylko czary "Obecna klasa +1" to wyjdzie albo szpitalnik (jeśli to będą czary objawień) albo magiczny rycerz (jeśli to będą czary wtajemniczeń). Olanie CCE też jest wskazane, bo generator ten jest dość mocno przestarzały i niezbyt wydajny.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości