Zrodzony z fantastyki

 
Rend
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 3065
Rejestracja: sob paź 05, 2002 9:03 pm

śr kwie 09, 2003 11:10 pm

<!--QuoteBegin-go0r+-->
go0r pisze:
<!--QuoteEBegin-->Ja na sesjach zawsze opisuję. Nigdy na sesji nie posłużyłem się żadnym rysunkiem. Nie wiem czy to dobrze czy źle(...)
<br />Wiesz go0r, to kwestia gustu. Jeśli Tobie i Twoim graczom odpowiada to wszystko Ok.
 
Avatar de Mousillon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 58
Rejestracja: czw mar 06, 2003 12:03 am

czw kwie 10, 2003 2:14 am

Bukwa: zdjêcia s± boskiepan Wojtek troche mi Fizbana przypomina, tylko brode d³u¿sz± niech zapu¶ci ;P <br /> <br />A co do tematu, to ja osobi¶cie u¿ywam opisu, ale lubie podeprzeæ go rysunkiem, albo choæby wizualnym odwo³aniem ("no wiecie, jak Connery w Polowaniu na Czerwony Pa¿dziernik")
 
Azalun
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: pt kwie 04, 2003 11:24 am

czw kwie 10, 2003 7:58 am

Tylko i wy³±cznie opisuuje. rysunek zabija wyobra¼nie,, poniewa¿ wszyscy widz± mnie tak samo. Jednak rysunek jest potrzebny gdy Mg ma zamiar przedstawiæ kogo¶ bardzo wa¿nego w kampanii.. Wtedy warto mieæ taki sam obraz tej osoby jak inni gracze. Niestety rysowac nie umiem,, wiec jak juz potrzebuje obrazu postaci,, to sobie znajduje jakies zdjecie z inetu b±d¼ gazet.
 
Awatar użytkownika
go0r
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 126
Rejestracja: pn lut 17, 2003 5:48 pm

czw kwie 10, 2003 8:09 am

<!--QuoteBegin-Azalun+-->
Azalun pisze:
<!--QuoteEBegin-->Tylko i wyłącznie opisuuje. rysunek zabija wyobraźnie
<br />Zgodzę się z tym i dlatego właśnie nie stosuję obrazków. <br /><!--QuoteBegin-Azalun+-->
Azalun pisze:
<!--QuoteEBegin-->Jednak rysunek jest potrzebny gdy Mg ma zamiar przedstawić kogoś bardzo ważnego w kampanii
<br />Tak ja to zacznę stosować jak będę chciał pokazać jak wygląda smok który właśnie zaraz zabije moich graczy. Przecież to ważna postać :mrgreen: <br /><!--QuoteBegin-Rend+-->
Rend pisze:
<!--QuoteEBegin-->Wiesz go0r, to kwestia gustu. Jeśli Tobie i Twoim graczom odpowiada to wszystko Ok.
<br />Wiesz moi gracze chyba po prostu byli do tego przyzwyczajenie od samego początku i gdyby ktoś wcześniej stosował rysunki na ich sesjach to ode mnie też pewnie by tego wymagali :wink:
 
Quewen Veladorn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 252
Rejestracja: pt sty 03, 2003 12:26 am

czw kwie 10, 2003 8:22 am

Niestety nie mam talentu plastycznego, wiêc opieram siê tylko i wy³acznie naopisach. Zreszt± ka¿dy mo¿e mieæ swoje w³asne wyobrazenie danej postaci, a rysunek tylko to psuje :wink:
 
Gilthoniel
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 91
Rejestracja: pt sty 24, 2003 7:15 pm

czw kwie 10, 2003 10:15 am

Jako ¿e rysowanie nie przychodzi mi zbyt dobrze wole opisywaæ. Ale za to moje opisy s± dok³adne i d³ugie (niekiedy inni ju¿ nie chc± mnie s³uchaæ [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif[/img] )
 
Awatar użytkownika
arcmage
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 417
Rejestracja: pn maja 30, 2005 2:14 pm

pt kwie 11, 2003 12:40 am

A ja mam taki brzydki zwyczaj, że jako gracz sesję zaczynam od narysowania się :) Zwykle zanim dojdzie do pierwszego spotkania postaci, mam już gotową graficzkę i zgrabny opisik... <br />Niektórych MG denerwuje fakt, że zamiast słuchać ich radosnej twórczości, coś tam zawzięcie szkicuję...do momentu, gdy zobaczą, co powstało :razz: <br />Serio: staram się, by to nikomu nie przeszkadzało, ale jednym z pierwszych etapów tworzenia nowej postaci jest jej wizualizacja :) <br />Często też rysuję rysunki postaci dla innych graczy, jak do tej pory nikt mi specjalnie nie narzekał :)
 
Awatar użytkownika
go0r
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 126
Rejestracja: pn lut 17, 2003 5:48 pm

pt kwie 11, 2003 4:17 pm

arcmage ty przynajmniej masz jakis talent plastyczny. Ja jakoś nie znalazłem osoby która mogłaby narysować moją postać [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif[/img] a też chciałbym mieć rysunek, chociaż nie korzystam z nich podczas sesji :)
 
Muad'Dib
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 499
Rejestracja: pt wrz 27, 2002 8:59 am

pt kwie 11, 2003 4:27 pm

IMO narysowanie + opis to najlepsze mo¿liwe po³±czenie. Fakt, jak napis³ Sm00k, "rysunek! Potrafi zastapiæ tysi±c s³ów", ale jak napisa³a Loethlin@-'-,-- "W opisie mo¿na zawrzeæ wiêciej szczegu³ów, na przyk³ad "a na prawym po¶ladku ma wytatuowane serduszko". <br />Opis ma jedn± przewagê nad rysunkiem - opisaæ postaæ potrafi ka¿dy, a nie ka¿dy potrafi narysowaæ postaæ... Jak ja Wam (a w szczególno¶ci Loethlin@-'-,--) zazdroszczê...
 
&#8224;KorAxe&#82
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 6:48 pm

sob kwie 12, 2003 10:58 pm

rysowaæ kompletnie nie umiem wiêc staeram sie opisywaæ.... TYLKO NA TEJ G³upiej KARCIE NIEMA MIEJSCA NA OPIS SZCZEGÓ?OWY... <br />w Wfrp na kartach MOJEJ roboty zamieszczam zawsze opis: <br />Skóra: <br />Oczy: <br />W³osy: <br />Uczesanie: <br />Usta: <br />Uszy: <br />Nos: <br />Zarost: <br />Wzrost: <br />Waga: <br />Blizny: <br />Tatua¿e: <br />Znaki Szczególne: <br />Wygl±d Ogólny:
 
Awatar użytkownika
arcmage
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 417
Rejestracja: pn maja 30, 2005 2:14 pm

ndz kwie 13, 2003 12:08 am

Hiehieh...specjalnie zmieniłam avatarka, coby nie musieć się opisywać, to wszystko teraz załatwia :wink: <br />Problem pojawia się tylko wtedy, gdy napadnie nastrój na zagranie czymś dziwnym... <br />Zawsze miałam problemy z rysowaniem trolli...:razz:
 
&#8224;KorAxe&#82
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 6:48 pm

ndz kwie 13, 2003 12:17 am

ale mam nadziejê ze trollami niegrasz...
 
Awatar użytkownika
arcmage
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 417
Rejestracja: pn maja 30, 2005 2:14 pm

ndz kwie 13, 2003 12:19 am

Wyobraź sobie trolla - spellcastera... <br />To chyba odpowiedź :razz: <br /> <br />Poza tym, nie spotkałam się jeszcze z trollem płci żeńskiej, ale kto by je odróżnił...:razz:
 
Sm00k
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 364
Rejestracja: pt sty 17, 2003 9:54 pm

ndz kwie 13, 2003 12:19 am

Dlaczego nie? Przecie¿ to mi³a odmiana od tych elfów, czy innych nizio³ków. <br /> <br />Arcmage, przyznajê, narysowanie trolla przedstawia pewien problem......ale ju¿ taki goblin..:mrgreen:
 
&#8224;KorAxe&#82
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 6:48 pm

ndz kwie 13, 2003 12:26 am

mi k³opot sprawia namalowanie chochlika...
 
Awatar użytkownika
arcmage
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 417
Rejestracja: pn maja 30, 2005 2:14 pm

ndz kwie 13, 2003 12:27 am

Sm00k - czyżby to była jakaś sugestia?? <br />Arrr.../me wyczuwa węchem wyzwanie...zaraz siadam i tworzę trollicę... <br /> <br />BTW - szkoda, że nie na wszystkich kartach zostało uwzględnione pole na rysunek postaci...
 
Sm00k
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 364
Rejestracja: pt sty 17, 2003 9:54 pm

ndz kwie 13, 2003 12:29 am

hmmmm... podejmujê..Zaprawdê, rysunek ponad wszystko :mrgreen:
 
Tementhor
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 229
Rejestracja: pn kwie 14, 2003 11:49 am

pn kwie 14, 2003 11:59 am

Rysunek? Hmm... sam nie wiem. Mo¿e byæ, jednak ja wolê opis. Dobry opis i wyobra¼nia stworz± co oryginalniejszego ni¿ rysunek. Zreszt±, czy¿ D&D to nie przede wszystkim gra wyobra¼ni?
 
&#8224;KorAxe&#82
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 6:48 pm

wt kwie 15, 2003 7:58 pm

tak wogóle sobie my¶le ze postac powinno sie opisywaæ s³ownie na sesji kiedy MP lub inny gracz poprosi. <br />Co moze daæ opis kiedy postaæ sie zmienia? Niedobrze jest ci±ge gumowaæ karty poscaci i nanowo pisaæ.
 
El Zabbul
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: wt lut 18, 2003 12:44 pm

pt kwie 18, 2003 3:23 pm

Ten kto umie rysowaæ rysuje, inni opisuj±. Co jak co, ja wolê opisywaæ :razz: Mam kolegê, który rysuje bardzo fajne karykatury, a ¿e mialem "trochê" dziwne rzuty na wagê itp. postaci poprosi³em go o rys. dla mojej postaci. Efekt piorunuj±cy :wink:
 
eric
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: czw lip 10, 2003 12:32 am

czw sie 07, 2003 12:11 am

Uwa¿am ze opis gdzyz pozwala graczowi na lepsze wyobra¿enie sobie danej sytuacji potwora itd.
 
Kiaryn'Veil Duskryn
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2940
Rejestracja: wt lip 01, 2003 11:17 am

czw sie 07, 2003 1:56 pm

Ja tam wole rysowac, co tez odbija sie znacznie na kartach mych postaci - nie moze tam zabraknac tego pustego bialego kwadracika na rysunek :mrgreen:. Lecz podczas gry opis slowny wydaje sie bardziej 'odpowiednim' wyborem :wink:
 
Yuz'Ef
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 230
Rejestracja: pt maja 09, 2003 12:39 pm

pt sie 08, 2003 9:12 am

Najlepsze jest double-combo znaczy siê rysunek i opis z pokazywaniem :) (a to wygl±da tak, wlosy mam mniej wiecej jak na rysunku itp) No a je¿eli kto¶ nie potrafi rysowaæ prosi kole¿ankê/kolegê i po sprawie :wink: Ja tak czêsto robiê ale moje rysunki sa bardziej humorystyczne ni¿ przedstawiaj±ce postaæ ale pomagaj± mi one w opisywaniu a kolegom poprawiaj± humorek :wink: <br /> <br />Tak tak podczas gry opis slowny i tyle. U nas to wygl±da tak ¿e przed ka¿d± sesj± siê opisujemy a pó¼niej mêczy siê tylko MG :) hehehe :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości