Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Gerard Heime
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3299
Rejestracja: czw mar 20, 2003 9:02 am

śr cze 20, 2007 12:24 am

Ano widzisz NoOne, Mag używając czaru Psychic Projection (o ile nie pomyliłem nazwy) może całkiem nabruździć (może rzucać czary będąc w Twilight).
 
Awatar użytkownika
Gruszczy
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2775
Rejestracja: wt sty 20, 2004 10:25 pm

śr cze 20, 2007 12:27 am

(może rzucać czary będąc w Twilight).


Och, czyżby :wink:

Jak ma arkanum śmierci na drugiej kropce to naturalnie. Zastanawia mnie, czy jest coś, co może zrobić bez dodawania tego arkanum.
 
Awatar użytkownika
NoOne3
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1908
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 4:42 pm

śr cze 20, 2007 12:30 am

Gerard Heime pisze:
Ano widzisz NoOne, Mag używając czaru Psychic Projection (o ile nie pomyliłem nazwy) może całkiem nabruździć (może rzucać czary będąc w Twilight).


A niech se nawet będzie, że może. Grunt, żeby nie mógł nic rzucić na projekcję wampira. To, że wampir nie może używać dyscyplin, czy rytuałów w takim stanie, to już jego własna specyfika.
 
Awatar użytkownika
Gerard Heime
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3299
Rejestracja: czw mar 20, 2003 9:02 am

śr cze 20, 2007 8:04 am

Gruszczy, własciwie w opisie czaru nie ma wymagania Deatha, jest za to dość jasno zaznaczone, że można oddziaływać na Twilight za pomocą magii. To Twoja interpretacja zasad podręcznika. Nie powiem, że niesłuszna.
 
Awatar użytkownika
wild beast
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 785
Rejestracja: czw wrz 25, 2003 3:58 pm

śr cze 20, 2007 10:53 am

Psychic Projection (Mind ••••)

(…)mage cannot affect creatures or things physically except through magic.
- jak dla mnie jest jak najbardziej... :razz:
 
Awatar użytkownika
Szczur
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3991
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 8:48 pm

śr cze 20, 2007 11:03 am

Armand de Morangias pisze:
W opisie Psychic Projection (Mind 4) nie ma nic o możliwości rzucania czarów w Twilight.


Przed napisaniem tego posta wartoby było jednak otworzyć podręcznik do maga na stronie 215 i przeczytać o "Likewise, the mentally projecting mage cannot affect creatures or things physically except through magic."
Dość wyraźna adnotacja, że magii jednak może używać.
 
Awatar użytkownika
Kot
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2551
Rejestracja: wt lut 03, 2004 11:20 am

śr cze 20, 2007 12:32 pm

Szczur pisze:
Dość wyraźna adnotacja, że magii jednak może używać.


Skoro nawet w Cieniu mozna uzywac magii, nawet z mniejsza szansa paradoksu o ile dobrze pamietam, to i Zmierzch, ktory jak by nie patrzec jest czescia Rzeczywistego Swiata powinien byc kolejna arena dla magii. Bez wzgledu na to, czy poruszasz sie w nim jako projekcja Umyslu, czy przejdziesz don za pomoca magii Smierci.
 
Awatar użytkownika
Gruszczy
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2775
Rejestracja: wt sty 20, 2004 10:25 pm

śr cze 20, 2007 1:37 pm

To Twoja interpretacja zasad podręcznika.


Troszkę, się zapędziłem i pokręciłem. Chodziło mi o to, że na istoty w świecie materialnym nie będzie mógł oddziaływać, jeśli nie użyje arkanum śmierci. Na istoty w Półmroku może naturalnie oddziaływać zaklęciami - także na kręcącego się tam Wampira z wysoką Nadwrażliwością, choćby posiadanym już Psychicznym Natarciem.
 
Awatar użytkownika
Kot
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2551
Rejestracja: wt lut 03, 2004 11:20 am

śr cze 20, 2007 2:34 pm

Gruszczy pisze:
Chodziło mi o to, że na istoty w świecie materialnym nie będzie mógł oddziaływać, jeśli nie użyje arkanum śmierci.

Jesli jest w postaci projekcji astralnej, to moze uzyc jedynie magii. Jesli wedruje sobie po Zmierzchu dzieki Ghost Gate, to owszem, musi uzyc odpowiedniej magii, w tym przypadku Arkanum Smierci, zeby moc oddzialywac na materialny swiat z tej strefy.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości