Zrodzony z fantastyki

 
zigzak

Rzut na Inicjatywę - Konkurs WTSowy

pn cze 25, 2012 8:22 am

Jak obiecałem dwa tygodnie temu TUTAJ, przedstawiam dziś ostateczną wersję regulaminu konkursu na mini grę. Nazwałem go roboczo "Rzut na Inicjatywę".
Najpierw kilka słów o samym konkursie.
Konkurs powstał w mojej głowie jako inicjatywa dla tych z was, którzy chcielby rozpropagowac swoje pomysły na RPG. Zwykle realizowane w formie autorek, od prawie roku także pojawiające się na forum WTSu, dzięki gościnie Poltera. We wrześniu minie rok, odkąd WTS działa, i chciałbym, żebyśmy mogli ten rok działalności zamknąc jakimś sukcesem, nawet symbolicznym. Jak wiadomo, takim symbolem dla każdego twórcy RPG jest wydanie jego dzieła w formie drukowanej. Stąd też pomysł na ufundowanie i zorganizowanie wydrukowania niewielkiej (niewielkiej?) ilości egzemplarzy czyjegoś projektu związanego z grami RPG. Z własnej kieszeni, bez sponsorów, SMSów i całej kupy niepotrzebnych utrudnień.
Na początku miał to byc konkurs na setting do jednego ze znanych i lubianych systemów, jednakże wynikła kwestia praw autorskich do elementów oryginalnych, zastrzeżonych światów i mechanik. Dlatego też postanowiłem poszerzyc pojemnośc konkursu. Ostatecznie jest to konkurs na grę RPG. Pod terminem "gra" rozumiem tutaj komplet reguł oraz warstwę fabularną (setting, scenariusz, kampania węzłów), który pozwoli na grę BEZ sięgania po zastrzeżone, chronione prawem autorskim materiały. Jeśli jednak komuś uda się zdobyc zgodę na wykorzystanie mechaniki od jej twórców, nie ma problemu, by przedstawic setting na nich oparty. Można również korzystac z mechanik open source, OGL czy Creative Commons, oczywiście upewniając się, że nasz konkurs nie łamie postanowień licencyjnych. Innymi słowy - konkurs polega na stworzeniu kopletnej, samowystarczalnej gry RPG.
Konkurs ma swoje ograniczenia ze względów finansowych. Dlatego też praca konkursowa może miec taką, a nie inną objętośc - będzie wydana na 32 stronach A6 + okładka. Należy o tym pamiętac, przystępując do konkursu. w tych 32 stronach muszą zmieścic się wszystkie zasady, opis świata oraz ewentualne grafiki, mapki, tabele i tym podobne elementy gry. Książeczka będzie wydana w czerni i bieli, poza okładką, która może byc jednostronie kolorowa.
Po tych uwagach, czas na Regulamin:
KONKURS
Konkurs "Rzut na Inicjatywę" rozpoczyna się o godzinie 00.00, 26 czerwca 2012 i kończy się o północy 10 września 2012.
Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 14 września 2012.
Przedmiotem konkursu jest stworzenie oryginalnej, autorskiej gry RPG.
Terminem "Gra RPG" (dalej "Gra") należy określic pełną, samodzielną i oryginalną grę fabularną, w dowolnej postaci. Powinna zawierac wszystko co jest potrzebne do rozegrania przynajmniej trzech przygód. Oznacza to, że "Grą" może byc także minikampania (w stworzonym przez autora, oryginalnym świecie). Terminem "Gra" określimy także autorski otwarty setting, sandbox, grę indie, grę autorską, tzw "heartbreaker", czy każdą inną formę - nawet LARP.
W przypadku wykorzystania istniejącej mechaniki, należy przedstawic zgodę jej autora/posiadacza praw autorskich na jej wykorzystanie, w formie pisemnej i kontaktem do autora, celem weryfikacji.
Gra musi byc napisana w języku polskim. Zasady do niej muszą byc albo dostępne w języku polskim w formie papierowej, albo bezpłatnie dostępne w języku angielskim lub polskim w formie elektronicznej - odnośnik do nich musi się znaleźc w tekście Gry.
Gra musi się zamknąc w 50.000 znaków ze spacjami, czcionką Times New Roman 10. Jest to nieprzekraczalna objętośc.
Można wymienic do 10.000 znaków na tabele, grafiki, mapy. Nie powinny przekroczyc łącznej objętości 2 stron formatu a4.
Aby przystąpic do konkursu, należy opublikowac wstępny szkic Gry przynajmniej na 48 h przed jej wysłaniem. Szkic powinien się zmieścic w 500 słowach, do tego drugie 500 słów motywujące założenia Gry. Szkic pwinien zostac opublikowany jako nowy wątek na forum WTS LUB na własnym blogu - w tym drugim przypadku należy zamieścic link pod tym wpisem w komentarzach (blog polterowy lub zigzakiem przez RPG). Zamieszczając link, autor zgadza się na opublikowanie szkicu jako nowy wątek na forum WTSu.
Pracę konkursową należy wysłac na adres e-mail: krzyracz (wiesz dobrze co) gmail (też wiadomo co) com do daty zakończenia konkursu, podanej w punkcie 1.
Ewentualne grafiki, mapy oraz projekt okładki należy załączyc w osobnych plikach, oraz opisac je, wraz z kontaktem do osoby posiadającej do nich prawa autorskie, celem weryfikacji udzielenia przez niego pozwolenia na publikację.
Plik tekstowy powinien byc przekazany na konkurs w edytowalnej formie tekstowej, oraz wydrukowany do PDFa.
Plik nie musi byc złożony do wydruku, musi jednak przejśc przynajmniej wstępną redakcję.
Uczestnicy mogą promowac swoje Gry w dowolny, legalny i nie obrażający norm społecznych sposób.
Gra nie musi byc w żaden sposób testowana przed publikacją.
Uczestnicy przystępując do konkursu zgadzają się na nie czerpanie korzyści materialnych z ewentualnej nagrody, w szczególności zaś - zobowiązują się rozdawac egzemplarze Gry osobom zainteresowanym bez czerpania jakichkolwiek korzyści finansowych.
Uczestnicy konkursu zachowują pełne prawa do swojej Gry, a kwestia praw własności wewnątrz zespołu twórców Gry pozostaje kwestią zespołu.
Nie ma limitu ilości prac nadsyłanych przez jednego autora/zespół autorów.
Ocena prac i wyznaczenie zwycięzcy pozostają w gestii organizatora konkursu.
Organizator nie może brac udziału w konkursie jako główny autor settingu, ani jako wymieniony w zespole autor.
Organizator zastrzega sobie prawo nie przyznania pierwszej nagrody, jeśli łączna liczba prac konkursowych nie przekroczy 5.
We wszystkich kwestiach spornych z Regulaminem głos ostateczny ma organizator.
Uczestnicy konkursu biorący w nim udział wyrażają zgodę na wszystkie powyższe postanowienia.
NAGRODA
Nagrodą w konkursie jest wydanie zwycięskiej Gry w formie 32 stronnicowej cz-b broszury z tekturową, jednostronnie kolorową okładką, w formacie A6, w nakładzie 100 egzemplarzy. Do tego publikacja w formie PDF, którą autor zwycięskiej pracy zobowiązuje się wystawic publicznie na swoim blogu lub stronie WWW do bezpośredniego i nieograniczonego ściągania.
Organizator rezerwuje sobie prawo do zatrzymania jednego, pamiątkowego egzemplarza.
W przypadku niemożności wytypowania zwycięzcy, organizator zwróci się do opinii publicznej o jego wskazanie, w formie ankiety na stronie WTS.
Organizator bierze na siebie wszelkie koszty związane z ostateczną redakcją, składem, wydrukiem i wysyłką nagrody do zwycięskiego autora.
W przypadku pytań, piszcie śmiało w komentarzach lub na e-mail, propagujcie konkurs dalej... i Rzucajcie się na Inicjatywę :)
Do przeczytania także tutaj.
 
Awatar użytkownika
kbender
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 213
Rejestracja: pn lis 24, 2008 11:55 pm

Rzut na Inicjatywę - Konkurs WTSowy

sob paź 06, 2012 12:05 am

Przygotowuję się do drugiej edycji RNI, pomysł przejmuję po zigzaku.

Przez ostatnie dwa tygodnie udało mi się skontaktować z Kaliną, Skrybą, Lordem Koniu, silem i Eliashem. To daje 5 osób.
Wszyscy zgodzili się uczestniczyć w ocenie końcowej nadesłanych prac.

Dostałem od was parę maili z pytaniami, parę spraw też przemyślałem, oto one:
1) Wasza odpowiedzialność
Wasza odpowiedzialność to przeczytanie nadesłanie prac i wybór 3 waszym zdaniem najlepszych. Każdy będzie mógł przyznać 5 punktów, dla jego zdaniem, najlepszej pracy, 3 dla drugiej i 1 dla trzeciej.
Punkty zsumujemy i powinniśmy mieć zwycięską pracę. W przypadku remisu - zrobimy głosowanie dogrywkowe. W przypadku (mało prawdopodobnego) braku decyzyjności, przypisuję sobie prawo do wyboru lepszej z remisowych prac.

Super by było, gdybyście byli w stanie napisać jeden - dwa akapity na temat wybranych gier. Fantastycznie, gdybyście mogli napisać coś o każdej z nich.
2) Limit nadesłanej pracy
RNI zakładał, że gry są bardzo małe, zastanawiam się, czy nie zwiększyć limitu znaków - np do 20 albo nawet 40 stron A4. Jako minus - zasponsoruję wydruk mniejszej ilości podręczników (pewnie 50).

3) Terminy
Wstępnie myślałem nad terminem nadsyłania prac - do końca roku. Termin ich oceny - do połowy (albo nawet do końca stycznia.
Teraz zastanawiam się nad zwiększeniem terminów w związku z większą objętością prac - nadsyłanie prac - do końca lutego, oceny - do końca marca.
Kwartał to trochę mało czasu na zapełnienie całego miejsca.
 
Awatar użytkownika
Eliash
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 474
Rejestracja: wt lut 26, 2008 4:34 pm

Rzut na Inicjatywę - Konkurs WTSowy

sob paź 06, 2012 12:38 am

1) Ja mogę napisać mój komentarz do każdej pracy bo wiem, że to będzie dla autorów ważne.

2) Chodzi mi po głowie opcja zrzucenia się na nagrodę. Gdyby każdy z sędziów dorzucił się po jakieś 50 zł to myślę, że w ten sposób pojawiłoby się drugie 50 egzemplarzy i nie byłoby "spadku w ilości"

3) Ja bym nie zwiększał drastycznie objętości prac, limit znaków jednak mobilizuje i pozwala trzymać się najmocniejszej koncepcji. Moglibyśmy limit znaków zwiększyć np. z 50K do 60K z zaznaczeniem, że 10 K można zamienić na 2A4 ilustracji (jak ostatnio, ale 10k znaków więcej). Nie będzie to wielka różnica, ale odczuwalna.

4) Może Koniec stycznia? Ludzie nie będą się stresować w Boże Narodzenie, a unikniemy "rozwlekania" terminu do lutego.

5) Gdzie będziemy rozmieszczać info o konkursie? Tak żeby spróbować złapać troszkę więcej chętnych? Może pójdziemy w ślady Nibykonkursu i zahaczymy Gwiezdnego Pirata? Chociaż nim oni wydadzą kolejny numer to się może konkurs skończyć ^___^"

Tyle póki co.

Ah... wydaje mi się, że z okazji tego, że już jest październik, niestety nie mamy za wiele czasu na dyskusje.
 
zigzak

Rzut na Inicjatywę - Konkurs WTSowy

sob paź 06, 2012 1:08 am

Pracującym to bez róznicy, ale może by ustawic termin po zakonczeniu ferii zimowych? Sporo ludiz to studenci, albo i inni uczniowie. A przerwa zimowa byłaby dobrym momentem na zdążenie przed deadlinem.

A pomysł na kontynuację jak najbardziej w dechę.
 
Awatar użytkownika
kbender
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 213
Rejestracja: pn lis 24, 2008 11:55 pm

Rzut na Inicjatywę - Konkurs WTSowy

sob paź 06, 2012 1:23 am

@Eliash
1)Super
2)Jeśli ktoś jest chętny, z przyjemnością ogarnę to na PW.
3)Zobaczymy co inni na to :)
4)Tak jak napisał zigzak, koniec stycznia to zaliczenia i egzaminy. Luty to dla wielu ferie lub poprawki. Ja bym postulował albo za końcem roku (czyli kończeniem wszystkiego w przerwie świątecznej) albo po feriach.
5) Bagno spokojnie ogarniemy. Pogadam z Głodnym i Selke i może uda się zaistnieć na ancientscrollu (który chętnie na końcu zahostuje zwycięskiego PDFa) i na fantastycznej.tv. Można też porozmawiać z Gindie (o ile Darken nie zwinął interesu, pewnie zrobiliby skład i korektę dla darmowego PDFa).
 
zigzak

Rzut na Inicjatywę - Konkurs WTSowy

sob paź 06, 2012 2:55 am

A ja mogę startowac? :)
 
Awatar użytkownika
kbender
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 213
Rejestracja: pn lis 24, 2008 11:55 pm

Re: Rzut na Inicjatywę - Konkurs WTSowy

sob paź 06, 2012 11:08 am

Skoro nie jesteś we 'władzach', to tak ;)
 
Awatar użytkownika
kbender
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 213
Rejestracja: pn lis 24, 2008 11:55 pm

Rzut na Inicjatywę - Konkurs WTSowy

sob paź 06, 2012 6:48 pm

Feedback od sila :)
1) Ocena 5/3/1 - nie za mocny rozrzut przy niewielkiej ilości sędziów, a przy tym prac? Może lepiej 3/2/1?
2) Przesłanie własnej opinii - dobry pomysł
3) Ocena tajna, opinia jawna - żeby nikt się nie obraził
4) Format - zostawić - jest jakieś wyzwanie, limit znaków 50k pozwala zachować zwięzłą formę
5) Deadline - lepiejkoniec roku, 30 grudnia (bo w sylwester ludzie inne rzeczy robią), albo 21-12-2012, kiedy będzie koniec świata. Nie ma sensu dłużej niż 3 miesięcy pisać bo ludzie i tak najwięcej robią pod koniec tego czasu.
6) Początek - warto poczekać i nie wcinać się w Nibykonkurs, przemyśleć sprawy itd. Super by było, gdyby Kwiat Paproci był druknięty - będzie to 'rozliczenie' edycji 1 i dowód na 'namacalność' nagrody RNI.
7) 2-3 tygodnie na opinie i ocenę powinno być ok.

Już czysto moja myśl.
zigzak - dałbyś radę coś druknąć? Choćby jedną sztukę testową dla Lorda Koniu?
 
Awatar użytkownika
Eliash
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 474
Rejestracja: wt lut 26, 2008 4:34 pm

Rzut na Inicjatywę - Konkurs WTSowy

sob paź 06, 2012 7:20 pm

Z punktami to jest prawda. 3/2/1 może być sensowniejsze bo w innym wypadku decydujące będą tak naprawdę "piątki".

Jeśli mamy opóźnić start (żeby nie wcinać się w Nibykonkurs) to musimy termin oddania przerzucić na styczeń/luty bo inaczej będzie dwa m-ce na pisanie. Wiem, że krótki termin to supermobilizacja, ale nadmierny stres też bywa szkodliwy :P

2-3 tygodnie to jest dobry czas na ocenę z zapasem przynajmniej dla mnie. Ale patrząc na niektóre konkursy to 3 m-ce może być mało na ocenę :P
 
Awatar użytkownika
sil
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1443
Rejestracja: pt wrz 10, 2004 7:51 pm

Rzut na Inicjatywę - Konkurs WTSowy

sob paź 06, 2012 7:45 pm

Dzięki kbenderze za résumé. No a wątek na forum praktyczniejszy od pmów.
Przy czym powtórzę, że warto zaczekać na zakończenie I edycji. Inaczej impreza na starcie wystawia się na odstrzał. No ale to w rękach Zigzaka.
 
zigzak

Rzut na Inicjatywę - Konkurs WTSowy

sob paź 06, 2012 9:20 pm

kbenderze - trzeba to poskładac. A to mi zajmie trochę czasu. Najwcześniej bedzie w listopadzie.
 
Awatar użytkownika
kbender
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 213
Rejestracja: pn lis 24, 2008 11:55 pm

Rzut na Inicjatywę - Konkurs WTSowy

sob paź 06, 2012 10:02 pm

Pomóc ze składem?
 
zigzak

Rzut na Inicjatywę - Konkurs WTSowy

sob paź 06, 2012 11:43 pm

Chyba dam radę :)
Wcześniej jeszcze redakcja :)
Layout już jest.
 
Kalina
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: sob wrz 08, 2012 3:35 pm

Rzut na Inicjatywę - Konkurs WTSowy

śr paź 10, 2012 10:13 pm

1) Zgadzam się z pomysłem sila 3/2/1. Myślę, że dobrze byłoby ocenić każdą pracę, choćby krótko. Po pierwsze, by prywatnie przekazać uczestnikom (jeśli będą chcieli, oczywiście), po drugie w razie ewentualnych dyskusji przy wyborze zwycięscy będzie dobrą bazą.
2) Pozostałabym przy poprzedniej formule. Limit morderczy, ale taki urok konkursu.
3) Nie mam za bardzo wyczucia w kwestii terminu (mój system w 11 dni spisałam), ale myślę, że aby wszystko na spokojnie i dokładnie opisać najlepiej do końca ferii, tej ostatniej tury. Co do oceny - myślę, że ~3 tygodnie, ale raczej skłaniałabym się do terminu dłuższego niż krótszego.
4) Czy będziemy dzielić się ocenami również na forum? Lepiej byłoby ,,za zamkniętymi drzwiami".
 
Awatar użytkownika
kbender
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 213
Rejestracja: pn lis 24, 2008 11:55 pm

Rzut na Inicjatywę - Konkurs WTSowy

śr paź 10, 2012 11:47 pm

@Kalina
Masz rację, już kilka osób zwracało mi uwagę, że przydała by się jakaś "prywatna" przestrzeń do dyskusji.

Niestety w tej chwili nie mam takiej na poltku, ale porozmawiam z repkiem. Jak się nie uda, założymy coś roboczego na zewnątrz względem poltera.
 
zigzak

Rzut na Inicjatywę - Konkurs WTSowy

śr paź 10, 2012 11:52 pm

skajpaj albo g+
 
Awatar użytkownika
kbender
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 213
Rejestracja: pn lis 24, 2008 11:55 pm

Rzut na Inicjatywę - Konkurs WTSowy

pt paź 12, 2012 1:16 pm

Dostaliśmy na ten szczytny cel forum prywatne na polterze - mam uprawnienia dodawania/usuwania uczestników.

wts-ukryte-vf563.html
 
Awatar użytkownika
kbender
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 213
Rejestracja: pn lis 24, 2008 11:55 pm

Rzut na Inicjatywę - Konkurs WTSowy

pn lis 05, 2012 4:54 pm

Kalina zauważyła, że ostatnio się trochę autystycznie zachowuję, więc przesyłam aktualizację.

Zigzak zrobił PDFa Kwiatu Paproci i wysyła to do druku 10 listopada. Jak to zrobi, ogłoszę kolejną edycję na poltki, swoim blogu, bagnie i może w paru innych miejscach.

Eliash załatwił reklamę na stronę w Gwiezdnym Piracie.
Musimy do 20 wysłać projekt.
Ktoś ma ochotę pomóc/wymyślić kształt plakatu?

Moja żona dziś w nocy albo nad ranem powinna urodzić, więc mój autyzm się nasili. Notkę na 10 mam naszkicowaną, na pewno znajdę czas, żeby przez weekend wcisnąć guzik publikuj.

To chyba tyle?
 
Awatar użytkownika
kbender
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 213
Rejestracja: pn lis 24, 2008 11:55 pm

Rzut na Inicjatywę - Konkurs WTSowy

czw lis 08, 2012 11:39 pm

Dziecko zdrowe, kolejna aktualizacja. Mój pomysł na plakat nie przeżył testu szydercy (zaprezentowałem go paru zaprzyjaźnionym szydercom, którzy koncept zmiażdżyli).
Więc trwają prace nad drugą wersją.

Ktoś tu może robi loga i ma ochotę zrobić logotyp dla rzutu na inicjatywę?
Jeśli nie, zrobię go sam (to była groźba).

Zigzak potwierdza oddanie do druku w najbliższy poniedziałek, druk powinien być odebrany po 5 dniach, co oznacza, że wszystkie moje warunki rozpoczęcia akcji będą spełnione. Idealnie się to zbiegnie z reklamą w Gwiezdnym Piracie.

Zastanawiam się, czy nie warto by było założyć dedykowaną konkursowi stronę. Albo dalej linkować do tego forum.
 
Awatar użytkownika
kbender
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 213
Rejestracja: pn lis 24, 2008 11:55 pm

Rzut na Inicjatywę - Konkurs WTSowy

ndz lis 18, 2012 3:53 pm

Kwiat Paproci wydrukowany, jutro zostanie wysłany do odbiorcy.

Plakat gotowy.

Mamy możliwość hostowania inicjatywy na ancientscrollu. Mam zamiar z tego skorzystać. Postaram się o odpowiednią reklamę na polterach i innych serwisach.

W związku z terminami, ustawił bym całość od 1 grudnia do końca lutego 2013, czyli 3 miesiące.
Potem miesiąc na ocenę prac i dwa miesiące na dopieszczenie podręcznika i jego wydruk.

Brzmi ok?
 
Awatar użytkownika
Lord Koniu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 275
Rejestracja: czw lip 29, 2010 1:30 pm

Rzut na Inicjatywę - Konkurs WTSowy

ndz lis 18, 2012 9:39 pm

Dla mnie - jak najbardziej.
 
Awatar użytkownika
kbender
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 213
Rejestracja: pn lis 24, 2008 11:55 pm

Rzut na Inicjatywę - Konkurs WTSowy

pn lis 19, 2012 8:55 pm

Super.

Zdobyłem dedykowaną stronę pod kontakt/ogłoszenia itd. Założę skrzynkę kontaktową (żeby nie wpadło nam to w spam) i zalinkuję na stronie do tego forum na polterze.

Straszne poplątanie z tego wychodzi.
 
Awatar użytkownika
Z Enterprise
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 134
Rejestracja: wt paź 30, 2012 10:46 am

Rzut na Inicjatywę - Konkurs WTSowy

ndz lis 25, 2012 8:53 pm

No to kiedy odpalasz RnIv2?
 
Awatar użytkownika
kbender
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 213
Rejestracja: pn lis 24, 2008 11:55 pm

Rzut na Inicjatywę - Konkurs WTSowy

ndz lis 25, 2012 9:38 pm

http://rni.ancientscroll.pl/
Patrząc na plakat, w piątek ;)
Ostatnio zmieniony ndz lis 25, 2012 9:40 pm przez kbender, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
kbender
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 213
Rejestracja: pn lis 24, 2008 11:55 pm

Rzut na Inicjatywę - Konkurs WTSowy

sob gru 01, 2012 8:58 pm

http://rni.ancientscroll.pl/rzut-na-ini ... auguracja/
Druga edycja odpalona. Pozdrawiam. Terminy końcowe to 1 marca.
Jeśli ktoś z różnych powodów się nie wyrobi, to dajcie znać, zdejmę z niego wszystkie możliwe obowiązki.

Jeśli chcecie, żebym zalinkował jakieś wasze strony lub blogi, też dajcie znać.
 
Awatar użytkownika
Z Enterprise
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 134
Rejestracja: wt paź 30, 2012 10:46 am

Rzut na Inicjatywę - Konkurs WTSowy

sob gru 01, 2012 11:35 pm

Podrzuc na blogi, podałem silowi, wrzucił newsa
 
Awatar użytkownika
kbender
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 213
Rejestracja: pn lis 24, 2008 11:55 pm

Re: Rzut na Inicjatywę - Konkurs WTSowy

ndz gru 02, 2012 9:34 pm

Oki, pojawiło się pytanie, czy praca może być po Angielsku.

Nie mam pojęcia co odpowiedzieć, stwierdziłem, że zapytam się was, czy bylibyście w stanie ocenić pracę napisaną po angielsku.
 
Kalina
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: sob wrz 08, 2012 3:35 pm

Rzut na Inicjatywę - Konkurs WTSowy

śr gru 12, 2012 10:38 pm

Zdecydowanie wolałabym prace po polsku.

Nie, że nie zrozumiem tekstu angielskiego, ale bogactwo językowe nie to samo...

I ostatni argument - czy ktoś będzie chciał zainteresować się podręcznikiem, którego czytanie może wymagać użycia słownika? Ludzie są leniwi, podręcznik, nawet jeśli wygra, nie trafi do względnie szerokiego grona.
 
Awatar użytkownika
kbender
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 213
Rejestracja: pn lis 24, 2008 11:55 pm

Re: Rzut na Inicjatywę - Konkurs WTSowy

czw gru 13, 2012 7:33 am

I w podobnym duchu już odpowiedziałem - że umawialiśmy się na ocenę prac po polsku.
Ostatnio zmieniony czw gru 13, 2012 7:33 am przez kbender, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
kbender
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 213
Rejestracja: pn lis 24, 2008 11:55 pm

Re: Rzut na Inicjatywę - Konkurs WTSowy

wt lut 26, 2013 10:35 am

Ok, luty się zbliża, już jedna praca wpadła mi do skrzynki, zgłoszonych zostało 7. Więc maksymalnie do oceny będzie 7 prac.

W związku z tym mam szybkie pytanie, czy wciąż macie ochotę i czas, w ciągu marca, przejrzeć i ocenić nadsyłane prace?

Jeśli nie, nie ma problemu, rozumiem, że od naszej ostatniej rozmowy sporo mogło się zmienić w waszym życiu osobistym.

Równolegle, będę starał się z wami skontaktować przez PW i maile :)
Ostatnio zmieniony wt lut 26, 2013 10:36 am przez kbender, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość