Zrodzony z fantastyki

 
toudi__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 216
Rejestracja: ndz lut 02, 2003 12:30 pm

pn lut 24, 2003 10:00 pm

tylko ¿e z inicjatyw± trzeba uwa¿aæ. czasem zdradzenie graczom ¿e trzeba akuratnie rucac na inicjatywê psuje nastrój zaskoczenia itp. <br /> <br />moim rozwi±zaniem jest zmuszenie graczy aby przed sesj± rzucili parê razy na inicjatywê a MG wykorzysta te rzuty podzcas sesji niejako potajemnie... aczkolwiek wszystko bêdzie fair
 
Ryfek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 297
Rejestracja: wt paź 15, 2002 3:11 pm

pn lut 24, 2003 10:35 pm

Przy zaskoczeniu nie rzuca siê na inicjatywê (kiedy jedna strona nie jest ¶wiadoma obecno¶ci drugiej). Rzuca siê dopiero po turze zaskoczenia. Je¿eli natomiast tylko jeden gracz jest ¶wiadom obecno¶ci wroga, to mo¿na go poprosiæ o rzut, nie mówi±c na co to. Mo¿e siê zastanawiaæ czy na zauwa¿ania, nas³uchiwanie, inicjatywê czy pu³apkê. A dopiero po tym przej¶æ do opisu sytuacji. Albo je¿eli gracze siê zgodz± na taki uk³ad, to rzucaæ za nich.
 
Ivor__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 45
Rejestracja: sob mar 22, 2003 2:00 pm

pt cze 27, 2003 7:11 pm

U mnie rzuca siê co rundê. W dnd du¿o do powiedzenia ma los, wiêc daje mu wiêcej mo¿liwo¶ci wyboru [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img] .
 
Coby
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1019
Rejestracja: czw kwie 10, 2003 4:58 pm

pt cze 27, 2003 7:18 pm

Czy w rzutach na Init mo¿naby by³o wykorzystaæ Rzut obronny na Refleks ? <br />Przecie¿ taka Init to szybko¶æ zkapowania siê o co chodzi, szybko¶æ dzia³ania itp. <br /> <br />Do notki poni¿ej: <br />Masz racjê Rend. To by³ g³upi pomys³. :roll:
 
Rend
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 3065
Rejestracja: sob paź 05, 2002 9:03 pm

pt cze 27, 2003 7:53 pm

Inicjatywa to jest szybkośc oceny sytuacji, szybkość zorientowania się w bitwie. A Reflex jest to możliwośc uniku. Szybkość rozeznania sytuacji chwlowa. Na tyle chwilowa by padnąć na ziemię. Więc to są dwie różne rzeczy.
 
Dark__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 161
Rejestracja: sob cze 21, 2003 6:14 pm

pt cze 27, 2003 9:50 pm

Naj³atwiej jest rzucaæ raz na inicjatywê.To bardzo przyspiesza walkê.
 
Coby
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1019
Rejestracja: czw kwie 10, 2003 4:58 pm

sob cze 28, 2003 11:08 am

Zgadzam siê z Darkiem (Darek ?). <br />Najlepiej, naj³atwiej siê rzuca tylko raz w walce. A to dlatego, bo niespowalnia to tempa. Takie rzucanie co turê strasznie zwalnia akcjê.
 
Rend
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 3065
Rejestracja: sob paź 05, 2002 9:03 pm

sob cze 28, 2003 11:53 am

W standartowych walkach należy rzucać raz, i tyle. Ale kiedy nadejdzie poważna zmiana w bitwie (dołączy się jakaś potężna grupa, ktoś rzuci potężny czar zmieniający całą bitwę) mozna rzucić ponownie. <br />Najlepiej (jak zawsze zresztą) mając na uwadze zasady kierować się zdrowym rozsądkiem.
 
Lusek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: czw wrz 18, 2003 8:19 pm

sob wrz 20, 2003 6:15 pm

Troszke wstyd sie przyznac ale my podczas gry w ogole nie uzywamy inicjatywy! O kolejnosci dzialan w rundzie decyduje to, kto gdzie usiadl. Wiem ze to brzmi glupio i zaraz sie psypia jakies obelgi [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img] ale my tak robimy od zawsze i jakos wszystkim pasuje.
 
Zolrax
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: czw wrz 18, 2003 8:30 pm

sob wrz 20, 2003 7:40 pm

Racja !! Ja wlasnie gram z Lusekiem (MG) i nam pasuje taka kolej rzeczy 8) Gra siê, jak siê lubi !! :wink:
 
Zelvherst
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 76
Rejestracja: wt wrz 09, 2003 9:38 am

sob wrz 20, 2003 8:38 pm

My rzucamy raz ale jak sie dobrze zastanowic to lepiej jest rzucac co runde. Bo wtedy jeden rzut nie przes±dzi o wyniku walki. Lusek troche nie rozumiem co siadanie ma do inicjatywy. Mo¿esz wyja¶niæ dok³adniej.
 
Terai__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 381
Rejestracja: czw sty 30, 2003 8:57 pm

sob wrz 20, 2003 10:42 pm

My rzucamy raz za ka¿dy atak i to pozostaje do koñca walki, chyba, ¿e co¶ siê wydarzy, co rozdzieli na chwilê przeciwników, powiedzmy ¿e obydwoje na chwilê przestan± walczyæ, wymieni± parê zdañ po czym znowu siê na siebie rzuc±, wtedy rzucaj± na inicjatywê jeszcze raz.
 
eric
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: czw lip 10, 2003 12:32 am

ndz wrz 21, 2003 12:56 am

W sumie to raz na pocz±tku walki i kazdy rzuca za siebie . Choc czasem i co runde rzucamy
 
Mefi100
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 472
Rejestracja: wt maja 07, 2002 6:09 pm

ndz wrz 21, 2003 2:04 am

Ostatnio rzucamy za kazdym razem, gdy zmianie ulegnie sytuacja w walce. Jednak to druzyna tak przeglosowala, mi wystarczyloby raz na calosc.
 
Uata
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 163
Rejestracja: sob maja 31, 2003 2:26 am

ndz wrz 21, 2003 2:37 am

Wg. mnie trzeba rzucać raz na rundę. Bo to, że ktoś zaspał na początku nie oznacza, że już ciagle będzie ostatni. Rzucanie co rundę jest moim zdaniem bardziej realistyczne. Przecież walka jest bardzo dynamiczna. Wszystkomoże się zmienić w każdej chwili, a nie ciągle ta sama kolejność i ciągle to samo.
 
Abaddon__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 216
Rejestracja: śr cze 18, 2003 3:30 pm

ndz wrz 21, 2003 4:39 pm

Nasz MG rzuca na inicjatywê raz - na samym pocz±tku walki (lub kiedy wszyscy rzucamy siê na jedn± skrzyniê). I wydaje mi siê, ¿e jest to najlepsze rozwi±zanie. I bardziej "praktyczne". Oszczêdza czas i nie dekoncentruje graczy. :mrgreen: :evil:
 
Barloth
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 121
Rejestracja: pt wrz 19, 2003 8:33 pm

ndz wrz 21, 2003 5:31 pm

wszystko zale¿y od liczby graczy - je¶li jest ich do 4 to mo¿na sie pokusiæ o rzucanie co runde, ale je¶li jest ich wiêcej niestety trzeba rzucaæ na pocz±tku walki i co najwy¿ej w jaki¶ wa¿nych sytuacjach inaczej traci sie czas na zbêdne rzuty co psuje klimat i akcje
 
Iabcio
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: sob cze 05, 2004 2:02 pm

śr cze 09, 2004 4:30 pm

Na razie gramy z kumplami dopiero od paru miesiêcy jak bêdziemy bardziej zaawansowanymi graczami to zastanowimy siê nad dodatkowymi rzutami.
 
Nicram1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: śr cze 04, 2003 1:55 pm

śr cze 23, 2004 2:36 pm

My na sesji gramy w 10 (2 DM i 8 BG) i z rzutami co runde by³ by problem. Osobi¶cie jestem za jednym rzutem, bo je¿eli kto¶ jest opó¼niony to ju¿ taki pozostanie. Mo¿e oczywi¶cie siê zreorientowaæ, a taka mo¿liwo¶æ jest opisana w Handbooku. Na mojej sesji (tamta w dziesi±tke jest brata) mam pocz±tkij±cych graczy i im wrzucaæ rzut na I co runde sprawia³ by pewien problem.
 
Quarion Blass
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 41
Rejestracja: ndz lip 04, 2004 11:10 am

śr lip 07, 2004 10:35 pm

U nas rzucamy tylko raz na inicjatywê na pocz±tku walki. Potem ju¿ nie rzucamy i miejmy nadziejê ¿e jak mój MP(czy MG jak kto woli :mrgreen:) przeczyta ten post to nie bêdzie chcia³ rzucaæ co rundê. :razz: Wed³ug mnie powinno siê rzucaæ co rundê, ale wole ¿eby pozosta³o tak jak teraz.
 
Murdoc__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 100
Rejestracja: sob maja 08, 2004 12:05 pm

czw lip 08, 2004 1:02 am

U nas jest trójka graczy. <br />Rzucamy raz na runde. I wg. mnie rzucanie kilka razy jest lepsze. Ale jak zwykle wszyscy na sesji mnie olewaja :mad: wiêc nie moge im przedstawiæ mojego problemu. <br />No có¿ próbowa³em po dobroci. Nie da siê? No trudno. CZas u¿yæ si³y :> :evil: :roll: . <br /> <br />Co prawda dla mnie nie op³acalne (+0 modyfikator ze Zr, a Tropicielka ma +6..) ale czyni walke realniejsz±.
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

czw lip 08, 2004 9:08 am

Ja rzucam raz, dodatkowe rzuty są nie potrzebne, można zmienić inicjatywę, jest to w zasadach. Ja unikam niepotrzebnych rzutów jak ognia. A to że ktoś zaspał to jego sprawa [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img] nawet najlepsi czasem dają się zaskoczyć, a potem muszą się bronić. Zresztą walka wymaga wystarczająco dużo rzutów, po co sobie komplikować życie.
 
miłek_iblis
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 114
Rejestracja: śr lip 06, 2005 7:12 pm

Raz

pn lip 11, 2005 6:15 pm

Ja rzucam raz, poniewa¿ tak sobie ¿ycz± moi gracze - je¶li zabiera to ich zdaniem zbyt wiele czasu, to niech bêdzie raz. Kropka.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości