Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
daamian87
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1315
Rejestracja: wt gru 29, 2009 10:39 am

Sala samobójców

pn mar 28, 2011 2:03 pm

Jakiś czas temu moja luba namówiła mnie na ten tytuł. Byłem bardzo na nie z racji tego, iż jest to produkt polski (niestety, nie potrafimy kręcić filmów). O dziwo po seansie byłem bardzo miło zaskoczony tym filmem. Przekonałem się, że Polak potrafi jeśli chce. Świetnie dobrani aktorzy, dobrze wykreowane postacie i fabuła, jak najbardziej ciekawa. Dobry film moim zdaniem, oddający niejako problem, który wśród współczesnej młodzieży jest coraz częstszy. Niezbyt optymistyczny obraz współczesnego świata.

Zwiastun

Czy ktoś oglądał ten film? Jakieś przemyślenia, opinie?
Ostatnio zmieniony sob lis 28, 2015 11:20 pm przez Kamulec, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Lazlo
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 132
Rejestracja: pt paź 22, 2010 8:14 pm

SALA SAMOBÓJCÓW

pn mar 28, 2011 4:33 pm

Na pewno wybija się spośród kretyńskich komedii romantycznych jakie w ostatnich latach mieliśmy okazję wyprodukować, ale imo przereklamowany, niezbyt porywający film dla dorosłych, którzy nie mają pojęcia co robią ich dzieci, a po seansie wychodzą z myślą "AAAA no teraz to ja rozumiem jaki jest polski nastolatek!". Robi z mózgu wodę, historia w ogóle jakaś niestworzona, z problemu niezaakceptowania przez kolegów przechodzi w problem uzależnienia od internetu. Jedyny dobry motyw był wtedy gdy
powiedział rodzicom że jest gejem.
To wywołało uśmiech na mojej twarzy, cała sytuacja wydała mi się dosyć komiczna. A sceny z pokoju kiedy nie siedział przy komputerze były inspirowane chyba tym:
http://www.youtube.com/watch?v=YersIyzsOpc


Ogólnie to bez szału, mówi się że to najlepszy polski film ostatnich lat, ale mimo wszystko bardziej postawiłbym na produkcje typu "Chrzest", który jest filmem o wiele lepszym ;)
 
Awatar użytkownika
daamian87
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1315
Rejestracja: wt gru 29, 2009 10:39 am

SALA SAMOBÓJCÓW

pn mar 28, 2011 5:10 pm

Przy porównywaniu się zgodzę, jest kilka pozycji lepszych od niego (wspomniany Chrzest czy Różyczka), natomiast film sam w sobie nie jest zły moim zdaniem :)

Jedyne co mnie drażniło i przerażało zarazem to fakt, iż przy scenie

męskiego pocałunku na imprezie


większość widzów (dzieciaki w wieku ok 15,16 lat) wyła z zachwytu, i najprawdopodobniej tylko to zapamiętają z całości.

A swoją drogą, że rodzice w wielu przypadkach nie mają pojęcia większego na temat życia własnych pociech, co tutaj jest ładnie przedstawione. Nie mówiąc już o tym, jak internet jest w stanie zepsuć komuś życie.
 
Awatar użytkownika
jaro65
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: pn cze 13, 2011 2:57 pm

Re: SALA SAMOBÓJCÓW

pn cze 13, 2011 3:03 pm

Dosyć ciekawa pozycja, żeby wyć z zachwytu to nie, ale warto obejrzeć nawet na komputerze bo o to chyba chodzi?
 
Awatar użytkownika
New_One
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 521
Rejestracja: pn lip 19, 2010 10:31 pm

Re: SALA SAMOBÓJCÓW

pt lip 01, 2011 8:47 pm

Sala Samobójców - zdecydowanie jestem na tak. Dobry film, do którego z chęcią powrócę. Z chęcią, nie z przyjemnością. Polskie kino najczęściej jest albo smutne i ciężkie albo wesołe i głupie. Sala teoretycznie lokuje się w pierwszej kategorii, ale nie powiedziałbym, by nudziła. Do tego wnosi jakiś autentyczny powiew świeżości (a o niewielu filmach można coś podobnego powiedzieć) do krajowej kinematografii. Poza tym, film wpisuje się sprawnie w dość uniwersalny dyskurs wokół problemów, które trawią ludzkość od wielu wieków, a nowe technologie są jedynie nowym polem ich istnienia.
 
Awatar użytkownika
chimera
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 298
Rejestracja: pn mar 06, 2006 10:57 pm

SALA SAMOBÓJCÓW

czw lip 07, 2011 1:40 pm

Zgadzam się z Laszlo. Wyszedłem po 70 minutach. Stereotyp na stereotypie, całość strasznie pretensjonalna. Na dodatek zupełnie archaiczna wizja życia w sieci rodem z Kosiarza umysłu.

Dobry film o alienacji młodzieży mogącej doprowadzić do tragedii (a przy okazji o kilku innych sprawach)?

Polecam estońską "Naszą klasę".

Tak na marginesie, oczywiście, że Polak potrafi. Vide filmy Smarzowskiego. Ale to zupełnie inna liga...
Ostatnio zmieniony czw lip 07, 2011 1:43 pm przez chimera, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Dr_Greenthumb
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 231
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:26 pm

SALA SAMOBÓJCÓW

ndz lip 24, 2011 12:44 pm

Dziś, kilka miesięcy po wizycie w kinie, pamiętam tylko, że taki film był, że był strasznie przerysowany, bardziej bawił niż trwożył i zupełnie odbiegał od tego, co przed premierą mówili o nim twórcy.

Kicha po prostu.
 
Raysha
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: wt sie 09, 2011 9:51 pm

SALA SAMOBÓJCÓW

śr sie 10, 2011 1:57 pm

Sala Samobójców mnie osobiście nie porwała. Dla mnie gra aktorska była sztuczna.
Motyw jak Dominik siedział w pokoju i się darł, że nie ma internetu

Osobiście mnie bardzo rozbawiła. Nie czułam totalnie tragizmu i dramatyzmu tego filmu. Był mocno przerysowany i przesadzony. Jedynie animacje mnie się podobały, ale fabuła denna. Totalnie nie mój typ kina.
 
Awatar użytkownika
New_One
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 521
Rejestracja: pn lip 19, 2010 10:31 pm

Re: SALA SAMOBÓJCÓW

czw sie 11, 2011 8:00 pm

A ja miałem niedawno okazję obejrzeć Salę... na festiwalu filmowym po raz kolejny i... spodobała mi się co najmniej tak samo, jak za pierwszym razem. Wzbudziła takie poruszenie - zarówno wśród uczestników festiwalu, jak i w redakcji festiwalowego dziennika - że zredagowaliśmy dodatkowy numer gazetki festiwalowej poświęcony tylko Sali.... To moim zdaniem zasługuje na uznanie.
 
Awatar użytkownika
Honey
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 56
Rejestracja: pn gru 26, 2011 11:06 pm

Re: SALA SAMOBÓJCÓW

ndz sty 01, 2012 11:25 pm

Na "Salę samobójców" poszłam całą klasą i to był błąd. Mało z niej zrozumiałam, bo wiadomo jak to jest - śmiechy, chichy i niezainteresowanie filmem. Kiedy jednak poszłam drugi raz i w mniejszym gronie, mocniej na mnie zadziałał. Byłam mile zaskoczona, bo z reguły sceptycznie podchodzę do polskich produkcji. Mogę na palcach jednej ręki policzyć te, które naprawdę uważam za dobre. A "Sala samobójców" do nich należy". :)
 
Awatar użytkownika
Ave Mater Dolorosa
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 31
Rejestracja: sob paź 31, 2015 10:59 am

Re: SALA SAMOBÓJCÓW

czw lis 19, 2015 4:42 pm

Honey pisze:
Na "Salę samobójców" poszłam całą klasą i to był błąd. Mało z niej zrozumiałam, bo wiadomo jak to jest - śmiechy, chichy i niezainteresowanie filmem. Kiedy jednak poszłam drugi raz i w mniejszym gronie, mocniej na mnie zadziałał. Byłam mile zaskoczona, bo z reguły sceptycznie podchodzę do polskich produkcji. Mogę na palcach jednej ręki policzyć te, które naprawdę uważam za dobre. A "Sala samobójców" do nich należy". :)

I szkoła niby to zorganizowała? o_O Zastanawiam się którym to byliście rokiem - o ile się nie mylę, "Sala..." była oznakowana w kategorii wiekowej +18...
 
ewania
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: czw lis 26, 2015 10:58 am

SALA SAMOBÓJCÓW

czw lis 26, 2015 11:51 am

Sala samobójców dobry film, który powinni przede wszystkim obejrzeć rodzice, bo to do nich jest tam kierowany bardzo ważny komunikat. Z tego co się jednak orientuję, głównie zainteresował młodzież...Szkoda.
 
Awatar użytkownika
Ave Mater Dolorosa
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 31
Rejestracja: sob paź 31, 2015 10:59 am

Re: SALA SAMOBÓJCÓW

sob lis 28, 2015 2:55 pm

ewania pisze:
Sala samobójców dobry film, który powinni przede wszystkim obejrzeć rodzice, bo to do nich jest tam kierowany bardzo ważny komunikat. Z tego co się jednak orientuję, głównie zainteresował młodzież...Szkoda.

Tu akurat zauważę, że niestety w Sali jest przedstawiany niewłaściwy model reakcji rodzicielskiej - rodzice Dominika dowiadują sie, że ich syn nalezy do Sali Samobójców.... i nie próbują podjąć sił, by odpowiednie służby zbadały to środowisko, a przecież mogło od tego zależeć ludzkie życie (tak zresztą się stało)...
 
ewania
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: czw lis 26, 2015 10:58 am

Re: SALA SAMOBÓJCÓW

pn lis 30, 2015 1:40 pm

Tu akurat zauważę, że niestety w Sali jest przedstawiany niewłaściwy model reakcji rodzicielskiej - rodzice Dominika dowiadują sie, że ich syn nalezy do Sali Samobójców.... i nie próbują podjąć sił, by odpowiednie służby zbadały to środowisko, a przecież mogło od tego zależeć ludzkie życie (tak zresztą się stało)...[/quote]

Dokładnie! I tak właśnie najczęściej reagują rodzice. Nie zdają sobie sprawy z niebezpieczeństwa i je lekceważą. Dlatego ten film powinien być ku przestrodze rodziców. A wyszło na to, że głównie młodzież to ogląda ...
 
wesner
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: wt gru 08, 2015 10:06 pm

Sala samobójców

wt gru 08, 2015 10:09 pm

Hej mam takie same zdanie jak ewania ;)
 
Denray
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: śr gru 30, 2015 1:56 pm

Sala samobójców

śr gru 30, 2015 5:14 pm

Ogladalismy to na jezyku polskim w szkole. Przedstawione tam jest jak rodzice nie powinni traktowac swojego dzicka
 
Janis
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: śr sty 27, 2016 4:52 pm

Sala samobójców

śr sty 27, 2016 4:55 pm

Oglądałam ten film, licząc na pozytywną zmianę w krajowej kinematografii. Niestety, jak zawsze przyszło rozczarowanie, spodziewałam się czegoś dużo lepszego.
 
artorias
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: pt lut 12, 2016 4:52 pm

Sala samobójców

pt lut 12, 2016 4:54 pm

Mnie się osobiście podobał, może był zleksza przesadzony, ale pokazuje jak wygląda psychika bogatego zaniedbanego przez rodzicow dzieciaka
 
Awatar użytkownika
kubsztal
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: śr lut 03, 2016 3:30 pm

Sala samobójców

pn lut 15, 2016 12:52 pm

Dużo szumu było wokół niego. Obejrzałem, ale jakoś nie utkwił mi w pamięci.
 
ewa78
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: wt lut 23, 2016 1:30 pm

Sala samobójców

wt lut 23, 2016 8:44 pm

Ciekawy pomysł i realizacja.
 
Sasza25
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: śr lut 24, 2016 3:44 am

Re: Sala samobójców

śr lut 24, 2016 3:53 am

Opinie o tym filmie pewnie w dużej mierze zależą od wieku widza. Bardziej dojrzali osobnicy zauważaja w nim bardzo ważne problemy wychowawcze i niemoc wychowawczą rodziców, którzy chcą pomóc ale nie wiedza jak, ponieważ oprócz opieki materialnej zbyt mocno oddalili się od swojego dziecka. Młodzi bohaterowie filmu pogubili się, ale jak to dobrze pokazuja w filmie wcale nie chcą umierać tylko zwróćić na siebie uwagę. Moim zdaniem świetny film i bardzo dobrze zagrany. Polecam kto jeszce nie widział :)
 
SilenceGhost
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: sob lut 13, 2016 10:18 pm

Sala samobójców

śr lut 24, 2016 10:08 am

No jak dla mnie ten film nie zachwycił niczym, największa radość pojawiła się wraz z napisami końcowymi. Spodziewałem się czegoś lepszego, jednakże wyszedł typowy film robiony nieudolnie pod publikę.
 
lutry12
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: pn mar 21, 2016 3:20 pm

Sala samobójców

pn mar 21, 2016 9:14 pm

Dla mnie średni. Niczego się nie zpodziewałem po tym filmie wiec się nie zawiodłem.
 
miko67
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: czw kwie 07, 2016 11:03 pm

Re: Sala samobójców

czw kwie 21, 2016 8:35 am

kubsztal pisze:
Dużo szumu było wokół niego. Obejrzałem, ale jakoś nie utkwił mi w pamięci.


Podobnie jak Ty czuję zawód.
 
Mambiocha
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: czw lip 27, 2017 10:36 pm

Re: Sala samobójców

czw lip 27, 2017 10:39 pm

a jak dla mnie sala samobójców jest filmem mega. niejednokrotnie do niego powracam po wielu latach
 
Awatar użytkownika
Raziel17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: śr lis 09, 2022 3:48 pm

Re: Sala samobójców

wt lis 15, 2022 4:28 pm

Szczerze mówiąc po tylu latach nadal mam go w pamięci, czasy poszły do przodu, ale sens, który płynie z tego filmu nadal jest uniwersalny. Za każdym razem przy oglądaniu wywołuje emocje, które są ciężkie bynajmniej dla mnie. No i motyw rodziców, którzy zajęci sobą i nauką dziecka, a nie jego osobą nadal obecny. Wskaźnik samobójstw młodzieży nadal wysoki, co raczej świadczy o pogłebieniu problemów, a nie o jego zmniejszeniu.
 
Awatar użytkownika
Nunez
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: pn lis 14, 2022 2:32 pm

Re: Sala samobójców

sob lis 19, 2022 11:23 am

Raziel17 pisze:
Szczerze mówiąc po tylu latach nadal mam go w pamięci, czasy poszły do przodu, ale sens, który płynie z tego filmu nadal jest uniwersalny. Za każdym razem przy oglądaniu wywołuje emocje, które są ciężkie bynajmniej dla mnie. No i motyw rodziców, którzy zajęci sobą i nauką dziecka, a nie jego osobą nadal obecny. Wskaźnik samobójstw młodzieży nadal wysoki, co raczej świadczy o pogłebieniu problemów, a nie o jego zmniejszeniu.

Zgadzam się, oglądałem z dziewczyną i nadal często o nim myślę. Muzyka też była dobra no i aktorzy np. Jakub Gierszał. Dwójka natomiast była już dla mnie pozbawiona klimatu i dość przewidywalna. Poza tym fabuła wydawała się jakaś ,,płaska".

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości