Zrodzony z fantastyki

 
SeiAsahina
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: wt lis 06, 2012 8:41 pm

Samuraj - Kim ja jestem?

pt lut 01, 2013 10:33 pm

Witam :) Napisałem już w dziale DD, gdyż właśnie na systemie DD gram, ale piszę tutaj ponieważ tam raczej nie znajdę wielu fanów Rokuganu a tym bardziej Samurajów. Moje pytania brzmią tak:
Kim jestem? Jak mam się zachowywać? Jaki Samurajowie mają stos. do Roninów i vice-versa. Jak zachowywać się wobec innej kultury (podobnej na wzór Europejskiej). Prosiłbym o pomoc. Osobiście uważam, że Samuraj to bardzo trudna do odgrywania postać ale dająca, w każdym razie mi największą radość i przyjemność :) Nadmienię, że jestem z klanu Żurawia, z rodziny Kakita.
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

Re: Samuraj - Kim ja jestem?

wt mar 12, 2013 2:06 pm

Os Kakita-san ;)
Jako Żuraw masz przed sobą nie lada wyzwanie, zwłaszcza jeśli jesteś początkujący. O ile od każdego samuraja wymaga się znajomości etykiety, o tyle w tym klanie nacisk na to jest kładziony naprawdę mocno. Także radzę się zapoznać z Rokugańskimi zasadami savoir-vivre'u i dobrze je przyswoić. Jako Kakita należysz do elity szermierzy, warto to podkreślać szukając chociażby okazji do testowania swoich umiejętności w pojedynkach z samurajami z innych klanów. Stosunek samurajów do roninów na ogół jest pogardliwy, chociaż niektórzy bardziej znani lub zasłużeni w jakiś sposób ludzie fali, są przez samurajów traktowani z pewną dozą szacunku. Co do kultury obcej a'la Europa czyli po prostu Gaijinów, to barbarzyńcy, nie warto się z nimi zadawać (pomijam Jednorożców, którzy się w tym specjalizują). Przypominam że Gaijini napadli Rokugan kilkaset lat temu, a jego mieszkańcy nadal o tym pamiętają.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość