Zrodzony z fantastyki

 
Messey__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 2:32 pm

[RPG] Scenariusze

pn paź 17, 2005 10:48 pm

Witam wszystkich...

Mam takie pytanko - czy sa gdzies dostepne jakies scenariusze do miniatures - bo kupilismy sobie z kumplami wiele figurek i bardzo chcielibysmy pograc w RPG bo to drugie zastosowanie figurek nas kompletnie nie interesuje, ale RPG wrecz przeciwnie, ale niestety trudno jest wymyslac samemu wszystkie scenariusze... nie wiecie czy moze sa gdzies w internecie mapki i scenariusze :?:

Z gory dzieki za odpowiedz...
 
Cornugon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 88
Rejestracja: czw lut 17, 2005 2:21 pm

wt paź 18, 2005 12:38 pm

Polecam w tym wzglêdzie DUNGEON Magazine, gdzie publikowane s± scenariusze wraz z notatkami jakie figurki mo¿na by w nich u¿yæ.
Ponadto na stronie WotC znajdzesz kilka scenariuszy dla potyczek figurkowych w dziale Map-a-Week na ten przyk³ad.
 
Messey__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 2:32 pm

wt paź 18, 2005 2:21 pm

<!--QuoteBegin-Cornugon+-->
Cornugon pisze:
<!--QuoteEBegin-->Polecam w tym wzglêdzie DUNGEON Magazine

Domyslalm sie ze nie znajde nigdzie internetowej wersji tej gazetki... W takim razie male pytanko - czy istnieje mozliwosc prenumeraty tego magazynu (zkupilbym go w empiku w Warszawie, poniewaz mieszkam niestety w takim miescie ze nie ma szans aby moj lokalny empik mial ta gazete :cry: ).
Aha - i jeszcz jedno- czy wiesz moze chociaz orientacyjnie jaka jest jego cena?

<!--QuoteBegin-Cornugon+-->
Cornugon pisze:
<!--QuoteEBegin-->Ponadto na stronie WotC znajdzesz kilka scenariuszy dla potyczek figurkowych

ekhm... jakby to powiedziec... jestem zupelnym laikiem i "strona WotC" nic mi nie mowi - moglbym prosic o dokladny adres tej stronki - z gory dzieki :wink:
 
Haer
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 5081
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 4:30 pm

wt paź 18, 2005 2:30 pm

W takim razie male pytanko - czy istnieje mozliwosc prenumeraty tego magazynu (zkupilbym go w empiku w Warszawie, poniewaz mieszkam niestety w takim miescie ze nie ma szans aby moj lokalny empik mial ta gazete  ).


w warszawskich EMPIKAch te¿ raczej jej nie znajdziesz, a informacje o prenumeracie zjaduj± siê tutaj (roczna prenumerata dla Europy z wyj±tkiem WB kosztuje $71.95, ale najprawdopodobniej bêdziesz potrzebowa³ karty kredytowej).

ekhm... jakby to powiedziec... jestem zupelnym laikiem i "strona WotC" nic mi nie mowi - moglbym prosic o dokladny adres tej stronki - z gory dzieki


http://www.wizards.com/dnd

Do notki poni¿ej: spróbuj Gwiezdnego Pirata - mo¿e tam co¶ bêdzie (niczego nie gwarantujê - nigdy nie czyta³em tego pisma :P ).
 
Messey__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 2:32 pm

wt paź 18, 2005 2:49 pm

ehhh... wszystko po anglielsku - a to raczej problem :( A nie ma nic w naszym ojczystym jezyku :?: Jesli to coz - trudno, moze przerobie ze zwyklego D&D, np. historie pajaka z cormanthoru...

pozdrawiam i dzieki za odpowiedz...
 
Hejas
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 616
Rejestracja: wt lut 01, 2005 7:06 pm

wt paź 18, 2005 4:05 pm

Chyba nie do koñca mimo wszystko rozumiesz koncepcjê RPG. ;)

RPG to nie dodatek do figurek. To figurki s± dodatkiem do RPG.

Je¶li chodzi Ci o przestawianie figurek i zabijanie potworów, kup sobie now± "Grê Przygodow±" z figurkami.

Je¶li chcesz prawdziwego RPG - znajd¼ dobrego Mistrza Gry, który ju¿ zaopiekuje siê scenariuszem. Oprócz tego pamiêtaj o przygodach do D&D wydanych w naszym jêzyku przez ISA. Przygody pisane "pod figurki" s± niestety zwykle bardzo s³abe.
 
Messey__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 2:32 pm

wt paź 18, 2005 7:53 pm

<!--QuoteBegin-Hejas+-->
Hejas pisze:
<!--QuoteEBegin-->Chyba nie do koñca mimo wszystko rozumiesz koncepcjê RPG. ;)

Byc moze - niestety jestesmy poczatkujacy w D&D i wszystkiego dopiero sie uczymy...

<!--QuoteBegin-Hejas+-->
Hejas pisze:
<!--QuoteEBegin-->RPG to nie dodatek do figurek. To figurki s± dodatkiem do RPG.

Moze i jest tak jak mowisz, ale skoro figurki sa tylko dodatkiem, to zeby byly tym wlasnie dodatekiem i tak trzeba narysowac mapki i przerobic troche scenariusz - wiec co za roznica :wink:

<!--QuoteBegin-Hejas+-->
Hejas pisze:
<!--QuoteEBegin-->Je¶li chodzi Ci o przestawianie figurek i zabijanie potworów, kup sobie now± "Grê Przygodow±" z figurkami.

Mamy :)

<!--QuoteBegin-Hejas+-->
Hejas pisze:
<!--QuoteEBegin-->Je¶li chcesz prawdziwego RPG - znajd¼ dobrego Mistrza Gry, który ju¿ zaopiekuje siê scenariuszem.

Niestety tu gdzie mieszkamy jest to chyba nierealne, wiec... Gramy sobie we 3 na zmiane bedac MG (MG+2 graczy)

<!--QuoteBegin-Hejas+-->
Hejas pisze:
<!--QuoteEBegin-->Oprócz tego pamiêtaj o przygodach do D&D wydanych w naszym jêzyku przez ISA. Przygody pisane "pod figurki" s± niestety zwykle bardzo s³abe.

Mamy :)
 
Kozaro
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 174
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 2:32 pm

śr paź 19, 2005 9:27 pm

Moze i jest tak jak mowisz, ale skoro figurki sa tylko dodatkiem, to zeby byly tym wlasnie dodatekiem i tak trzeba narysowac mapki i przerobic troche scenariusz - wiec co za roznica
<br /><br />To zdanie mnie rozwali³o... Kompletny brak logiki; nawet nie jestem w stanie siê domy¶liæ co chcia³e¶ nam przez nie przekazaæ [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img]... <br /><br />Messey, sorry, ale w±tpie ¿eby¶ wiedzia³ co to jest RPG, co znaczy 'scenariusz' i jak w ogóle z niego korzystaæ. O co ci chodzi z jego przerabianiem? Figurki s± tylko po to aby urozmaiciæ sesje, pomóc w wyobra¿eniu sobie jak wygl±da, najczê¶ciej, przeciwnik - i odpowiednio wyraziæ skalê miêdzy nim a bohaterem.
 
Lord_Manshoon
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 276
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 4:37 pm

śr paź 19, 2005 11:06 pm

Messey poczytaj sobie tematy w kategorii przygody. Może da ci to jakieś wyobrażenie pojęcia "scenariusz w DnD". Wymyślanie własnych scenariuszy wcale nie jest takie trudne. A "drugie" zastosowanie, czyli zastosowanie w RPG nie służy niczemu innemu (bynajmniej ja o niczym nie wiem) poza pokazaniem jak wygląda przeciwnik i w jakiej odległości jest od ciebie. RPG bez figurek jest równie fajne jak z figurkami. I jeśli chcesz kupować figurki tylko do stosowania ich do RPG to nie męcz się za bardzo z wyszukiwanie specjalnych zasobów do nich. Jeśli natomiast chodzi ci o scenariusze spotkań z figurkami to są to scenariusze do rozegrania w "pierwszy sposób" którymto podobno się nie interesujesz.
 
master piekarz
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: wt lut 14, 2006 9:07 pm

śr lut 15, 2006 8:30 pm

W necie jest pełno scenariuszy, ale preferuje takie adresy jak:<br /><br />www.zielonawieza.pl<br />www.dnd.polter.pl<br />www.dnd.elixir.int.pl
 
Greebo
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 138
Rejestracja: sob cze 10, 2006 11:24 pm

śr cze 14, 2006 10:41 pm

Czêsto rozgrywacie jakie¶ konkretne scenariusze w dnd minis? Przegl±da³em na stronie wizardsów przyk³adowe i niektóre wydaj± siê naprawde fajne. Szczególnie spodoba³ mi siê taki, w którym jeden z graczy kontroluje bazyliszka a drugi ³otra z ró¿dzk± "zamiany kamienia w cia³o". Na ca³ej planszy oczywi¶cie rozstawioni poszukiwacze przygód zamienieni w kamieñ :mrgreen:
 
Kozaro
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 174
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 2:32 pm

sob cze 17, 2006 3:37 pm

<!--quoteo(post=270822:date=Jun 14 2006, 10:41 PM:name=Greebo)-->
Greebo pisze:
<!--quotec--><br />Czêsto rozgrywacie jakie¶ konkretne scenariusze w dnd minis? Przegl±da³em na stronie wizardsów przyk³adowe i niektóre wydaj± siê naprawde fajne. Szczególnie spodoba³ mi siê taki, w którym jeden z graczy kontroluje bazyliszka a drugi ³otra z ró¿dzk± "zamiany kamienia w cia³o". Na ca³ej planszy oczywi¶cie rozstawioni poszukiwacze przygód zamienieni w kamieñ :mrgreen:<br />
<br /><br />Tu raczej chodzi³o o scenariusze do RPG [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/blink.gif[/img], nie do Skirmish.<br />W ka¿dym razie... Ja nie rozegra³em ani jednego [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/cool.gif[/img].

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości