Zrodzony z fantastyki

EmperorShard
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

Selunnara

wt gru 30, 2008 10:21 pm

Czytając Lost Empires of Fearun Natknąłem się na dość rozbudowany pomysł na kampanię dotyczący powrotu tego miasta do Fearunu. Niewątpliwie stanowiłoby ono dużą przeciwwagę dla Pomroków. I tu pojawia się moje pytanie, otóż chciałbym wiedzieć jak liczna jest jego populacja i jakie potężne postacie je zamieszkują?

A tak przy okazji to czy Pomroki to wymysł WotCowski czy jeszcze TSRowski?

Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony

śr gru 31, 2008 12:23 am

Selunarra/Opus - dla mnie wciśnięte na siłę miasto mające być zupełnym przeciwieństwem Miasta Pomroków :P Ogólnie nic poza to co jest w Lost Empires nie znajdziesz dlatego jakichkolwiek npc-ów trzeba by wymyślić samemu :-) W zasadzie wszystko co dotyczy tego miasto należy do twojej inwencji twórczej...

A sami Pomrokowie to wymysł już Wizardowski. TeeSeRowcy dali motyw miasta Pomrok, które przeniosło się na plan cienia ale to Czarodzieje z Wybrzeża sprowadzili je z powrotem, najchętniej wyznawaną Tyche zastąpili Shar a z miasta uczynili jedno z największych zagrożeń dla Krain...

Awatar użytkownika
Amon
Zespolony z forum
Zespolony z forum

śr gru 31, 2008 9:33 am

EmperorShard -> Tworząc npc i w ogóle zarys Selunary możesz opierać się na pomroku, po prostu wszystko będzie dobre zamiast zle :p

Najważniejsi Arkaniści powinni być półniebianami, reszta mieszkańców to assimarowie itp.

BTW: Skszydlaci arkaniści o srebrnych włosach i złotych oczach, fajnie to wyglada :p

Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony

śr gru 31, 2008 11:26 am

Mała poprawka z mojej strony - Opus jest również wzmiankowane e drugoedycyjnym Netheril: Empire of Magic. Dzięki temu co jest tam napisane mamy kilka ułatwień w sprawie stworzenia Selunarry od nowa: primo miasto to winno różnic się od innych enklaw niezwykłą ilością bibliotek i teatrów - Opus było miastem wiedzy i takim zostało ukształtowane przez legendarnego arkanistę Chevera (w 2 edycji 31 poziom arkanisty (mentalisty) CD). Selunarra była miastem posiadającym największą gildię bardów w całym Netherilu zwaną Singers and Thespians Guild of Opus i w ogóle znana była z pieśniarzy, poetów i im podobnych. Przy zabawie z Opus można również zahaczyć o arcymaga miasta Lady Arilain, która odkryła zamiary Karsusa i chciała wybić mu z głowy pomysł Karsus Avatara. Wiadomo, że raczej jej się nie udało, nie wiadomo jednak co się z nią stało - jej postać może być luźną zachaczką połączoną z powrotem Selunarry do Krain.

Pozdrówka!