Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Sir_Nik
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 632
Rejestracja: ndz paź 10, 2010 4:54 pm

Re: [WH 40k Dark Heresy] Sepheris Secundus - początek

wt sie 14, 2012 7:05 pm

Klebern pisze:
Musicie tylko ogarnąć kogo warto na takie przesłuchanie z młotkiem i wiertarką zaprosić.

To musimy wybierać? Filozofia złap ich wszystkich nie wchodzi w grę? :razz:

Proponuję zbiórkę w pokoiku :wink: .
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

[WH 40k Dark Heresy] Sepheris Secundus - początek

śr sie 15, 2012 1:36 pm

Żebyście nie musieli się kręcić w kółko, to kilka informacji, które mogły wam umknąć:

- umiecie zastraszać i przesłuchiwać
- umiecie w miarę dobrze dać w mordę komuś
- postać Sir_Nik'a umie śpiewać, co można wykorzystać np do dostania angażu w klubie i mieć możliwość wtykania nosa wszędzie gdzie popadnie [ o ile zda test :) ]
- poznaliście gówniarza z półświatka lokalnego, który mógłby sporo wam powiedzieć: nie wiadomo czy akurat na temat szefa Kuli, ale tak czy siak taka wiedza byłaby nieoceniona


Uwaga, rozważnie rozrabiajcie, bo jak wasz cel zauważy, że ktoś robi mu koło tyłka, to może przedsięwziąć pewne środki i mocno utrudnić wam robotę. Najlepiej sprawcie by do końca nie był świadomy tego, co się wokół niego dzieje. Wtedy będziecie mieli najłatwiej.

Teraz macie okazję, to się ugadajcie wspólnie co do dalszych działań. Wstrzymam się chwilowo z postem i uznaję, że wszyscy się spotkaliście na kryjówce.

Co do wypadu do świątyni, to jest to chwilowo mało ważne, ale jeśli będziesz się tam pokazywał regularnie, to da ci to plusy do testów interakcji z miejscowym klerem.
 
Awatar użytkownika
Sir_Nik
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 632
Rejestracja: ndz paź 10, 2010 4:54 pm

Re: [WH 40k Dark Heresy] Sepheris Secundus - początek

śr sie 15, 2012 8:10 pm

Klebern pisze:
postać Sir_Nik'a umie śpiewać, co można wykorzystać

PSALMY! P-S-A-L-M-Y! Hymny o honorze, o mordowaniu xenosów i tych wszystkich innych pięknych rzeczach, na które Imperator patrzy przychylnym okiem. Niveus uważa pieśni popowe czy co tam by było śpiewane w klubie za obrzydliwei nigdy by nie przyznał, że niektóre z nich mają całkiem niezłą melodię do której nuci gdy się zapomni...

W sumie można spróbować, jako dodatek do kolejnej rozmowy z dzieciakiem, tym razem w oparciu o jakieś zastraszanie, na osobności :razz:

Ps. Niveus umie też gotować - choć wątpię by bar potrzebował kucharza... A do serwowania drinków chyba trzeba czegoś innego :wink:
 
Awatar użytkownika
Seadragon
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 575
Rejestracja: pn wrz 25, 2006 9:58 am

[WH 40k Dark Heresy] Sepheris Secundus - początek

czw sie 16, 2012 9:10 pm

OK, to jak wszyscy wracają do mieszkania, to proponuję rozmowę, która się tam rozegra, rozpisać w docu, będzie łatwiej i czytelniej. Zaraz wrzucę post, z opisem, co zobaczyliście po powrocie do klitki, a dyskusję wrzuci się, jak ją rozpiszemy
 
Awatar użytkownika
Arvelus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 815
Rejestracja: sob maja 12, 2012 7:50 pm

[WH 40k Dark Heresy] Sepheris Secundus - początek

pt sie 17, 2012 9:23 am

https://docs.google.com/document/d/17X4 ... v7LOA/edit

Tu jest doc w którym pisaliśmy, z Nikiem, pierwszy dialog : ]
 
Awatar użytkownika
Seadragon
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 575
Rejestracja: pn wrz 25, 2006 9:58 am

[WH 40k Dark Heresy] Sepheris Secundus - początek

pt sie 17, 2012 10:03 am

Good, zacząłem dyskusję :)
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

[WH 40k Dark Heresy] Sepheris Secundus - początek

pt sie 24, 2012 6:05 am

Dobra panowie kończcie powoli ten dialog.
 
Awatar użytkownika
Sir_Nik
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 632
Rejestracja: ndz paź 10, 2010 4:54 pm

Re: [WH 40k Dark Heresy] Sepheris Secundus - początek

sob sie 25, 2012 8:41 am

Seadragon, kolorystykę moich wypowiedzi trzeba by zmienić, czerwony jest dla moderatorów.
 
Awatar użytkownika
Arvelus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 815
Rejestracja: sob maja 12, 2012 7:50 pm

[WH 40k Dark Heresy] Sepheris Secundus - początek

sob sie 25, 2012 9:30 am

W sumie, to na forum kolory nie są potrzebne : P
W docu nie widać co i jak, bo widzimy pisany, na bieżąco, tekst, ale docelowo, powinien być on tak zredagowany aby wszystko było jasne : )
 
Awatar użytkownika
Seadragon
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 575
Rejestracja: pn wrz 25, 2006 9:58 am

Re: [WH 40k Dark Heresy] Sepheris Secundus - początek

sob sie 25, 2012 10:52 am

Klebern w przypadku waszej pierwszej rozmowy "z doca" sugerował, żeby zaznaczyć jakoś, kto kiedy mówi, a kolorami jest to najłatwiej zrobić. Ale, jak chcecie, mogę usunąć kolory

@Sir_Nik
To wcale nie jest czerwony, to karmazynowy :)
 
Awatar użytkownika
Arvelus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 815
Rejestracja: sob maja 12, 2012 7:50 pm

[WH 40k Dark Heresy] Sepheris Secundus - początek

sob sie 25, 2012 12:56 pm

Phi... "karmazyn" to konkretny odcień czerwonego : P

le ja... adept szkoły plastycznej, nie wygrasz w tym temacie >=D
 
Awatar użytkownika
Sir_Nik
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 632
Rejestracja: ndz paź 10, 2010 4:54 pm

Re: [WH 40k Dark Heresy] Sepheris Secundus - początek

pn sie 27, 2012 8:01 pm

Seadragon pisze:
To wcale nie jest czerwony, to karmazynowy
Arvelus pisze:
Phi... "karmazyn" to konkretny odcień czerwonego : P
Ja tam kolory odróżniam tylko po długości fali (choć to też jest uproszczenie, w przypadku karmazynu precyzyjniej by było podać kilka pierwszych harmonicznych chyba... ), ewentualnie podane jako RGB :razz: .
 
Awatar użytkownika
Seadragon
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 575
Rejestracja: pn wrz 25, 2006 9:58 am

[WH 40k Dark Heresy] Sepheris Secundus - początek

czw sie 30, 2012 7:01 pm

OK, czy rozgrywamy kolejną rozmowę w docu, zakładamy, że Alicia po powrocie opowiedziała chłopcom co i jak, czy od razu przechodzimy do "za dwa dni"?
 
Awatar użytkownika
Sir_Nik
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 632
Rejestracja: ndz paź 10, 2010 4:54 pm

Re: [WH 40k Dark Heresy] Sepheris Secundus - początek

czw sie 30, 2012 8:28 pm

Seadragon pisze:
OK, czy rozgrywamy kolejną rozmowę w docu

Ja proponuję byśmy zrobili burzę mózgów na temat "co dalej".

- Czekamy i działa tylko Ala?

- przygotowujemy pułapkę (np. porywamy chimerę, wysadzamy ją)?

- działamy całkiem osobno, próbując wydobyć jakieś info, np. pd tego chłystka, z którym rozmawiał Eisen?

- idziemy do kina?

- przyklejamy sobie sztuczne wąsy i próbujemy jeszcze raz zatrudnić się w Kuli?

- sprzymierzamy się z tymi kolesiami, którzy strzelali do "pułkownika" (ew. sprawdzamy kim byli i stwierdzamy że nie warto)?
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

[WH 40k Dark Heresy] Sepheris Secundus - początek

pt sie 31, 2012 5:55 am

- przyklejamy sobie sztuczne wąsy i próbujemy jeszcze raz zatrudnić się w Kuli?

Marny pomysł, chyba, że znajdziecie kogoś dobrego w charakteryzacji

- sprzymierzamy się z tymi kolesiami, którzy strzelali do "pułkownika" (ew. sprawdzamy kim byli i stwierdzamy że nie warto)?

Sprawdzić kim oni są, też warto. Szkoda, że Alicia po całej tej akcji nie wypytała się tego "pułkownika", tylko zawinęła się na chatę.

- przygotowujemy pułapkę (np. porywamy chimerę, wysadzamy ją)?

O! Czym ją chcecie wysadzić?

- idziemy do kina?

Aktualnie w kinie leci piąta część przygód Lorda Komisarza Benhura pt "Benhur na granicach wszechświata", w której Lord Komisarz jako jedyny wykazuje się kompetencją i morduje całe hordy tyranidów.
 
Awatar użytkownika
Arvelus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 815
Rejestracja: sob maja 12, 2012 7:50 pm

[WH 40k Dark Heresy] Sepheris Secundus - początek

pt sie 31, 2012 11:11 am

Ta droga chimerą długa była?
Jeśli nie to można by z buta tam się przejść : ]

Dla mnie to wygląda jak by nasza siostrzyczka pomogła zbirom okraść chłopców z Gwardii
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

[WH 40k Dark Heresy] Sepheris Secundus - początek

sob wrz 01, 2012 6:05 am

Około 2 godzin chimerą.

Dla mnie to wygląda jak by nasza siostrzyczka pomogła zbirom okraść chłopców z Gwardii

Ci co stawiali blokadę to zrobili to z cywilnych pojazdów i byli po cywilnemu. Gdyby to robiła gwardia, to by postawiła liman rasy na blokadzie i by było pozamiatane.


Chyba, że akurat gwardia też ubijała lewe interesy i działała nieoficjalnie.....


Jakby co to mogę przeskoczyć o te dwa dni, do następnej akcji Alicii dla "pułkownika", jak póki co chcecie obserwować a nie działać.
Ostatnio zmieniony sob wrz 01, 2012 6:11 am przez Klebern, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Arvelus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 815
Rejestracja: sob maja 12, 2012 7:50 pm

[WH 40k Dark Heresy] Sepheris Secundus - początek

sob wrz 01, 2012 9:19 am

Falseroth raczej będzie działał zgodnie z planem, czyli półbiernie zbierał wiedzę o ulu : P
Nawet mają ~16% szans na powodzenie testu, gdy będzie wykonywany jeden dziennie przez dwa tygodnie to wcale nie wydaje się takie złe =3
 
Awatar użytkownika
Seadragon
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 575
Rejestracja: pn wrz 25, 2006 9:58 am

Re: [WH 40k Dark Heresy] Sepheris Secundus - początek

sob wrz 01, 2012 10:24 pm

Sir_Nik pisze:
- Czekamy i działa tylko Ala?

Ja wam k.... dam Ala. Alicia Dominica z Zakonu Czarnej Róży! :minigun: 8)

Klebern pisze:
Sprawdzić kim oni są, też warto. Szkoda, że Alicia po całej tej akcji nie wypytała się tego "pułkownika", tylko zawinęła się na chatę.

Cóż. Uznałem, że zbytnie spouchwalanie się na dzień dobry nie jest najlepszym pomysłem, trzeba trochę uśpić czujność gościa.

Arvelus pisze:
Dla mnie to wygląda jak by nasza siostrzyczka pomogła zbirom okraść chłopców z Gwardii

Też mi to tak na początku pachniało, ale ci, którzy pilnowali zawiniętego towaru wyglądali na byli zbyt mało rozgarniętych, jak na Gwardię.

Co do dalszych działań, to rozsądne jest odwiedzenie tego miejsca, gdzie miała miejsce akcja, ale nie wiemy, czego moglibyśmy tam szukać. A nawet, jeśli byłby tam ten ktoś - to z jakiego powodu mieliby oni nam uwierzyć, że chcemy być ich przyjaciółmi w zwalczaniu wspólnego wroga.

Co do zasadzek to patent byłby dobry, gdybyśmy mieli granat hukowy albo świetlny. Alicia zajeżdża w jakiś zaułek, któryś z chłopaków rzuca granat do części załadunkowej i wyłącza siedzące wewnątrz towarzystwo. Ich zostawiamy, a szefa porywamy. No i mamy Chimerę :)

No i możecie próbować tego gnojka próbować znów znaleźć i większą ilość towaru kupić.


A tak BTW, to rozumiem, że "pułkownik" jest naszym targetem?...
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

[WH 40k Dark Heresy] Sepheris Secundus - początek

ndz wrz 02, 2012 12:25 pm

Tak, oczywiście, po prostu szefa tego klubu nazywają pułkownikiem.
 
Awatar użytkownika
Seadragon
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 575
Rejestracja: pn wrz 25, 2006 9:58 am

[WH 40k Dark Heresy] Sepheris Secundus - początek

pn wrz 03, 2012 5:27 pm

Dobra, jak nie macie innych pomysłów to proponuję przeskoczenie z akcją na "za dwa dni". Przyjmujemy, że po tamtej akcji Alicia opowiedziała pozostałym co zaszło i co wie, dzieli się podejrzeniami, że to, co zawinęli to może być właśnie ten narkotyk i że zamierza wywiedzieć się więcej następnym razem.
 
Awatar użytkownika
Sir_Nik
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 632
Rejestracja: ndz paź 10, 2010 4:54 pm

Re: [WH 40k Dark Heresy] Sepheris Secundus - początek

pn wrz 03, 2012 7:42 pm

Seadragon pisze:
Dobra, jak nie macie innych pomysłów to proponuję przeskoczenie z akcją na "za dwa dni"

Chyba tak będzie najlepiej, bo w weekend nie miałem okazji nic napisać, a teraz nie mam weny :razz:

EDIT:
MG nam chyba w ostatnim poście zasugerował bardzo subtelnie, że powinniśmy się ruszyc zanim znikną dowody :razz: . Ja jestem chętny, zawsze dobrze rozwalic kilku heretyków.

Ile jest stałych straży w "Kuli"? Daliśmy radę to wyczaic?
Ostatnio zmieniony czw wrz 06, 2012 6:29 pm przez Sir_Nik, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Seadragon
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 575
Rejestracja: pn wrz 25, 2006 9:58 am

[WH 40k Dark Heresy] Sepheris Secundus - początek

czw wrz 06, 2012 7:09 pm

Taka moja uwaga - dość ciężko jest sprawę rozmów między BG a BN rozwiązać, gdy mistrz przedstawia całość sytuacji od początku do końca - jak w ostatnich dwóch twoich postach, Klebern. Nie chcę tego potępiać, ale ciężko jest wówczas wykazać się inwencją w dialogach, skoro wiadomo, jaki będzie ich wynik. Stąd taki mój post sprzed chwili w temacie sesji.
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

[WH 40k Dark Heresy] Sepheris Secundus - początek

czw wrz 06, 2012 8:59 pm

Seadragon, nie ma sprawy, zmienię sposób opisywania tak byś mógł wygodniej wprowadzić dialog. Dialog też nie musisz opisywać per zdania, tylko opisowo, że próbujesz z nim porozmawiać na dany temat, podając takie a takie argumenty.
 
Awatar użytkownika
Seadragon
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 575
Rejestracja: pn wrz 25, 2006 9:58 am

[WH 40k Dark Heresy] Sepheris Secundus - początek

śr wrz 12, 2012 11:34 pm

OK, dzięki. Dialogi możemy rozwiązywać sposobem mieszanym, czyli na takie "zagajenie" jak w moim poście sprzed chwili, możesz odpisywać opisowo, jaki był wynik całej konwersacji.
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

[WH 40k Dark Heresy] Sepheris Secundus - początek

sob wrz 15, 2012 2:13 pm

A reszta to co kombinuje? Konkrety panowie, konkrety.
 
Awatar użytkownika
Arvelus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 815
Rejestracja: sob maja 12, 2012 7:50 pm

[WH 40k Dark Heresy] Sepheris Secundus - początek

sob wrz 15, 2012 9:18 pm

Mi brakuje punktu zaczepienia : P

Myślę, że trzeba będzie się do niego dobrać i szybko wycisnąć wszystko o tym narkotyku i jego liniach zaopatrzenia. Dzieciaki można wziąć jako kartę przetargową. "Spójrz jakie śliczne MA ono rączki... zwracam uwagę na czas teraźniejszy tej wypowiedzi."
 
Awatar użytkownika
Sir_Nik
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 632
Rejestracja: ndz paź 10, 2010 4:54 pm

Re: [WH 40k Dark Heresy] Sepheris Secundus - początek

czw wrz 20, 2012 8:52 pm

Przepraszam za ciszę w eterze, ostatnie dni były ciężkie jak gacie z ołowiu. A jako że nie zapowiadało się bym musiał działać, to nic nie pisałem.

Proponuję jakąś szybką, spontaniczą i nieprzemyślaną akcję. Takie są najlepsze i pasują do ducha młodych sług imperatora. Albo nam się uda, albo MG nas pozabija. Tak czy inaczej wielka frajda (choć w tym drugim wypadku większa dla mistrza :wink: ) :razz:
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

[WH 40k Dark Heresy] Sepheris Secundus - początek

pn wrz 24, 2012 6:19 pm

Przepraszam was panowie, ale przez kilka dni byłem praktycznie off-line, mając tylko czas i to ledwo na moderację przez 5 minut dziennie.

Co do was panowie to macie ten problem, że niestety nie udało się wam zaczepić w klubie a wasze próby zdobycia informacji niestety były nieowocne. Jedynie co wam pozostało to wykorzystać informacje zdobywane przez Alicię, co uznaję, że codziennie od niej wiecie co robiła itd.

Co do szybkiej akcji, to ma sens tylko pod warunkiem, że zdobędziecie informacje odnośnie kontaktów. Możecie przecież w najprostszy sposób przesłuchać według sprawdzonych inkwizycyjnych sposobów samego głównego podejrzanego.
Ostatnio zmieniony pn wrz 24, 2012 6:20 pm przez Klebern, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Sir_Nik
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 632
Rejestracja: ndz paź 10, 2010 4:54 pm

Re: [WH 40k Dark Heresy] Sepheris Secundus - początek

pn wrz 24, 2012 6:53 pm

Klebern pisze:
Co do szybkiej akcji, to ma sens tylko (..)

Szybka akcja ma sens zawsze ;P.

Klebern pisze:
Możecie przecież w najprostszy sposób przesłuchać według sprawdzonych inkwizycyjnych sposobów samego głównego podejrzanego.
To jest dobra szybka akcja :razz:. A jeśli się ją dobrze wykona to nawet po wypuszczeniu (jaaaasne, akurat będzie co wypuszczać :wink: ) nawet nie powiąże z tym Alicji.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości