Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

[WH 40k Dark Heresy] Sepheris Secundus - początek

czw sie 02, 2012 6:00 am

Powodzenia panowie

Aha zakaz dekonspiracji rozciąga się również na administrację lokalną: LDF [Lokalne Siły Obrony], Arbitratorium, Administatorium i inne pierdoły. Czyli generalnie NIKT nie może się dowiedzieć kim jesteście, nawet wścibscy sąsiedzi ani znudzona babka spod piątki. :wink:
 
Awatar użytkownika
Sir_Nik
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 632
Rejestracja: ndz paź 10, 2010 4:54 pm

Re: [WH 40k Dark Heresy] Sepheris Secundus - początek

czw sie 02, 2012 12:51 pm

Klebern pisze:
Aha zakaz dekonspiracji rozciąga się również na administrację lokalną

Pytanie uściślające:
Ukrywać muszę przynależność do inkwizycji ( i ewentualnie do redemptorystów :razz: ), status duchownego (czy tam nowicjusza) już niekoniecznie, prawda?

Arvelus ustalamy jakąś wspólną wersję konspiry?

Ps. Witam, miło mi z wami grać.
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

[WH 40k Dark Heresy] Sepheris Secundus - początek

czw sie 02, 2012 3:24 pm

Tylko i wyłącznie przynależność inkwizycyjną. Przynależność do redemptorystów i duchowna czy psyker imperialny są waszymi legalnymi i jawnymi przynależnościami.
 
Awatar użytkownika
Arvelus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 815
Rejestracja: sob maja 12, 2012 7:50 pm

[WH 40k Dark Heresy] Sepheris Secundus - początek

czw sie 02, 2012 8:02 pm

No tak, ale Imperialny Psyker nie jest jednostką której pozwala się na coś tak nieproduktywnego jak czas wolny...
W Warhammerze chyba nawet przepustek ni ma : p

Dobra, mistrzu, mamy przydzielone jakieś środki? Jeśli mamy znaleźć narkotyki przyda się kasa by móc go zakupić, lub chociaż udawać kupca : ]

Mamy jakiś profil działania narkotyku? Sposób używania? Z czego jest wytwarzany?

Coś o samej Kuli, czy Sergiusie, albo jego gangu?
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

[WH 40k Dark Heresy] Sepheris Secundus - początek

pt sie 03, 2012 5:46 am

Dobra, mistrzu, mamy przydzielone jakieś środki? Jeśli mamy znaleźć narkotyki przyda się kasa by móc go zakupić, lub chociaż udawać kupca : ]

Macie to co macie. Inkwizycja uznała, że wam wystarczy.


Mamy jakiś profil działania narkotyku? Sposób używania? Z czego jest wytwarzany?

Inkwizycja uznała, że albo to już wiecie, albo się dowiecie.


Coś o samej Kuli, czy Sergiusie, albo jego gangu?

No to jest właśnie wasze zadanie.
 
Awatar użytkownika
Arvelus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 815
Rejestracja: sob maja 12, 2012 7:50 pm

[WH 40k Dark Heresy] Sepheris Secundus - początek

pt sie 03, 2012 9:56 am

Inkwizycja nie pomaga : P

Najlepiej chyba zacząć od zwykłego pójścia do tego klubu. Rozeznanie terenu itp.

Wartym zaznaczenia jest, że mam na ustach pieczęć niepozwalającą mi wymawiać imion bogów i utrudniającą rozmowę o demonach. Działanie nie jest ważne, ale fakt jest faktem, że ją widać : ]

Czy istnieje jakiokolwiek wiarygodny powód dla którego użyteczni słudzy Imperium marnują czas w klubach, czy gdziekolwiek poza polem bitwy? -.-"
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

[WH 40k Dark Heresy] Sepheris Secundus - początek

pt sie 03, 2012 5:05 pm

Czy istnieje jakiokolwiek wiarygodny powód dla którego użyteczni słudzy Imperium marnują czas w klubach, czy gdziekolwiek poza polem bitwy? -.-"

A co służycie w armii imperialnej? :razz: Chyba nie....


Jesteście szeregowymi adeptami inkwizycji, jednymi z milionów, którymi nikt się nie przejmuje. Albo zginiecie albo nie wypełnicie zadania i zostanie wywaleni na zbity pysk, jest to dla organizacji całkowicie obojętne. I tak była na tyle łaskawa, że dała wam mieszkanie do dyspozycji.

Traktujcie swoją pozycję w inkwizycji jakbyście byli chłopem a inkwizycja feudałem.
 
Awatar użytkownika
Sir_Nik
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 632
Rejestracja: ndz paź 10, 2010 4:54 pm

Re: [WH 40k Dark Heresy] Sepheris Secundus - początek

pt sie 03, 2012 9:12 pm

Arvelus pisze:
Najlepiej chyba zacząć od zwykłego pójścia do tego klubu. Rozeznanie terenu itp.

Moja postać jest dość socjalna wiec może zrobić rozeznanie. Mogę dorzucić do zestawu też przedstawienie pdt. "poproszę piwo za darmo, albo nawrócę wszystkich twoich klientów na abstynencję" -> a posiadając już opinię skorumpowanego kapłana pójdzie łatwo :razz: .

Jutro dam posta, teraz muszę na nockę do pracy :wink:
 
Awatar użytkownika
Arvelus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 815
Rejestracja: sob maja 12, 2012 7:50 pm

[WH 40k Dark Heresy] Sepheris Secundus - początek

sob sie 04, 2012 7:41 pm

Dobra panowie, założyłem Doca. Nie wiem czy wyjdzie (na tym forum jakoś unika się go : P) ale ja go uważam za arcyprzydatnego =3
https://docs.google.com/document/d/17X4 ... v7LOA/edit

Sir, pomysł dobry, ale trzeba to rozegrać nieco subtelniej, bo tak to, po prostu, cię znielubią : P
 
Awatar użytkownika
Sir_Nik
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 632
Rejestracja: ndz paź 10, 2010 4:54 pm

Re: [WH 40k Dark Heresy] Sepheris Secundus - początek

sob sie 04, 2012 8:56 pm

W czasie jak zakładałeś doca ja umieściłem króciutkiego :razz: posta.

Arvelus pisze:
Dobra panowie, założyłem Doca.
Wytłumacz proszę o co z tym chodzi bo naprawdę nie wiem... mam najpierw w docu pisać a dopiero potem na forum?

Arvelus pisze:
Sir, pomysł dobry, ale trzeba to rozegrać nieco subtelniej, bo tak to, po prostu, cię znielubią : P
Oni mnie nie muszą lubić. Muszą uważać, że mogą mnie wykorzystać lub na mnie zarobić. Zresztą, nie musimy wychodzić tak do przodu, zobaczmy jak to wygląda najsampierw.
 
Awatar użytkownika
Arvelus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 815
Rejestracja: sob maja 12, 2012 7:50 pm

[WH 40k Dark Heresy] Sepheris Secundus - początek

sob sie 04, 2012 9:02 pm

Idea doca jest taka by na nim pisać wszelkie interakcje, aby tworzyć porządne dialogi

Zostawiłem miejsce abyś mógł odpowiedzieć, potem byśmy wkleili większego posta z płynnym dialogiem : ]
 
Awatar użytkownika
Sir_Nik
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 632
Rejestracja: ndz paź 10, 2010 4:54 pm

Re: [WH 40k Dark Heresy] Sepheris Secundus - początek

sob sie 04, 2012 9:09 pm

Ok, juz rozumiem.

Klebern, mojego posta już nie będę raczej zmieniał, ale poczekaj z odpowiedzią, aż skończymy interakcję.

EDIT:
Odpowiedziałem w docu.

Ps. Pierwsze osiągnięcie kleryka zdobyte - użyć w wypowiedzi "miej wiarę" :razz:
Drugie wymaga mordowania heretyków z pianą w ustach, mam nadzieję, że bedzie okazja :wink: .

EDIT2:

Odpowiedziałem, myślę że starczy gadania. Arvelus weźmiesz na siebie wrzucenie togo na forum?
Ostatnio zmieniony ndz sie 05, 2012 8:54 pm przez Sir_Nik, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

[WH 40k Dark Heresy] Sepheris Secundus - początek

wt sie 07, 2012 6:03 am

Arvelus fatalny rzut na Inquiry miałeś. Chcesz wydać punkt szczęścia?


Dołączy do nas trzeci gracz być może niebawem.
 
Awatar użytkownika
Arvelus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 815
Rejestracja: sob maja 12, 2012 7:50 pm

[WH 40k Dark Heresy] Sepheris Secundus - początek

wt sie 07, 2012 9:36 am

Nie bardzo, za mało ich by wydawać na coś takiego : P
Tym bardziej w mechanice WH, gdzie szansa powodzenia w niewytrenowanej umiejętności i tak wynosi koło 15-20% : ]

Ja zwykłem kitrasić wszelkie PePeki, punkty szczęścia, Hero Pointy czy podobne =3
 
Awatar użytkownika
Sir_Nik
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 632
Rejestracja: ndz paź 10, 2010 4:54 pm

Re: [WH 40k Dark Heresy] Sepheris Secundus - początek

wt sie 07, 2012 7:29 pm

Pytania natury praktycznej, zanim za dużo kłopotów na siebie sprowadzę:

1. Klebern, mam rzucać? Czy ty bedziesz rzucał przy dialogach i poszukiwaniach (bo przy walce to raczej sami będziemy rzucać?)?

2. Jak to jest z noszeniem broni? Przypuszczam, że pistolet ukryty w fałdach szaty jest git, ale miecza łańcuchowego tam raczej nie ukryję, a chodzenie z takim czymś na co dzień chyba nie jest normą?
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

[WH 40k Dark Heresy] Sepheris Secundus - początek

śr sie 08, 2012 5:44 am

1. Klebern, mam rzucać? Czy ty bedziesz rzucał przy dialogach i poszukiwaniach (bo przy walce to raczej sami będziemy rzucać?)?

W walce będziecie sami rzucać, ale interakcje społeczne to ja ze względu na to, że mój post by musiał czekać na wasz rzut. A jeśli się okaże, że będzie to kilka rzutów, to już całkiem możemy się nie doczekać na kolejny post ode mnie a ja na wasz rzut.


2. Jak to jest z noszeniem broni? Przypuszczam, że pistolet ukryty w fałdach szaty jest git, ale miecza łańcuchowego tam raczej nie ukryję, a chodzenie z takim czymś na co dzień chyba nie jest normą?

Możecie nosić broń, nawet miecz łańcuchowy. Gorzej z jego ukryciem. Tylko jeżeli będziesz nosił łańcuchowy miecz a będziesz chodził w cywilnych ubraniach to spodziewaj się częstych kontroli papierów przez różne organa, a czasami nie zawsze będziesz tego chciał.

Poza tym nie każdy pistolet da się ukryć. Bolt pistol to kawał broni.




Arvelus, twoja postać może dołączyć do dialogu, bo i tak miała zamiar pójść do Kuli, no chyba, że nie chce być łączona z postacią Sir_Nik'a - a to oznacza, że chwilowo nie masz po co pisać postów.
Ostatnio zmieniony śr sie 08, 2012 5:56 am przez Klebern, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Arvelus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 815
Rejestracja: sob maja 12, 2012 7:50 pm

[WH 40k Dark Heresy] Sepheris Secundus - początek

śr sie 08, 2012 11:42 am

Raczej nie ma co się zbierać.
Z pieczęcią na ustach nie mogę udawać, że nie jestem psykerem, a mogę speszyć chłopaka.
Jak znajdę czas i wenę to naskrobię posta o nic-nie-robieniu : P
 
Awatar użytkownika
Sir_Nik
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 632
Rejestracja: ndz paź 10, 2010 4:54 pm

Re: [WH 40k Dark Heresy] Sepheris Secundus - początek

śr sie 08, 2012 6:57 pm

Arvelus pisze:
Jak znajdę czas i wenę to naskrobię posta o nic-nie-robieniu : P

Napisz przy okazji jak wyglądasz i dlaczego gorzej niż Niveus :razz:

EDIT:
Ci ze Schola progenum nie mają talentu w rozmowach z dnem społeczeństwa :razz: ,
zmierzam do końca rozmowy, nie bedzie się Arvelus obijał.
Wprawdzie wiele się nie dowiedziałem, ale później możemy małego porwać i przesłuchać albo co... ewentualnie spróbować znowu z nim pogadać...

Ps. Wprawdzie na karcie postaci nie mam pieniędzy (w sumie nie wiem czemu bo jak teraz sprawdziłem to miecz łańcuchowy kosztuje 275, a ja miałem 323 trony, ach to dodawanie i odejmowanie. Wolę całki.) ale założyłem, że coś tam mam. Jeśli MG sie nie zgadza, to zmienię posta.
Ostatnio zmieniony śr sie 08, 2012 9:17 pm przez Sir_Nik, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

[WH 40k Dark Heresy] Sepheris Secundus - początek

czw sie 09, 2012 5:56 am

Spoko, masz kasę początkową.

Do gadania to wam ewidentnie brakuje takiej umiejki jak Charm. Oczywiście w jakimś stopniu nadrabiacie to za pomocą Inquiry, ale tą umiejką nie nakłonicie kogoś do podzielenia się z wami jakąś istotną informacją, którą ktoś nie chce się dzielić z byle kim.

Sir_Nik możesz spróbować szczęścia i za punkt szczęścia przerzucę twój fatalny rzut na Charm.
Ostatnio zmieniony czw sie 09, 2012 6:01 am przez Klebern, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Sir_Nik
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 632
Rejestracja: ndz paź 10, 2010 4:54 pm

Re: [WH 40k Dark Heresy] Sepheris Secundus - początek

czw sie 09, 2012 8:26 pm

Klebern pisze:
Sir_Nik możesz spróbować szczęścia i za punkt szczęścia przerzucę twój fatalny rzut na Charm.
Za późno. Na tą chwilę starczy. Ale możesz przedstawić jak będziemy odzyskiwać punkty szczęścia, to może ułatwić decyzje na przyszłość.

Arvelus myśl co dalej :razz: i jak wykorzystać w tym twoją postać.
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

[WH 40k Dark Heresy] Sepheris Secundus - początek

czw sie 09, 2012 9:30 pm

Punkty szczęścia to pula do wykorzystania na dzień i następnego dnia się odnawiają.

Poproszę o deklarację, co teraz panowie....
Ostatnio zmieniony czw sie 09, 2012 9:30 pm przez Klebern, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Arvelus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 815
Rejestracja: sob maja 12, 2012 7:50 pm

[WH 40k Dark Heresy] Sepheris Secundus - początek

czw sie 09, 2012 9:57 pm

EEE?
Odnawiają się dziennie? : P
Ja byłem pewny, że są one równoznaczne z punktami przeznaczenia z młotka fantasy, co się je ma i odnawiają się gdy MG ma kaprys XD

W takim wypadku prosił bym o przerzut inquiry, jeśli jeszcze mam taką możliwość : ]
 
Awatar użytkownika
Sir_Nik
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 632
Rejestracja: ndz paź 10, 2010 4:54 pm

Re: [WH 40k Dark Heresy] Sepheris Secundus - początek

pt sie 10, 2012 7:32 pm

Arvelus pisze:
Ja byłem pewny, że są one równoznaczne z punktami przeznaczenia z młotka fantasy

W wfrp 2ed. masz tak samo. Punkty przeznaczenia i punkty szczęścia to dwie różne pule, z tym że ilość punktów szczęścia wynika z ilości posiadanych PP. Ogólnie fajna sprawa, daje jakąś drobną szansę przeżycia :razz: .

Klebern pisze:
Poproszę o deklarację, co teraz panowie....

Rzeczywiście, jak tak czyntam mój post to nic (poza opisem Kulu :wink: ) do niego nie można napisać. Zaraz doedytuję.

EDIT:
Poszukuję kontaktów w trochę lepszych częściach społeczeństwa, głównie wśród kleru. Jeśli uznasz, że nie wymaga to jakiś szczególnych dialogów (bo szkoda czasu i nie jest to aż tak ważne dla danego zadania) to krótki opis mi starczy. A poza tym czekam na Arvelusa i co tam wymyśli.
Ostatnio zmieniony pt sie 10, 2012 7:50 pm przez Sir_Nik, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

[WH 40k Dark Heresy] Sepheris Secundus - początek

ndz sie 12, 2012 3:00 pm

Oboje mocno zawaliliście test awareness, chcecie przerzucić?

Sir_Nik na drugi raz jak chcesz zaprzyjaźnić się z plebsem, to gadaj jak plebs, a nie wyszukanymi aluzjami. :)
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

[WH 40k Dark Heresy] Sepheris Secundus - początek

ndz sie 12, 2012 7:05 pm

Seadragon, witamy na pokładzie, uznaję, że twoja postać zapoznaje się z papierami na temat waszej misji.
 
Awatar użytkownika
Sir_Nik
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 632
Rejestracja: ndz paź 10, 2010 4:54 pm

Re: [WH 40k Dark Heresy] Sepheris Secundus - początek

ndz sie 12, 2012 8:36 pm

Klebern pisze:
Oboje mocno zawaliliście test awareness, chcecie przerzucić?
Przerzucaj. Ogólnie pozwalam, by dwa moje pierwsze punkty szczęścia wydawać na testy zbierania informacji czy innej spostrzegawczości. Przy rozmowach będę pisał czy chcę wydawać punkt czy nie. Trzeci punkt to rezerwa na walkę.

Klebern pisze:
Sir_Nik na drugi raz jak chcesz zaprzyjaźnić się z plebsem, to gadaj jak plebs, a nie wyszukanymi aluzjami.
Schola progenum zobowiązuje. Plebs jest czymś obcym i dziwnym. Do tego jest niehigieniczny :razz:

Miło cię mieć na pokładzie Seadragon.
 
Awatar użytkownika
Seadragon
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 575
Rejestracja: pn wrz 25, 2006 9:58 am

[WH 40k Dark Heresy] Sepheris Secundus - początek

pn sie 13, 2012 6:26 pm

Witam, witam i o zdrowie pytam.

Na razie się wstrzymam z postem, moja postać czeka na resztę w pokoju. Jak się spotkają, opiszę się itp. A na razie szukam jakiegoś w miarę pasującego obrazka, a muszę powiedzieć, że coś niemangowego trudno jest znaleźć.
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

[WH 40k Dark Heresy] Sepheris Secundus - początek

pn sie 13, 2012 9:47 pm

Ale wy jesteście w czarnej du.... próbując akcji socjalnych nie mając żadnych umiejek ku temu.

Arvelus, odpisuję ci 10 tronów za sponsoring drinków dla wstawionej laluni.


Może zmienicie swoją taktykę pod możliwości swoich postaci, co? :P
 
Awatar użytkownika
Arvelus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 815
Rejestracja: sob maja 12, 2012 7:50 pm

[WH 40k Dark Heresy] Sepheris Secundus - początek

pn sie 13, 2012 11:26 pm

A jej imię poznałem chociaż? : P
Jakiś numer, czy cosik?
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

[WH 40k Dark Heresy] Sepheris Secundus - początek

wt sie 14, 2012 5:53 am

Zedytowałem nieco posta dopisując te dwie kwestie.


Ale tak na poważnie panowie, to wasze możliwości socjalne to zastraszanie i przesłuchanie. Naprawdę nie próbujcie słodka gatką wyciągać od kogoś informacji, bo macie na to co najwyżej 17% szans o ile jeszcze nie ma jakiś kar do testu.

Musicie tylko ogarnąć kogo warto na takie przesłuchanie z młotkiem i wiertarką zaprosić.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości