Zrodzony z fantastyki

 
Spas
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 212
Rejestracja: pt sty 15, 2010 11:56 pm

Seria pytań

pt mar 25, 2011 2:58 pm

Dzień dobry, mam parę pytań dotyczących kart legalnych w lidze.

Sytuacje:
1. Ja mam na stole Blood Moona a przeciwnik Prismatic Omen. Jego landy moją tylko właściwości mountaina czy każdego basic landu?
2. Na stole jest Blood Moon. Do gry wchodzi Teetering Peaks. Czy land ten przy wejściu da wybranej kreaturze +2/+0? Czy wejdzie do gry tapnięty?
3. Na stole jest Blood Moon. Do gry wchodzi Stomping Ground. Wchodzi on tapnięty do gry?
4. Na stole gracza 1. są: Blood Moon i Stomping Ground. Gracz 2. zagrywa Goblin Ruinblastera z kickerem. Czy w ten sposób zniszczy Stomping Ground? (tzn, czy niebasic landy mimo blood moona są nonbasic).
5. Zagrywam Runed Halo. Runed Halo wchodzi go gry i teraz czas na wybranie nazwy. Czy mogę wybrać jako imię "Faerie Rogue" lub innego dowolnego tokena i w ten sposób otrzymać przed nim protekcję?
6. Na stole jest Runed Halo ustawione na Mutavault. Mam na stole także Sorin Markov.
a) Czy przeciwnik może mnie zaatakować?
b) Czy przeciwnik może przekierować obrażenia z Mutavault (którym atakuje) w Sorina.

Edit:
7. Gracz A ma na stole (battlefield, by porozumień nie było) Body Double (po wejściu stał się Reveillarkiem) i stwora 2/2. Gracz B zagrywa Wrath of God. Czy zarówno Body Double jak i ten stwór wrócą z grobu przez skopiowaną umiejętność Body Double? Czy wrócą tylko ew. inne kreatury z grobu z powerem <2.
W pytaniu chodzi mi głównie o to czy samo Body Double wraca samo z siebie gdy ginie jeśli kopiuje Larka.

8. Do gry wchodzi Oblivion Ring. Czy można odpowiedzieć na trigger?
9. Do gry wchodzi Iona, Shield of Emeria. Czy mogę odpowiedzieć (zabić np) zanim zablokuje jakiś kolor?
Ostatnio zmieniony pn kwie 04, 2011 4:16 pm przez Spas, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Ajki
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1023
Rejestracja: śr maja 18, 2005 12:16 am

Seria pytań

pn mar 28, 2011 9:55 pm

1. Zależy od kolejności zagrania obu Enchantmentów. Ostatni zagrany "nadpisze" poprzedni.

2. Wejdzie do gry jako tapnięty nonbasic mountain, więc żadnych bonusów.

3. Wejdzie do gry jako nonbasic mountain. jeśli zapłacisz 2 życia to nie będzie tapnięty.

4. dalej są nonbasic

5. token to nie card, nie możesz. musisz wybrać istniejącą kartę.

6. a. tak, protekcja nie chroni przed atakowaniem.
b. nie ma czegoś takiego jak przekierowanie obrażeń z walki. w momencie ataku wskazuje czy dany stwór atakuje ciebie czy planeswalkera.
 
Spas
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 212
Rejestracja: pt sty 15, 2010 11:56 pm

Re: Seria pytań

pn kwie 04, 2011 4:08 pm

Żeby nie zakładać nowego tematu dopisałem w pierwszym poście parę pytań.
 
Awatar użytkownika
Ajki
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1023
Rejestracja: śr maja 18, 2005 12:16 am

Seria pytań

pn kwie 04, 2011 8:39 pm

Następnym razem zadaj pytania w nowym poście zamiast edytować poprzedni.

7. BD może wrócić sam siebie.
8. Oczywiście, tak jak na każdy trigger.
9. Możesz odpowiedzieć na zagranie Iona - np. Counterspell - ale wtedy jeszcze nie znasz koloru. Potem już się nie da.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości