Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Damianiasty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: pn lis 05, 2007 9:23 pm

pn lis 12, 2007 10:37 pm

Obejrzałem około 30 odcinków i uważam, że "Włatcy Móch" jest to "shit" który demoralizuje młodzież.
Niestety niektórzy nie odróżniają rzeczywistości od "głupiego", zabawnego filmu który ma służyć by nas rozśmieszał, a stacji telewizyjnej ma to przynosić zyski.
No sorry ale anim z tego nijaki...
South Park "The Best" nie słyszałem nigdy aby ktoś brał tak na serio jak "Włatcy Móch", widziałem jak niektórzy moi rówieśnicy upodabniają się do tych postaci, ale nie dla tak zwanych "jaj", czasami mam wrażenie, że aż za bardzo wczuwają się w swoją rolę.


P.S. UWAGA! Odcinki można zobaczyć na www.milanos.pl są regularnie wstawiane i kompletne oraz gotowe do ściągnięcia jak i obejrzenia na youtube.


--------------
Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
DibiZibi
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4316
Rejestracja: śr lis 15, 2006 9:50 pm

pn lis 12, 2007 11:31 pm

Damianiasty, przypominam o regulaminie.

To raz. Dwa, nastolatki, upodabniają się do postaci z "Władców"?
Przecież to opowiada o bodaj 8 latkach.
Jeśli ktoś ma tak zjechaną psychikę, by wierzyć w opowieść z tak idiotycznej kreskówki (mając oczywiście więcej niż 7-8 lat) to samo wychodzenie z domu, nie mówiąc już o włączaniu telewizora, jest dla niego niebezpieczne.
 
Awatar użytkownika
Faviela
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 962
Rejestracja: pn paź 29, 2007 8:22 am

wt lis 13, 2007 7:14 pm

DibiZibi pisze:
Dwa, nastolatki, upodabniają się do postaci z "Władców"?



Tak, uwierz mi, Czesio jest wręcz postacią kultową, a udawanie jego głosu w niektórych grupach traktują jako szczyt dobrego smaku i poczucia humoru :(

Mi się to nie podoba, wulgarne, na niskim poziomie, bijące do mało wymagających odbiorców.
Ale gusta są różne, jak ktoś to lubi, jego sprawa, ja zawsze uprawiam politykę "nie w moim ogródku": oglądasz sobie w domu i masz ubaw? Bardzo fajnie. Puszczasz na maksymalnej głośności w autobusie? Przepadnij. I tyle.
 
Awatar użytkownika
DibiZibi
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4316
Rejestracja: śr lis 15, 2006 9:50 pm

wt lis 13, 2007 8:11 pm

Faviela pisze:
Tak, uwierz mi, Czesio jest wręcz postacią kultową, a udawanie jego głosu w niektórych grupach traktują jako szczyt dobrego smaku i poczucia humoru


Fakt... Nie uwzględniłem Czesia... No cóż.. Ale kultowe już "Baj Baj Maszkaro!" to jeszcze nie jest upodabnianie się do Czesia.

Włatcy to "prawie" skrajny debilizm, momentami wręcz żenujący, ale South Park jest czasami jeszcze głupszy, a jakimś cudem stał się naprawdę legendarny i co dziwne, doceniany jako właśnie, idiotyczna kreskówka. No bo, kto nie zna South Park?

Swoją drogą... Mnie po 10x bardziej razi np. "Świat według Kiepskich" przy którym "Włatcy Móch" to po prostu program naukowy.
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

śr lis 14, 2007 3:16 pm

DibiZibi pisze:
Przecież to opowiada o bodaj 8 latkach.


Teoretycznie tak. W rzeczywistości ci ośmiolatkowie myślą zachowują się nieraz jak osoby 3 razy starsze. Można nawet stwierdzić, że główni bohaterowie nie pasują do całego środowiska szkolnego (faktycznie naiwnego i głupiutkiego) i gdyby nie umieszczono ich w szkole podstawowej, to niczym by nie różnili sie od jakiegoś gangu.

DibiZibi pisze:
Włatcy to "prawie" skrajny debilizm, momentami wręcz żenujący, ale South Park jest czasami jeszcze głupszy, a jakimś cudem stał się naprawdę legendarny i co dziwne, doceniany jako właśnie, idiotyczna kreskówka.


A nie słyszałeś o powiedzeniu: "Cudze chwalicie, swego nie znacie". Myślę, że to jest wytłumaczenie popularnosci "South Parku" - bo jest obcy, amerykański. Sądzę nawet, że gdyby powstał później niż "WM", to i tak z powyższego powodu cieszyłby się większą popularnością.


Faviela pisze:
Czesio jest wręcz postacią kultową, a udawanie jego głosu w niektórych grupach traktują jako szczyt dobrego smaku i poczucia humoru


To chyba najlepiej świadczy o poziomie intelektualnym i estetycznym (o moralności nie wspomnę) tych grup.
 
Awatar użytkownika
DibiZibi
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4316
Rejestracja: śr lis 15, 2006 9:50 pm

śr lis 14, 2007 4:15 pm

earl pisze:
A nie słyszałeś o powiedzeniu: "Cudze chwalicie, swego nie znacie". Myślę, że to jest wytłumaczenie popularnosci "South Parku" - bo jest obcy, amerykański. Sądzę nawet, że gdyby powstał później niż "WM", to i tak z powyższego powodu cieszyłby się większą popularnością.


SP jest popularny nie tylko w Polsce, ale na całym świacie, z Ameryką na czele.
 
Awatar użytkownika
Faviela
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 962
Rejestracja: pn paź 29, 2007 8:22 am

śr lis 14, 2007 4:41 pm

A SP nie był jedną z pierwszych tego typu produkcji na rynku?

"Włatcy..." też są czymś u nas nowym, jakby byli któraś z kolei polską "chamska bajką" to by pewnie nie zdobyli nawet połowy fzwolenników co maja teraz.


Damianiasty pisze:
to "shit" który demoralizuje młodzież.


Zgadzam się :?
 
Awatar użytkownika
Damianiasty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: pn lis 05, 2007 9:23 pm

śr lis 14, 2007 10:01 pm

DibiZibi pisze:
Damianiasty, przypominam o regulaminie.

To raz. Dwa, nastolatki, upodabniają się do postaci z "Władców"?
Przecież to opowiada o bodaj 8 latkach.
Jeśli ktoś ma tak zjechaną psychikę, by wierzyć w opowieść z tak idiotycznej kreskówki (mając oczywiście więcej niż 7-8 lat) to samo wychodzenie z domu, nie mówiąc już o włączaniu telewizora, jest dla niego niebezpieczne.



Być może i chodzę do szkoły z osobami o zaburzeniach psychicznych, ale jak mówię śmiać mi się chce jak się bawią jak tu kolega wspomniał 7-8 latki a nie jak nastolatkowie, no kur...de, jak wspomniałem "shit" mają w głowie.

I wkurza mnie tekst typu WM jest jak SP, jakie SP ludzie opanujcie się.
South Park dla mnie nie ma porównania.
Super teksty, które trafiają do młodzieży, śmieszne, czasem wulgarne.

A WM to co drugie słowo zaczyna sie na p, ch, s, k, ludzie paranoja.
Dwie postacie 8 letnie sobie klną i to jest śmieszne no ha ha ha...
uśmiałem się jak nie wiem.
Poza tym WM są od 16 alt dlatego już wiem czemu się tak zachowują...

Więc moja ocena od 1/10:
Grafa - 1
Fabuła - 1
Scenariusz - 1
Muzyka - 3


I jestem ciekaw skąd ten "shitowy" tytuł, Włatcy Móch, weźcie przeczytajcie Władca Much, Williama Goldinga to się dowiecie.

Dla mnie to beznadziejny film lub kreskówka, nie wiedziałbym nawet do czego to podpiąć, komedia, f. fabularny, s-f, a może stworzą coś w stylu:

"Shit dla osób z zaburzeniami psychicznymi"
:neutral:

Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
Didek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 391
Rejestracja: pt sty 25, 2008 7:56 pm

ndz lut 10, 2008 3:26 pm

Mnie tam Włatcy Móch swoją fajnością zupełnie NISZCZą. Są zarąbiści, a w szególności Czesio ;P South Park zresztą też jest super, ale ja tam wole polskie:D łiii patriotyzm xD...........
 
Awatar użytkownika
Erykz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1235
Rejestracja: pt lip 06, 2007 12:02 pm

ndz lut 10, 2008 4:15 pm

Didek pisze:
Mnie tam Włatcy Móch swoją fajnością zupełnie NISZCZą. Są zarąbiści, a w szególności Czesio


IMO, to właśnie Cześ uwielbiany przez fanów WM, jest najbardziej żenującą postacią w tej kreskowce. Kiedy tylko słysze, że ktos probuje nasladowac jego glos (z roznym skutkiem) to sie baaardzo irytuję. Sama koncepcja serialu nie jest zła, podobne do South Park'u, tyle ze nie trzeba sie orientowac w wydarzeniach na świecie. Wystarczy kraj ojczysty...
 
Awatar użytkownika
markós
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 309
Rejestracja: ndz paź 21, 2007 3:13 pm

sob mar 29, 2008 10:01 am

DibiZibi pisze:
Dwa, nastolatki, upodabniają się do postaci z "Władców"?
Przecież to opowiada o bodaj 8 latkach.

Zapraszam do polskiego gimnazjum gdzie aż roi się od imbecylów (nie mogłem znaleźć łagodniejszego określenia) i psychopatów łażących z nożami motylkowymi po szkole.

Osobiście średnio oceniam ten serial, a ludzie powtarzający 30x dziennie jakiś tekst z tego czegoś doprowadzają mnie do białej gorączki.
Porównanie South Parka do WM jest profanacją. Family Guya nigdy nie oglądałem bo nie mam kablówki. ;)
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

ndz kwie 06, 2008 9:49 am

Szczerze powiedziawszy to widac, że twórcy WM nie mają już od pewnego czasu żadnych pomysłów i bazują na "rozśmieszaniu" ludzi za pomocą wulgaryzmów, chamstwa i prostactwa. Natomiast co do SP - oglądałem go raz w kinie, w 2000 roku, i uważam, ze jest to taka sama chała i szmira jak WM. Cóż, jaki naród takie filmy, chciałoby się powiedzieć.
 
Awatar użytkownika
markós
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 309
Rejestracja: ndz paź 21, 2007 3:13 pm

ndz kwie 06, 2008 7:16 pm

earl
Pełnometrażówka nie jest tym samym co serial :razz:
Serial porusza wiele problemów społecznych. ;)
 
Awatar użytkownika
azef
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 200
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 5:17 pm

ndz kwie 13, 2008 10:55 am

South Park porusza problemy społeczne, WM nie. Niezbyt przepadam za tym ostatnim serialem, poziom faktycznie dla gimnazjalistów. Czy tylko mnie irytują ludzie notorycznie naśladujący Czesia ?
 
Awatar użytkownika
markós
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 309
Rejestracja: ndz paź 21, 2007 3:13 pm

ndz kwie 13, 2008 6:51 pm

azef pisze:
poziom faktycznie dla gimnazjalistów

Proszę nie uogólniaj i nie obrażaj co niektórych ;)

I nie tylko ciebie prześladują czesiomaniacy :razz:
 
Awatar użytkownika
azef
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 200
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 5:17 pm

ndz kwie 13, 2008 7:26 pm

Nigdy więcej uogólniania :razz:
Wracając jednak do tematu muszę przyznać, że jest to dosyć kasowa produkcja. Na jednym z portali jest napisane o kupnie serialu do telewizji w Meksyku. Ciekawe jak nazwą nie do konca żywego Czesia, może Juanito ?
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

pn kwie 14, 2008 11:05 pm

Ja na szczęście nie mam problemów z czesiomaniakami, może dlatego, że obracam się wśród ludzi, którzy nie oglądają WM. Ale faktem jest, że te osoby stanowią sporą liczbę - wystarczy na milanosie poczytać sobie ich kretyńskie komentarze. Do tego sama postać Czesia jest ohydna - zombiak z rozbitą głową, niedouczony a do tego zjadający muchy i inne insekty.
 
Awatar użytkownika
azef
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 200
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 5:17 pm

wt kwie 15, 2008 10:06 pm

I tak Czesio został wzorem dla tysięcy :wink: Ciekawe czy w Stanach też jest grupa uparcie naśladująca takiego Kenny`ego ?
 
Awatar użytkownika
Rei Kon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 12:02 pm

wt kwie 22, 2008 9:38 pm

Bez Czesia, pani Frał i kierowcy autobusu nie byłoby nic sensownego w tej kreskówce. Dno absolutne, odcinki o byle czym, czasem jakiś zabawny tekst się pojawi... Mam wrażenie, że jest to robione na siłę i dla pieniędzy.
 
Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3802
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 12:10 am

wt kwie 22, 2008 10:50 pm

Kilka podejść pod WM, każde skończyło się porażką. Serial jest po prostu horrendalnie nudny. Irytuje mnie też maniera jak z kiepskich komiksów, gdzie dialogi opisują, co się aktualnie dzieje na ekranie. Przykład: "O, patrzcie, idzie Czesio!" woła Anusiak - na ekranie widzimy jak Czesio idzie ulicą. Takich motywów naliczyłem od cholery. No ogólnie nie podchodzi mi, nie widziałem motywu na tyle odjechanego, że by mnie szczerze rozśmieszył.
 
Awatar użytkownika
azef
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 200
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 5:17 pm

ndz kwie 27, 2008 6:33 pm

Przykład dialogu z serialu:
"-Czesiu, co zrobiłeś ze szczoteczką?
-Nasra*em na nią !!!"
Pytanie, czy to jest śmieszne? Odp. dla niektórych tak. Zdaje mi się jednak, że WM znikną samoistnie w przeciągu roku, góra trzech.
 
Awatar użytkownika
Erykz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1235
Rejestracja: pt lip 06, 2007 12:02 pm

ndz kwie 27, 2008 7:00 pm

Z odcinka na odcinek poziom tego serialu dramatycznie spada. Obecnie wynosi ok. -324.
 
Awatar użytkownika
azef
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 200
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 5:17 pm

ndz kwie 27, 2008 8:12 pm

Erykz pisze:
Z odcinka na odcinek poziom tego serialu dramatycznie spada. Obecnie wynosi ok. -324.

podpisuje się pod tym obiema rękami.
 
Awatar użytkownika
markós
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 309
Rejestracja: ndz paź 21, 2007 3:13 pm

ndz kwie 27, 2008 8:27 pm

Ja dokładam się nogami i mackami ;)
 
Awatar użytkownika
Rei Kon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 12:02 pm

ndz kwie 27, 2008 9:32 pm

I dlatego jeszcze długo nie zejdzie z anteny... Bo prymitywnych ludzi to niesamowicie kręci. Bo na pewno ma jakąś większą oglądalność - w końcu na czasie jest niesmaczny humor, płaski dowcip i dużo wulgarnych tematów.
 
Awatar użytkownika
azef
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 200
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 5:17 pm

ndz kwie 27, 2008 10:05 pm

Rei Kon pisze:
w końcu na czasie jest niesmaczny humor, płaski dowcip i dużo wulgarnych tematów.

Niestety taka jest smutna prawda. Szczerze mówiąc nie wiem co może wyrosnąć z osób, które jako szczyt dowcipu odbierają popisy Czesia i spółki.
 
Awatar użytkownika
Erykz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1235
Rejestracja: pt lip 06, 2007 12:02 pm

pn kwie 28, 2008 7:30 am

azef pisze:
Szczerze mówiąc nie wiem co może wyrosnąć z osób, które jako szczyt dowcipu odbierają popisy Czesia i spółki.


Przeciętny mieszkaniec dużego miasta. Młodzież (większość) mało czyta, nie ma zainteresowań (prócz staniem na klatce, piciem taniego wina i jaraniem) i mało się rozwija. Dlatego podoba im się serial działający na ich niskie instynkty.
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

wt kwie 29, 2008 9:11 am

Ale Kochani, WM to jest tylko jeden z przykładów prymitywizmu współczesnego społeczeństwa. Zauważmy jak dużą oglądalność mają programy Majewskiego czy Wojewódzkiego, gdzie jak nie rzucają mięsem to króluje szkalowanie innych dookoła z powodu wyglądu, sposobu mówienia czy poruszania się. A tzw. "teledurnieje" dla idiotów w stylu tego, co prowadził Chajzer czy obecnie Pazura, gdzie nieważna jest wiedza, tylko szczęście. Czy też jurorzy w tzw. programach rozrywkowych: Piróg w "You can dance" oraz Doda w "Gwiazdy tańczą na lodzie". W normalnym społeczeństwie takie chamstwo byłoby zwalczane, ale widać, że obecne społeczeństwo lubi takie zachowania. Nic dziwnego, że i politycy się dostosowują do jego gustów.
 
Awatar użytkownika
DibiZibi
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4316
Rejestracja: śr lis 15, 2006 9:50 pm

śr kwie 30, 2008 5:45 pm

earl, w "normalnym społeczeństwie"? Czyli w którym?
Nie jestem specjalnie zorientowany w mediach innych krajów świata, ale też nie przychodzi mi na myśl żadne państwo w którym nie można by było znaleźć czegoś podobnego. Można więc wnioskować, że to co mamy jest normalne (w końcu normalne jest to, co jest najbardziej powszechne).
Czy jest to dobre, czy złe, mądre czy głupie, to odrębna kwestia.
Fakt, program Majewskiego jest żenująco głupi, a Wojewódzki jest chamski i pusty, podobnie z resztą jak Doda. W kolejnych edycjach "Tańca z Gwiazdami" występują ludzie o których nigdy nie słyszałem, a teleturnieje to tak ewidentna próba nabicia kasy, że aż żal (1500 sms'owych konkursów w trakcie ich trwania, tak, na przykład). Btw.. W tych teleturniejach nie liczy się ani wiedza, ani szczęście - wszystko jest wyreżyserowane.
Włatcy, to po prostu kolejny program wyróżniający się jedynie bohaterami, i nie ocenzurowanym językiem, ale jego treść (no, załóżmy że jakaś jest), wcale nie jest głupsza niż to co prezentują sobą inne programy.
 
Awatar użytkownika
Gruszczy
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2775
Rejestracja: wt sty 20, 2004 10:25 pm

śr kwie 30, 2008 5:49 pm

Problem w tym, że na przykład między South Parkiem czy Familiy Guyem, a WM jest przepaść. Tamte seriale są równie wulgarne, momentami pewnie bardziej i momentami prymitywne, ale prócz tego skutecznie piętnują głupotę i dość często bywają inteligentnie zabawne. WM po prostu nie jest śmieszny.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość