Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Asmodai
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: pn paź 15, 2012 9:04 pm

sesja w mrocznym klimacie ,,gildii złodziei"- jaki setting ?

pn paź 15, 2012 9:23 pm

Witajcie :) Mam takie pytanie - otóż wiem, że jest w śród was wielu dobrych Mistrzów Gry jak i graczy - toteż z małej burzy mózgów chciałbym zaczerpnąć troszku inspiracji :) Siedzę w RPG już parę lat i znam wiele systemów. Ostatnio naszła mnie ,,faza" na kampanię w klimatach mrocznych - takie dark fantasy - medium magic - lots of secrets and myths :P gdzie akcja kręciłaby się wokół gildii złodziei, sekretów magów, rozgrywek w półświatku przestępczym, gildii zabójców, skorumpowanej szlachty i zaginionych magicznych artefaktów. Chodzi mi po głowie coś co klimatem gigantycznymi łapskami czerpałoby np z klimatu gry ,,Thief III" (wybaczcie ale musiałem ją tu uwzględnić jako że jestem absolutnym fanem tychże klimatów) :P. Moje pytanie do was brzmi - w jakim świecie widzielibyście takie owe coś ?? U mnie wstępnie w garnku znajdują się : Warhammer FRP 2 ed, Monastyr (troszkę zbyt honorowi gracze ;p), Song of Ice and Fire (hmmm trochę boję się chwytać za ten świat ale...) Czekam na jakieś sugestie :)
 
Awatar użytkownika
gacoperz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1397
Rejestracja: sob paź 01, 2011 8:44 am

sesja w mrocznym klimacie ,,gildii złodziei"- jaki setting ?

pn paź 15, 2012 9:52 pm

Burning Wheel
 
Awatar użytkownika
Squid
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 706
Rejestracja: wt maja 09, 2006 2:22 pm

Re: sesja w mrocznym klimacie ,,gildii złodziei"- jaki setti

pn paź 15, 2012 10:15 pm

Warhammer brzmi jak dobry wybór. Oficjalna wizja z podręczników jest mocno średniowieczna - gildie magów, z tego co kojarzę, występują głównie w Altdorfie. Może właśnie tam kampania wyszłaby najlepiej? Konflikty pomiędzy Kolegiami powinny być dosyć nośne.

W klimat może też nieźle wpisać się Wolsung - akcja posuwa się o kilkaset lat do przodu, miejsce mieczy zajmują pistolety, ale Lyonesse czy Serenissima powinny być niezłym tłem dla akcji. Do Lyonesse wyszedł zresztą osobny dodatek - miałbyś miej roboty z wymyślaniem settingu.

W ramach zmniejszania roboty mógłbyś się zastanowić nad zaopatrzeniem się w Vornheim (http://rpg.polter.pl/VORNHEIM-THE-COMPLETE-CITY-KIT-c24610, http://rpg.polter.pl/Vornheim-The-Complete-City-Kit-c24617) - mnóstwo tabel losowych ułatwia tworzenie BN-ów czy ciemnych uliczek, tylko klimat jest mocno groteskowy i dziwaczny. Podręcznik może się przydać do innych settingów, można grać w opisanym w nim Vornheimie, albo można z jego pomocą stworzyć na szybko własne miasto.
 
Awatar użytkownika
Lasard
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 129
Rejestracja: pn wrz 08, 2008 11:26 am

sesja w mrocznym klimacie ,,gildii złodziei"- jaki setting ?

pn paź 15, 2012 11:30 pm

A ja polecam The Shadow of Yesterday - ta gra dość mocno koncentruje się na takich motywach (sam poprowadziłem krótką kampanię podobną do tego co opisałeś), a do tego PDF jest za darmo.
 
Awatar użytkownika
Asmodai
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: pn paź 15, 2012 9:04 pm

Re: sesja w mrocznym klimacie ,,gildii złodziei"- jaki setti

wt paź 16, 2012 11:23 am

Wooow dzięki :) Nie spodziewałem się aż tak szybkiej reakcji ze strony formumowiczów :) Jasne - obczaje wszystko.
 
Awatar użytkownika
Asmodai
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: pn paź 15, 2012 9:04 pm

sesja w mrocznym klimacie ,,gildii złodziei"- jaki setting ?

śr paź 17, 2012 3:05 pm

TSOY pięknie nadaje się (w moim uczuciu) na doskonały system dark fantasy/post apo fantasy. Taka powinna być KlaMarchwia (której osobiście nie zdzierżę) - jednak motyw z księżycem powstałym po katastrofie jakoś mi nie leży (hmm lubię realizm i prawa natury :D) - myślę, że po lekkich modyfikacjach świata będzie to system, dzięki któremu rozegram niejedną przygodę. Mimo to pozostanę jednak przy Warhammerze II ed. :) Dziękuję za inspiracje i pokazanie nowych podręczników :)
 
Awatar użytkownika
dra
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 41
Rejestracja: ndz lip 01, 2007 2:03 pm

Re: sesja w mrocznym klimacie ,,gildii złodziei"- jaki setti

wt gru 04, 2012 9:09 am

Ja prowadze cos w tym stylu od dluzszego czasu. Dobrze mi tu pracuje tros na autorskim swiecie very low fantasy. Pieknie wychodza sceny pojedynkow dwoch nozownikow polaczone z zapasami, rzucaniem w siebie piachem po oczach etc.
 
Awatar użytkownika
WinterSpirit
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: czw maja 28, 2009 8:34 pm

Re: sesja w mrocznym klimacie ,,gildii złodziei"- jaki setti

śr gru 05, 2012 1:43 pm

Ja po swojemu polecę oczywiście Warhammera :) a dokładniej: Nuln. Najlepsze miasto w tym świecie do poprowadzenia kampanii złodziejskiej a'la klimaty "Katedry Marii Panny w Paryżu". Są złodzieje, są gangi, jest rozkosznie zepsuta arystokracja, jest ukryty pod miastem jak paryskie katakumby Nocny Rynek, jest wreszcie słynna nulneńska mgła, mogąca z powodzeniem upodobnić to miasto wieczorami do elżbietańskiego, a nawet wiktoriańskiego Londynu.

Ech, zagrałabym w coś takiego...
 
Awatar użytkownika
nerv0
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 869
Rejestracja: pt cze 06, 2008 2:13 pm

Re: sesja w mrocznym klimacie ,,gildii złodziei"- jaki setti

śr gru 05, 2012 2:24 pm

Mam zamiar dziubać coś takiego: Mroki i Tajemnice Nuln. Bardzo w takich klimatach. Nie wiem tylko kiedy wreszcie sklecę ten pierwszy scenariusz. :)
 
Awatar użytkownika
amenarhi
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 68
Rejestracja: pn paź 22, 2012 11:04 am

sesja w mrocznym klimacie ,,gildii złodziei"- jaki setting ?

śr gru 05, 2012 9:23 pm

Ja nie przygodę co prawda, ale powieść w klimacie złodziejskim, też umieściłam w uniwersum Warhammera. To po prostu pasuje do siebie, bez dwóch zdań...;)
 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

Re: sesja w mrocznym klimacie ,,gildii złodziei"- jaki setti

czw gru 06, 2012 7:51 pm

Larkhmar
 
Awatar użytkownika
WinterSpirit
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: czw maja 28, 2009 8:34 pm

Re: sesja w mrocznym klimacie ,,gildii złodziei"- jaki setti

czw gru 06, 2012 11:54 pm

nerv0 pisze:
Mam zamiar dziubać coś takiego: Mroki i Tajemnice Nuln. Bardzo w takich klimatach. Nie wiem tylko kiedy wreszcie sklecę ten pierwszy scenariusz. :)


Mam nadzieję, że jednak sklecisz :) Pomysł jest super, mocno mnie zainspirował. Może w mitycznej dłuższej wolnej chwili nawet coś naskrobię w ten deseń :) No i czekam oczywiście na dalszy ciąg.
 
Awatar użytkownika
Sting
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3287
Rejestracja: czw lip 29, 2004 7:27 pm

Re: sesja w mrocznym klimacie ,,gildii złodziei"- jaki setti

śr gru 12, 2012 12:40 pm

slann pisze:
Larkhmar


Lankhmar chyba. :)
 
Awatar użytkownika
KFC
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 191
Rejestracja: czw paź 21, 2010 10:08 pm

Re: sesja w mrocznym klimacie ,,gildii złodziei"- jaki setti

śr gru 12, 2012 5:55 pm

Lankhmar od Mongoose'a jest taki bardzo sword and sorcery o ile kojarzę, więc też niekoniecznie może Ci leżeć.
Ostatnio zmieniony śr gru 12, 2012 5:56 pm przez KFC, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość