Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

pn kwie 02, 2007 6:18 pm

Informacje o Lossarwynie (a także Eldrethach, którym zależy na 'przyjaźni' lodowego licza) pochodzą z Champions of Ruin - podręcznik ten ukaże się po polsku, choć nie wiadomo kiedy ;)
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

pn kwie 02, 2007 6:28 pm

Behir pisze:
Jymahna, Kartak Czarowidzący, Priamon "Mroźna Runa" Rakesk, Rhangaun, Sapphiraktar Błękitny, Shangalar Czarny i Shyressa. Więc jest tu wymienionych szóstka, z których jeden zabity przez Halastera. Co się więc stało i z którym, że zostało 4?

To sześciu z 9 przywódców. 7 był Lossarwyn. 2 nie znamy. Padł Lossarwyn i Priamon. Z 7 znanych zostało 5 znanych. Moja pomyłka.
amnezjusz pisze:
podręcznik ten ukaże się po polsku, choć nie wiadomo kiedy

Tekst tygodnia :D
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

pn kwie 02, 2007 6:44 pm

Kymil Nimesin pisze:
To sześciu z 9 przywódców. 7 był Lossarwyn. 2 nie znamy. Padł Lossarwyn i Priamon. Z 7 znanych zostało 5 znanych. Moja pomyłka.

Być może ósmym przywódcą (lub quasi-przywódcą) został Ulgar - wampir z wysp Pirackich, którego Runa pragnęła pozyskać już kilkanaście lat temu -nie wiadomo co dzieje się z nim obecnie.
Kymil Nimesin pisze:
Tekst tygodnia Very Happy

Sen kju ;) A tak na serio, to wątpię by CoR ukazali się w tym roku.

Edit do posta poniżej
Nie zapominajmy o Serpent Kingdoms - dla mnie jednym z lepszych podów do 3.5
Ostatnio zmieniony pn kwie 02, 2007 7:46 pm przez amnezjusz, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

pn kwie 02, 2007 7:29 pm

amnezjusz pisze:
A tak na serio, to wątpię by CoR ukazali się w tym roku.

Ja wątpię, by pojawił się nawet w przyszłym. IMO szybciej niż CoR wyjdą Waterdeep, Shining South, Unaproachable East, Races of FAerun, Lost Empires of Faerun i Underdark.
 
Awatar użytkownika
Behir
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 446
Rejestracja: czw kwie 27, 2006 4:51 pm

pn kwie 02, 2007 7:50 pm

Kymil Nimesin pisze:
Ja wątpię, by pojawił się nawet w przyszłym. IMO szybciej niż CoR wyjdą Waterdeep, Shining South, Unaproachable East, Races of FAerun, Lost Empires of Faerun i Underdark.


Underdark jest zapowiedziany na maj ;). Ponoć Isa ma zamiar wydać wszystjkie suplementy do FR, więc to teoretycznie kwestia czasu. Z tego co mówicie, to Lossarwyn jest nawet ciekawy, co sprawia, że tego dodatku nie mogę się doczekać bardziej niż innych (no może poza Dragons of Faerun, bo jestem fanem smoków :D).

BTW, czy wiadomo coś o Sapphiraktarze Błękitnym? Na przykład co się z nim obecnie dzieje?
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

pn kwie 02, 2007 8:32 pm

Behir pisze:
BTW, czy wiadomo coś o Sapphiraktarze Błękitnym? Na przykład co się z nim obecnie dzieje?

Nie, nie ma wzmianki o jego obecnym statusie.
Behir pisze:
Ponoć Isa ma zamiar wydać wszystjkie suplementy do FR, więc to teoretycznie kwestia czasu.

Tak, ISA zobowiązała się wydać wszystkie suplementy do Forgotten Realms.
Behir pisze:
Underdark jest zapowiedziany na maj

Nom, obstawiam, że w tym roku wyjdzie jeszcze Races of Faerun i może jeszcze jeden na jesieni.
 
Tikej
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 86
Rejestracja: pn sty 23, 2006 7:27 pm

sob maja 12, 2007 3:39 pm

Kilka pytań.

1) Kto to Arthindol ?
2) Co to Tel'teukiira i N'Vaelahr ?
3) W Potworach Faerunu pisze jakoby Sharny istniały przed smokami. :shock: Co z integralnością uniwersum ? :razz:
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

sob maja 12, 2007 3:50 pm

Tikej pisze:
1) Kto to Arthindol ?

Arthindol the Terraseer, lich i sarrukh. Chyba najstarsza żyjąca istota w Faerunie. Netheril był jego ekseprymentem. Sam przez lata ''udawał'' Netherilczyka, głosząc idee budowania kolonii, rozszerzania granic itp. Obecnie przebywa w ruinach pradawnego miasta Oreme. Proponuję użyć wyszukiwarki forumowej - jest tu sporo infromacji o nim.

Tikej pisze:
2) Co to Tel'teukiira i N'Vaelahr ?

Proponuje użyć googli. Na necie można znaleźć mnóstwo wiadomości na ich temat. Nawet po polsku. N'Vaelehr jest opisana w podręczniku Cormanhyr: Empie of Elves - do ściągnięcia na stronie Wizardów, za darmo.

Tikej pisze:
3) W Potworach Faerunu pisze jakoby Sharny istniały przed smokami. Co z integralnością uniwersum ?

W przypadku sharnów i faerimmów jeden podręcznik wyklucza drugi. Intergalność to mistyfikacja :razz:
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

sob maja 12, 2007 4:17 pm

Odnośnie drugiego pytania to polecam zajrzeć na tę stronkę - http://www.bukwa.com/ipb/strona/varia/f ... nstars.php :) Natomiast co do N'Vaelehr to poleciłbym Fall of the Myth Drannor. Tak w wielkim skrócie była to tajemna organizacja, której celem było zinfiltrownie, przeszkadzanie i opóźnienie marszu Armii Ciemności zagrażającej Myth Drannor i Elven Court.
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

sob maja 12, 2007 6:55 pm

amnezjusz pisze:
Natomiast co do N'Vaelehr to poleciłbym Fall of the Myth Drannor.

Fakt, bardzo przepraszam, pomyliłem się. Rzeczywiście chodziło mi o Fall of The Myth Drannor. Ja tylko dodam, że organizcja już nie istnieje.
 
Awatar użytkownika
masllo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 364
Rejestracja: czw sty 20, 2005 4:34 pm

czw maja 24, 2007 10:39 pm

Mam takie niby na pozór banalne pytanie, ale nie mogłem się go nigdzie doszukac. Jeżeli już ktoś o tym mówił to przepraszam :razz: .

W którym dokładnie miejscu znajduje się Miasto Nadziei?(prosze o dokładną lokalizacje)
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

czw maja 24, 2007 11:00 pm

AFAIK Rhymanthiin leży w pobliżu Wysokiego Wrzosowiska oraz Misty Forest (jak to mamy po polsku?).
 
Awatar użytkownika
masllo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 364
Rejestracja: czw sty 20, 2005 4:34 pm

pt maja 25, 2007 10:44 am

Dzięki bardzo. Misty Forest to chyba chodzi o Mglisty Las.

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy jest możliwe, żeby do City of Hope wpuszczano delegacje elfów z innych miast np. Evermeet czy narazie jest to raczej społecznośc odizolowana od reszty świata?

Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

pt maja 25, 2007 1:14 pm

masllo pisze:
Czy jest możliwe, żeby do City of Hope wpuszczano delegacje elfów z innych miast np. Evermeet czy narazie jest to raczej społecznośc odizolowana od reszty świata

Wydaje mi się, że delegacje z innych elfich społeczności raczej zostają wpuszczane na teren Miasta (które chyba w końcu samo w sobie decyduje kto może, a kto nie może przekroczyć jego granic). Na pewno są grupy które mogą sobie tylko pomarzyć o odwiedzinach City of Hope, ale ogólnie uważam, że same delegacje dobrze usposobionych istot mają szanse (mniejsze lub większe) na dostanie się do miasta (poza tym, że nie wiem, ile osób wie w ogóle o jego odrodzeniu i z tego też powodu ilość takich delegacji nie powinna być duża. IMO).
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

pt maja 25, 2007 8:39 pm

masllo pisze:
W którym dokładnie miejscu znajduje się Miasto Nadziei?(prosze o dokładną lokalizacje)

Nie jestem pewien na 100%, ale chyba na zachód od Jeziora Wysokiej Gwiazdy.
masllo pisze:
Mam jeszcze jedno pytanie. Czy jest możliwe, żeby do City of Hope wpuszczano delegacje elfów z innych miast np. Evermeet czy narazie jest to raczej społecznośc odizolowana od reszty świata?

Cieżko powiedzieć - nia ma żadnych materiałów na ten temat. Ale jest to elfie miasto, rządzone przez elfy, z największymi prawami elfów - jeśli ktoś może wysłać tam delagacje, to właśnie elfy.
 
Tikej
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 86
Rejestracja: pn sty 23, 2006 7:27 pm

wt maja 29, 2007 5:15 pm

Przeczytałem, ale mam jeszcze kilka pytań:
1) Dlaczego Khelben i Ultair musieli się poświęcić w rytuale przywrócenia ?
2) Czy Tesara "dokończyła" rytułał WM(używała jej tak poprostu bez przeszkolenia) ?
3) Mógłby ktoś opisać dokładniej rytułał w polskim języku ?

Pozdrawiam
Tikej


pamiętasz Kymil o PW?
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

wt lip 10, 2007 4:15 pm

Hello everyone :)

Wakacje są okresem obfitującym w wolny czas, także w końcu zacząłem przekopywać candlekeep w poszukiwaniu wiedzy o City of Hope. No i muszę przyznać, że źle zrozumiałem parę rzeczy, coś nad nadinterpretowałem itp. :razz:

A więc jedziemy z nowymi info:
- Rhymanthiin wcześniej nosiło miano Faertelmiir. Było to miasto-biblioteka, gdzie zgromadzono wiedzę zarówno magiczną jak i niemagiczną M., choć również innych krain znanych elfom. I wygląda na to, że City of Hope wyprzedziło inne miasta pod względem zapomnianej magiczne wiedzy. I chodzi tu przede wszystkim o WM. Wydaje się, że Rhymathiin przebija Nighstara, choć nie wiadomo ile wiedzy Aryvandaaru tam zgromadzono.
- O odrodzeniu miasta wiedzą tylko ci, którzy uczestniczyli w rytuale oraz osoby, którym uczestnicy zdradzili tą wiedzę. City of Hope dalej jest miastem z legend ala Avalon. Pozwolę sobie zacytować p. Schenda - It'll take a while for the Realms as a whole to know about the Hidden City of Hope, and even longer to get there. Think of it as Avalon/Xanadu/Brigadoon--it's a mythical city that only appears briefly to worthies and never for very long.
- Wokół miasta nie ma żadnego mythalu, choć obszar wokół miasta posiada pewne aspekty mythalu. Ale, jak to zauważył p. Schend, - there is a bunch of High Mages, więc jest prawdopodobne, że w przyszłości powstanie mythal.
- jedyną możliwością, aby dostać się do miasta jest zaproszenie przez osobę rezydującą tam. I tylko poprzez teleportację.
- co do rządów czy wyglądu miasta - Can't say anything as yet about the leadership et al nor about the makeup of the city.
- Ashemmi i Semmemnom będą pracować z ''dobrymi gościami''.
- Z obawy przed błędnym tłumaczeniem wklejam wypowiedź w ingliszu - sharn still exist, but how they'll act is unknown; they're now all one unified mind again but they're aware that they're one people--the former dark elves (not drow) of Miyeritar.
- przez długie lataaaaaa wiadomość o śmierci Khelbena będzie trzymana w tajemnicy.
- Tutaj też wklejam cała wypowiedź w ingliszu - he sharn were made of composite survivors and/or willing entrants who sacrificed their lives and knowledge to join the collective sharn. (Strange that a few years AFTER Ed, Eric, and I had discussed the sharn as one big collective underdark LAKE of sharnstuff that splintered off pieces to make individual sharn, Star Trek DS9 had the same idea for the Founders/shapeshifters.)

No, not all the sharn came from the events in Chapter 20, though every living being in that Pentad enclave became sharn. The original sharn were the lorelords and such of Miyeritar--the 3 High Mages and the 80 that entered the storms as noted in a few places in the timelines. They took in a few other survivors who didn't get mentioned in elven histories, like the guards and scouts of Miyeritar--the centaurs.

Over time, I figure there's been a few who've been offered salvation from certain death by joining the sharn, and a few folk of Uvaeren, Eaerlann, Ascalhorn, and many many other realms joined the collective.

Thus, Rhymanthiin is going to be a hotbed of historical knowledge as there are now living denizens of many lost realms who can correct or compile information on places that have little (or perhaps have even been forgotten) detail.


Na razie tyle. Mam nadzieję, że się spodoba.

:)
 
Awatar użytkownika
Darmagon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 63
Rejestracja: sob maja 19, 2007 9:33 pm

czw lip 12, 2007 7:52 pm

Czytałem temat od początku i zastanawia mnie, że faktycznie za dużo tego dobrego. A poza tym Xanatos fikał do pomrocznych i zgadzam się z Lendirem, że raczej ciężko będzie pokonać Pomrok chyba, że wybrańcy albo któś inny sprowadziliby do Faerunu Selunarra (dla niewtajemniczonych - jedno z netherilskich miast, które przed katastrofą zostało przeniesione do bram księżyca. Jego mieszkańcy też się zmienili tylko w drugą stronę niż Pomrok). Gdyby przybysze Shar zaczęli się tłuc z przybysami Selune to faktycznie mogłoby być ciekawie. :razz:
 
Awatar użytkownika
Planetourist
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2069
Rejestracja: wt paź 04, 2005 8:20 pm

ndz lip 22, 2007 10:27 pm

Ja natomiast mam bardziej osobiste (bo dotyczące jednej osoby :razz: )pytanie: kim dokładnie jest Ilsevele Miritar, nowa władczyni Myth Drannor? Chodzi mi przede wszystkim o jej charakter (zarówno osobowość, jak i charakter w mechanicznym tego słowa znaczeniu), sojuszników i wrogów.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4466
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

ndz lip 22, 2007 11:20 pm

Z tego co wiem Ilsevele nie ma jeszcze żadnej mechanicznej rozpiski (nawet poziomej), choć jestem nieco do tyłu, więc może coś w nowych podręcznikach jest. Niemniej kilka miesięcy temu ludzie z forum Wizardów na podstawie wypowiedzi Bakera z Candlekeep rozpisywali ją jako: CG female elf wizard 4/ranger 6/arcane archer 2. Biorąc pod uwagę, że rzeczywiście jest mistycznym łucznikiem to rozpiska wydaje się całkiem do rzeczy.

Jeśli chodzi o informacje fabularne to jest ona córką dowódcy krucjaty elfów w Cormanthorze Seiverila Miritara. Osoby typowanej na stanowisko nowego Coronala, które ostatecznie po jego tragicznej śmierci otrzymała córka. O jej osobowości niewiele jestem w stanie powiedzieć, ale trzeba przyznać, że ma dość wpływowych "sojuszników" żeby wspomnieć tylko jej męża Flara czy nowego Najwyższego Maga miasta Araevina Teshurra, zdaje się, że ma też całkiem niezłe stosunki z Miklosem Selkirkiem.
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

pn lip 23, 2007 2:20 pm

Radnon pisze:
Niemniej kilka miesięcy temu ludzie z forum Wizardów na podstawie wypowiedzi Bakera z Candlekeep rozpisywali ją jako: CG female elf wizard 4/ranger 6/arcane archer 2.

Rich nie sprecyzował ile ma dokładnie leveli, ale mówił coś o kilkunastu. IMO będzie miała więcej, ale to nic pewnego. Być może coś pojawi się w module Shadowdale.
Planetourist pisze:
Chodzi mi przede wszystkim o jej charakter (zarówno osobowość, jak i charakter w mechanicznym tego słowa znaczeniu), sojuszników i wrogów.

Charakter zapewne CD. Choć i tu nie na 100%. O sojusznikach, wrogach itp. możemy snuć jedynie domysły, bo nie pojawiły się jeszcze żadne pody opisujące sytuację po zdobyciu Myth Drannor, z wyjątkiem Shadowdale, ale to jest przygoda. Niemniej na pewno wrogami Myth Drannor są drowy, Twierdza Zhentil, słudzy złych bóstw i inne złe maszkary. Wrogowie Dolin są wrogami Myth Drannor. Nie jestem pewien, czy Sembię można zaliczyć do sojuszników. Podobnie z innymi krainami elfów (czyt. Evermeet). Co do samej Ilsevele, to przede wszystkim posiada cechy wspaniałego polityka. Charyzma, dyplomacja, kompromis i taki stuff.
Niestety, żeby dowiedzieć się czegoś pewnego jesteśmy zmuszeni czekać na podręczniki.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości