Zrodzony z fantastyki

 
Rikudou
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: śr lut 23, 2011 10:05 pm

Shugenja. Problem z czarami.[1ed.]

śr lut 23, 2011 10:18 pm

Siema.
Mam takie pytanie jestem w trakcje układania postaci. Postać to Shugenja z rodu Isawy (pustki).

Pytanie 1.
Jak zdobędę trochę PD i będę chciał nauczyć się nowych czarów co muszę zrobić żeby je wykupić( od czego to zależy i ogólnie)? Tak jak umiejętności?

Pytanie 2.
Jak wbiję na 2 rangę dostaje czary pustki 2 rangi od razu?

Pytanie 3.
Jeżeli mam czar na 1 poziomie, i chcę go podnieść na 2 poziom, to jak mam to zrobić? ( od czego to zależy). Dajmy na to,że poziom mistrzowski tego czaru wynosi 4.

Pytanie 4.
Ile mogę wziąć maksymalnie czarów z jednego żywiołu?

Pytanie 5.
Nie mogę zrozumieć tej umiejętności z Drogi Feniksa:
Research (Intelligence)
This skill adds a one-time (per spell researched) -5 TN to a shugenja's research spell roll, no matter to what extent the shugenja's has mastered it. It also reduces the shugenja's time to research a spell by one week per Rank of Research skill. It cannot go beneath the one month minimym research time for any spell. This is a High Skill.

Proszę jeszcze ogólnie o porady co do tej postaci. I jak ktoś zna resztę umiejętności z Drogi Feniksa to prosiłbym o tłumaczenie. Mam je po ang. na PC więc mogę wrzucić.
 
Awatar użytkownika
MorfiQ
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 329
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 9:46 am

Re: Shugenja. Problem z czarami.[1ed.]

czw lut 24, 2011 9:50 pm

1. Zdobyć nową rangę w szkole w której Twoja postać nauczy się 3 nowych czarów.

2. Możesz wtedy wybierać czary które chcesz. Kręgi wtajemniczenia opisane w Drodze Feniksa są raczej wskazówką i nie ma żadnej zasady mechanicznej, która nie pozwoliłaby Twojej postaci poznać czaru z ostatniego kręgu, choć oczywiście sensei nie powinien nauczyć adepta czaru z kręgu, który jest dla niego o wiele za trudny.

3. Nie rozumiem. O jakie podnoszenie chodzi?

4. Nie ma ograniczenia. Jedynie na 1 randze postać może wybrać określoną ilość czaru z danego żywiołu.

5. Umiejętność ta pozwala odjąć 5 od PT na odkrywanie nowych czarów oraz skrócić czas badań o jeden tydzień na każdą rangę.

Umiejętności raczej nie wrzucać, bo gryzie się to z prawami autorskimi ;)
Ostatnio zmieniony czw lut 24, 2011 9:51 pm przez MorfiQ, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Rikudou
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: śr lut 23, 2011 10:05 pm

Shugenja. Problem z czarami.[1ed.]

ndz lut 27, 2011 7:05 pm

Dziękuje ;]
Jeszcze dla upewnienia ile mogę czarów rzucać na jeden dzień. Tyle ile krąg z którego rzucam czar?
 
Awatar użytkownika
MorfiQ
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 329
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 9:46 am

Shugenja. Problem z czarami.[1ed.]

pn lut 28, 2011 12:47 pm

Dokładnie. Dla przykładu, shugenja posiadający krąg ognia na poziomie 4 może rzucić każdego dnia 4 czary ognia. Dodatkowo będąc adeptem szkoły Ishiken i mając pustkę na 5 może rzucić 5 czarów pustki.
 
Rikudou
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: śr lut 23, 2011 10:05 pm

Re: Shugenja. Problem z czarami.[1ed.]

pn lut 28, 2011 8:45 pm

Dziękuję ;]
Ostatnio zmieniony pn lut 28, 2011 8:46 pm przez Rikudou, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości