Zrodzony z fantastyki

Czy podoba Ci się Sigilijska Śpiewka?

Tak, bardzo!
23 (52%)
Tak.
13 (30%)
Średnio.
7 (16%)
Nie podoba mi się.
1 (2%)
 
Liczba głosów: 44
 
Awatar użytkownika
Cubuk
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 844
Rejestracja: pt maja 25, 2007 2:31 pm

Sigilijska Śpiewka

pt lut 29, 2008 3:04 pm

Sigilisjka Śpiewka już jest! Tutaj prosimy o wszelkie uwagi i komentarze. Co chcielibyście zmienić w e-zinie? Co powinno się znaleźć wg Was w kolejnych numerach? Jak oceniacie treść i formę gazetki? Czy w ogóle powinniśmy opracowywać kolejne numery? Czy SŚ spełniła Wasze oczekiwania? Czekamy na odpowiedzi! :D
 
Aureus

ndz mar 02, 2008 6:18 pm

Jestem współautorem, więc nie wypowiem się na temat podoba/nie podoba.

Powiem, co chciałbym zmienić, a co zostawić.

Po pierwsze, słowniczek Kminy przerzuciłbym do Dodatku.

Po drugie, nie uważam, że zin potrzebuje więcej ilustracji. Kiedy czyta się gazety, nie widać w niej obrazków, tylko zdjęcia. Zdjeć w PS nie ma (chyba że ktoś gra bardziej w klimatach Ankh-Morpork niż Klatki) i uważam, że wszystkie obrazki, jakie by były nam przydatne, powinny mieć formę "Poszukiwany/a" - jest zdjęcie, bycza reklama knajpy - szkic, gdzie ta knajpa się znajduje albo jak wygląda od zewnątrz. Obrazki nie będące powiązane z tekstem czyli nie zawierające treści bym z góry przekreślił.

Uważam, że oprawa graficzna jest bardzo realistyczna, logo mi szczególnie imponuje i pod tym względem zostawiłbym, jak jest. Ah.

I podoba mi się, że zin ogólnie jest ze strasznym jajem : ) Wbrew pozorom, nie jesteśmy tak porąbani, jak mogłoby wydawać się po tym numerze. Jesteśmy gorsi. : ) Szukasz podobnych sobie psycholi? Nie hamuj się, im nas więcej, tym weselej... No i trudniej się dogadać, ale nevermind.

I jeżeli ktoś jeszcze nie wie - to redakcja strasznie mocno dziękuję Poltkowi za cholernie mocne przytemperowanie nas, gdy już po dwóch tygodniach wydawało nam się, że numer jest fajny, a był fatalny...
 
Awatar użytkownika
Corrick
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3050
Rejestracja: czw cze 07, 2007 10:04 pm

ndz mar 02, 2008 6:26 pm

Aure - nic dodać, nic ująć. A gdy zaczynaliśmy - pamiętasz te obietnice?

Aureus pisze:
I podoba mi się, że zin ogólnie jest ze strasznym jajem : ) Wbrew pozorom, nie jesteśmy tak porąbani, jak mogłoby wydawać się po tym numerze. Jesteśmy gorsi. : ) Szukasz podobnych sobie psycholi? Nie hamuj się, im nas więcej, tym weselej... No i trudniej się dogadać, ale nevermind.

Ten cytat odzwierciedla nas - przekrzykującą się grupę psycholi, siedzącą do 3 w nocy przed kompem i prowadzącą dziwne i mało spójne rozmowy o wszystkim, tylko nie o tematach powiązanych z gazetą.

Dobra, koloryzowałem. Nie jest tak źle. Da się pracować ;). To że czasem puścimy wodze fantazji i naobiecujemy w stanie niecałkiem odpowiednim, nie znaczy nie dotrzymujemy tych obietnic. Wręcz przeciwnie - słowo się rzekło, to trza go teraz dotrzymać!

Autor "Filmu o pszczołach" pisze:
Za rój i w bój!

Więc do roboty, kochani.
 
Awatar użytkownika
Got
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 123
Rejestracja: pt sie 18, 2006 11:35 am

Recenzja

czw mar 06, 2008 9:48 pm

Witam!
Mojim skromnym zdaniem gazeta jest świetna!
A najbardziej dla takich lamusów w świecie PS jak ja ;p
Miłe klimatyczne ramki, teksty pisane luźnym przyjaznym językiem.
Tylklo troche mało tego :) Ale wiem pierwszy numer itd.
Licze że kolejne numery będą miały większy format.
I dodałbym też kilka ilustracji, nie jakieś wielkie wydumane. Ale małe ołówkowe szkice, np. Pod koniec tekstów.
Ale pozatym, mojim zdaniem 7+/10.
Panowie kawał dobrej roboty. Tego potrzebujemy, ludzi Czynu!
Życze więcej inspiracji, pomysłów oraz chęci pracy.
Pozdrawiam.
 
Awatar użytkownika
Erykz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1235
Rejestracja: pt lip 06, 2007 12:02 pm

pt mar 07, 2008 2:28 pm

Nie przepadam zbytnio za tym setting'iem, ale sama idea wydawania takiej gazetki jest super. Z chęcią poczytam, może nawet się przekonam do PS.

+1

Pozdrawiam.
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

sob mar 08, 2008 2:16 pm

Mi ogólnie nie pasował styl gazetki. Jakoś bardziej przekonałbym się do czegoś poważniejszego. A tak to ani śmieszne, ani mądre. Brakło mi kącika humoru, obrazków, prac użytkowych. Samo przedstawienie planów jakoś mnie nie zainteresowało, jako że i tak nie było nic o moich ulubionych (plan snu i odległa).

Ale wielki + za realizację i chęci.

Jak to się mówi początki zawsze najtrudniejsze. Następnym razem na pewno będzie lepiej.

Moja mała rada: do każdego numeru dodajcie coś co zachęci by do niego wracać (jakiś przedmiocik magiczny, mała lokacja), takie smaczki użytkowe.
 
Awatar użytkownika
Froger
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 560
Rejestracja: wt lut 05, 2008 4:52 pm

sob mar 08, 2008 2:41 pm

Prawdę mówiąc byłem przygotowany na coś gorszego. A tu niespodzianka :) Jest kilka fajnych materiałów, np. spis cen z kantoru planarnego, albo przydatny dla kogoś kto pierwszy raz się z tym spotyka, słownik. Zastanawia mnie ile osób pisało wywiad z demonem.
Zgadzam się z Namrasitem a propos smaczków użytkowych. Może też trochę więcej grafik?
Ależ Namrasicie trochę więcej wyrozumiałości, to ich pierwszy numer. Ale tak, też mam nadzieję, że następne będą lepsze. Nie mniej jednak wielki szacunek za zapał i włożony w to czas.

Ekhem, pewna pani też się nad nią namęczyłą

No panowie wpadliśmy :P Wszystkiego najlepszego z okazji tego Dnia (pamięć o 8 marca wbita do głowy przez siostry).
 
Aureus

sob mar 08, 2008 2:50 pm

Odpowiadam Frogerowi i Namrasitowi.

Już dawno ustaliliśmy w redakcji, iż nasz zin ma sprawiać wrażenie faktycznej gazety (oczywiście z przymrużeniem oka), którą mogliby kupować obywatele samego Sigil. Nie jest to zbiór fanowskich materiałów, takich jak przedmioty czy potworki, ale pomoc (przynajmniej w założeniu) w zrozumieniu klimatu PSa i zajawek na przygody. Takie coś, ze jak MP ściągnie sobie to na dysk, to zyska przynajmniej 3 pomysły na sesję, z których przynajmniej 1 będzie dla niego warty kontynuacji. Fakt, wyszło nam róźnie (np. moje materiały dla pierwszaków pełnią głównie funkcję informacyjną), niemniej zamierzamy to kontynuować. Wszelakie wstawki opierające się o mechanikę, takie jak itemy czy rasy, można próbować wysłać samemu kącikowi Poltera lub na forum. Nam zależy na klimacie czysto fabularnym.
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

sob mar 08, 2008 5:41 pm

Jak klimat PSa jest taki zakręcony to raczej go nie polubię, a pomysły w stylu "złodziej- zabójca" czy kolejne nieznane lochy to już są raczej ograne...

Dziwne to założenie: tworzyć coś dla ludzi którzy nie istnieją, z nadzieją że trafi to do istniejących...

Ale to wasz projekt, róbcie więc jak uważacie, możliwe że tak jest lepiej (mi osobiście nie przypada do gustu :P)
 
Awatar użytkownika
Corrick
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3050
Rejestracja: czw cze 07, 2007 10:04 pm

sob mar 08, 2008 6:15 pm

Namrasit pisze:
tworzyć coś dla ludzi którzy nie istnieją, z nadzieją że trafi to do istniejących...

Fani PS'a nie istnieją? Wystarczy popatrzeć na portal sfery.org, na forum tego portalu, na stronę na Poltku poświęconą PS-owi i forum tego settingu. Ciężko powiedzieć, że nie ma fanów PS'a w Polsce... Wystarczy popatrzeć na ten wątek. Ktoś jeszcze ma wątpliwości, co do istnienia fanów PS'a w Polsce? ;)
 
Awatar użytkownika
Pavel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 276
Rejestracja: pn lip 09, 2007 4:44 pm

sob mar 08, 2008 6:23 pm

Corrick pisze:
Namrasit napisał:
tworzyć coś dla ludzi którzy nie istnieją, z nadzieją że trafi to do istniejących...

Fani PS'a nie istnieją? Wystarczy popatrzeć na portal sfery.org, na forum tego portalu, na stronę na Poltku poświęconą PS-owi i forum tego settingu. Ciężko powiedzieć, że nie ma fanów PS'a w Polsce... Wystarczy popatrzeć na ten wątek. Ktoś jeszcze ma wątpliwości, co do istnienia fanów PS'a w Polsce? Wink


Corrick nie zrozumiałeś Namrasitowi chodziło o to że Ludzie, Demony żyjące w PS nie istnieją. Bo przecież gdy spojrzeć na SS teoretycznie kierowana jest ona do mieszkańców PS a nie do prawdziwej ludzkości :)

A jeśli chodzi o ocenę to moim zdaniem (choć nie jestem specjalnym fanem PS) gazetka jest świetna. :) Oby tak dalej redakcjo :wink: .

P.S. Szkoda ze pomysł zrobienia takiej gazetki do FR nie wypalił... trzeba go reaktywować.. :)
 
Awatar użytkownika
Corrick
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3050
Rejestracja: czw cze 07, 2007 10:04 pm

sob mar 08, 2008 6:31 pm

Pavel93 pisze:
teoretycznie kierowana jest ona do mieszkańców PS a nie do prawdziwej ludzkości

Teoretycznie to jest kierowana do każdego. Nie tylko do wyimaginowanych mieszkańców Wieloświata, lecz także do Was, drodzy użytkownicy forum, ale nie tylko. Do wszystkich fanów PS'a i nie tylko. Do tych którzy znają Planescape, i do tych którzy chcieliby poznać. To jest cel motywacyjny.
Aureus pisze:
Nam zależy na klimacie czysto fabularnym.

A jak można klimat fabularny skierować do mieszkańców Wieloświata?
 
Awatar użytkownika
Cubuk
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 844
Rejestracja: pt maja 25, 2007 2:31 pm

sob mar 08, 2008 6:32 pm

Froger pisze:
Zastanawia mnie ile osób pisało wywiad z demonem.

Nie licząc korekty, jedna. I skąd takie przypuszczenia? :P

Oraz errata - to wywiad z diabłem, nie demonem.
 
Awatar użytkownika
Pavel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 276
Rejestracja: pn lip 09, 2007 4:44 pm

sob mar 08, 2008 6:37 pm

Corrick pisze:
Teoretycznie to jest kierowana do każdego.


No właśnie ale ogólne założenie jest że piszecie do mieszkańców Wieloświata... Przecież my nie jesteśmy w stanie wytropić (bodajże mordercy) o którym ogłoszenie jest w SS.
 
Awatar użytkownika
Corrick
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3050
Rejestracja: czw cze 07, 2007 10:04 pm

sob mar 08, 2008 6:42 pm

Pavel93 pisze:
No właśnie ale ogólne założenie jest że piszecie do mieszkańców Wieloświata... Przecież my nie jesteśmy w stanie wytropić (bodajże mordercy) o którym ogłoszenie jest w SS.

To jest tzw. ogłoszenie z pomysłem na przygodę. I to ma udawać sigilijską gazetę.
 
Awatar użytkownika
Pavel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 276
Rejestracja: pn lip 09, 2007 4:44 pm

sob mar 08, 2008 6:54 pm

Corrick pisze:
I to ma udawać sigilijską gazetę.


No właśnie ma udawać i o to właśnie chodziło Namrasitowi... :) Ale nie zgadzam się z nim że to dziwne. =D
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

sob mar 08, 2008 7:17 pm

Wtrącę się...

Kogóż może dziwić pomysł "fikcyjnego adresata"? Toż to nihil novi! Jeśli chodzi o całą koncepcję Sigilijskiej Śpiewki (albo Głosu Mimira...), to wydaje mi się ona zupełnie klarowna: autorzy - fani Planescape - chcą popularyzować swój ulubiony setting. W tym celu piszą teksty mu poświęcone, wcielając się jednocześnie (nie inaczej niż podczas sesji RPG!) w wyimaginowanych mieszkańców Sigil - redaktorów wymyślonej gazety. Tym samym ich artykuły, skierowane w istocie do rzeczywistych czytelników - w głównej mierze polskich wielbicieli Planów - są ustylizowane na publikacje owego wyimaginowanego pisma, a co się z tym wiąże: mają w zamierzeniu sprawiać wrażenie przeznaczonych dla Pierwszaków i Sferowców.

Jeśli nie jest to wyczuwalne, a rzeczywiści odbiorcy nie znajdują w zinie nic przydatnego dla siebie, przeciwnie - postrzegają go jako nazbyt hermetyczny, można mówić o pewnej porażce twórców. Tym bardziej konieczna jest jednak rzeczowa krytyka - wskazanie tych elementów, które nie spełniają swojej roli lub konfundują czytelników. Czego zabrakło, z czym przesadzono, co wydaje się niezrozumiałe? Jestem przekonany, że tego rodzaju uwagi okażą się pomocne dla wszystkich piszących o Planescape - nie tylko dla redakcji Sigilijskiej Śpiewki.
 
Awatar użytkownika
Agnostos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2259
Rejestracja: śr paź 05, 2005 9:47 pm

pn mar 17, 2008 11:49 pm

No, no, no...

Muszę przyznać, że ani przez moment nie spodziewałem się, że to wypali. A ni dość, że wypaliło, to jeszcze strawne bardzo przyzwoicie. Objętość jest idealna, jak dla mnie. Nic dodać, nic ująć. Struktura pisemka i podział na artykuły i ogłoszenia też nie budzi u mnie zastrzeżeń. Poszczególne teksty być może jeszcze dokładniej skomentuję - każdy wywołał u mnie innego rodzaju miłe wrażenia i każdy czymś ciekawym się wyróżniał.

Można się przyczepić, że odrobinę chaotycznie prezentuje się całość oraz częściowo poszczególne fragmenty. Jest to jednak najzupełniej zroumiałe, a miejscami nawet zapewne zamierzone, a jeśli i nie zamierzone, to dobrze budujące wizerunek pisma dla skołowanych trepów czy węszącego spiski i poszukującego taniej sensacji motłochu ;).

Dobre, dobre...

Ciekaw jestem natomiast bardzo, na ile gazetka przemówi do osób nieznających prawie lub wcale PSa. I na ile po nią takowe sięgną.
 
Awatar użytkownika
Planetourist
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2069
Rejestracja: wt paź 04, 2005 8:20 pm

pt mar 21, 2008 11:00 am

Gazetka bardzo mi się podoba :)


Wprawdzie elementy, które miały być stricte humorystyczne nie przemówiły do mnie, ale "poważniejsza" część gazetki - jak najbardziej. Wywiad z Baatezu dobrze oddaje - moim zdaniem, oczywiście - to, w jaki sposób diabły podchodzą do Wojny Krwi. Z niecierpliwością czekam na demona :wink:

Dziennik szpiega Darkwooda też niczego sobie - swoją drogą, kim jest S.? Od razu nasuwa się Shemesha, ale przecież ona jest Yugolothem, a S. nie ma należeć do "trzech klasycznych rodzajów biesów"... Demonand? Wiedźma nocy? Mam nadzieję, że możecie to zdradzić :)

Co do sugestii: 1. oby tak dalej :-)
2.Sądzę, że wiele osób chciałoby umieścić w SŚ swoje artykuły, niekoniecznie wchodząc na stałe do redakcji – jedna z takich osób jest autorem tego posta. Otwarcie kącika na listy czytelników z pewnością zmniejszyłby Wasz dystans do tytułu monopolisty prasowego Sigil :wink:
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

pt mar 21, 2008 11:41 am

OT: Plane - ależ "trzy główne rasy biesów" to baatezu/diabły, tanar'ri/demony i yugolothy/dajmony! Nocne wiedźmy, gehrelethy/demodandy i wszystko inne to także "czarty", ale nie "gatunki główne" :wink:.

Odnośnie listów czytelników etc. - proponuję po prostu napisać coś krótkiego i przesłać to do któregoś z twórców pisma.
 
Awatar użytkownika
Planetourist
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2069
Rejestracja: wt paź 04, 2005 8:20 pm

pt mar 21, 2008 11:51 am

Co do ras biesów - wiem, że to te, które Wypisałeś :-) We fragmencie:

a S. nie ma należeć do "trzech klasycznych rodzajów biesów"... Demonand? Wiedźma nocy? Mam nadzieję, że możecie to zdradzić


Chodziło mi właśnie o to, że King of Crosstrade odpada jako Yugoloth, więc dociekam, kim jest ów S. i w ramach "głośnego myślenia" wymieniam gatunki, do jakich moim zdaniem ów S. może w takim razie najpewniej należeć :-)

A tekścik wyślę już niedługo :wink:
 
Aureus

pt mar 21, 2008 11:52 am

Wypowiada się jeden z.

Jako, że drugi numer jest obecnie w fazie końcowej, to mamy już ułożony szablon stopki redakcyjnej. Już tam są zawarte informacje, iż czekamy na teksty zarówno osób, które pragną do nas się dołączyć, jak i wolnych strzelców.

Jako, że nie jesteśmy żadnym ugrupowaniem elitarnym ani nic w tym stylu, możesz po prostu przesłać do mnie tekst, a ja wrzucę go na odpowiednie podforum. A tam stwierdzimy, czy nam się podoba i prześlemy Ci co i jak. : )


(Kiedy grałem w komputerówki i nie wiedziałem nic o tym, jaka jest śpiewka, to byłem pewien, że slaadi też są jakimiś biesami : ) No co, tak wyglądały! : ))
Mogę zaproponować mój adres mailowy: panpoeta[at]gmail.com .

Z góry dzięki, trzymaj się : )
 
Awatar użytkownika
Freeeze
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 268
Rejestracja: wt lis 27, 2007 4:33 pm

pt mar 21, 2008 4:21 pm

a S. nie ma należeć do "trzech klasycznych rodzajów biesów"... Demonand? Wiedźma nocy? Mam nadzieję, że możecie to zdradzić


No, prawda jest taka, że ktoś mnie poprawił, choć miałem słuszność. W oryginale wyglądało to inaczej, miało wyjść na to, że chodzi o Yugolotha.
 
Awatar użytkownika
Corrick
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3050
Rejestracja: czw cze 07, 2007 10:04 pm

ndz kwie 13, 2008 4:11 pm

Drugi numer Sigilisjkiej Śpiewki już jest na stronie. Czekamy na komentarze, uwagi i opinie na temat drugiego numeru.

Jeśli coś Wam się nie podoba, lub jeśli chcielibyście aby coś pozostało tak jak jest - napiszcie o tym. Na tym forum nikt Was przecież nie zje ;), ani nie zabije :).
 
Awatar użytkownika
Voaraghamanthar
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 176
Rejestracja: wt gru 18, 2007 12:43 pm

ndz kwie 13, 2008 10:55 pm

Właśnie jestem po lekturze i jestem zachwycony. Jestem z pierwszej i o wielkim kole dopiero zdobywam wiedzę, a nie ukrywam, że wasza gazetka mnie do tego zachęca. Świetny wywiadzik, taki... - szuka właściwego słowa - ...chaotyczny. Podobają mi się również swoiste ogłoszenia, wyglądają na takie rzeczywiste, że przez moment widziałem wampiry, ustawiające się w kolejce po trumne. Tak trzymać.
 
Awatar użytkownika
Cubuk
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 844
Rejestracja: pt maja 25, 2007 2:31 pm

Sigilijska Śpiewka

czw kwie 08, 2010 5:15 pm

Witajcie.

Sigilijska Śpiewka przeżywa kryzys i możliwe, że najnowszy numer (9) będzie już ostatnim numerem Śpiewki. Jednak nie musi tak być!

Reaktywuję ten temat, by poznać Wasze opinie na temat tego fanzinu. Zamierzamy dokonać gruntownych zmian, by pismo znowu było wydawane (regularnie), utrzymując tą samą (lub nawet wyższą) jakość. Najważniejsi jednak jesteście Wy - czytelnicy.

Czy chcecie kolejnych numerów Śpiewki?
Czy podobają Wam się dotychczasowe numery?

Pomimo tego iż pracowaliśmy, niektóre osoby opuścił zapał do pisania, czasem czując że nikt tego nie czyta i właściwie nikogo to nie interesuje. Jakkolwiek by nie było, Sigilijska Śpiewka posiada dużo pobrań, co znaczy, że (jak na formę poltera) jest dość popularna. :wink:

Jesteśmy prawie gotowi by to kontynuować, więc jeśli tego chcecie - dajcie temu wyraz w tym temacie, zagłosujcie w ankiecie. Jesteśmy również bardzo ciekawi Waszych pomysłów dot. tego, jak ma to wyglądać - o czym chcielibyście przeczytać, co byście chętnie zobaczyli, przeczytali, dowiedzieli się. Co należy zostawić a co utrzymać. :)

Głównym założeniem Śpiewki jest przybliżanie Planescape'a ludziom nieobeznanym (zielonym/Pierwszakom/noobom) z tym światem, jak również pogłębianie wiedzy i zainteresowania tym osobom, co już go znają. Mam nadzieję że spełnialiśmy te funkcje - jeśli nie, powiedzcie, proszę, co powinniśmy zmienić.

I, jako że prawdopodobnie będą pewne zmiany w redakcji, chętnie przyjmiemy nowych redaktorów, którzy podzieliliby się z innymi swoją twórczością i pomogli w rozwijaniu tego projektu. :wink:

Czekamy na Wasze wypowiedzi!
 
Awatar użytkownika
Planetourist
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2069
Rejestracja: wt paź 04, 2005 8:20 pm

Sigilijska Śpiewka

pt maja 14, 2010 7:54 pm

W związku z wychodzeniem Śpiewki na prostą zaczęły się rodzić plany konkursu na artykuł do niej. Na razie istnieją dwie koncepcje: dowolne związane z planami opowiadanie lub dowolna nie-mechaniczna praca na temat "Pierwszy raz z Sferach". Nim jednak ogłosimy cokolwiek oficjalnie, pytanie do Was - ilu znalazło by się chętnych na napisanie pracy na jeden z powyższych tematów? I jakie inne (warunki - planarne i niemechaniczne) teksty widzielibyście jako temat takiego konkursu?
 
Awatar użytkownika
shaman_tm
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 541
Rejestracja: śr lis 05, 2008 2:41 pm

Sigilijska Śpiewka

pt cze 11, 2010 2:06 pm

Dopiero co zacząłem wczytywać się w Planescape, z zamiarem poprowadzenia w przyszłości i szperając po Polterze natrafiłem na Wasz fanzin. Połknąłem dziś całość jednym tchem i muszę stwierdzić, że bardzo dobra robota.
Niezwykle pomysłowe i bardzo klimatyczne ogłoszenia, bardzo podobał mi się cykl wywiadów związanych z Wojną Krwi oraz praktyczne porady dla podróżników.
Żal by było, gdyby #08 był ostatnim.
 
Awatar użytkownika
Rodriguez
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1252
Rejestracja: wt lip 14, 2009 8:23 pm

Re: Sigilijska Śpiewka

pt cze 11, 2010 3:27 pm

dowolne związane z planami opowiadanie


Oooo to to!
 
Awatar użytkownika
shaman_tm
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 541
Rejestracja: śr lis 05, 2008 2:41 pm

Sigilijska Śpiewka

pn cze 14, 2010 8:06 am

A ja jeszcze dodam, iż moim zdaniem powinniście nie rozpędzać się z umieszczaniem w zinie ilustracji. To gazetka, ale chyba nie pokroju Faktu? ;)
Mnogość ilustracji raczej psuje zamierzony efekt - czyli gazety z Sigil. Ilustracje powinny być nieduże, raczej ograniczone do ogłoszeń (poszukiwany, poszukiwana?), reklam (może jakieś loga tylko) itp.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość