Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Nicram
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 74
Rejestracja: wt gru 20, 2005 4:36 pm

śr lip 15, 2009 8:40 pm

Super. Bardzo się ciesze:)

I mam pytanie co do nazw miejscowości. Czy dla klimatu mam użyc nazwy niemieckiej czy polskiej (chodzi o północne regiony Cesarstwa Austriackiego)? Czy mam sobie wymyślic nową nazwę, która według mnie będzie pasowała? A może macie już wymyślony jakiś spis największych miast?

Niby bezsensowne pytanie, ale pojawia się na rynku system, w którym możemy przeżywac przygody w miastach i regionach, które znamy. Niby we wszystko wmieszana jest magia, rasy, inna historia, ale wiadomym jest, że będziemy bazowac na podobnych stereotypach, archetypach, nazwiskach, wydarzeniach lekko zmieniając pewne elementy. Łatwiej jest bowiem skorzystac z mapy miasta sprzed stu lat i z elektrowni zrobic Gnomią Siłownię Magiczno - Thaumiczną (czy jakoś tak), w miejsce synagogi postawic gnomią świątynie, a dzielnice robotników zasiedlic orkami.

Stąd moje pytanie o dodatki, gdyż fajnie by było gdyby jakieś większe informacje były w podręczniku, niż te zawarte aktualnie na stronie.
Gdybym np napisał scenerkę do Wolsunga i ją opublikował, to fajnie by było jakby nikt mnie nie zrugał za to, że coś tam się geograficznie, politycznie nie zgadza:D

Wanadia to jeszcze nie Fearun co prawda, ale różnie to może byc:D
 
Lenartos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1805
Rejestracja: czw lis 06, 2003 6:25 pm

śr lip 15, 2009 11:54 pm

Proponuję poszukać nazwy, która dobrze komponuje się historycznie - czyli takiej, która funkcjonowała, ale została zastąpiona inną. Ja np. nie wyobrażam sobie, żeby z Ujścia do Torburga jechało się inaczej, niźli przez Łuczany.:) Z kolei w Dymniku wyobrażał bym sobie zeslawione nazwy powotańskie, rozmaite -wice, Rudy i Królewskie Huty. Nazwy miejscowości trzeba by budować przez mniej lub bardziej oczywiste skojarzenia. Można wreszcie pokusić się o nazwy będące nieco wewnętrznymi żartami, bo nadal uważam, że Bramą Dymnika są Garncarskie Doły :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość