Zrodzony z fantastyki

 
Wizzzard
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 187
Rejestracja: sob lis 13, 2004 4:15 pm

Sławne postacie w Greyhawku

pn gru 06, 2004 11:22 pm

tyle się mówi (na tym forum i na innych ) o zastępach herosów rodem z smokiem i magią płynącej krainy Faerunem zwanej. Dużo mniej, ale troche można poczytać o bohaterach Dragonlance'a. Jeśli chodzi, natomiast, o sławne osobistości w pierwotnym uniwersum dnd to poza Kręgiem Ośmiu i może jeszcze jedną lub dwoma postaciami, próżno by sie doszukiwac w książkach, a o podręczniku Living Greyhawk nie wspominając. Jeżeli ktoś ma jakieś informacje na temat oficjalnych herosów (lub też nieoficjalnych ale dopracowanych i ciekawych) z tego settingu to byłbym wdzięczny za podzielenie się wiedzą.
 
Damador.
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1094
Rejestracja: pn sie 09, 2004 1:36 pm

wt gru 07, 2004 12:00 am

kuuuuuuuuuuuuuuupa z 2ki - greyhaw gazetery ( nie tn 192 stronnicowy tylko te z RPGA - jest ich ponad 50 sztuk ;p )

a bohaterow jest jakies 300 000 ;p tylu ilu sobie liczy liga RPGA GH :)
 
Wizzzard
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 187
Rejestracja: sob lis 13, 2004 4:15 pm

wt gru 07, 2004 10:25 pm

a może jakieś konkrety :wink: ? jakieś linki, albo cuś. mam niestety mocno ogrwaniczony zasób materiałów, a do Greyhawka to już wogóle i byłbym wdzięczny za jakieś wskazówki.

PS: coś mi tak nagle troche za gęsto w tym świecie jeśli chodzi o bohaterów :razz:
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

czw gru 16, 2004 9:58 am

Damador ma rację :D :D

LIVING GREYHAWK - to idea, w której gracze z różnych stron świata grają i w ten sposób wpływaja na świat GH. Ponieważ zarejstrowanych graczy jest około 300000 (nie wiem, niesprawdzałem ostatnio przyjmę to na wiarę :D ) każdy z nich ma postać, która jest bohaterem. W punktu widzenia mechaniki są to jak najbardziej KANONICZNE postacie. :D :D

Najbardziej znani : Otto, Mordekein, Rary, Tenser, Vecna (obecnie Bóstwo), Iuz (półbóg), Robilar, Evard, Leomund i sporo innych. Na przykład nie którzy magowie od imion, których nazwano czary (Dryfujący Dysk Tensera, Rozłączenie Mordekaina) są postaciami twórców D&D. :D :D
Niestety większość z nich jest opisana po angielsku.
 
Awatar użytkownika
Zed Kraken
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1020
Rejestracja: czw cze 24, 2004 7:00 pm

pn gru 27, 2004 12:45 am

Jako sławne postacie można uznać królów poszczególnych prowincji lub miast :)
 
Wizzzard
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 187
Rejestracja: sob lis 13, 2004 4:15 pm

śr sty 12, 2005 10:30 pm

Damador. pisze:
kuuuuuuuuuuuuuuupa z 2ki - greyhaw gazetery ( nie tn 192 stronnicowy tylko te z RPGA - jest ich ponad 50 sztuk ;p )


A miałby ktoś jakieś linki do fan made'ów? Ewentualnie do net-booków?
 
Awatar użytkownika
Chrzaniak
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 454
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 5:08 pm

sob sty 29, 2005 6:43 pm

A co z moim ukochanym Bibgy'im?? Czy to też bohater- wymyślił wszystkie czary o dłoniach...
Ostatnio zmieniony sob sty 29, 2005 6:54 pm przez Chrzaniak, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Zed Kraken
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1020
Rejestracja: czw cze 24, 2004 7:00 pm

sob sty 29, 2005 6:53 pm

Chrzaniak pisze:
A co z moim ukochanym Bibgy'im?? Czy to też bochater- wymyślił wszystkie czary o dłoniach...


Tak. Nalezy do krągu ośmiu. Po jego nazwisku chyba także powstał bohater.
 
Awatar użytkownika
ZlyPorucznik
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 300
Rejestracja: wt lis 15, 2005 12:45 pm

pt lis 18, 2005 12:47 pm

Widzę, że temat martwy od dłuższego czasu.
Ja sam nie znam za dobrze Greyhawka,ale nie mogę pojąć jak wy, jak mniemam fani tego settingu, możecie mieć tak mało do powiedzenia(napisania) o jego bohaterach. Bądźcie z nich dumni w końcu setki tysięcy postaci BG na całym Torilu chcąc się ukryć przed niepogodą przywołuje Chatkę Leomunda a nie Elminstera, miażdży wrogów dłonią Bigbiego itd. To Greyhawkowi bohaterowie położyli podwaliny pod sukces AD&D.
Podobno Greyhawk to najbardziej ufanowiony (nie po naszemu wiem :razz: ) setting ,więc do dzieła!

A teraz częściowy offtop, ale nie całkiem :
Czy są wśród forumowiczów tacy,którzy grali w (moim zdaniem najlepsze z automatówek) dwie gry na automaty coin up,z cyklu AD&D
cz1 Tower of Doom i cz2 Shadows over Mystara?
Jeśli tak to mam pytanie: słyszałem,że są one oparte właśnie o świat Greyhawka, czy to prawda,a jeśli tak to,czy któryś z was może napisać,jak wiernie,jego zdaniem.

Z góry dzięki
 
Damador.
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1094
Rejestracja: pn sie 09, 2004 1:36 pm

pt lis 18, 2005 1:19 pm

Bo greyhawk byl pierwszy jako taki setting - do niegow latach 90 tych dolaczyl FR ( i po drodze jeszce troche innych ). wszytskei swiaty polaczone (byly) wspolnym metaversum ( speljammer) i podroze miedzyswiatowe byly i sa mozliwe.

to tyle wstepem do odpowiedzi

a co do OT - zagraj sam i zobacz sobie :) afair jedna z nich jest oparta o lance

ale sam sprawdz MAME + romy do zassania z neta


http://tartarus.rpgclassics.com/~ddsom/ - tu masz opis SOM
 
Maertrav

pn lis 28, 2005 6:06 pm

Opisy największych bohaterów Greyhawka znajdują się w Podręczniku przygód epickich. Choć raczej nie warto go kupować tylko dla nich.
 
Awatar użytkownika
JanF
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 308
Rejestracja: pt lut 25, 2005 4:41 pm

pn lis 28, 2005 6:25 pm

No kto tam był jeszcze... Do Bohaterów zaliczyłbym Justicara, Escalle, Polka i resztę. :razz:
 
hubi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: sob sie 06, 2005 10:49 pm

ndz gru 04, 2005 7:24 pm

ZlyPorucznik pisze:
Widzę, że temat martwy od dłuższego czasu.
Ja sam nie znam za dobrze Greyhawka,ale nie mogę pojąć jak wy, jak mniemam fani tego settingu, możecie mieć tak mało do powiedzenia(napisania) o jego bohaterach. Bądźcie z nich dumni w końcu setki tysięcy postaci BG na całym Torilu chcąc się ukryć przed niepogodą przywołuje Chatkę Leomunda a nie Elminstera, miażdży wrogów dłonią Bigbiego itd. To Greyhawkowi bohaterowie położyli podwaliny pod sukces AD&D.
Podobno Greyhawk to najbardziej ufanowiony (nie po naszemu wiem :razz: ) setting ,więc do dzieła!


IMHO siła Greya leży właśnie w tym, że ze stron podrów do niego nie wywalają się tony epiców... Ale to tylko moja opinia ;)

ZlyPorucznik pisze:
A teraz częściowy offtop, ale nie całkiem :
Czy są wśród forumowiczów tacy,którzy grali w (moim zdaniem najlepsze z automatówek) dwie gry na automaty coin up,z cyklu AD&D
cz1 Tower of Doom i cz2 Shadows over Mystara?
Jeśli tak to mam pytanie: słyszałem,że są one oparte właśnie o świat Greyhawka, czy to prawda,a jeśli tak to,czy któryś z was może napisać,jak wiernie,jego zdaniem.

Z góry dzięki


Obydwu nie znam, ale tytuł tej drugiej wskazywałby raczej na setting Mystara.
 
Awatar użytkownika
Erpegis
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1095
Rejestracja: sob cze 28, 2003 9:18 am

sob gru 10, 2005 5:25 pm

Większa część sławnych postaci w GH to dawni bohaterowie sesji Gary'ego Gygaxa, czyli ojca D&D.
Nystul, Tasha (ta od śmiechu), czy Otto, to "betatesterzy". Wiele nazw państw nawet pochodzi od imion graczy, choćby księstwo Geoff od Jeffa Gygaxa, syna Gary'ego.
 
Awatar użytkownika
Jerzoo
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: pn kwie 10, 2006 2:00 pm

pn kwie 10, 2006 2:29 pm

Hmm... co do Tashy to gdzieś czytałem, że to po prostu jakaś dziewoja, która opisała czar rozweselający. Gary'emu Gygax'owi się on spodobał tak bardzo, że umieścił go w kanonie i nazdał mu nazwę: "Tasha's Uncontrollable Hideous Laughter".

Wiem, że TUTAJ jest ona jako NPC, ale czytałem jakiś wywiad z GG i on tam właśnie ładnie to wytłumaczył :D
 
Awatar użytkownika
Bakabayashi
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: pt kwie 27, 2007 2:32 pm

ndz kwie 29, 2007 8:24 pm

JanF pisze:
No kto tam był jeszcze... Do Bohaterów zaliczyłbym Justicara, Escalle, Polka i resztę. :razz:

w takim razie można zaliczyć też Keraptisa, włączyć go do jakieś kamp[ani czy coś. :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość