Zrodzony z fantastyki

 
Haer
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 5081
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 4:30 pm

wt paź 19, 2004 11:52 am

Faust pisze:
Sluchaj, jak piszesz spoilery, to odzielaj je od reszty posta przynajmiej 15 linijkami. bo tak to od razu rzucaja sie w oczy.
Moderator Faust



sorx. Poprawi³em.
 
alaundo
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 9:58 am

ndz gru 12, 2004 1:40 pm

Jest jedna ciekawa para z Opisu Świata Zapomnianych Krain. Semmon zastępca Mannshoona i jego elfia kochanka równierz czarodziejka. Po przejęciu kontroli nad Zentarimami przec Fozula Chembryla (wroga Semmona)oboje poprostu znikli. To również ciekawy pomysł na scenariusz. :wink:
 
Awatar użytkownika
Cahir
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1276
Rejestracja: pt cze 06, 2003 8:31 am

ndz gru 12, 2004 1:59 pm

Sememmon i jego elfia kochanka Ashemni to faktycznie ciekawy pomysł na scenariusz. Przez lata zarządzał w imieniu Fzoula Mroczną Twierdzą (Darkhold) nie służac wzorowo swemu mistrzowi i nie dając po sobie poznać o swych ambicjach. Ten przebiegły czarodziej zawsze miał kilka wyjść z sytuacji i od dłuższego czasu przygotowywał się do opuszczenia czarnej Sieci. Wizardzi według mnie dobrze zrobili zostawiajac MP poe do popisu w związku z tą postacią. Sądzę też, że będa unikali na razie opisywania losów Sememmona dając wolne pole manewru, ale jeśli by mieli coś wymiślić to stawiam na współpracę maga z Khelbenem który odszedł od Harfiarzy i założyl swoją swoją organizację Księżycowe Gwiazdy. Khelben nigdy nie unikał niekonwencjonalnych metod walki ze złem i gotów był sprzymierzac się z jednym złem aby zwalczyć drugie (kiedyś skumał się na jakiś czas z samym Fzoulem). Zresztą Khelben jest raczje mniej ochoczy do rzucania się w wir walki niż np. Elminster i nie jest zainteresowany zwalczaniem zła za wszelką cenę, raczej pomoga tym którzy dla niego coś znaczą. Wracając do tematu Sememmon, gotów jest dla własnych korzyści sprzymierzyć się z kimś takim jak Khelben ,on szuka sojuszników a Czarnokij byłby według mnie więcej niż chętny do zatrudnienia maga z Mrocznej Twierdzy i jego kochanki (gdyby nadal był Harfiarzem ciężko byłoby mu przeforsować zdanie innych członków aby przyjąć Sememmona do organizacji). Semmemon to jedna z postaci którą lubię i jest świetnym asem atutowy w walce z Czarną Siecią, Manshoonem i Fzoulem, a także......w walce z jakąś dobrą organizacją. Jednym słowem jest potężnym najemnikiem do kupienia (niekoniecznie za pieniądze), najemnikiem na którego trzeba jednak uważać.
 
pomarańczowy
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: wt wrz 28, 2004 8:05 pm

czw sty 06, 2005 12:59 am

Kontynuacji Trylogi Awatarów ?? co jest kontynuacją tej serii ??
:shock:
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

czw sty 06, 2005 9:39 am

Dwa tomy opowiadające o dalszych losach i apoteozie Cyrica :).
 
Awatar użytkownika
Ceidil
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: sob gru 04, 2004 9:54 am

czw sty 06, 2005 3:23 pm

A ja znam jeszcze.....Kelemvora i Midnight 8) A co do daniki I Caderlego...okropne para...poprostu koszmar...szczególnie dało się to zauważyć w Kantyczce....jak dla mnie posuło trochę urok książki :?
 
Awatar użytkownika
Druss
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 671
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 5:26 pm

pn cze 04, 2007 5:27 pm

SPOILER O DRIZZCIE I C-B:











Drizzt i Cattie-brie pod koniec 3 tomu najnowszej trylogii... lądują w łóżku (Drizzt w końcu godzi się z śmiertelnością Cattie i akceptuje ze szczęściem, że będzie przecież mógł pukać inne po śmierci C-b - to mnie i moją dziewczynę totalnie zniechęciło do tej postaci :evil: - a nigdy D*** Do'Urdena nie lubiliśmy)

KONIEC SPOILERA!


PYTANIE?

Czy ktoś wie jakie są plany Bob'a odnośnie Cadderl'ego i Danica'i?
Mają dwójkę dzieci i co? Będzie jeszcze kolejny pięcioksiąg? Pojawią się jeszcze w jakiś innych książkach (poza spotkaniem z Drizztem i C-b)?
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

pn cze 04, 2007 6:23 pm

Salvatore obecnie koncentruje się przede wszystkim na serii Drizzta i okolic. Jakiś czas temu zapowiedziano już cztery nowe książki dotyczące tego cyklu (jeden prequel i kolejna trylogia) czyli RAS ma szerokie pole do popisu także w kwestii romansów wiele się jeszcze może zdarzyć.

Natomiast w sprawie Cadderly`ego (a co za tym idzie jego związku z Danicą) niewiele się dzieje, o kolejnych książkach niewiele wiadomo. Właściwie jedyna zapowiedź to frag. wywiadu Salvatore udzielonego kilka lat temu, w którym mówił o tym, że za jakiś czas na pewno wróci do drugiej grupy swoich bohaterów.
 
Awatar użytkownika
Druss
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 671
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 5:26 pm

wt cze 05, 2007 10:43 am

[OT]Mówiąc szczerze to mam już trochę dość tego drowiego tropiciela, jego furkoczących sejmitarów a przede wszystkim jego rozterek moralnych...[/OT]

Swoją drogą to mamy jeszcze potencjalną parę - Bruenor Battlehammer i Stumpet Rakingclaw (widać, że coś iskrzy :P).

EDIT: Jaki jest status związku Cadderlego i Danici? W IV tomie się jej oświadczył - ona odmówiła bo to wiąże się ze statusem służącej (WTF!). W V tomie mówi, że nie wzięli jeszcze ślubu bo Cadderly nie uważa kapłanów z Biblioteki Naukowej za odpowiednich do tej ceremonii.

To są w końcu małżeństwem czy nie?!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość