Zrodzony z fantastyki

 
urbakk
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 49
Rejestracja: śr mar 19, 2008 10:36 pm

Smoczydło

wt kwie 27, 2010 10:46 pm

Chciałbym jako MP poprowadzić smoczydło jako BNa, i za jakiś czas zagrać jako BG właśnie tą rasą, ponieważ zaciekawiła mnie. Co o niej myślicie? (podręcznik: "Potwory Fearunu" str. 69) Jest gdzieś opisana bardziej szczegółowo ta rasa? Bo w Potworach Fearunu to nie ma cech jakie by miał BG nawet.
 
Awatar użytkownika
Gwjazdor
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1287
Rejestracja: czw sty 25, 2007 10:53 pm

Smoczydło

wt kwie 27, 2010 11:11 pm

Draconomicon. Tam masz cechy rasowe dla graczy podane. A czy jest coś więcej niż w Potworach Faerunu - nie wiem, nie zgłębiałem się w opis.
 
Awatar użytkownika
Vindreal
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 462
Rejestracja: pn mar 31, 2008 7:21 pm

Smoczydło

wt kwie 27, 2010 11:32 pm

urbakk pisze:
Bo w Potworach Fearunu to nie ma cech jakie by miał BG nawet.

Wzór na obliczanie premii do atrybutów jest podany w Przewodniku Mistrza Podziemi.
Jeśli wartość atrybutu jest nieparzysta to odejmij od niej 11. Jeśli parzysta odejmij 10. I rasa jest opisana w Draconomiconie, o czym mówił Gwjazdor, pod nazwą Dragonkin.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

Re: Smoczydło

wt kwie 27, 2010 11:42 pm

Jeśli interesują Cię informacje fabularne to polecam zajrzeć do drugoedycyjnego podręcznika Cult of the Dragon, który znacznie dokładniej opisuje te istoty niż trzecioedycyjne "Potwory Faerunu". Sama książka jest dostępna do pobrania na stronie Wizardów w tym miejscu.
 
urbakk
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 49
Rejestracja: śr mar 19, 2008 10:36 pm

Re: Smoczydło

śr kwie 28, 2010 8:12 pm

O to mi chodziło ;] Dzięki za odpowiedzi.
:rockpunk:

EDIT: Jeśli chodzi o Dragonkina to jego EPP będzie wynosiło tylko +2? Czy to, że ma poziomy w rasie też się wlicza?
Ostatnio zmieniony ndz maja 23, 2010 11:51 am przez urbakk, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Dalen En'Val
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 134
Rejestracja: pn mar 08, 2010 9:10 pm

Smoczydło

śr cze 16, 2010 9:28 pm

Dragonkin ma dostosowanie +2 ale puki nie weźmiesz wszystkich 7miu kości rasowych nie będziesz mógł go awansować w żadnych klasach. Na szczęście jego kości rasowe są do przeżycia puki idziemy w klasę która nadrobi życiem za dostosowanie i będzie miała pełen BAB.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości